Skocz do zawartości

Devil May Cry 4


DJ1988

Rekomendowane odpowiedzi

Żałosna = ciekawa :D. BTW z całym szacunkiem takiego wała to w życiu nie widziałem (popatrzcie na komentarze poniżej, oni przebijają nawet PS3site :P. Może ci goście są tak bardzo ,,rozczarowani" ponieważ tłuc w to nawet nie umieją ? (nawet mój leworęczny brat przy nich to qrde Lord Rozpierducha :D). A tak w ogule..... tak oczywiście GOW fabularnie poprzeczkę ma baardzo wysoko, gdzie mu tam do jakiejś mydlanej opery jaką jest DMC 4 :). Dobra musze się uspokoić, takie ,,kfiatki" to chyba każdej grze się trafiają.

Odnośnik do komentarza

Facet mnie rozwalił napiszę tylko tyle a z tego co można wyczytać z komentów przeszedł grę na Humanie. żal mi gościa pewnie być jak Hiv z MGS2 ale jemu prawie się udało.cóż jak wszyscy wiemy prawie robi wielką różnice . Ja to odkrywam schematy na Sons of Sparda ma ktoś fajną strategię na Blitza? Wkutwia mnie jak tamta video recenzja

Odnośnik do komentarza
Facet mnie rozwalił napiszę tylko tyle a z tego co można wyczytać z komentów przeszedł grę na Humanie. żal mi gościa pewnie być jak Hiv z MGS2 ale jemu prawie się udało.cóż jak wszyscy wiemy prawie robi wielką różnice . Ja to odkrywam schematy na Sons of Sparda ma ktoś fajną strategię na Blitza? Wkutwia mnie jak tamta video recenzja

 

Spróbuj tą metodę:

 

Odnośnik do komentarza
Facet mnie rozwalił napiszę tylko tyle a z tego co można wyczytać z komentów przeszedł grę na Humanie. żal mi gościa pewnie być jak Hiv z MGS2 ale jemu prawie się udało.cóż jak wszyscy wiemy prawie robi wielką różnice . Ja to odkrywam schematy na Sons of Sparda ma ktoś fajną strategię na Blitza? Wkutwia mnie jak tamta video recenzja

 

Spróbuj tą metodę:

 

 

 

Dzięki za radę teraz łatwiej coś na niego wykombinować .

Odnośnik do komentarza

pozwoliłem sobie dodac własną opinię na temat tej recenzji w gamecorner......ale co do jednego mają troche racji - graficznie to nie jest nic nadzwyczajnego - trzyma poziom ale - PS3 może więcej, duuuzo więcej. Mam nadzieję ze z następną częscią nastąpi większy skok - nie tylko graficzny....Gra ogólnie prezentuje się wysmienicie, jaram się nią z misji na misję coraz bardziej;D....fabuła jest ciekawa (jescze jej nie skończyłem i jestem baaardzo ciekaw zakończenia), na poziomie human nie powinno sie grac;P....Devil Bringer i Exceed to super sprawa u Nero!! a Dante jest MISTRZEM absolutnym!!;P...walki z bossami to przezycie wprowadzające wręcz w błogi stan;D...a te laseczki - LADY - mniaaam;P....po tej grze nie spodziewałem się niczego więcej, wiedziałem ze tak wyjdzie....granie w nią napawa sporą ilością hardkorowego funu;D....zalatuje mi tez oldshoolem....8+ jak w morde strzelił trafione:)

Odnośnik do komentarza
Witam jestem na skrzyzowaniu drog dante i jak pojde na prost to mnie cofa spowrotem do tego skrzyzowania a jak w lewo i w prawo to wchodze w jakas arene gdzie mozna bylo wziask blue kamien nie wiem co mam zrobic. Prosze podpowiedziec. Ostatnie podrygi grania.

jak jesteś tam dante to musiałeś przejśc to nero wcześniej więc w czym problem?musisz iść w przeciwną strone do tej którą wskazuje cień kilka razy(3 albo 4)

Odnośnik do komentarza

Moja recenzja Devil May Cry 4 napisana na prośbę redaktora gamecorner.pl :

Devil May Cry 4

 

Gry z serii Devil May Cry zawsze były cenione przez graczy na cały świecie. Pierwsza gra z serii wyszła jeszcze w czasach kiedy ps2 rozwijała skrzydła, gra okazała się bardzo dobra i zyskała uznanie graczy. Druga część nie sprostała oczekiwaniom graczy i do dziś jest uważana za najgorszą część serii. Wraz z trzecią częścią seria wróciła na dobre tory. Czwara część serii na którą przyszło nam długo czekać właśnie wylądowała w czytnikach ps3 i xboxów 360- czy gra spełniła oczekiwania graczy? Czy warto było czekać?

