Skocz do zawartości

Virtua Fighter 5


C1REX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 361
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A czy strata jest tylko w tych przydkach: Gdy nasz cios zostanie zablokowany, gdy zostaniemy uderzeni, gdy uderzymy a cios nie trafi bo albo przeciwnik kucnął lub zrobił unik? Jakie są jeszcze sytuację w których jest strata? i jak to wykorzystać: zdarza mi się często że np zablokuje jakiś cios i chce wyprowadzić kolanko to przeciwnik mimo straty uderza mnie. rozumiem że błąd tkwi tutaj w tym że kolanko jest bardzo wolne a przeciwnik musiał użyć ciosu szybszego od kolanka ?

Odnośnik do komentarza

strate mozna miec wszedzie, nawet jak trafiasz przeciwnika ciosem (nawet Eileen posiada kilkanascie takowych)

 

strate u przeciwnika najlepiej wykorzystywac rzutami jesli nie jest na tyle duza by zadac gwarantowane ciosy_bo kiedy oponent moze blokowac na stracie rownie dobrze moze zrobic unik i jesli nie zadalismy anty-stepa to mamy wała,

- z rzutow nikt sie nie wyrywa przynajmniej nie 100 na 100, wiec mozna wymieniac jakies mocne rzuty jako kare.

Jak strata jest wystarczajaca duza to najlepiej sadzic jakies szybkie wybicie lub cios po ktorym mamy nastepne gwaranty

-tak naprawde mozliwosci jest multum i musialbys znac kazdy cios kazdej postaci zeby w pelni wykorzystywac straty w grze.

Odnośnik do komentarza

moim zdaniem frame data jest bardzo wazna :crazy:

postaram sie wyjasnic pare podstwowych rzeczy ;)

 

na VFDC jak chcemy sprawdzic frame date dla danej postaci otrzymujemy takie cudo

 

frameri1.th.jpg

 

i teraz po koleji wyjasnie co oznaczaja poszczegolne kolumny :

Name and command - nazwa ciosu i jego input ;) to kazdy wie ;)

Dmg - demydż ^^ ilosc zabieranej enery jak cios trafi na normal hit

LVL - poziom udezenia ciosy - jak wiemy sa 3 poziomy H -high , M -mid, L - low, jak ktos nie ogarnia o co chodzi no nie mam pytan ^^

CLS - klasa ciosu, w zaleznosi od ciosu - punch , sweep , elbow , roundhouse itd ;)

EXE - execution frames - czyli ile klatek trwa zadanie ciosu - bardzo wazna kolumna :crazy:

ATC - ilosc klatek kiedy cios jest aktywny - moment udezenia

TOT - calkowita ilosc klatek dla danego ciosu - w przypadku kiedy nie trafimy przeciwnika ;)

Teraz bardzo wazne kolumny:

GRD - ilosc klatek przewagi/straty jesli cios trafi na blok

HIT - ilosc klatek przewagi/straty jesli cios trafi na normal hit

CH - ilosc klatek przewagi jesli cios trafi na counter hit

ESC - ucieczka, dla rzutow podane sa inputy na ucieczke z danego rzutu, a dla ciosow mozliwosci evade, f - foward , b - backward , "-" - nie ma mozliwosci evade(cios po okregu) - nie jestem pewien dlaczego tak oznaczyli tzn f i b , jak jest b.f to mozna zrobic evade obojetnie w ktora strone, jak jest b.- albo f.- to tylko w jedna strone (cios po polokregu)

 

ostatnia kolumna opisuje co sie dzieje po udezeniu danego ciosu - czy mamy sabaki , czy obraca przeciwnika itd

 

no i wszystko cacy tylko jak to przelozyc na gre ;) jak to jest ze strata i przewaga ? wyjasnie na przykladzie zwyklego down puncha

