Skocz do zawartości

GT5 Prologue i GT5 (do dnia premiery)


LiSoQuan

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, ochlanalem juz troche po pierwszych recenzjach. Coz, czytam komentarze na forach i widze, ze jednak gra trzyma poziom.

 

Co do grafiki - nie jest idealna, ale jest bardzo ładna. A dodac nalezy, że gt5 hula w full hd i 60 klatkach - czyli juz na dzien dobry zżera lwią część mocy PS3! I tak wiem, ze polyphony odpicowalo gre do granic mozliwosci a PS3 poci sie przy niej jak nigdy wczesniej. Dowalcie do tego tryb 3d i macie najladniejsze i najlepsze technicznie wyscigi na konsolach. A, że Uncharted 2 ladniejsze? Jasne, ale giera smiga tylko w 30 klatkach i rozdzielczosci 720p, w zwiazku z czym Naughty Dog mialo wieksze pole do popisu.

 

I tak pamietam, jak to sie mowilo po starcie x360/ps3, ze te konsole sa za slabe na rozbudowane i piekne gry w full hd. Jak widac PS3 stac na na prawde wiele.

 

Od dzis spora czesc graczy juz katuje gt5, wielu z was gralo takze w forze 2/3. Czy gt5 jest lepsze od pozycji turn 10??? Prosze o szczera odpowiedz, najlepiej maniakow motoryzacji, a nie fanbojskich cweli.

Edytowane przez Don_Pedro
Odnośnik do komentarza
<br />
<br />a ja mam problem  gra nie reaguje na przyciskii dokladnie na 4 czyli x , trojkat kwadrat kolko jak na kierownicy jak i na padzie WTF!!!!<br />
<br /><br />Sprawdz czy dobrze podlaczyles pedaly od kierownicy, mialem tak z Driving Force GT<br />
<br /><br /><br /> działa wielkie dzieki a co do gry to gdzie jeszcze zmienia się stopien trudnosci bo wszystkie wspomagacze mam wylaczone nie liczac ABS ustawionego na 1 i jakoś na kierownicy lekko to idzie
Odnośnik do komentarza

Gra ktoś na padzie?

 

"Da radę grać?"

 

a w części 1-4 lub Prologa na czym grałeś ? :) pewno, że "da rade" i ni jest to wcale żadna katorga.

 

W Prologa nie grałem ;p.

 

No oczywiście, że na padzie ale wiesz jak się czyta cały czas na forum, że tylko kiera, kiera. To ma się wrażenie, że pada w ogóle nie obsługuje GT5 ;p.

Odnośnik do komentarza

Ja gram na padzie i MI się bardzo podoba jest bardzo wymagająco a z każdym levelem jest trudniej.

A nirburing i jego pokonywanie daje taki banan na ustach , jak w innej grze wyścigowej.

Jeden złe pojechany zakręt i ze złota nici(robie na razie eventy specjalne). Strasznie na ambicje wpływa ta gra.

 

Powiem OD siebie że to dobrze wydane 230 zł. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Mam troche mieszane uczucia po pierwszym posiedzeniu przy GT5. Po pierwsze, samochody Premium wygladaja przepieknie. Co prawda Mazda, ktora kupilem, bo na taka bylo mnie stac na poczatku jest mega wolna, ale jakos trzeba zaczac. Niestety, w eventach w ktorych uczestnicze jezdza same Standardy, ktore wygladaja tak paskudnie, ze trudno nie zwracac na nie uwagi. Naprawde, mam gdzies te samochody i nie moge doczekac sie momentu, w ktorym nie bede rywalizowal z ta kupa (pipi).

 

Co do paskudnego wygladu, to trudno rozplywac mi sie nad wygladem tras. Tekstury rodem wyjete z PS2. Co to (pipi)a jest? Tyle lat produkcji, zeby trasy wygladaly w ten sposob? No i do tego model zniszczen niedostepny od poczatku, tylko musze osiagnac 10 level. Czuje, ze prawdziwa zabawa zacznie sie dopiero wtedy.

 

A co do zabawy to model jazdy jest taki na jaki czekalem. Lepszy niz w GT Academy, ale zderzenia z innymi przeciwnikami bez modelu zniszczen nie ciesza.

 

A SI przeciwnikow bardzo zyskalo, przed moim nosem widzialem jak jeden atakuje drugiego, spycha kiedy ma okazje - bylem zachwycony.

 

Tak jak mowilem, oprawa graficzna sie zawiodlem jak do tej pory. Trasa TOP GEAR wyglada traficznie. Pudelkowe pudynki pokryte tekstura rodem wyjeta z PS2.

