Skocz do zawartości

Tekken 6 / Bloodline Rebellion


albrechtus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kalinho

Gra ktoś z was rankingowe mecze? Jaka ranga?

Dla mnie to dobry sposób, by się ograć na losowe postacie + sposób na kasę. Granie w singla dla kasy sobie odpuszczam.

 

co do rankingowych meczy to system dobierający graczy ssie pałeczkę i to ostro. jestem na mentorze i ni chuchu nie mogę podbić sobie rangi bo albo trafi mi się jakiś beginer albo jakiś no life z milionem walk na koncie (najczęściej alisa albo king - btw obie mocno przegięte postaci online :D ). Można sobie ustawiać sposób szukania jak się chce a i tak lipa.

 

Macie coś takiego, że po tym jak odrzucicie walke bo nie podoba Wam się jakość połączenia to system wyszukiwania z uporem maniaka wybiera Wam ponownie tę sama osoba, z tym samym badziewnym połączeniem? jedynym sposobem by w takiej sytuacji nie być obdarowywanym nieustannie tym samym typem jest wyjście i ponowne wejście do ekranu wyboru postaci. zauważyłem też, że pierwsze szukanie jest zawsze najszybsze a potem to na walke można i minuty czekać. dlatego najlepiej wejść i wyjść - jak w życiu.

 

interesuje mnie też jak u Was z blokowanie seryjek low'o - mid'owych - też macie problem przy połączeniu na 3 krechach, blokować kręciołek Kazka, albo nożka na low i piącha na high King'a? wkurza mnie to bo widzę coś a i tak wchodzi. trzea zgadywać a nie reagować. Z rzutów to już chyba w ogóle nie da się wyrwać na 3 krechach.

 

Dlatego ogólnie by się nie denerwować trzea grać na min 4 krechach - czyli z Polaczkami wyłącznie w przypadku mojego neta (neo 1 mega). Gra niemiłosiernie uzależnia i coby na nią nie psioczyć to i tak jest to najprzystępniejszy fighter na rynku, imo.

 

co do kasy to ja nie wiem C1REX ile chcesz tych walk pograć by nabić sobie na nową fryzurkę - tylko campagin mode - dostajesz tam mase przedmiotów za free jak i kase. są też jakieś sekretne plansze z masą mokujinów do ubicia - dają podobno mase szmalu i skarbów. musze odszukać ten level.

 

Anyway - dawać zaproszenia i gramy :)

Edytowane przez Kalinho
Odnośnik do komentarza
co do rankingowych meczy to system dobierający graczy ssie pałeczkę i to ostro. jestem na mentorze i ni chuchu nie mogę podbić sobie rangi bo albo trafi mi się jakiś beginer albo jakiś no life z milionem walk na koncie (najczęściej alisa albo king - btw obie mocno przegięte postaci online :D ). Można sobie ustawiać sposób szukania jak się chce a i tak lipa.

 

Bez przesady, do Rogue w miarę prosto jest nabić, potem idzie już trochę trudniej. Dobrze, że rangi nie lecą już tak szybko jak w DR, przynajmniej są coś warte.

 

interesuje mnie też jak u Was z blokowanie seryjek low'o - mid'owych - też macie problem przy połączeniu na 3 krechach, blokować kręciołek Kazka

 

To można blokować bezproblemowo nawet na jednej kresce.

 

Macie coś takiego, że po tym jak odrzucicie walke bo nie podoba Wam się jakość połączenia to system wyszukiwania z uporem maniaka wybiera Wam ponownie tę sama osoba, z tym samym badziewnym połączeniem? jedynym sposobem by w takiej sytuacji nie być obdarowywanym nieustannie tym samym typem jest wyjście i ponowne wejście do ekranu wyboru postaci.

 

Niby skąd wiesz, że łączy cię z tą samą osobą?

Odnośnik do komentarza

Dokladnie nad tym samym sie zastanawialem. Skad wiesz ze to ta sama osoba? To ze ma taka sama liczbe kresek nic nie znaczy... wszak kresek jest tylko 5, wiec spora szansa na to ze inni gracze maja tyle samo kresek.

