Skocz do zawartości

PS2 FAQ - najczęściej zadawane pytania


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Konsola nie jest moja, jak bede bral dla siebie to na pewno z chipem.

 

tu filmik z problemem i jego rozwiazaniem

 

 

 

I pytanie - ma ktos pada Logitech Cordless Action ? Kupilem uzywke i krzyzak chodzi w nim podejrzanie lekko, ale moze te pady tak juz maja ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

pewnie juz bylo takie pytanie, ale wybaczcie :). wiadomo ze gry na ps2 wygladaja fatalnie na lcd. kupilem sobie wlasnie taki telewizor, a z racji tego ze z ps2 korzystam najwiecej to mam pytanie: jest jakis sposob aby gry na ps2 wygladaly normalnie? jakis kabelek(slyszalem ze component do ps2/ps3 ratuje troche sprawe ale chcialbym sie upewnic...)?

 

z gory dzieki!

Odnośnik do komentarza

Kabel component przydaje sie tylko jesli gra obsluguje tryb Progressive Scan (480p). Owy tryb ma kilkanascie gier w PALu i duzo wiecej w NTSC. Tu masz liste:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_PlayStation_2_games_with_HD_support

 

po 1wsze : nie "przydaje się" tylko jest niezbędny do PScan, bo na innym kablu tego nie uzyskasz.

po 2gie : PS2 + LCD po componencie to najlepsze możliwe rozwiązanie [nawet do gier bez PScan].

Odnośnik do komentarza

Ale mimo wszystko lepszy obraz jest na CRT, taki Shadow of the Colossus na LCD z progressive scanem wygląda przeciętnie.

 

w większości przypadków tak jest, ponieważ na CRT masz taki jakby "sprzętowy" AA , a na LCD widać po prostu niższą rozdzielczość sygnału w stosunku do możliwości matrycy.

 

z SotC z tego co pamiętam to sytuacja była taka że nie było jakieś widocznej różnicy między 480p a zwykłym [może to przez kolorystyka , nie wiem jak to opisać] ; i nie chodzi tu LCD vs CRT

 

za to pamiętam jak wyglądała Valkyrie Profile 2: Silmeria na 480p + 16:9 = bajka :wub: [tekstury ; widać zdecydowaną różnicę na korzyść 480p]

 

poza tym Mace pisał że ma LCD, i w tym przypadku component to zdecydowanie najlepszy wybór.

Odnośnik do komentarza

Tak samo Tekken 5, ktory z wlaczonym PS wyglada niewiele gorzej niz T:DR na PS3, i moim zdaniem lepiej niz Tekken 6, lol. Mam jeszcze Tekkena 4 i RE4, ale te gry sprawdze dopiero jak kupie swoja konsole. No i w planach mam jeszcze zakup Tomb Raider L&A, te maja PS w palu i kosztuja grosze.

Edytowane przez Siwy_
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Wygląda na to, że po około sześciu latach użytkowania laser w mojej PS2 Fat wyzionął ducha.

 

Z konsoli nie mam zamiaru rezygnować. Zapewne najłatwiejszym rozwiązaniem byłby zakup nowej, ale to mnie średnio urządza, tym bardziej, że pragnę grać w pozycje NTSC-U i NTSC-J.

 

Do tej pory korzystałem w konsoli z dysku twardego, odpalając oryginalnego HD Loadera. Bez lasera jednak mogę co najwyżej popatrzyć na bios, ale czytałem o kartach pamięci z wgranym bodajże Free McBoot, umożliwiającym uruchamianie z karty różnych aplikacji. I tutaj pojawia się moje pytanie - czy mając taką kartę mógłbym uruchamiać HD Loadera bez konieczności posiadania płyty w napędzie? Na jakiej zasadzie to działa? Czy karty oferowane na Allegro są warte uwagi*? Sam raczej sobie tego nie przygotuję, gdyż do tego potrzebna by mi była właśnie przerobiona PS2, ale biorąc pod uwagę, że i tak jedyną płytą w napędzie był zwykle HD Loader, to może jednak da się jeszcze coś ze sprzętu wycisnąć tym sposobem? Będę wdzięczny za informacje.

