Skocz do zawartości

Przeglądarki internetowe


Scorp1on

Rekomendowane odpowiedzi

Masakra, w końcu jest i adblock, (narazie nie działa z fullem, ale z alpha działał, zaraz pewnie bedzie update, jak juz nie ma - poki co adsweeper uzywam), za(pipi)iste pluginy takie w stylu greasemonkey do np youtube czy facebooka. OSOM.

Czy adblock jest w ogole potrzebny do opery? Wyprobowalem tego adsweepera ale po paru eksperymentach zdawal sie usuwac mniej reklam od urlfilter.ini sciagnietego z http://www.fanboy.co.nz/adblock/opera/

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja uzywam Foxit Reader bo adobe zre zasoby.

 

Ja wlasnie testuje Comodo Dragon Internet Browser (na silniku Chrome + lepsza ochrona ponoc) i cholera, ale niestety jest szybsza od FF do ktorego mam sentyment. Nie wiem co mam robic ;<

Zwykły chrom jest już szybszy od ff, ba nawet opera jest szybsza od ff.

stare wyniki bo z listopada, czy października (a teraz opera jest szybsza :P)

 

 

 

 

http://www.daniweb.com/forums/attachment.php?attachmentid=17619&thumb=1&d=1287321265

 

 

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

jakich rozszerzen uzywacie w operze? ja mam tylko pare malych:

 

Youtube Autoplay Killer - sprawia ze filmiki na yt nie zaczynaja sie odtwarzac od razu po otworzeniu tylko sa zapauzowane. w opcjach mozna tez ustawic domyslna jakosc w ktorej maja sie ladowac

 

Focus On Videos - zaciemnia na ekranie wszystko poza oknem z filmikiem yt. mozna ustawic by robilo sie to automatycznie lub naciskajac przycisk zintegrowany z yt

 

FastestTube - pozwala sciagac filmiki z youtube. podobnie jak fastesttube jest zintegrowany z interfejsem yt

 

Google Images Direct - jesli uzywacie wyszkiwarki obrazow google wiecie, ze pierwsze klikniecie prowadzi do strony na ktorej znajduje sie obraz. z tym rozszerzeniem prowadzi bezposrednio do obrazka

 

92249517.jpg

 

Tak wyglada youtube z wlaczanymi rozszerzeniami. zielona lampka zaciemnia, przycisk download chyba jasne

 

edit: zapomnialem jeszcze

 

Make It So - automatycznie zmniejsza obrazki ktore sa za duze by sie zmiescily w oknie

Image Preview Popup - po najechaniu na linka do obrazka automatycznie pokazuje sie jego preview

Edytowane przez Mq
Odnośnik do komentarza

już mnie wkurza ostro Firefox, siedzę na nim tylko z przyzwyczajenia chyba. Masakrycznie długo się otwiera, czasami z 45 sekund trzeba czekać, nawet jak nie ma zapamiętanych żadnych otwartych kart.

 

Ściągnąłem sobie chroma i spodobała mi się bardzo szybkość i ograniczenie pierdół nad stroną do minimum, tylko zakładki z kartami, a wszystkie opcje pochowane. Chyba się na chroma przerzucę, ale jeszcze nad operą się zastanawiam.

 

Chrome zapewne mniej obciąża kompa, nie? I jak ustawić w Chrome, żeby po zamknięciu przeglądarki zapamiętywało karty?

Odnośnik do komentarza

Firefox też u mnie chodzi wolno, długo się odpala i czasem wyskakują różne błędy - przez co trzeba włączać go jeszcze raz.

 

Na co dzień używam opery i dla mnie jest najlepsza, chociaż Chrome też daje radę szczególnie dzięki temu, że bardzo szybko się włącza no i nie ma z nim żadnych problemów.

 

I jak ustawić w Chrome, żeby po zamknięciu przeglądarki zapamiętywało karty?

 

Wchodzisz w ustawienia, zakładka podstawy i zaznaczasz: Ponownie otwórz ostatnio otwarte strony.

