Skocz do zawartości

PS2 FAQ - najczęściej zadawane pytania


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

witam..

chodzi mi po głowie myśl zakupu ps2 by odświeżyć pare staroci..

sytuacja wygląda następująco..mam na oku ps2 slim od znajomego ,konsola nieprzerobiona i tutaj wszystko jest ok.. haczyk polega na tym ze mieszkam teraz w ameryce środkowej i nie mam pojęcia jak wygląda sprawa z blokadami regionalnymi.. konsolką będę musiał przerobić bo w Kostaryce oryginalne gry na ps2 to raczej unikaty za które trzeba słono zapłacić:) czy kazda obecnie dostępna przeróbka zalatwia sprawę blokady regionalnej?? (konsola znajomego jest wersją europejską) + jak wygląda sprawa z zasilaczem..potrzebuje jakis konwerter czy coś w tym stylu..??

sorry za może i głupie pytania ale się na prawdę nie orientuję..

pozdrawiam

Josh

Odnośnik do komentarza

Mam ten sam kłopot. PS2 o którym mowa leżało sobie dobre 2 lata, zanim wyciągnąłem i podłączyłem je na nowo. Dźwięk jest, obrazu brak. Za równo przy kablu chinch jak i componentowym.

Konsola jest z serii 70000.

Czy ktoś wie jak to rozkręcić? Zastanawiałem się czy np styki się nie poluzowały.

Odnośnik do komentarza

witam chciałbym zakupić w najbliższym czasie konsole PS2 ;) i mam kilka pytań :

 

1. czy opłaca się kupować konsole na takich aukcjach jak ta ---> [przerobiona konsola] ???

 

2. takie używki to konsole wersja 7xxxx a nowe to 9xxxx jaka jest miedzy nimi roznica ??

 

3. Piraci za burtę! -grg

Edytowane przez Grigori
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam mam taki problem podłączam konsolę do TV przez kabel euro , wkładam płytę i uruchamiam , daje na kanał AV a tutaj zonk ! czarny obraz ... nie wiem o co chodzi :/ mam telewizor kineskopowy grundig p37-3050 text, zauważyłem jedną rzecz gdy przełączam między kanałami to jest tak z połsekundy takiej przerwy i wtedy widać że gra chodzi , bo widać menu wyboru języku w grze ... wygląda to tak http://www.youtube.com/watch?v=qjLI6qDnY2A na filmiku widać gdy przełączam to jest menu wyboru języku :/ o co może chodzić ?? na innych dwóch telewizorach chodzi normalnie i można grać a na tym takie coś jest , pomoże ktoś ??

Edytowane przez devil162
Odnośnik do komentarza

Mam oryginalne RE3 z PSXa i gdy odpalam w moim ps2 (fat) to płyta jakby tarła w napędzie, zaraz potem ją wyciągam bo się boje o grę. Na płycie nie ma rys, czysta. Z MGS mam tak samo ale jest bardzo porysowana. Inne gry (RE2 i Duke'a) czyta bez problemu i hałasów. W czy może być problem?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam, mam pytanie natury technicznej. Czy to normalne ze gry NTSC w proporcjach 4:3 wygladaja na rozciagniete w pionie? Moj tv Grundig obsluguje 120Hz i dzieki menu serwisowemu ustawilem obraz NTSC zeby wypelnial obraz dokladnie do wszystkich brzegów. Jednak wydaje mi sie ze obraz jest jakby zdeformowany. Z tego co wiem gry na PS2 w NTSC maja rozdzialke 640x448 lub 512x488 (lub nawet 480x448 - ICO) w zaleznosci od potrzeb. Obraz NTSC jak wiemy ma ratio 1.5 (720x480), a jak patrzylem na zrzuty z kart tv to maja one duze czarne pasy po bokach i jak sie je obetnie w Paintcie i rozciagnie o 112% (640 do 720) to maja chyba wlasciwie proporcje i pixele sie zgadzaja. Wiec czy powiniem ustawic moj tv tak zeby mial pasy na gorze i dole? Jak to jest z tv w ameryce czy japonii? Tam chyba obraz wypelnia caly ekran - chyba ze maja innej ekrany....

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Gry nie chca mi wystartowac na kablu component (no, nie do konca wiem, ze nie ruszaja, bo nie ma obrazu, ale laser nic nie doczytuje), po statowym napisie Playstation obraz znika i tv mowi, ze brak sygnalu czy cos (oczywiscie przelaczylem w opcjach konsoli na component). Sprawdzalem tez na innym telewizorze, to samo. Kabel oczywiscie najtanszy z allegro, ale w takim razie po co ktos by je sprzedawal, jesli wszystkie sa ch.ujowe ? ;]

Aha, gry odpalalem przez swapa, oryginaly w NTSC, ale nie chce mi sie wierzyc, ze to przez to.

 

Edit: Okazalo sie, ze to wina swapa, wlozylem Finala 12 w PALu i wlaczyl sie. Moze mi ktos powiedziec czemu tak jest ? :pinch:

Konsola ze swapem nie jest moja, ale zamierzam niedlugo kupic konsole z chipem, to rozwiaze problem ?

Edytowane przez Siwy_
Odnośnik do komentarza

Smieszne to, ale w momencie wlaczenia konsoli musze odlaczac kabel component i dopiero po zaladowaniu sie ekranu swapa moge podlaczyc go z powrotem, inaczej sie nie uruchomi. Odpowiedz znalazlem na jakims zagranicznym forum i okazalo sie, ze wszyscy maja ten problem.

Edytowane przez Siwy_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...