 

Nero- program do smażenia demonów

Grę rozpoczyna dosyć długie intro w którym widzimy nowego bohatera- Nero członka sekty czczącej rycerza Spardę biegnącego na występ swojej ukochanej Kyrie w operze, ciachającego po drodze demony. W tle słyszymy piękny śpiew Kyrie.

Kiedy Nero w końcu przybywa na miejsce zaczyna się msza a po chwili przez dach wskakuje Dante i bezceremonialnie wypłaca headshota w głowę prowadzącego. Członkowie sekty od razu dobywają mieczy i próbują wysłać białowłosego pół-demona na tamten świat ale w starciu z tak mocnym przeciwnikiem padają jak muchy. Na pomoc towarzyszom rusza Nero który również jest bezsilny w starciu z synem Spardy. Po walce Dante ucieka a Nero postanawia udać się w ślad za nim i tym razem powstrzymać go na dobre. Dlaczego Dante zabił bezbronnego człowieka? Kim tak na prawdę są wyznawcy Spardy? Co mają ze sobą wspólnego Nero i Dante?- tego wszystkiego dowiemy się grając w grę.

Jak widać fabuła nie jest zbyt skomplikowana ale do tego typu gry w zupełności wystarczy i daje powód do wyrżnięcia w pień całych zastępów demonów.

 

Jak się w to gra?

Jak już od dawna wiadomo w grze przyjdzie nam pokierować nową postacią. Nero z wyglądu jest bardzo podobny do Dante ale gra sie nim zupełnie inaczej. Największą różnicą z stosunku do syna Spardy jest demoniczne ramię które białowłosy młodzian wykorzystuje do przemieszczani się po platformach, chwytania demonów i walki. Oprócz tego Nero posiada specjalny miecz który po naładowaniu zadaje większe obrażenia oponentom oraz dwu-lufowy pistolet. Nero nie jest tak szybki jak Dante i nie ma tylu broni ale nadrabia to dzięki sile ataków i dzikiej furii w którą wpada podczas walki. W jego ciosach mieczem czuć moc a ramie rozrywa wrogów na kawałki.

Z kolei Dante którym przyjdzie nam pokierować w drugiej części gry prawie zupełnie sie nie zmienił w stosunku do części trzeciej- dalej ma cztery style walki + jeden nowy i bronie które zdobywa na przeciwnikach z których najlepsza jest walizka Pandory która potrafi zmieniać się w różne rodzaje broni a nawet pojazd wyposażony w rakiety samonaprowadzające. Największą nowością jest to, że tym razem style walki możemy zmieniać w locie co daje nam prawie nieograniczone możliwości w tworzeniu combosów.

System walki dalej jest skillowy i docenią go przede wszystkim hardcorowi gracze którzy zdecydują sie przejść grę na najwyższych poziomach trudności, dla nowicjuszy Capcom przygotował tryb Human

w którym możemy bezstresowo prać demony nie martwiąc sie o utratę choćby jednego życia (!). Osobiście polecam przejść grę za pierwszym razem na Hevil Hunter mode, żeby poczuć siłę przeciwników i pobawić się trochę dłużej.

 

Jak to wygląda?

 

Oprawa graficzna trzyma bardzo wysoki poziom ale nie wyciska siódmych potów z konsoli. Lokacje zostały zaprojektowane bardzo ładnie- mamy miasto, zamek, dżunglę oraz lodową krainę. Szczegółowość, oświetlenie i tekstury to pierwsza klasa i widać, że gra została zrobiona na zupełnie nowym silniku. Jedyne do czego można się przyczepić to mała interakcja z otoczeniem i gdzieniegdzie brzydkie cienie. Modele i animacja postaci też prezentuje się bardzo okazale- postacie są bardzo szczegółowe a ruchy są płynne i czuć ich siłę, chociaż Assassin's Creed to nie jest. Na największe brawa zasługuje fakt, że gra chodzi prawie cały czas w 60 klatkach na sekundę (podczas gry zdarzyły mi sie może ze dwie ledwo zauważalne przycinki).

Muzyka w grze to najwyższa liga- odgłosy w grze są bardzo dobre a soundtrack z doskonałym ' We Shall Never Surrender' idealnie zagrzewa do walki. Aktorzy podkładający głosy do postaci spisali się świetnie na czele z jąąąkającym sie Agnusem i wyszczekanym Nero.

A ma to w ogóle jakieś wady?

