Skocz do zawartości

GTA IV


Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem na ile wiarygodne jest porownanie wersji ps3/x360 przez gametrailers, ale po tym co zobaczylem moge powiedziec, ze ps3 ma wiekszy pop-up? co wydaje sie dziwne bo wiekszosc twierdzi, ze jest na odwrot. Dodam tez, ze nie chce wszczynac zadnych awantur, poprostu mowie to co widzialem.

Odnośnik do komentarza
nie wiem na ile wiarygodne jest porownanie wersji ps3/x360 przez gametrailers, ale po tym co zobaczylem moge powiedziec, ze ps3 ma wiekszy pop-up? co wydaje sie dziwne bo wiekszosc twierdzi, ze jest na odwrot. Dodam tez, ze nie chce wszczynac zadnych awantur, poprostu mowie to co widzialem.

 

HeHe to nieźle bo ja po zobaczeniu porównania zrozumiałem czemu piszą ze wersja na X0 ma większy pop up. Szczególnie własnie cienie na X0 się późno dogrywają. Widać podczas jazdy autem.

Odnośnik do komentarza

"[...]Grand Theft Auto to słynna, bestsellerowa seria gier akcji o dziesięcioletniej historii (ostatnio Vice City i San Andreas), która dawno wykroczyła poza granice swojej branży, stając się zjawiskiem iście kulturowym. Produkt firmy Rockstar wywarł olbrzymi wpływ na przemysł gier i młodzież na całym świecie. W ścieżce dźwiękowej do GTA zawsze znajdują się największe gwiazdy muzyki pop, rock, RAP, czy hip hop. Bezkompromisowa fabuła porusza największe bolączki współczesnej Ameryki. Grand Theft Auto IV kontynuuje te tradycje oferując jednocześnie wiele nowości. W Polsce gra jest sprzedawana z polską instrukcją i mapą gry w języku polskim."

źródło: http://gry.onet.pl/1744773,,Grand_Theft_Au...osc.html#czytaj

 

Czegoś nie rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Znalazłem ciekawostkę odnośnie czasów ładowania gry na obu konsolach

 

http://www.gametrailers.com/player/usermov...aylist=featured

 

Wynik:

punkt dla X360

 

 

ciekawa sprawa bo na forach ludzie w błąd wprowadzają że to wersja na ps3 się szybciej ładuje.

 

Bo sie laduje. Tylko kogo to obchodzi poza sfrustrowanymi posiadaczami Xboxa?

Po pierwsze primo nie wiadomo jakiej gimnastyki dokonal nagrywajacy ten filmik by udowodnic swoja teze. Wystarczy miec kompletnie zapchany dysk do ostatniego MB by to chwile dluzej trwalo.

Oczywiscie inne portale (typu IGN) klamia sprzysiezajac sie przeciwko zaszczutym fanom Xa.

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

grzes_l

 

wyluzuj chłopie bo ci żyłka pęknie...

 

Każde porównanie czy recenzja w której nie uczestniczysz osobiście może być naciągane. Jeżeli ps3 ma dysk zapchany to xbox 360 może mieć napęd zajechany i naprawdę loading na sprawnym DVD mógł by być szybszy.

 

tutaj ciekawa sytuacja jest, mimo że ps3 bardziej korzysta z dysku to gra się wolniej ładuje.

 

Ja ostatnio zauważyłem że przy ściaganiu dema i jednocześnie gdy instaluje inne demko, pasek postępu praktycznie stoi w miejscu.

odłączyłem Net i instalacja 5 krotnie się przyspieszyła, znowu podłaczyłem kabel sieciowy i zwolniło.

 

Ciekawe co w ps3 tak mocno ogranicza transfer danych? może to że pamięć jest podzielona na 2x256 ?

 

Mam średniego kompa z wolnym dyskiem i core 2 duo. Sciągam pliki z max prędkością łącza w tym czasie wypakowuje dane winrarem i instaluje grę, nic nigdy nie muli i zwalnia.

 

Chyba każdy z was to zauważył, że transfer danych w ps3 jest bardzo wolny, każda instalacja dema czy gry to koszmar. Mógłby ktoś to logicznie wyjaśnić? To że błękitny ryj jest wolny to wiem, ale dlaczego przy ściaganiu dema na wolnym łączu 2 MB, gra instaluje się 5 krotnie dłużej?