 

Jezeli chodzi o plansze z mokujinami, to najlepszym sposobem jest, po dotarciu do miejsca gdzie podloga sie rozwala) klepanie jakiegkolwiek juggle startera (np hopkick) i potem robienie ciosu z b!. Instantowo rozwalasz podloge i wszyscy przeciwnicy na arenie gina, mozna to zrobic w 30 sekund i nabic wpizdu kasy.... :]

 

No i inna sprawa ze itemy same leca ;]

Odnośnik do komentarza

mi tam ranked jakos nie podszedl.

 

gram w t6 od swieta teraz wiec wole grac niz patrzec sie na ekran szukania przeciwnika.

 

fajnie ze mozna sobie ustawic czy ma szukac polaczenia (wtedy znajdzie ci mentora minimum z wieksza iloscia walk wygranych niz ty grales w zyciu) albo szukac rangi zblizonej do twojej (wtedy znajdzie czerwone kreski xx razy a gdy sie wreszcie udalo kogos zielonego byl to rogue z walkami jak wyzej, patrzac ze mialem 1st dan to faktycznie znalazlo bliska mi range)

 

ogolnie jak dla mnie za dlugo trzeba czekac na przeciwnika, jak znajdzie to zawsze kogos min mentor, nie nauczysz sie za wiele bo po jednej walce szuka kogos innego wiec raczej sie na niego nie ograsz w ciagu tych 3-5 rund.(chociarz zawsze to frajda pokonac jakiegos wysokorankowca ktory ma win ratio takie jak ty lose ratio) imo szkoda czasu na wbijanie jakies tam "rangi", nie dla mnie. moze gdyby szybciej znajdywalo przeciwnika i wiecej czasu sie spedzalo grajac niz szukajac...

 

 

Odnośnik do komentarza

Chyba jestem jedną z tych osób którym Tekken 6 nie siadł ;/. Jakoś dla mnie prysł czar tej gry, w 3kę zagrywałem się strasznie, w 4 też, w 5:DR na PSP ciupałem często, a ta część prawie wszędzie mnie wkurza... Nastawienie na ofensywę (osłabienie bd), długie wyszukiwanie, Rage, mimo wszystko lagi po sieci, dużo postaci (co mi się osobiście nie podoba, bo się zrobił zbytni chaos), z(pipi)ana całkowicie Scenario Campaign, która powinna być wywalona z gry przez developerów od razu jak włączyli jej testy... Zamiast tego dać dojo jak w DR. Ostatni boss, który jest żałosny, wprowadzenie Larsa z powodu braku pomysłów na fabułę... I sporo innych rzeczy. Z(pipi)ali po prostu moim zdaniem co mogli.

Odnośnik do komentarza
Gość mevek

Gra ktoś z was rankingowe mecze? Jaka ranga?

gram na "Search Priority - Rank" kolo kilkunastu Winsow i Rank_Up, ale to nie jest wcale latwe, poniewaz nie grasz w tedy z Beginerami.

czasem sie trafi, chodz b. rzadko. pzdro...

 

Dokladnie nad tym samym sie zastanawialem. Skad wiesz ze to ta sama osoba? To ze ma taka sama liczbe kresek nic nie znaczy... wszak kresek jest tylko 5, wiec spora szansa na to ze inni gracze maja tyle samo kresek.

wystarczy wejść do ps Menu podczas wyszukiwania partnera i BAA ...

jak na dłoni widac z kim grasz.... w 90% jest to ten sam gosc co poprzednio, ale ja i tak nie wycofuje sie... chodzi mi o gre a nie o ranking :P a najlepsze skille sa na Ranking On.

do zobaczenia (:

Edytowane przez mevek
Odnośnik do komentarza
Gość mevek

wciąż po niespełna roku grania na AS mam problemy:

a) z Gwarantami (chce załadować tekken_combo, a dolicza mi tył i wychodzi zupełnie coś innego, tak jakbym wciąż trzymał blok).

b) z Garda (blokuje cios nisko, a następnie próbuje blokować na średnia odległość jednak nie potrafie ustawil "galy" w odpowiednie miejsce... wiem tez, ze mozna ja puscic i blok nastąpi automatycznie, ale czy to jest sprawdzony sposób)?