 

najpierw podstawa- gra smiga w 60fps czyli 60 klatkach na sekunde - z czego juz mozna sie domyslic ze szybko sie dzieja rzeczy na ekranie

punch sary ma 12 klatek czyli jest wyprowadzany w ok 1/6 sek :P dosyc szybko, ale reakcja jest bardzo wazna, bo w zaleznosci czy ten punch trafi pojawiaja sie przewagi i straty

staty sa takie : exe :12 , tot: 30, grd : -5, hit: +4 , ch : +7

 

jak widac jesli cios trafi na blok mamy strate, jak trafi normalnie mamy przewage, jak trafi na counter mamy wieksza przewage, jak wcale nie trafi mamy duuuuza strate

zakladajac ze przeciwnik natychmiastowo zareaguje na to co robimy pojawiaja sie rozne opcje, w zaleznosci czy cios trafi/padnie na blok/trafi na ch/nie trafi musimy sie doslownie ogarnac :)

jesli trafi to wiadomo jestesmy w domu, ale teraz pojawia sie pytanie czy przewaga jest wystarczajaca, zeby wyprowadzic jakis silniejszy(wolniejszy) cios? I tu pojawia sie moim zdaniem bardzo wazna sprawa, trzeba nauczyc sie rozpoznawac kiedy cios trafi na COUNTER!! pojawia sie wtedy zolty blysk! Na counterze mamy +7 czyli spora przewage, ktora daje nam tzw. nitaku - czyli zgadywanke- mozemy sprobowac rzucic przeciwnika (rzut ma 12 klatek), badz sprobowac jakiegos ciosu na MID , przeciwnik musi zgadnac co zrobimy(jesli jest swiadom swojej straty oczywiscie) tu zasada jest prosta, gracz myslacy zejdzie do obrony - duza szansa na rzut, nerwus bedzie atakowal - mid na counter(przewaga daje nam to ze nasz cios bedzie w fazie HIT o wiele wczesniej niz cios przeciwnika), a nawet louncher na combo w powietrzu ^^

podsumowujac - walniesz na counter - ty rozdajesz karty :)

Ale bardziej wazna rzecza jest analizowanie czy nasz punch trafil, bo jesli trafimy na blok mamy strate...czyli powinnismy zejsc do obrony, dobrym przykladem jest slawne kolanko c1rexa na ludzi atakujacych po zablokowanym down punchu :D przeciwnik, ktory zablokowal ma przewage i okazje na kontre, jesli bedziemy probowac zrobic to samo co w przypadku udezenia ciosu - np jakis mid to bedziemy mieli za malo czasu na wyprowadzenie ciosu i kolano nas wyprzedzi, w dodatku wchodzac na counter!

-5 nie jest jakas duza strata,ale wystarczy zeby zrobic sobie krzywde atakuajc ze straty ^^

przy malej stracie pozostaje nam zejscie do obrony czyli blok , lub evade

 

wydaje sie to proste, ale taki down punch to bardzo szybki cios i mozna w pospiechu zaatakowac dalej, myslac ze trafilismy, a w zeczywistoci cios poszedl na blok, trzeba sie skupic na tym czy trafiamy szybkim ciosem czy nie

 

nie trzeba znac na pamiec frame data, wedlug mnei wystarczy pamietac , ktore ciosy daja +7 i na zgadywanke rzut/mid , a ktore daja -12 wzwyz

no i ktore daja +12 wzwyz - czyli gwarantowany rzut/combo

cios ktory ma -12 na bloku i wiecej, powoduje ze przeciwnik ma na nas gwarantowany rzut - combo, sa to najbardziej ryzykowne ciosy, ale duze ryzyko - duzy dmg lub duza kara :)

 

na koniec jeszcze o zgadywankach +7 wzwyz

jesli gra dwoch graczy ktorzy sa swiadomi tego, ze maja dana strate/przewage trzeba sie stosowac do dwoch prostych zasad

 

jesli przeciwnik na stracie robi evade - rzucamy go - RZUT WYGRYWA Z EVADE!

jesli preciwnik spodziewa sie rzutu i atakuje(abare) - atakujemy na przewadze bo jeszcze wiekszy dmg, CIOS WYGRYWA Z RZUTEM , dopoki nie mamy przewagi +12 przeciwnik moze nas atakowac podczas proby rzutu i rzut nie wejdzie

 

latwo zauwazyc nawet online, ze dobrego gracza "latwiej" rzucic , a mashujacego begginera "ciezej" rzucic, za to na takiego mashera idealnie dzialaja mocne combosy ;)

duzo jest tez osob, ktore notorycznie robia evade na kazdej niemal stracie , ich jest latwo rzucic

