Skocz do zawartości

GT5 Prologue i GT5 (do dnia premiery)


LiSoQuan

Rekomendowane odpowiedzi

dajcie juz spokój z tymi ocenami kogoś tam, każdy ocenia wg własnego widzimisię, powinniśmy sie cieszyć z tego co mamy a jest z czego Nurbu + Corevette C6 + G25 pełen odlot ;) a to ze jest trochę niedoróbek to normalne jak w każdej grze mozna było zrobić to czy tamto duzo lepiej.

btw. czekam na filmiki od chilicoke :)

Edytowane przez peter
Odnośnik do komentarza

Ehhh, jest pierwsze 10 recenzji, na metacritic srednia ocen 86/100. Tak jest, gra ktora po 6 latach developingu powinna lśnić w kazdym aspekcie zdaje sie byc niestety niedorobiona. Wiadomo, zaraz czesc fanow rzuci mi sie do gardła, jednak sadzac po notach wystawianych kolejnym czesciom GT sądze, że seria zamiast swiecic triumfy coraz bardziej sie stacza. W zwiazku z tym Forza Motorsport juz chyba na dobre przejela pałeczke, a czesc trzecia tej serii(92/100 - metacritic) jest dzis chyba niedoscignionym wzorcem.

 

Co zrobilbym na miejscu Sony? Wszystkich pracowników Polyphony Digital wraz z Kazem nakazałbym z miejsca rozstrzelać, budę jaką jest Polyphony Digital bym pozamykał na 4 spusty, a marke GT oddal w rece jakiegos utalentowanego studia z zachodu. Te zolte ku**y kazali nam 6 lat czekac na nowa odslone swojej gry, w miedzyczasie wydajac GT4 w HD i platne demo. Kpina! A teraz, kiedy GT5 juz nadjechalo, zamiast zasiasc na tronie konsolowych gier wyscigowych(jak za czasow psx/ps2) zwyczajnie daje ciała i sprawia, ze ludzie kręcą nosami. Żal!

 

Zeby nie bylo, posiadam ps3 i tylko ta konsole(nie liczac jeszcze psx,ps2,psp) i w GT5 pokladalem olbrzymie nadzieje. A tutaj taki pstryczek w nos, skandal!

Odnośnik do komentarza

@soul: mi tylko chodzi o pisanie werdyktów przed własnoręcznym zaznajomieniem się z grą nic innego. Każdy może mnie własne zdanie, ale konkretny werdykt winien być wg. mnie już przedłożony konkretami. Zresztą - ta gra będzie dla jednych "graalem" na 10 a dla innych crapem na 5 :thumbsup: i tu nic się nie zmieni od czasów gt4. :teehee:

 

 

Ale przecież tu nikt nic nie ocenia, tylko piszę, że miało być uch i ach, każdy fan GT tak grzał frytę, że szok, jaka to ta gra nie będzie i czego ona nie będzie miała, a okazało się, że twórcy za dużo powiedzieli a za mało zrobili, a teraz szukacie winnych wszędzie tylko nie tam gdzie trzeba.

Odnośnik do komentarza

Ehhh, jest pierwsze 10 recenzji, na metacritic srednia ocen 86/100. Tak jest, gra ktora po 6 latach developingu powinna lśnić w kazdym aspekcie zdaje sie byc niestety niedorobiona. Wiadomo, zaraz czesc fanow rzuci mi sie do gardła, jednak sadzac po notach wystawianych kolejnym czesciom GT sądze, że seria zamiast swiecic triumfy coraz bardziej sie stacza. W zwiazku z tym Forza Motorsport juz chyba na dobre przejela pałeczke, a czesc trzecia tej serii(92/100 - metacritic) jest dzis chyba niedoscignionym wzorcem.

Sry, ale te 6/100 różnicy to jakaś przepaść nie jest... No serio, bez złośliwości. 6 punktów w jedną ze stron i mamy grę "niedorobioną" lub "niedościgniony wzorzec"?! get a life

Edytowane przez qraq_pk
Odnośnik do komentarza

No tak ale przecież ten fail z podziałem samochodów na standardy już jest wiadomy od xx czasu. Pewnie, że to boli jak cholera i w głowie się nie mieści (również wolałbym 300-400 samych standardów zamiast tego podziału) ale to żadna nowość.

 

Można było się przyzwyczaić do tego lub nie ale zachowujecie się jakby ten news wyszedł wczoraj ;].

 

Ale zgadzam się z Don Pedro DP powinni zamknąć w piz.du szkoda siana na ofermy, w ogóle szkoda siana na Japonię... A Kaz z całym zespołem jak na Japońców przystało - harakiri zbiorowe jeszcze Kojima mógłby dołączyć do nich.

Odnośnik do komentarza

U mnie właśnie trwa instalacja.

 

Pojechałem dziś do szczecina po "zwykłą" wersje zamówioną, gostek mówi że po 4 będzie to ja sobie myśle pierniczę i dalej idę szukać w empiku mówią że 26 premiera. Nic idę do centrum sony i wychodzę z kolekcjonerską wersją za 230 zł.

dostałem nawet tą nakładkę na rejestracje po prostu świetna. 5 dodatkowych samochodów z PSN , dynamiczny theme i wielo stronicowy poradnik. Opłacało się wydać 30 zł więcej od zwykłej.

 

Grajcie ludzie nie narzekajcie.