 

* - że są to pewnie podrabiane karty to zdaję sobie sprawę, ale może da się taką już przygotowaną aplikację przegrać na którąś z moich własnych kart?

 

 

Ewentualnie jakie istnieją obecnie alternatywy? Zależy mi na odpalaniu gier ze wszystkich regionów - oryginałów oczywiście. Przyzwyczaiłem się do HD Loadera i w sumie mógłbym kupić używanego Fata, ale i tutaj nie wiadomo ile taka konsolka jeszcze pożyje. Lasery natomiast są drogie, a ja nie mam wiedzy i umiejętności potrzebnych do (de)montażu. Sugestie mile widziane.

 

EDIT:

 

Ok, może niekoniecznie wyzionął ducha, gdyż jeszcze dyszy, ale musi mocno pomęczyć płytę zanim się rozkręci po uruchomieniu. Coś tam także zgrzyta i trzeszczy. HDLoader się uruchamia, ale nie wiem ile jeszcze w takim stanie pociągnie, dlatego pytania i tak aktualne. Co ciekawe, zwykłych gier DVD już odpalić nie chce.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Podrobione karty to syf. Kijowe flashe, które szybko łapią bad bloki, są bardzo wolne (czasami nie zdążą się zgłosić i FMCB nie wystartuje), a jeśli zechcesz kupić memorkę powyżej 8MB to jest już totolotek, wiele z nich ma spreparowaną tablicę, która wskazuje na większą pojemność, a tak naprawdę jest taka sama i po przekroczeniu 8MB, dane są nadpisywane. ;] Ogólnie rzecz biorąc do total shit niewarty nawet 5zł...

 

Na allegro to Ci odradzam, jest mnóstwo d.e.b.i.l.i którzy nie rozumieją nawet jak to działa. Raz się spotkałem nawet z przypadkiem kiedy klient nie miał wgranych żadnych dodatkowych programów, ani modułów USBD (czyli z taką kartą nic nie zrobisz, będzie bezużyteczna). Jeśli laser Ci ledwo odczytuje HDLa to masz szansę zrobić to samemu. Zrób obraz płyty z uLE i uruchom go przez HDL, a na pendraka wrzuć instalator FMCB, który uruchomisz za pomocą uLE. Uprzednio jednak skopiuj wszystkie save'y (PSU Paste) - pewnie nigdy tego nie robiłeś, więc warto sformatować kartę, aby FMCB był jak najmniej pofragmentowany.

 

A więc czytaj sobie. ;]

>> http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/PS2-FreeMCBoot-ESR/

 

 

FMCB zadziała na karcie tylko tej, na którą był wgrywany. Skopiowanie plików nic Ci nie da. Ale możesz zainstalować za jego pomocą na innej, w końcu masz możliwość odpalenia homebrew.

 

 

FMCB nie uruchamia gier z innych regionów niż konsola na PS2 DVD-ROM. Musisz je skopiować i spatchować, albo grać z dysku jak do tej pory (skoro masz martwy napęd to i tak wyboru nie masz ;]).

 

Tzw. oryginalny HDL to badziewie. Używa się spatchowanego do wersji 0.8c lub OPL v0.7/beta 0.8.

Edytowane przez Berion
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki za informacje.

 

Ogólnie jestem w kwestiach sprzętowych zielony, ale znalazłem iso z uLE 4.38, a do tego Noobie Package (zależy mi tylko na HDL, żadnych innych aplikacjach). FREE_MCBOOT.ELF razem z folderem INSTALL wrzucam na Pendrive'a, a dalej modlę się aby uLE uruchomił mi się z dysku twardego, a konsola wykryła wszystko jak należy, tak?

