Skocz do zawartości

Ekstraklasa + Puchar Polski


Fan

Rekomendowane odpowiedzi

Wigry Suwałki

Tymczasem na najwyższym szczeblu polskiej profesjonalniej piłki kopanej mecz na szczycie, czyli Jaga vs Wisła. Ten mecz pokaże nam czy faktycznie Jaga idzie na majstra, rywale raczej sobie nie pozwolą na kolejne straty punktów, więc każdy mecz trzeba wygrać. Niestety drużyna osłabiona brakiem Ivana Runjie, w jego  miejsce zapewne zagra Szymonowicz, młody zdolny obrońca. Do gry powraca cesarz Estonii Vasilijev, nie wiadomo jak z jego formą ale zapewne wszyscy liczą że odpali. 

A Wisła będzie grała zapewne o jak najlepszy wynik, bo do pucharów raczej się nie zakwalifikują. Trenera mają ciekawego i w zasadzie to by było na tyle. 

Edytowane przez Kaczi
Odnośnik do komentarza

Sprawdziłem dzisiaj, co tam w polskiej lidze, i wychodzi, że Śląsk walczy o utrzymanie, i w sumie może nie wywalczyć tego super celu, a o mistrza walczą Lech, Lechia, Legia i Jagiellonia. Czyli teoretycznie 75% szans, że Legia nie wygra :iwanttobelieve: Przynajmniej tyle dobrego w sytuacji, gdy Śląsk pewnie poczeka kolejne 30 lat na chwilę bycia w czołówce czegokolwiek poza drugą ligą.

 

Może nie dam rady włączyć meczu Legia-Lech dzisiaj, ale zajrzę na wynik. Skromnie uznajmy, że remis będzie sukcesem. Kto teraz gra w Lechu? Kowancki, Robak, Jevtić, Majewski? Do boju, Kownacki, Robaku, Jevtić, Majewski!

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

w tym roku eliminacje do Ligi Europy zaczynają się 29 czerwca a nasi ligowcy  (z grupy mistrzowskiej) kończą rozgrywki 4 czerwca. Czyżby brak 2 miesięcznych wakacji byłby kolejnym usprawiedliwieniem dla niemocy polskich klubów w rozgrywkach europejskich?

 

Cale szczescie Arka wystartuje od III rundy, wiec beda w 100% gotowi.

Odnośnik do komentarza

gotowi na odpadnięcie też.

Ciekawi mnie czy polityka transferowa uprawiana przez m.in Pana Michała Żewłakowa da się za kilka lat obronić zważywszy na to, że bilans zysków i strat w tym wyszedł mniej więcej na 0 a ilość niewypałów transferowych aż razi po oczach - Moulin (on jest czerwony jak burak po 60 minutach gry, za słaby nawet na naszą ligę), Czerwiński, Cierzniak, Kazaiszwili, Necid, Chukwu, Masłowski (przyszedł za 2 bańki?), Aleksandrow, Triczkowski, Vranjes. Tak trudno pojąć, że lepiej kupić jednego porządnego jak Nikolic zamiast 3 niewiadome nazwiska. Z czasem powinni tak przykładać większa wagę do kwot wykładanych na transfery. Zrobią awans do LM raz na 20 lat ale wpływy są głównie z ligi europy.

Odnośnik do komentarza

Śmieszą mnie teksty kibiców Legii pod artykułami, że Nikolić z marszu, nawet rąk nie umył walnął 11 goli w 10 meczach, że przecież sam chciał odejść, nie szkoda go poszedł za kasą bla bla. Prawda jest taka, że skoro nagle do składu wskoczył wtedy jeszcze grający cienko Prijovic, a będący głównym ojcem awansu Nikolić wylądował na ławce i tak siedział tam prawie całą fazę grupową no to niestety mówił otwarcie, że jak tak ma to wyglądac to on odchodzi. Ja wiem, że Prijovic nagle zaczął grać jak miniZlatan i zapewnił sporo kasy z LM (której już dawno nie ma pewnie), ale długofalowo wyszło tak, że nie ma ani Nikolicia, ani Prijovicia, a w ataku gra Radovic na zmiane z Kucharczykiem, bo Chuckwu chyba nadal nie trafił na stadion. Tutaj moim zdaniem zrobiono dokładnie odwrotnie niż powinni - to Prijovic od dawna mówił, że chce odejść, a trzeba było zrobić wszystko, żeby nie puścić Nikolicia. Aczkolwiek pewnie tutaj był tylko temat kasy, podczas gdy nam się wydawało, że Legia zaraz przegoni pół Europy budżetem to w kasie było grubo na minusie i trzeba było łatać transferami jak zwykle. Awans do LM pewnie przeżarto i latem znowu trzeba będzie liczyć na ściągnięcie kogoś dobrego fartem w zalewie szrotu. Na Patryku Lipskim do Europy!

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Śmieszą mnie teksty kibiców Legii pod artykułami, że Nikolić z marszu, nawet rąk nie umył walnął 11 goli w 10 meczach, że przecież sam chciał odejść, nie szkoda go poszedł za kasą bla bla. Prawda jest taka, że skoro nagle do składu wskoczył wtedy jeszcze grający cienko Prijovic, a będący głównym ojcem awansu Nikolić wylądował na ławce i tak siedział tam prawie całą fazę grupową no to niestety mówił otwarcie, że jak tak ma to wyglądac to on odchodzi. Ja wiem, że Prijovic nagle zaczął grać jak miniZlatan i zapewnił sporo kasy z LM (której już dawno nie ma pewnie), ale długofalowo wyszło tak, że nie ma ani Nikolicia, ani Prijovicia, a w ataku gra Radovic na zmiane z Kucharczykiem, bo Chuckwu chyba nadal nie trafił na stadion. Tutaj moim zdaniem zrobiono dokładnie odwrotnie niż powinni - to Prijovic od dawna mówił, że chce odejść, a trzeba było zrobić wszystko, żeby nie puścić Nikolicia. Aczkolwiek pewnie tutaj był tylko temat kasy, podczas gdy nam się wydawało, że Legia zaraz przegoni pół Europy budżetem to w kasie było grubo na minusie i trzeba było łatać transferami jak zwykle. Awans do LM pewnie przeżarto i latem znowu trzeba będzie liczyć na ściągnięcie kogoś dobrego fartem w zalewie szrotu. Na Patryku Lipskim do Europy!

 

Wszystko trafnie.

Również nie rozumiałem ruchu z oddaniem 2 napastników w jednym okienku transferowy (zimowym!) przed kluczowymi meczami w Europie i lidze.

Teraz wszystko wydaje się tak logiczne jak żenujące - oddali ich z braku pieniędzy.

Nie wiedziałem czego się spodziewać po walce o tron w środku całkiem udanego piłkarsko sezonu (pomijając 3 szkoleniowców w ciągu kilkunastu miesięcy), teraz wygląda na to, że powinno być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Gość Rozi

Napastnik będzie konieczny do dalszego funkcjonowania. Fajnie byłoby wziąć Niezgodę i Araka, oraz kogoś innego. Legia chce wypożyczyć też Salamona. No i zatrzymanie Vadisa to mus. 

 

 

Oby Ruch dziś spadł, błagam. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...