Odnośnik do komentarza

@soul: mi tylko chodzi o pisanie werdyktów przed własnoręcznym zaznajomieniem się z grą nic innego. Każdy może mnie własne zdanie, ale konkretny werdykt winien być wg. mnie już przedłożony konkretami. Zresztą - ta gra będzie dla jednych "graalem" na 10 a dla innych crapem na 5 :thumbsup: i tu nic się nie zmieni od czasów gt4. :teehee:

 

 

Ale przecież tu nikt nic nie ocenia, tylko piszę, że miało być uch i ach, każdy fan GT tak grzał frytę, że szok, jaka to ta gra nie będzie i czego ona nie będzie miała, a okazało się, że twórcy za dużo powiedzieli a za mało zrobili, a teraz szukacie winnych wszędzie tylko nie tam gdzie trzeba.

 

Przepraszam bardzo, ale nie sądzę by komukolwiek, a szczególnie fanom GT podobał się pomysł ze standardami, małą ilością tras itp...

Jedyne co można było wychwalać to grafikę i model jazdy, który w połączeniu z kierownicą robił dużo lepiej niż jakakolwiek dotychczasowa gra na konsolach i to już w prologu.

 

Praktycznie wszyscy wiemy jakie ta gra ma wady i ułomności, ale nikt z nas nie miał okazji się zaznajomić z największym atutem nowego GT jakim zapowiada się być model jazdy dlatego wstrzymajmy się z oceną jeszcze trochę :)

Odnośnik do komentarza

Piszecie tak jakby gra otrzymywała same ósemki. Ale tak nie jest. Są również bardzo pozytywne opinie, w tym dychy. Średnią na metacritic radzę na razie się nie sugerować bo jest bardzo mało recenzji obecnie. Najważniejsza rzecz w grze - model jazdy i grywalność są chwalone. Jeśli ktoś przymknie oko na niedoróbki takie jak nierówna jakość tras to dla niego gra może być genialną. Ale recenzja musi być po części obiektywna dlatego nie można tych niedociągnięć pominąć.

 

Troska o jakość jaką wykazali się panowie z Polyphony Digital lśni w każdym aspekcie tego tytułu i sprawia, że gra nie równa się z niczym innym. To długi list miłosny kierowany osobom kochającym samochody

 

Gran Turismo 5 to szczyt w gatunku wyścigów symulacyjnych. Po latach ciągłego postępu technologicznego istnieje wreszcie sprzęt, który jest na tyle silny, by dostarczyć ekipie Polyphony Digital platformę niezbędną do ukazania tak niewiarygodnych doświadczeń bliskich realizmowi. Pasję do motoryzacji czuć w każdym aspekcie tej gry. Nic innego na rynku nie może zbliżyć się do realizmu i głębi w Gran Turismo 5. To wirtualne wyścigi w najlepszym wydaniu

 

Są i takie zdania. Najważniejsze - miłość do motoryzacji, specyficzny klimat i model jazdy. Ta gra ma duszę. Głębie. Dla mnie jedna poważna wada to podział aut. Mogli rzeczywiście dać te 300 Premium a resztę porzucić.

Odnośnik do komentarza

Mam dziś w planach odwiedzić Saturna ale ciągle nie jestem przekonany czy wrócę z NFSem czy z GT5:) Przydała by się ta recka na gametrailersach...

 

To tak, jakbyś miał dylemat: FIFA 11 czy FIFA Street 3, albo NBA 2K11 czy NBA Jam :confused: Nowy NFS nie ma za wiele wspólnego z jazdą samochodem, choć oczywiście sporo zabawy zapewnia.

Odnośnik do komentarza

Jasna sprawa, jak recenzent nie grywa w bardziej niszowe symulatory na PC to jak najbardziej ma prawo do takiego zdania.

 

Te symulatory nie mają takiej grafiki jak GT5, tak odwzorowanych samochodów czy takiej ich ilości. Jak mówiłem, nie tylko model jazdy czyni grę symulatorem. Ładna grafika powoduje, że czujemy się bardziej jak w rzeczywistości. Dlatego to już kwestia gustu i sprawa subiektywna. Nie twierdze, że GT5 jest najlepszym symulatorem, ale jak ktoś tak twierdzi, to jego sprawa. Nie ma większych podstaw by twierdzić, że gra nie ma startu do najlepszych symulatorów, biorąc pod uwagę całokształt,a nie tylko model jazdy i zniszczeń.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

Nigdy nie bylem fanboyem niczego, ale chyba wlasnie sie stalem fanboyem GT :P;)

 

Recenzje recenzjami, narzekania narzekaniami, ale zapach farby drukarskiej dobywajacy sie z pudelka z siganure edition, pieknie wydana apex book, "dziwna" okladka coffee book, 2 karteczki z kodami na samochody, karta z kodem do contestu (za zdrapka :D ), tandeta portfela na gotowke i karty - bezcenne :D

 

O 15.00 odpalilem gierke, v1.01 sciagnelo i zainstalowalo sie blyskawicznie, teraz moja biedna, 3,5 letnia 60GBPS3 meczy sie z instalka gry - caly czas mam 20min left i okolo 1/5 paska za soba ...;)

 

Gierka okazuje sie zgrywa tylko 8GB - ja zrobilem 12GB miejsca w razie cos no i jesli japonska wersja GT5P do niczego sie nie przyda to bedzie jeszcze 6GB :)

 

No nic wracam do lektury, zobaczymy jak sie bedzie gralo - ktos sie ustawia tak na 17 na petli polnocnej na wyscig stealthami ? (w online chyba wszystki trasy sa od poczatku dostepne - nie ?)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...