Skocz do zawartości

Final Fantasy 8


Adriankiller

Rekomendowane odpowiedzi

No i pierwszy raz kupiłem grę przez PSS jako zamówienie przedpremierowe.

FFVIII jest tego wart, gra dla której poświęciłem najwięcej czasu ze wszystkich, nawet już nie pamiętam ile razy ją przechodziłem.

Pozostaje czekanie...

 

Przez ten hype zacząłem słuchać OST - kur** tam co 2gi kawałek jest epicki.

 

Nawet jak będzie przejście Squallem na 7dym to ja to zrobię - fak de polisss.

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, michu86- napisał:

Nawet jak będzie przejście Squallem na 7dym to ja to zrobię - fak de polisss.

 

Albo jedziesz z Squall na 0hp na poczatku gry, albo tez wlaczysz boosterka na no encounter i tyle

Edytowane przez Labtec
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Masorz napisał:

Skończyłem 20 lat temu, ale  dla mnie system wysysania magii i jej siła od posiadania jej, położyły mi tę grę.

Jedyny Final, do którego ani raz nie powróciłem przez 2 dekady.

 

Mi własnie system się podobał, całe to wysysanie magii i podstawianie pod staty by dowiedzieć się co się stanie, no i summony :obama:

Te rendery wyglądają jak gwno rozmazane, nie dało się tego lepiej zrobić?

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Plugawy napisał:

 

Mi własnie system się podobał, całe to wysysanie magii i podstawianie pod staty by dowiedzieć się co się stanie, no i summony :obama:

Te rendery wyglądają jak gwno rozmazane, nie dało się tego lepiej zrobić?

no gorzej że jej używanie bolało w cholerę xd ale tak gra faktycznie fajna chodź jeszcze bardziej liniowa fabularnie niż VII

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Plugawy napisał:

 

Te rendery wyglądają jak gwno rozmazane, nie dało się tego lepiej zrobić?

 

Oczywiscie ze dalo sie lepiej to zrobic, ale nie chcialo im sie albo nie mieli czasu.

Chcieli po prostu wypuscic remaster na rynek, mam nadzieje ze im sie to odbije an sprzedazy i ocenach metacritic

Odnośnik do komentarza

Słabo to wygląda w porównaniu gdy amatorskie grupy robią dużo lepszą robotę remasterując grafikę przez AI (np. Remako mod do FF7). Poza tym dla mnie jest to jeden z najgorszych Finali, w którym cały system walki i rozwoju postaci jest beznadziejny: wysysanie i junctionowanie magii, skalowanie levelu przeciwników, nieograniczone limit breaki, zdobywanie lepszych przedmiotów nie przez eksplorację czy walkę tylko przez granie w Triple Triad. Wysokie oceny były chyba wystawiane tylko za samą markę i wielkich poprzedników bo za genialne wstawki FMV i bardzo dobrą oprawę A/V nie należały się te wszystkie 9 i 10.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, łom napisał:

Słabo to wygląda w porównaniu gdy amatorskie grupy robią dużo lepszą robotę remasterując grafikę przez AI (np. Remako mod do FF7). Poza tym dla mnie jest to jeden z najgorszych Finali, w którym cały system walki i rozwoju postaci jest beznadziejny: wysysanie i junctionowanie magii, skalowanie levelu przeciwników, nieograniczone limit breaki, zdobywanie lepszych przedmiotów nie przez eksplorację czy walkę tylko przez granie w Triple Triad. Wysokie oceny były chyba wystawiane tylko za samą markę i wielkich poprzedników bo za genialne wstawki FMV i bardzo dobrą oprawę A/V nie należały się te wszystkie 9 i 10.

A mi sie akurat to podoba kombinowanie z magia, ktora podpiac zeby dawalo jak najlepszy boost etc. Limity zdecydowanie lepsze niz przykladowo w ff9: gdzie np na wyzszym lv kazdy lb Zidane'a zadawal 9999. Karcianka TT zdecydowanie jedna z najlepszych minigier we wszystkich ffach. Zgadzam sie - karcianka mozesz zdobyc w tej grze bardzo wiele i te lb mozna nonstop uzywac - ale czy nie kazdy ff mial takie grzeszki? Niedaleko szukac ff7 i materia mime, w-item, albo trik z herodrink. Dla mnie ff8 to jeden z najlepszych finali (fabula, postacie, muzyka, genialne fmv oraz otwarty, ciekawy swiat w ktorym jest masa rzeczy do zrobienia).