 

Niestety gra ma też kilka wad- największą z nich jest backtracking, kiedy w połowie gry zmieniamy postać przechodzimy przez te same lokacje co wcześniej tyle, że w odwrotnej kolejności i pokonujemy tych samych bossów. Kolejną wadą jest to, że walki z niektórymi przeciwnikami są zbyt łatwe a z innymi wręcz odwrotnie, na przykład walka ze znienawidzonym Blitz'em jest na wyższych poziomach trudności trudniejsza niż z niektórymi bossami. Przydałoby się też więcej zmian w gameplay'u. Za wadę można też uznać nieco 'poszarpaną' fabułę w której zostaje kilka niedokończonych wątków, ale myśl, że to celowy zabieg ze strony twórców i w następnej części poznamy odpowiedzi na postawione pytania.

 

To grać czy nie grać?

 

Devil May Cry 4 polecam przede wszystkim fanom serii i hardcorowym graczom którzy będą w stanie poświęcić czas na naukę systemu i odkrycie wszystkich sekretów. Niedzielni grać także mogą spróbować swoich sił ale gra może im nie przypaść do gustu. Najważniejsze to za pierwszym razem podejść do gry na najwyższym dostępnym poziomie trudności gdyż Human mode nie jest żadnym wyzwaniem, granie na tym poziomie nie dostarcza żadnych emocji a przez grę leci się jak przez masło.

 

Plusy:

+ oprawa audio-video

+ system walki

+ klimat

 

Minusy:

- backtracking

- mało nowości

 

Moja ocena: 9-

Odnośnik do komentarza

DMC4 jest bardzo bardzo dobra gra , choc tak jak wczesniej ktos pisal graficznie moglo by byc lepiej , i to w zasadzie bylby dla mnie jedyny minus, reszta same plusy a w tym : - swietnie rezyserowane filmiki ( kyrieeeee :D:D:D , albo ala teatr dla mnie wysmieniteeee :/ ) , walki z bosami , teksty glownych postaci, etc etc :) . No nic ide przechodzic jeszcze raz na hardzie czy jak to sie tam nazywalo :/ ,..., aha jedyne co mogli by dodac (chyba ze jest ukryte ) to making of dmc4 , podobalo mi sie to w unchartedzie i HS .

 

=====

taki of top , jak sie robi gamertagi :D?? bylbym wdzieczny za odpowiedz ^^

Odnośnik do komentarza

Jako nowicjusz w DMC powiem, ze gra jest chora psychicznie albo robiona przez chorych psychicznie :D

 

Gra sie calkiem sympatycznie, okolice robia wrazenie - kojarza mi sie z filmem "Katedra". Klopot mam z jednym - ciezko mi sie utozsamic z bohaterem w tak chorym srodowisku. Zaczynam miec jednak ochote sprobowac DMC3 - obawiam sie tylko, ze rozpuszczony przez grafike DMC4 na PS3 moge sie rozczarowac.

 

Gre polecam rowniez calkowicie zielonym (jak ja), bo na pewno nie jest to NGS jesli chodzi o poziom trudnosci. Chodzi sie (wlasciwie biega sie) i tlucze zupelnie niezobowiazujaco wszystko co sie rusza (i nie), trzeba sie jednak charakteryzowac pewna doza szalenstwa by polubic to cudo. Sa tez cukiereczki, jak chocby kolezanka Gloria, ktora pojawia sie to tu, to tam... Jakas taka sympatyczna odmiana po Nariko...

Polecam tez gre do nauki jezyka angielskiego. Slownictwo zdecydowanie bardziej wymagajace niz na przyklad w Uncharted (a wlasciwie wszystkich gier w jakie gralem na PS3). Odnosze wrazenie, ze to gra dla calkiem doroslych i nieglupich wariatow (ale jednak wariatow).

Dobra rzecz na zimowe wieczory, gdy skonczylo sie HS i Uncharted i czlowiek ma ochote troche agresji z siebie wylac i poczuc sie prawdziwym pochrzanionym Japonczykiem :P.

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

Human zaliczony na S i Devil Hanter brakuje mi tylko 14 -_- SOS zakonczone na odwal sie a na DMD utknolem na Angelo Agnus-ie gra jest MASAKRA Exceed Wymiata a Combosy Nero to jest poezja

 

Rewelacja to to nie jest zmian za wiele nie ma i dobrze nie ma to jak Dante walnac combosa w Scarecrow3 z 4 pomieszanych styli + 2 Bronie

Odnośnik do komentarza

No ta fota to fakt tez mi cienie tak wyświetla ale mniejsze sa załamania kwadratów widac a mam Full hd sony. Mi to nieprzeszkadza w graniu dużo gier jest z jakimiś defektami. Capcom mogło sie lepiej do tego przyłożyć takie moje zdanie w gran turismo uświadczysz takie cienie samochodów albo w innych grach?

 

pewnie masz problem na skrzyzowaniu?

kim grasz ? Dante czy Nero

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...