Edytowane przez mevek
Odnośnik do komentarza

mevek - odnośnie odpowiedzi b) - to nie jest dobry sposób, wiele ciosów wymaga aktywnego bloku, jak np. d+2,1 Steve'a.

Proponuję przejść na nakładkę octagonal, na kwadracie mam podobne problemy jeśli nie jestem po rozgrzewce. Jedyny minus octagonala to większe luzy, ale chyba zmienię sobie sprężynę na twardszą żeby to zniwelować. (Chociaż wciąż próbuję poradzić sobie na kwadracie)

Poza tym sprawdź, czy do konsoli nie jest przyłączone jakieś nieoryginalne badziewie. Kiedyś myślałam, że stick mi się zepsuł bo w ogóle nie reagowały skosy, a okazało się, że to była wina nieoryginalnego, bezprzewodowego pada, który akurat ładował się na kablu.

Odnośnik do komentarza

No ja gram już z kilka lat na sticku i wciąż mam podobne problemy.

Problem wydaje mi się wynika między innymi z faktu, że sticka trzyma się na kolanach. Stick zmieni lekko pozycję i zmieniają się ukosy na gałce.

Na maszynie arcade to się nie zdarza.

Dlatego w miarę możliwości dobrze postawić sobie sticka na stole/przed sobą na podłodze.

 

Do tego Tekken wcale nie ułatwia gry na sticku. Jedyna gra 3D, gdzie blokuje się kierunkiem, a nie przyciskiem.

Dodatkowo zupełnie niezrozumiałe jest dla mnie w Tekkenie jednoklatkowe okienko na wciśniecie kilku przycisków na raz.

Nie wiem jak u innych, ale u mnie grając Mardukiem raz na jakiś czas zamiast rzutu gra mi łapie dwa oddzielne przyciski.

Bindowanie przycisków w Tekkenie jednak sporo daje.

 

Sporo grałem w VF5 i tam te problemy w ogóle nie występowały, a stick sprawdzał się rewelacyjnie.

 

 

Inna sprawa, że próbowałem wrócić do pada w Tekkenie i wcale lepiej mi się nie grało.

A co do gałki octagonalnej (o ile macie gałkę Sanwy), to faktycznie łatwiej trafiać w proste kierunki.

Jednak octagonal ma większe luzy i gałka zaczyna odbijać w przeciwne strony, jak się wychyli do końca.

Mocniejsza sprężyna nic dobrego nie daje - sprawdzałem.

Warto jednak spróbować,octagonala bo może faktycznie rozwiązać pewne problemy.

 

BTW: Chyba większość najlepszych graczy w Polsce gra wciąż na padzie. Czy się jednak pozmieniało i ludzie przechodzą na sticki?

Odnośnik do komentarza

Próbuję przejść na sticka, bo klawiszy pod binding mi nie starcza :D

Co daje mocniejsza sprężyna? Wydaje mi się, że gałka powinna być sztywniejsza.

A czy możliwe jest dodatkowe ograniczenie ruchu gałki przez wstawienia jakiś ograniczników? Denerwuje mnie, że mikroprzełączniki zaskakują już w połowie drogi gałki do maksymalnego odchyłu. Gdyby było to 2/3 drogi, byłoby lepiej.

Odnośnik do komentarza

Kalinho - co do tego Kinga to, ładnych pare razy wczoraj na mnie trafiłeś ;D

Mevek - to stąd u Ciebie taka ładna ranga :) ja właśnie tak jak Kalinho uważam że system wyszukiwania przeciwników ssie dzwona... nie ma znaczenia, czy ustawię sobie priorytet wyszukiwania na jakość połączenia, czy na zbliżone rangi... itak dostaję beginera z zielonym połączeniem w 85% przypadków :/, nader rzadko zdarza się żebym walczył z kimś o podobnej randze do mojej :/

Odnośnik do komentarza

 

BTW: Chyba większość najlepszych graczy w Polsce gra wciąż na padzie. Czy się jednak pozmieniało i ludzie przechodzą na sticki?