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

No właśnie tu leży nagromadzenie problemów bo jeśli poświęciłeś/zmarnowałeś czas na zdobycie dużej ilości i  podpięcie odpowiednio magii (której przez całą grę praktycznie nie używałem bo szkoda było żeby staty szły w dół) to gra robiła się banalna od początku do końca (przez skalowanie leveli przeciwników). Przykłady z FF7 średnie bo są to materie/przedmioty które były z tego co pamiętam do zdobycia w późnych etapach gry. Fabuła i postacie to kwestia gustu (dla mnie tu króluje FF Tactics), ale taki system w grze na 40h mnie strasznie wymęczył. To nie jest przygodówka gdzie słaby gameplay można przeboleć bo i tak gra się kończy po 8h.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, łom napisał:

No właśnie tu leży nagromadzenie problemów bo jeśli poświęciłeś/zmarnowałeś czas na zdobycie dużej ilości i  podpięcie odpowiednio magii (której przez całą grę praktycznie nie używałem bo szkoda było żeby staty szły w dół) to gra robiła się banalna od początku do końca (przez skalowanie leveli przeciwników). Przykłady z FF7 średnie bo są to materie/przedmioty które były z tego co pamiętam do zdobycia w późnych etapach gry. Fabuła i postacie to kwestia gustu (dla mnie tu króluje FF Tactics), ale taki system w grze na 40h mnie strasznie wymęczył. To nie jest przygodówka gdzie słaby gameplay można przeboleć bo i tak gra się kończy po 8h.

Wszystko kwestia gustu ;) - akurat ten fajnal jako jedyny ma taki system, mi pasuje jak gralem kilka pierwszych przejsc to bylo fajne, ze sie zuzywa magia i leca staty - wymagalo to od czasu do czasu kombinowania i ponownego draw'wania. Ta gra nie ma tego co prawie wszystkie inne tego typu - permanetnych statow, magia na sztuki a nie na mp - odwazne i ciekawe podejscie, dosc kontrowersyjne stad nie mozna obok tego przejsc obojetnie. Nie przesadzalbym z tym slabym gameplayem bo niczym sie prawie nie rozni od ff6,7,9 czy 10. Zwylka turowka, z ladowaniem paska atb i taktycznym rozplanowaniem walki. Rzeczywiscie akurat w 8 najszybciej da sie byc op - ale predzej czy pozniej w kazdym ff do tego dochodzi, tym bardziej, ze zyjemy w czasach gdzie wszystko mamy podane na tacy, jak grac, ile razy porozmawiac z danym npc, gdzie isc... Pamietam jak na premiere ff8 kupilem i chyba z 30 razy Elvoret mna zamiatl bo nie wiedzialem, ze sie da magie podpinac pod staty i ustawic w komendach cos innego niz atak :). Patrze na to z mega sentymentem i pewnie w jakims stopniu przez sentyment zyje ta premiera. Jak to szlo? - bedzie grane!

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Pix napisał:

Uff, na szczęście nie ma żadnych idiotycznych trofeów. Trzeba tylko uważać, żeby nie przegapić kilku rzeczy. Ósemka już grzecznie czeka na dysku. Jeszcze tylko 1 dzień i 5 godzin. 

 

Platynka po jednym przejściu gry, myślałem ze gorzej będzie

Odnośnik do komentarza

Ja przeglądam wszystkie questy, quide'y, sekreciki i wpadłem na 1 o którym nie wiedziałem.

 

Sprawdźcie Rosetta Stone w Desert Prison - ale jaja, to są typy, którzy na takie rzeczy wpadają...

 

A tak w ogóle Siren to jest chyba najmniej przyzywany GF przeze mnie ever - no może z Karbaklem ; )

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...