+7 +12 -12 ^^ magiczne liczby z frame data :P

 

ps. jak wiemy online czesto zdazaja sie rzeczy nie zgodne z frame data, przez opoznienia, czesto majac przewage +12 kiedy staramy sie zadac gwarantowany 12klatkowy rzut lub punch - dzieja sie cuda i ackja nie wchodzi ... dlatego polaczenie na 3 kreski jest bardzo wazne, zeby efektywnie karac/rzucac przeciwnika

 

pewnie to sie wszystko kupy nie trzyma, ale jak komus pomoglem to jestem z siebie dumny ^^

Odnośnik do komentarza

Poza tym, że się ma przewagę 12 klatek, to trzeba jeszcze wykonać dwunastoklatkową karę w pierwszej możliwej klatce, by cios był gwarantowany.

Karanie nawet offline bywa trudne. Przy niektórych ciosach trzeba naprawdę mieć dobry refleks i świadomość co można zrobić.

VF ma bardzo dobry system kar i każda dodatkowa klatka straty naraża nas na większy damage.

 

Na przykładzie Jeffa.

 

-12 - 34dmg. + 4klatki przewagi.

-14 - 38 dmg + przewraca

-16 - ok 55. + przewraca.

-17 ok. 80 + przewraca.

 

Dobrze znać więc kary, bo dobrze zablokowane niektóre ciosy = zabranie przeciwnikowi energii.

 

Osobiście uważam, że mając małą stratę najlepiej robić evade lub kolejny szybki cios (np. low punch).

Na dużej evade lub blok.

Na bardzo dużej (karanej) bufferować wyrwania.

 

 

Dodam jeszcze, że są ciosy, które mają stratę nawet na trafieniu (większość dolnych, które nie przewracają), jak też takie, które dają przewagę na bloku (przeważnie bardzo wolne).

Odnośnik do komentarza
Okej mam megalamerskie pytanie, ale jako noob VFowy ktory, niestety, nie ma dostepu do VF5;

http://youtube.com/watch?v=JPHKnfIsPF4&feature=related

http://youtube.com/watch?v=PSmegy51rFM&feature=related

http://youtube.com/watch?v=Mt6zQwpENlQ

Zachwycona jestem ta Aoi i nie wiem czy slusznie, ona naprawde jest dobra czy to tylko "zludzenie"? Wybaczcie glupie pytanie :blush:

 

zludzenie ;) ta sara to jakies nieporozumienie lol

Odnośnik do komentarza

Tez musze przyznac ze nie chce mi sie grac w VF juz zupelnie :/ Nie wiem czemu. Gra jest naprawde dobra ale moze jest jakas przyczyna ze to ten glupi, zbuggowany Tekken jest najpopularniejsza bijatyka na swiecie? Niby bez balansu, bugi sa itd i i tak wszyscy w to graja :D

 

Mam tez tak z 2d. Niby SF3 ma najlepsza animacja, niby GG ma najwspanialszy system a ja i tak wole KOFa 2002 ;P

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

mam pytanko jak zrobic tego acziwmenta za pokonanie wszystkich w danej sedze?Ile osob trzeba natluc i jak rozpoznać tych juz pokonanych?

 

jak by był ktoś chętny pograc(gram Lionem) to słać zaproszenie na gt Kurak PL,ale przed tym pw na forum bo sporadycznie zaglądam na live

Edytowane przez Master JIN
Odnośnik do komentarza
Tez musze przyznac ze nie chce mi sie grac w VF juz zupelnie :/ Nie wiem czemu. Gra jest naprawde dobra ale moze jest jakas przyczyna ze to ten glupi, zbuggowany Tekken jest najpopularniejsza bijatyka na swiecie? Niby bez balansu, bugi sa itd i i tak wszyscy w to graja :D

 

Mam tez tak z 2d. Niby SF3 ma najlepsza animacja, niby GG ma najwspanialszy system a ja i tak wole KOFa 2002 ;P

O jakim Tekkenie mówisz?? Ale opcji online nie ma w Tekkenie... Mam przy okazji pytanie. Czy Brad Burns, to dobra postać?? Czy jest trudna do opanowania?? Proszę o jakieś porządne opinie ;)

Edytowane przez RobertKWL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...