Skocz do zawartości

Virtua Fighter 5


C1REX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 361
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Te skosy mnie dobijaja - centralnie nie jestem pewny czy w ogole da sie tego wyuczyc z czasem, wiem ze to dopiero poczatki grania na sticku ale cos zle mi sie to widzi. Juz nie mowiac o tym, ze po zmianie strony w ogole nie idzie grac ;] Jedyna rzecz, ktora wychodzi mi lepiej na sticku niz na padzie to double palm poki co XD Dobitka z gory czy side-step do gory jest mega-niewygodny. Reka sie meczy od tej galki - w tym sticku Hori powinna byc ona wyzsza, a kulka mniejsza. IMO ofkoz.

 

No nic - trza sie uczyc grac ;]

 

PS. Kolanko wychodzi w practisie ... tyle, ze na padzie - na sticku ze dwa razy mi wyszlo poki co ;) Ghetto wez ta poczte wywroc do gory nogami bo chce zobaczyc jak Ci idzie na sticku :(

 

EDIT:

 

Dodatkowo musze odzwyczaic sie od zbindowanych kombinacji ;]

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

nie boj zaby ins

roz.pier.dole cie rowno na sticku ^^ za gowniarza gralem troche w SF na automacie, czasami tez w tekkena na galce(tzn jak mega noob ale dawalem rade chyba)

 

mam nadzieje ze sprawa na poczcie sie wyjasni i bede szalal na sticku yaaayyyy ^^

jak cos to w niedziele wieczor albo poniedzialek cie dopadne i bedziemy lamic VS na stickach :P tyle, ze ja to wiesz.... yoho->46p->knee->dpalm z zamknietymi oczami :) hahaaaaa ^^

 

ps. tak patrze, ze mam 60% warna i sie zastanawiam za co ? wie ktos do kogo mam sie z tym zwrocic? myslalem ze dostane jakis PM ze dostaje ostrzezenie za to , czy za tamto, a tu chyba mnie jakis mod nie lubi i mi poslal 40% , bo 20% mialem i wiem za co, ale reszte to chyba w promocji dostalem :/

Odnośnik do komentarza
Gralem na takim ustawieniu i powiem ci, ze jak przestawilem sie na defaulta czyli:

 

K.G.*

P.*.*

 

zaczelo mi troszke lepiej isc. Teraz nie wiem czy wracac do takiego jak napisales, czy zostac na tym defaultowym.

 

Na automacie jest tak, jak podałem. W Soul Caliburze i DOA również bardzo podobnie.

Zaletą sticka jest to, że niezależnie na jakiej konsoli/automacie nie gramy, to jest praktycznie to samo.

Odnośnik do komentarza
Gość cameel
ps. tak patrze, ze mam 60% warna i sie zastanawiam za co ? wie ktos do kogo mam sie z tym zwrocic? myslalem ze dostane jakis PM ze dostaje ostrzezenie za to , czy za tamto, a tu chyba mnie jakis mod nie lubi i mi poslal 40% , bo 20% mialem i wiem za co, ale reszte to chyba w promocji dostalem :P

 

Z mojego doświadczenia powiem Ci ze nie masz do nikogo się zwrócic.

Jedyne co Ci pozostaje to czekać. Ja po takiej akcji pisałem kilka razy do Fenixa, ale na zadną wiadomość sie nie doczekałem odpowiedzi.

Jedyne co mozesz zrobić to przeczekać.

Odnośnik do komentarza
GKS dostales za double posting i sygnature ...

 

Wracajac do VF ... chyba koncze z Gohem schematyczny troszke jest i przejde na Shuna dobrze sie macha i ma mase opcji pozatym strasznie silne Dzagle z Dupy :P i swietny Mix Up mam dosc grania Low Tierami ;)

 

Goh ma akcje za całą krechę. Co prawda nie gwarantowane, ale jednak trudne do ucieczki.