Edytowane przez mobie
Odnośnik do komentarza

Akurat odpaliłem sobie gta4 na PS3 i ładuje się identycznie długo jak te z filmiku.Dokładnie przy tym samym obrazku (z autkiem) obraz znika,w rogu pojawia się tytuł misji i zaraz rozpoczyna się gra.Mam jeszcze 17gb wolnego na dysku więc koleś nagrywający ten filmik na bank nie stosował ciemnych sztuczek przy wersji z ps3

Odnośnik do komentarza
grzes_l

 

wyluzuj chłopie bo ci żyłka pęknie...

 

Każde porównanie czy recenzja w której nie uczestniczysz osobiście może być naciągane. Jeżeli ps3 ma dysk zapchany to xbox 360 może mieć napęd zajechany i naprawdę loading na sprawnym DVD mógł by być szybszy.

 

Czy ja twierdze ze nie? Dlatego wszystkie tego typu filmiki w sieci, ktore maja cos udowodnic (a kompletnie nie znamy warunkow testow) w ktorakolwiek strone nalezy olewac a nie wrzucac w temat o gierce.

 

tutaj ciekawa sytuacja jest, mimo że ps3 bardziej korzysta z dysku to gra się wolniej ładuje.

 

Patrz wyzej - i sprobuj zrozumiec wreszcie.

 

Ja ostatnio zauważyłem że przy ściaganiu dema i jednocześnie gdy instaluje inne demko, pasek postępu praktycznie stoi w miejscu.

odłączyłem Net i instalacja 5 krotnie się przyspieszyła, znowu podłaczyłem kabel sieciowy i zwolniło.

 

Ciekawe co w ps3 tak mocno ogranicza transfer danych? może to że pamięć jest podzielona na 2x256 ?

 

Wolna przestrzen na dysku - fragmentacja - i ma to wplyw na pamiec wirtualna.

Opcje w menu - niusy z Sony czy aktywne komunikaty o uzytkownikach.

 

Mam średniego kompa z wolnym dyskiem i core 2 duo. Sciągam pliki z max prędkością łącza w tym czasie wypakowuje dane winrarem i instaluje grę, nic nigdy nie muli i zwalnia.

 

A ja najszybsze transfery zwykle mam z PSS poprzez konsole.

 

Chyba każdy z was to zauważył, że transfer danych w ps3 jest bardzo wolny,

 

Nie.

 

Jak dzielisz internet w domu? Jakie sa priorytety? Wiesz w ogole jak dzielona jest szerokosc lacza?

 

każda instalacja dema czy gry to koszmar. Mógłby ktoś to logicznie wyjaśnić? To że błękitny ryj jest wolny to wiem, ale dlaczego przy ściaganiu dema na wolnym łączu 2 MB, gra instaluje się 5 krotnie dłużej?

 

dluzej niz...? Zwykle tej formy uzywa sie w odniesieniu do czegos.

Patrz wyzej.

Kompletnie nie przezywam koszmarow. Moze zwolnij tempo zycia? Albo cos? Bo to nie mnie zylka peknie...

 

Akurat odpaliłem sobie gta4 na PS3 i ładuje się identycznie długo jak te z filmiku.Dokładnie przy tym samym obrazku (z autkiem) obraz znika,w rogu pojawia się tytuł misji i zaraz rozpoczyna się gra.Mam jeszcze 17gb wolnego na dysku więc koleś nagrywający ten filmik na bank nie stosował ciemnych sztuczek przy wersji z ps3

 

No to widac tak jest. Mi sie nie chce mierzyc, bo roznica kilkunastu sekund raz dziennie w stosunku do uzytkownikow Xa nie zmieni mego zycia na gorsze.

 

Edit.

Swoja droga nie wiem jak to robisz ze masz tyle miejsca na dysku...

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza
Znalazłem ciekawostkę odnośnie czasów ładowania gry na obu konsolach

 

http://www.gametrailers.com/player/usermov...aylist=featured

 

Wynik:

punkt dla X360

Ciekawe, na PS3 pojawiają się 3 obrazki więcej. Zdziwiło mnie też, że także na X360 pojawia się przez chwilę czwarty, z dziewczyną przy samochodzie, u mnie zawsze urywa się po gościach gających w domino.

A skoro przy obrazkach jesteśmy, czy wam też na X360 pojawia się na nich na górze (na moment) ciemny pasek?