 

Do tego wszystkiego trzeba wspomniec o tym, ze czuc jak gra plynnie dziala w 60 klatkach w rozdzialce 1080p.

 

Ogolnie rzecz biorac cieszy wszystko poza grafika. Nie wiem, nic juz sie nie zmieni, nie ma przeciez tras premium :teehee: .

 

Teraz 3 dni wolnego w pracy (wiadomo, trzeba bylo kombinowac, ale jak szef uslyszal ze premiera GT5 to od razu zrozumial :P) Wiec przemagluje GT.

Odnośnik do komentarza

Gra ktoś na padzie?

 

"Da radę grać?"

 

a w części 1-4 lub Prologa na czym grałeś ? :) pewno, że "da rade" i ni jest to wcale żadna katorga.

 

W Prologa nie grałem ;p.

 

No oczywiście, że na padzie ale wiesz jak się czyta cały czas na forum, że tylko kiera, kiera. To ma się wrażenie, że pada w ogóle nie obsługuje GT5 ;p.

Ja gram na padzie, kiera dopiero na gwiazdkę. Jest dobrze, można ustawiać wszystko w sterowaniu od wspomagania do abs więc jest git.

Odnośnik do komentarza

http://allegro.pl/gran-turismo-5-ps3-polskie-wydanie-najszybciej-i1324331219.html - dzisiaj rano wysłali, cena spoko i smycz na klucze w prezencie.

 

Ja, gdy wrócę ze szkoły na weekend w piątek, to będę testował. Szkoda z tą grafiką, ale widocznie z PS3 więcej się nie da wycisnąć. Realizm i rozbudowany interfejs kosztem prezencji. Mam nadzieję, że zbytnio się nie zawiodę, usiądę wieczorkiem i będę miał dobry weekend. :)

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z każdym słowem Voytec CFC

od siebie

+ mega za(pipi)isty plus to model jazdy - mistrzostwo, wszystko czuć pod palcami, pod stopą

+ mega za(pipi)isty plus to odwzorowanie tras - czuć każdy dołeczek, który ma ogromny wpływ na przyczepność ( np: jechałem F40 na Monaco, wchodząc w zakręt wyczułem, że lewe tylne koło mam w powietrzu, nieopatrznie nie odjąłem gazu i spin - na wydałoby się idealnie gładkim asfalcie - nie spotkacie tego w NFS'ach i GRiDach i FORZY) lub toscania, gdzie czuć to, że teren jest piaszczysty i nierówny... generalnie - jazdę można naprawdę poczuć

+ premiumy to auta na poziomie prologu - wyglądają naprawę niesamowicie, każdy materiał we wnętrzu jest idealnie odwzorowany

+ zmienne warunki - zdecydowanie mają wpływ na jazdę

 

- trasy pod względem wizualnym - zdarzają się płaskie trawy, piachy, na których nie da się zostawić sladu (tak mi się wydaje, nie rzuciło mi się w oczy)

- upalałem głównie zmienne warunki pogodowe i przyznam, że tło czasem potrafi być syfiaste np postaci kibiców/gapiów mają na oko ze 40 polygonów..

- antialiasing solidnych elementów (auta, drzewa, widzowie ) z cząsteczkowymi (dym, kurz, deszcz/śnieg) grafika strasznie chrupie w tym miejscu, co wygląda strasznie kiepsko.

 

Gra jest pieruńsko nie równa graficznie - mamy perły i kupy - nie trzyma bajecznego poziomu cały czas.

 

reasumując

Grę wstępnie oceniam na 9 (forza 8, shift 7, grid 7)

Wyższa ocena od konkurentów spowodowana jest ogromną różnorodnością, ale nie jest to 10, ponieważ nie jest to gra dopracowana.

Widać, że sony powiedziało - dość KAZ, masz nieskończoność możliwych numerków aby dodawać je do nazwy Gran Turismo, a my nie mamy żadnego solidnego tytułu poświęconego wyścigom! Wydajemy 5, a to co chcesz poprawić dajmy w 6 i wszyscy zadowoleni, bo gracze mają świetny tytuł, który daje nadzieje na prawdziwego króla i Ty bo masz jeszcze czas na dopracowanie tytułu i my bo napchamy się kapustą na święta.

 

Jest za(pipi)iście, a będzie jeszcze lepiej!

Odnośnik do komentarza

Pewnie to kuriozalna myśl, ale może wydadzą jeszcze jakiegoś patcha na poprawkę trawki, drzew, piasku. Możliwe, że chcieli już wydać grę, by zbytnio nie irytować graczy, a to co możliwe do poprawki zostanie odmienione. biggrin.gif Oczywiście jakiegoś drobne korekty.

Edytowane przez R4VEN
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...