Zagrałbyś z Sarah Geewaiho, to byś zmienił zdanie odnośnie low-tierów w tej grze.

Odnośnik do komentarza
Ja wiem ze Goh to jest swietna postac do Tech Trapowania i w ogole strach wstawac czy lezec :P tylko ze ja sie nie nadaje do Defensywnego grania a Goh jest raczej taka postacia i w moim wykonaniu to raczej kalectwo bo staram sie isc i bic ;)

Jeff jest jeszcze bardziej defensywny. Ja akurat lubię tak grać.

 

Natomiast Shun jest tak pomiędzy IMHO. Większość dobrych graczy zaczyna max defensywnie by się wpierw upić.

Dopiero potem zaczyna atakować.

Odnośnik do komentarza

Z Shunem to jest tak ze upic to mozna sie nawet atakujac :/ ludzie jednak maja nawyki do wyrywania sie z wszystkiego poza podstawowym rzutem :P ale zgodze sie z toba na poczatku tez sie raczej cofam i czekam na High ktorego moge crushowac 6+P+K zeby lyknac 4 :F i dosc czesto mi sie zdarza ze 1 runde oddaje kosztem nawalenia sie konkretnie :P

Odnośnik do komentarza
Z Shunem to jest tak ze upic to mozna sie nawet atakujac :/ ludzie jednak maja nawyki do wyrywania sie z wszystkiego poza podstawowym rzutem :P ale zgodze sie z toba na poczatku tez sie raczej cofam i czekam na High ktorego moge crushowac 6+P+K zeby lyknac 4 :F i dosc czesto mi sie zdarza ze 1 runde oddaje kosztem nawalenia sie konkretnie :P

 

Akurat na Shuna każdy kumaty gracz wyrywa się defaultowo. Ewentualnie jeszcze przód i tył.

 

 

vs. Akira f,df,d

vs. Aoi f,b,df

vs. Brad df,b,f

vs. Eileen b,f,n

vs. El Blaze f,b,df

vs. Goh f,b,df

vs. Jacky b,df,f

vs. Jeffry df,f,b

vs. Kage b,d,f

vs. Lau f,df,b

vs. Lei Fei f,df,b

vs. Lion b,f,df

vs. Pai b,f,d

vs. Sarah f,db,b

vs. Shun n,b,f

vs. Van (DS) b,f,d

vs. Van (OS) f,df,b

vs. Wolf f,b,df

 

 

Shun ma moim zdaniem najłatwiejsze kierunki do wyrwania.

BTW: Zobacz na youtube jak wyglądają moje walki vs. Rustsleep.

Odnośnik do komentarza

z tego rzutu shuna neutralnego to nawet na reakcje da sie wyrwac bez problemu imo, no chyba ze zero frame throw pojdzie ;)

 

ale ja nie o tym ^^

2 dzien gram na sticku :/ yayyy

 

masakra normalnie SPoDzik akira wychodzi az milo, double palm juz w kombosach powoli sadze(w dojo spokojnie, w walce jeszcze troche lipa :P )

wszystko super - jestem zachwycony - myslalem ze bede jak rasowy kaleka przez jakis czas na sticku :P a tu pare h i juz sobie radze

 

mam jednak lekki problem z graniem po prawej stronie, kombinacje przod przod mi slabo wychodza :P nie moge chwytu dobrac, nie to ze kalecze ale jakos niewygodnie troche

 

ale wkret ostry :P tak jakbym na nowo zaczynal grac w VF hehe, w kazdym jugglu chce konczyc double palmem(obsesja)

 

nawet wlaczylem Tekkena 3 na emu na chwile i elektryki jeden po drugim dawalem lol (z prawej strony) hehe

 

ps.mam na sprzedanie pada hori jako ze nie bede juz na nim gral, jak ktos chce to na PM albo GG ^^

 

l8 yall

Odnośnik do komentarza

VF5 będzie na WCG 2008.