Odnośnik do komentarza

Sorry za sianie zamętu, ale Eurogamer dał trochę oliwy do ognia :D

 

Eurogamer w końcu zamieścił swoje porównanie wersji GTA IV na obydwie platformy. Coby nie przedłużać - dla zainteresowanych, porównanie w rozwinięciu.

 

* Rozdzielczość:

Wersja na 360 działa w pełnym 720p (1280×720), wersja na PS3 upscaluje do 720p z 1152×640. Filtr ditheringowy zastosowany w Xboksie wygląda gorzej, niż ten na PS3, przez co w rozdzielczości 720p, obie gry wyglądają podobnie i o tym, którą się wybierze decydują raczej osobiste preferencje. W trybach 1080i/1080p występują większe spadki animacji - ale dzięki upscalowaniu wersja na 360 zaczyna wyglądać zbliżenie do tej na PS3.

* Zasięg widzenia:

Obie wersje wypadają tak samo. Pop-up występuje na obydwu platformach. Na upartego można powiedzieć, ze w wersji 360 podczas latania helikopterem i szukania pop-upów zdarza się nieco częściej, jednak w trakcie normalnej gry różnice s minimalne. Mit o wyższości wersji PS3 pod tym względem (z powodu wykorzystywania HDD) upada. Jedyne co można powiedzieć na pewno, to, że na PS3 rzadziej brakuje tekstur.

* Ilość klatek na sekundę.

Coś dla onanistów cyferkowych. W skrócie: więcej klatek wyświetla średnio wersja na 360. Nie są to ogromne różnice, ale jednak. W detalach wygląda to następująco:

o Test 1: Game Intro

+ 360: 31.990fps

+ PS3: 26.460fps

o Test 2: Clean Getaway

+ 360: 28.624fps

+ PS3: 23.452fps

o Test 3: Final Destination

+ 360: 35.262fps

+ PS3: 29.041fps

o Test 4: Station Face-Off

+ 360: 26.076fps

+ PS3: 26.081fps

o Test 5: Rigged to Blow

+ 360: 26.712fps

+ PS3: 23.781fps

o Test 6: Ivan the Not So Terrible

+ 360: 33.798fps

+ PS3: 28.313fps

 

FPSy mierzone były w scenkach przerywnikowych, żeby uniknąć sytuacji, gdzie na test wpływ miałaby, na przykład, większa ilość samochodów na danej platformie. Jak pisze Eurogamer: “oglądając obie wersje przy sobie, wyglądają one identycznie. Jednak, jeżeli zdarzy się spadek FPS, to większe chrupnięcia zauważono na PS3, przez co średni wynik jest gorszy.” Na uwagę zasługuje także inna rzecz - wersja na PLAYSTATION 3 ma włączony v-sync (synchronizacje pionowa).

 

Podsumowując - widać, że Rockstar miał kłopoty z konwersją na PS3 (w końcu gra była przez to opóźniona o te pół roku). Wskazują na to: niższa rozdzielczość, całkowity brak antyaliasingu, większe spadki animacji. Nie oznacza to jednak zdaniem Eurogamera, że wersja na PS3 jest gorsza. Dzięki różnym sztuczkom potrafi nieraz wyglądać lepiej niż ta “lepsza” edycja. Ogólnie rzecz biorąc, niezależnie od tego, na jakiej platformie się bawicie - nie ma co się oglądać na innych tylko grać, grać, grać.

 

źródło: polygamia.pl

 

 

Odnośnik do komentarza

O nie, załamałem się po tym co podał Keymaker. Granie w GTAIV straciło już sens, wywalę ten syf za okno!

 

A swoją drogą kłamali w recenzjach że na PS3 jest ciut lepsze AA. Gołym okiem widać że w ogóle na PS3 nie ma wygładzania, a potwierdza to porównanie Eurogamera ("całkowity brak antyaliasingu"). Po co takie kłamstwa?

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza

Dlaczego klamali ? Zeby sprzedaz byla wysoka.

Najzabawniejsze ze we wszystkich filmikach 'side by side' porownujacych obie wersje (jeszcze przed testami Eurogamera) golym okiem widac bylo ze PS3 ma gorszy framerate (w powiedzmy 90% ujec). Ale nie... skoro IGN i reszta recenzentow napisala ze PS3 ma lepszy framerate, to przeciez nie beda ludzie wierzyc wlasnym oczom.... :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.