 

W kopiowanie save'ów się bawić nie będę i chyba po prostu kupię całkiem nową memorkę. Wtedy będę eksperymentował. Wcześniej co najwyżej sprawdzę czy w ogóle konsola widzi wszystko jak trzeba.

 

Btw. co jest nie tak z oryginalnym HDL? Używam takowego od dłuższego czasu w wersji CD i nie miałem żadnych problemów. Raptem kilka gier wymagało wersji 0.8c, ale i ją można uruchomić z poziomu zwykłego HDL.

Odnośnik do komentarza

Tak.

 

Po co? Skopiuj je sobie na pendraka. Wchodzisz na mc0:/, zaznaczasz folder z save'em (bo save'y to foldery z plikami ;]), wybierasz opcję Copy/Kopiuj, przechodzisz na mass:/ i wybierasz opcję PSU Paste/Wklej *.psu. Cała filozofia. Ale jak chcesz bez sensu wydać 50zł to Twój wybór. ;]

 

Jest ubogi, to z nim jest nie tak. ;] Tylko jeden tryb transferu danych, mnóstwo gier niekompatybilnych itd.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Berion, jestem Ci winien piwo, a nawet i zgrzewkę :). Zaryzykowałem, po zrobieniu kopii save'ów sformatowałem memorkę i wgrałem FMCB. Działa idealnie, a płyta z HDL może iść w odstawkę. Jedyny mankament, to że trochę dużo pliki zajmują (ponad 3MB), ale to już problem na kiedy indziej - może przynajmniej zrobię jakoś porządek na memorkach. A i czegoś nowego się nauczyłem. Czyli jednak PS2 jeszcze nie RIP. Raz jeszcze dzięki :).

 

Btw. używałem do tej pory oryginalnego HDL i prawdę mówiąc nie wiem czym on się różni od wersji patchowanych, oprócz tego, że ma gorszą kompatybilność. Zresztą, wiele gier i tak zgrywałem za pomocą winhiipa - głównie tych NTSC - więc nie wiem jak ma się sprawa transferu danych. Co do obsługiwanych gier, z tych przeze mnie posiadanych jedynie Xenosaga, SotC, MGS2 Substance oraz God of War 2 musiałem odpalać z wersji 0.8c. Cała reszta albo działała dobrze na oryginale, albo nie działa wcale z dysku...

 

...i tutaj pojawia się inny problem, w związku z którym chyba i tak trzeba będzie kupić jakieś zapasowe/drugie PS2 - nie wszystkie gry działają na HDD ;>.

Odnośnik do komentarza

3MB bo użyłeś DVDPLE z erom0:/, a nie zewnętrznych ze Slima (i w Twoim przypadku nielegalnych). Tak to by było 65KB+programy+moduły, a nie 1.5MB+.

 

Nie chodzi o prędkości transferu danych na dysk tylko z dysku. UDMA, MDMA itd. ;]

 

To prawda, nie wszystkie. Ale możesz też sprawdzić OPL, na nim część gier, które nie wstają na HDL uruchamiają się (no i masz IGR).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Mam problem z najnowszą PS2 Slim. (nie przerobiona)

 

Dziś grając w PESa (oryginał) obraz znikł a dźwięk było słychać! odłączenie kabla nic nie pomogło, zrestartowałem PS2 i dopiero złapało obraz jednak po 3min tak samo :( i tak w kolo z 10razy restartowałem konsole 4różne gry i na wszystkich nie ma obrazu po pewnym czasie :confused:

 

O co Chodzi????? czego to wina? kabla? aha mam composite + kostkę euro może kupić RGB?

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Po roku wyciągnąłem PS2 z pudełka i pad nie działa, wariuje nie tylko kierunkowo ale i wszystkie klawisze same się wciskają. Zanim odkładałem konsolę wszystko było w porządku :(. Co jest nie tak?

 

Po rozłożeniu pada mam taką część ale za bardzo nie wiem skąd ona jest i nijak nie mogę jej gdzieś umiejscowić:

zdjcie0011y.jpg

Edytowane przez Czappi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...