 

Zapisy na turniej są prowadzone na stronie http://www.worldcybergames.com

Poza VF5 na X360, będzie też PGR4, Halo3 i Guitar Hero3 + masa gier na PC z Counter Strike i StarCraft na czele.

 

Eliminacje są online. Następny etap offline. Później finał w Niemczech.

 

 

Po 2007 roku spadliśmy w światowym rankingu na 17. miejsce (z 86 krajów). To i tak wyżej od Japonii (23. miejsce)

Odnośnik do komentarza

Tez sie zarejestrowalem i niestety nic. Ogolnie czytalem na VFDC, ze ludzie sie juz porejestrowali tyle tylko, ze w swoich regionach - na 99.9% Polski nie bedzie wiec mozemy sobie darowac. CIREX jest w UK wiec sobie wystartuje ;] Gorzej jezeli przejdzie dalej, a okaze sie ze trzeba byc obywatelem UK ( no chyba, ze juz sobie takowe zalatwiles) :D

Odnośnik do komentarza
Tez sie zarejestrowalem i niestety nic. Ogolnie czytalem na VFDC, ze ludzie sie juz porejestrowali tyle tylko, ze w swoich regionach - na 99.9% Polski nie bedzie wiec mozemy sobie darowac. CIREX jest w UK wiec sobie wystartuje ;] Gorzej jezeli przejdzie dalej, a okaze sie ze trzeba byc obywatelem UK ( no chyba, ze juz sobie takowe zalatwiles) :D

Polska ma nawet swoją wersję językową tej strony. W klasyfikacji światowej jesteśmy dość wysoko.

Ja jestem w UK, a też nie wiem, jak się zgłosić na turniej.

Nie wiem nawet, czy to na stronie głównej się robi, czy na regionalnej.

Odnośnik do komentarza

Podobno na chwilę obecną tylko w UK można się rejestrować.

Opcja rejestracji w innych krajach powinna pojawić się w przeciągu miesiąca.

 

Fajnie by było, jakby Polskę reprezentował Konrad.

UK może reprezentować Geewaiho. Chyba jedyny mi znany gracz, który ma szanse z Japończykami.

 

 

Dodatkowo się scena mocno ożywiła. Cała niemal moja lista gra w VF5.

Odnośnik do komentarza

jakby ci to wytlumaczyc :lol:

mozna to porownac np z koszykowka, w stanach graja lepiej od reszty swiata (NBA) roznica moze nie jest jakas ogromna, ale chodzi o to ze jesli ogolny poziom i liczba zawodnikow jest wiekszy(a), sila rzeczy wiecej jest dobrych zawodnikow i poziom ich umiejetnosci rosnie szybciej niz tam gdzie jest znacznie mniej ludzi grajacych w basket

 

to samo masz w VF

w japoni jest ogromna spolecznosc tej gry, masa oficjalnych turnieji, multum dobrych zawdonikow, masa swietncyh zawodnikow

w japonii idziesz do salonu pograc w VF to sila rzeczy bedziesz musial sie wyskilowac, bo pingpongi tak graja, tam zawodnik majacy ktoregos tam dana nie smie zagrac nawet z Veteranem , bo wie ze nie ma szans

 

podsumowujac - im wieksza baza ludzi grajacych w dana gre - tym wyzszy poziom

jak wiadomo w europie VF nie jest jakies super mega popularne :lol: dzieki online to sie powoli zmienia i poziom rosnie, ale do japonczykow nam jeszcze sporo brakuje

napewno znajda sie super zawdnicy z EU, ktorzy beda starali sie jak najlepiej pokazac, ale VF5 to gra japonczykow i chlopaki nie dadza sobie pewie w kasze dmuchac :(

 

aha i nie od dzisiaj wiadomo, ze najwieksze turnieje w mordobicia wygrywaja, alo koreanczycy, albo japonczycy :crazy:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...