 

No całkiem sporo ludzi przerzuciło się na sticka także część z tych lepszych i najlepszych. Jeszcze 3-4 lata temu jak pojechałeś na jakiś turniej tekkena to może z 5 osób przyjeżdżało ze stickami z czego grały na nich jakieś 2 osoby bo pozostała trójka przywoziła je ze sobą bardziej dla szpanu bo na turnieju grała na padzie. Teraz wydaje mi się że jest sporo ponad kilkanaście osób które grają już wyłącznie na gałce, może trochę więcej, nie wiem bo dawno nie byłem na większym turnieju.

 

Ja już dochodzę powoli do perfekcji jeżeli chodzi o sticka, owszem zdarzy się raz na ruski rok jakiś randomowy skok ale to i na padzie może się przytrafić. Problemu z jeżdżeniem sticka na kolanach nie mam pod warunkiem że mam na sobie jakieś jeansy, bo w jakiś śmiesznych domowych dresikach które mają śliski materiał to potrafi się przesuwać.

Edytowane przez CheeseOfTheDay
Odnośnik do komentarza

Próbuję przejść na sticka, bo klawiszy pod binding mi nie starcza :D

Co daje mocniejsza sprężyna? Wydaje mi się, że gałka powinna być sztywniejsza.

A czy możliwe jest dodatkowe ograniczenie ruchu gałki przez wstawienia jakiś ograniczników? Denerwuje mnie, że mikroprzełączniki zaskakują już w połowie drogi gałki do maksymalnego odchyłu. Gdyby było to 2/3 drogi, byłoby lepiej.

 

Można domowymi sposobami zmniejszyć rzut, jednak to naprawdę niewiele daje, a może tylko zaszkodzić.

Oficjalnych sposobów chyba nie ma. Jedynie gałkę możesz zmienić na taką z mniejszym rzutem (odchyłem).

 

Jak chcesz, to możesz wyjąć sprężynę i minimalnie ją rozciągnąć. Po włożeniu powinna być sporo mocniejsza.

Jednak moim zdaniem to wcale nie jest dobre i miękka sprężyna Sanwy jest zaletą. Lepiej czuć aktywację mikroprzełączników, a tym samym łatwiej wyczuć sticka.

No i od tego nie ma odwrotu. Chyba, że kupisz nową sprężynę.

 

Ten luz między aktywacją przełączników, a bramką(nakładką) ma swoje zastosowanie. Np. jak robisz qcb+1 to nie wychylasz gałki do końca, a jedynie do połowy i kręcisz ćwiartkę.

W ten sposób nie czuć kwadratu a rotacja jest całkowicie gładka. Gdyby trzeba było jeździć po bramce, to pół okręgi u niektórych postaci byłyby udręką.

Odnośnik do komentarza

Chyba że kupię osobną sprężynę żeby nie zepsuć tej oryginalnej... jestem ciekawa, jak to będzie wszystko działać na twardszej sprężynie, zdecydowanie lepiej mi się gra na octagonalu, ale rzeczywiście gałka czasami za bardzo odbija.

Można ją kupić w jakimś sklepie metalowym albo zrobić na zamówienie? ;)

 

Edit: chyba tak, znalazłam jakąś firmę. ^^

Edytowane przez Tenshi:)
Odnośnik do komentarza

No wiele osób stawia seimitsu ponad sanwą. A są gałki z jeszcze mniejszym rzutem.

Jednak wielu dobrych graczy i tak gra na podróbkach od hori, namco czy jakiś noname. Tak samo jak masa gra na padzie.

A zarówno Japonia, jak i Korea gra na stickach z dużym rzutem. Tak więc da się. Nie znaczy to jednak, że Sanwa/Fanta > wszystko inne.

Ot tak się składa, że najlepsi uczyli się grać akurat na tym. Pewnie jakby grali na padzie, to grali by tak samo.

 

Odnośnie octagonala. Pod pewnymi względami gra mi się lepiej, ale niektóre rzeczy wychodzą gorzej. Ciągle mam dylemat na co się nastawić.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...