Edytowane przez sosnaa
Odnośnik do komentarza

Zawsze bylo, ze Firefox FTW, tak dla zasady wszyscy jarali sie FF aby tylko dokuczyc IE a do dnia dzisiejszego mamy ten sam slaby i ciezki silnik na ktorym dziala firefox, ktory pozera mase zasobow i ktory dlawi sie przy wielu kartach. Dla mnie FF byl zawsze przereklamowany i generalnie sukces zawdzieczal sciemie takiej samej jak bylo z Foobarem, ktory niby "mial lepsza jakosc dzwieku". To, ze FF przechodzi test Acid to akurat w zyciu codziennym nie jest zadnym wyznacznikiem bo ogladalem juz mase stron na roznych przegladarkach, od prostych i zle skodowanych w notatnikow siteow po 'kombajny' w stylu niektorych wersji Shadowness i w zadnym wypadku nie bylo na pierwszy rzut oka zauwazalnych roznic. 99% czasu spedzam z Maxthonem3 czyli silnik IE9 aktualnie a jako support mam Opere i Chrome - plus dla Chrome za prawdziwa lekkosc i prostote dzialania. Fajna przegladarka niefajnej firmy, ktora coraz wiecej chce wiedziec o uzytkownikach.

Odnośnik do komentarza

W chacie mam FF i jestem na nim, bo się przyzwyczaiłem.

W pracy mam IE8 i część stron na nim nie jest wyświetlana poprawnie. Tak, wiem że to wina skodowania stron, ale na FF wyglądają ok, więc FF>IE8. Proszę, nie (pipi) że FF wygrywa z IE poprzez hype.

Tak samo chore stwierdzenie jak to, że Foo jest lepszy od winampa tylko dlatego że ktoś rzucił ściemę że ma lepszą jakość dźwięku.

Odnośnik do komentarza

W chacie mam FF i jestem na nim, bo się przyzwyczaiłem.

W pracy mam IE8 i część stron na nim nie jest wyświetlana poprawnie. Tak, wiem że to wina skodowania stron, ale na FF wyglądają ok, więc FF>IE8. Proszę, nie (pipi) że FF wygrywa z IE poprzez hype.

Tak samo chore stwierdzenie jak to, że Foo jest lepszy od winampa tylko dlatego że ktoś rzucił ściemę że ma lepszą jakość dźwięku.

Nie mowie, ze FF wygrywa tylko hypem bo rzeczywiscie czesc stron jest na obu przegladarkach roznie wyswietlana. Tylko raz, ze w IE mamy widok zgodnosci, wystarczy kliknac ikone i to dziala. Firefox jest przereklamowany wg mnie bo wszystko sie od tego zaczelo - zalozenie dobre, lepsza przegladarka, a potem to juz przynajmniej w polsce poszlo z gorki - wszyscy maja Firefoxa. Dlaczego ? Bo jest lepszy. Ale w czym lepszy ? "Eee nie wiem, wszyscy go maja". Tak samo bylo z foobarem i rozwinelo sie to nawet bardziej, ze az sam autor w koncu sie wypowiedzial w tej kwestii kiedy "wszyscy, ktorzy mieli winampa" zaczeli przesiadac sie na uber lanserski Foobar nie potrafiac sobie nawet skina zrobic no ale Foobar jest wiec lepiej gra. Zauwaz, ze Firefox nie ma juz przegladarkowego monopolu, ktory mial przez chwile jako modna alternatywa dla IE, teraz mamy Chrome, bardziej rozwienieta Opere i nie ma juz takiej zdecydowanej przewagi. Naet na tym forum 5 lat temu widac bylo trend tylko na FF albo Foobara. Masowa migracja, Firefox byl cool, IE uncool i tak dalej. Ja nie twierdze, ze nie ma roznicy bo jest i wynika to z dwoch odmiennych silnikow tylko z wlasnego doswiadczenia wiem, ze przecietny uzytkownik komputera w cale albo rzadko kiedy zobaczy roznice. Ty i ja wiemy, ze jak wejdziemy przez FF na deviantarta to prawy obrazek jest wyzej polozony wzgledem prawego marginesu niz w IE tylko wiekszosc osob takich roznic nie zauwaza. Sciagaja natomiast pospiesznie Firefoxa "bo tak trzeba".

Ponad rok meczylem sie z Thunderbirdem. A meczylem sie dlatego, ze to znowu ta sama filozofia tworzenia oprogramowania co w przypadku FF czyli z biegiem czasu program coraz ciezszy, coraz bardziej zamula, ze jest to tragedia. The Bat byl wzorowy, tam mialem ponad 3000 wiadomosci i chodzil pieknie. Obecnie jade na zwyklym Windows Live Mail i rowniez jest lekki, mimo, ze mam ponad 10tys maili (sprzedaz na allegro, masa automatycznych powiadomien). Thunderbird kleka tak samo jak Firefox. Dla mnie zloty okres FF minal po dopracowaniu Opery, wypuszczenia Chrome, i *uwaga* przyzwoitego IE9.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

W chacie mam FF i jestem na nim, bo się przyzwyczaiłem.

