Skocz do zawartości

Final Fantasy 8


Adriankiller

Rekomendowane odpowiedzi

Kitase spytany przez Famitsu czemu dopiero teraz.

 

"Portowanie FF7 i FF9 do momentu wydania przebiegało gładko, ale przy rosnących możliwościach współczesnego sprzętu, zdecydowaliśmy, żeby wprowadzić w FF8 większe poprawki graficzne. Ciągle prowadziliśmy nowe testy, by utrzymać jakość modeli i animacji (...) Początkowo chcieliśmy sportować grę bez specjalnych zmian w grafice. Ale gra wyszła 20 lat temu, a ludzie przeszli z telewizorów SD CRT na HD LCD. Już w trakcie prac nad portem, szybko zaczęliśmy uaktualniać modele postaci. To sprawiło, że roboty zrobiło się znacznie więcej"

 

"Wielu aktorów i streamerów mówi o swojej miłości do FF8. Wtedy zdaliśmy sobie sprawę, jak ważna jest ta gra dla ludzi"

 

"Oprócz mnie, nad projektem pracuje Hiroshi Harata, programista walk w oryginale, oraz Tomohiro Kayano, który przygotowywał oryginalne modele postaci. Myślę, że zwłaszcza poprawa modeli postaci znacznie zyskała dzięki zaangażowaniu oryginalnych twórców (...) Dzięki Haracie, Kayano i Nomurze, udało nam się zremasterować to na wysokim poziomie"

 

 

"Dodaliśmy Battle Assistance, dobrze przyjęte w innych portach. (...) Chocobo World nie zostanie zawarty w tej wersji. Przedmioty, które można było uzyskać tylko w ten sposób, teraz będą dostępne poprzez moc Rinoi"

 

 

 

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Pamiętam, jak parę dni z rzędu spóźniałem się do szkoły, bo rano musiałem pograć w to cudeńko.
Chyba mój ulubiony Final (chyba, bo w sumie bardzo lubię FFX), ale nie mogę pochwalić się jego ukończeniem - w grze Alien Trilogy była opcja formatowania karty pamięci i mój ojciec postanowił sprawdzić, jak to działa :reggie:
Byłem już na trzecim dysku i wszystko poszło się :lapka:

Oczywiście FFVIII nie było jedyną ofiarą, bo na karcie miałem również między innymi ponad 100h włożone w FF Tactics...

Edytowane przez Wredny
Odnośnik do komentarza

Mój ulubiony FF, znam go na pamięć.

Jedyny minus to, że staty zależą od czarów (no chyba, że ktoś ma XXX godzin, żeby maksować wszystkich devourem), a jak się ich używa to wszystko leci w dół.

Dlatego zawsze lepiej lecieć na limitach z aura stone + ewentualnie meltdown w późniejszej fazie gry.

 

Wszystko inne na mega plus - dla mnie najlepszy FF.

 

Pamiętam jak próbowałem ogarnąć tę grę za małolata i chyba z 50 razy Elvoret na wieży mną pozamiatał, aż dopiero zaczaiłem ocb z junction-magic :D

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Day one dla mnie. Mój pierwszy i ulubiony fajnal. Znam ósemkę na pamięć i przez ostatnie 20 lat przeszedłem ją przynajmniej z 10 razy, a teraz mam w końcu powód, żeby zagrać po raz kolejny. Intro otwierające grę, desant na plażę, scena zamachu, bitwa ogrodów, wycieczka w kosmos - ileż ta gra ma epickich momentów. I Triple Triad! Bedzie platynka.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Pix napisał:

Day one dla mnie. Mój pierwszy i ulubiony fajnal. Znam ósemkę na pamięć i przez ostatnie 20 lat przeszedłem ją przynajmniej z 10 razy, a teraz mam w końcu powód, żeby zagrać po raz kolejny. Intro otwierające grę, desant na plażę, scena zamachu, bitwa ogrodów, wycieczka w kosmos - ileż ta gra ma epickich momentów. I Triple Triad! Bedzie platynka.

Kur** dokładnie!

 

Odnalezienie w kosmosie Ragnaroka i Eyes on Me w kokpicie - epic.

Albo muzyka z ostatniego zamku - brrr!

W ogóle cały OST dla mnie sztos.

 

Będzie grane!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tez znam na pamieć, topowy Final. Mial wszystko


Platyna wjedzie jak zła.

Tylko niestety znam go tak dobrze, ze po wyjsciu z balamb odrau bede niesmiertelny. CHyba ze odpuszcze sobie umiejetnosc Siren zamieniajaca itemy na czary. 
 

Spoiler

Bo wtedy odrazu Tent ---> Curaga laduje w HP i mamy 3700 HP po 4h godzinach

 

Edytowane przez Welna
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...