W pracy mam IE8 i część stron na nim nie jest wyświetlana poprawnie. Tak, wiem że to wina skodowania stron, ale na FF wyglądają ok, więc FF>IE8. Proszę, nie (pipi) że FF wygrywa z IE poprzez hype.

Tak samo chore stwierdzenie jak to, że Foo jest lepszy od winampa tylko dlatego że ktoś rzucił ściemę że ma lepszą jakość dźwięku.

Nie mowie, ze FF wygrywa tylko hypem bo rzeczywiscie czesc stron jest na obu przegladarkach roznie wyswietlana. Tylko raz, ze w IE mamy widok zgodnosci, wystarczy kliknac ikone i to dziala.

 

 

Mam Ci pokazać screena, że jednak nie działa? ;)

 

 

Ponad rok meczylem sie z Thunderbirdem. A meczylem sie dlatego, ze to znowu ta sama filozofia tworzenia oprogramowania co w przypadku FF czyli z biegiem czasu program coraz ciezszy, coraz bardziej zamula, ze jest to tragedia. The Bat byl wzorowy, tam mialem ponad 3000 wiadomosci i chodzil pieknie. Obecnie jade na zwyklym Windows Live Mail i rowniez jest lekki, mimo, ze mam ponad 10tys maili (sprzedaz na allegro, masa automatycznych powiadomien). Thunderbird kleka tak samo jak Firefox. Dla mnie zloty okres FF minal po dopracowaniu Opery, wypuszczenia Chrome, i *uwaga* przyzwoitego IE9.

 

 

Aktualnie ponad 8k wiadomości ,ofkoz w różnych folderach[taki ze mnie nicpoń], dla wygody. Nic nie zamula, nic nie obciąża kompa. TH w tle jest non-stop włączony z opcją sprawdzania serwa co 5minut.

 

PS. Może to dlatego, że nie mam w nim zyliarda niepotrzebnych wtyczek itp. A może po prostu mam szczęście.

 

PS2. Ile konfiguracji, tyle opinii ;) Broń boRZe żeby bronił Mozalje i jej produkty.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Wyszła nowa wersja ff 4.0

Jakieś nowe dodatki typu: przypinanie kart, grupowanie kart.

Nie wiem na ch.uj to więc jak ktoś by się dowiedział to proszę dać mi info.

 

jak se przypniesz kartę to jej przez przypadek nie zamkniesz, musisz ponownie na nią najechać i odznaczyć - w operze jest już taka opcja ale ani razu jej nie użyłem.

a grupowanie to grupowanie - tutaj możesz sobie o tym więcej poczytać - np. jak przeglądasz forumka i masz otwarte 7 kart to dajesz je wszystkie w jedną grupę i masz mniejszy burdel na pasku.

Edytowane przez sosnaa
Odnośnik do komentarza

Firefox 4 jest do pobrania już w finalnej wersji. Już 4 miliony ściągnięć i co minutę przybywa parę tysięcy. Jak twierdzi Mozilla, to ostatni tak duży jednorazowy upgrade - od teraz Firefox będzie wprowadzać ulepszenia po malutku i niewidocznie, tak jak inne przeglądarki.

Odnośnik do komentarza

Na początku ciężko jest się przyzwyczaić do zmian w wyglądzie oraz braku dolnej belki, ale odpowiednia wtyczka załatwia sprawę jakby komuś jej brakowało. Na pewno na plus można zaliczyć szybkość działania w porównaniu do FF 3.6 . Swoją drogą, to też odnosicie wrażenie, że zmieniono czcionkę?

 

BTW Jeżeli komuś przeszkadza animacje paska kart, to wystarczy wpisać about:config w pasek adresu, odnaleźć linijkę browser.tabs.animate i zmienić wartość z True na False :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Na początku ciężko jest się przyzwyczaić do zmian w wyglądzie oraz braku dolnej belki, ale odpowiednia wtyczka załatwia sprawę jakby komuś jej brakowało.

 

Jaka tam wtyczka, można se ustawić w menu.

 

 

Ale co zrobić, żeby się na niej pokazywało, że się coś ściąga?

Odnośnik do komentarza

Przez tyle lat uzywalem FF, ktory niestety jest niczym przy Chrome. Tyle w temacie.

 

 

 

PS. Przegladarka internetowa sluzy do przegladania stron a tutaj Chrome jest bezkonkurencyjny. FF nawet w wersji 4 wolniej otwiera strony, no chyba ze nie ma sie zadnych dodatkow wtedy jest troche szybszy. W Chrome mam zainstalowane mnostwo dodatkow a sama przegladarka chodzi bez zarzutu...

Edytowane przez Forebode
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...