Skocz do zawartości

Final Fantasy 8


Adriankiller

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

i tym draw to najlepiej się nie przejmuj, bo tego praktycznie nie trzeba używać w walce(nie licząc walk z bossami bo czasem mają summona do wyssania). tylko największe tryhardy narzekają na draw.

 

idiotyczny system walki?  :dafuq: . a w innych Finalach pewnie jest za(pipi)isty, co?  :sorcerer:

Edytowane przez Mace
Odnośnik do komentarza

i tym draw to najlepiej się nie przejmuj, bo tego praktycznie nie trzeba używać w walce(nie licząc walk z bossami bo czasem mają summona do wyssania). tylko największe tryhardy narzekają na draw.

 

idiotyczny system walki?  :dafuq: . a w innych Finalach pewnie jest za(pipi)isty, co?  :sorcerer:

 

Jeżeli dla Ciebie system walki w FF8 jest lepszy od tego w FF7/FF9/FFX to nie mamy o czym rozmawiać. Te trzy części FF posiadają najlepszy system walki EVER jeżeli chodzi o jrpg. :whistling:

Odnośnik do komentarza

Warto!

 

System walki jest faktycznie...oryginalny, ale jest szansa, że np. ci podejdzie. Ja tam nigdy na niego specjalnie nie narzekałem. Do tego system 'podpinania' mocy pod cechy też całkiem mi się podobał.

Ja akurat FF8 wspominam BARDZO dobrze, ale może trochę dlatego, że ten Final mnie rozdziewiczył jeśli chodzi o jrpg. :)

Odnośnik do komentarza

Po dotarciu na drugą płytkę i odwiedzinach w Shumi Village dopiero można zrobić z postaci takie madafaki, że nikt nie podejdzie. Dawno, dawno temu był na to sposób w Kąciku RPG. Raz skorzystałem i rzygałem tym farmieniem,ale za to te statsy... :banderas:

Odnośnik do komentarza

@mikepointdotty a gdzie ja niby napisałem że jest lepszy? :dafuq: poprostu zdziwiło mnie to że ciśniesz system walki w 8 i zachwalasz ten z 7 i 9... przecież to praktycznie to samo. i naprawdę najlepsze systemy w FFVII, IX i X... grałeś w coś innego niż FF? gry które podał Strife mają fajniejsze i ciekawsze systemy walki, a to i tak tylko mały procent rpgów z lepszymi walkami.

Odnośnik do komentarza

Draw i cała reszta systemów nie są straszne, tylko bardzo słabo zbalansowane i już we wczesnej fazie gry po 30 minutach farmienia czarów można ze Squella zrobić maszyne do zabijania, która kosi każdego bossa w pierwszej turze.

masz chyba na 1plycie czy 2 jakies miejsce z czarem aura, jak sie posiedzi troche z draw i 99 sztuk aura podepnie do atack to do konca gry prawie kazdy przeciwnik jest na strzal

 

edit - oooo bzduras o tym samym miejscu chodzi, dokladnie o to mi chodzilo :D

Odnośnik do komentarza

Tylko, ze to jest sposob , dla naprawde hardkorowych graczy w FF8 a przy okazji trzeba byc dobrze obcykanym w systemie.

 

Tak naprawde najsliniejszy czar, który mozna było relatywnie szybko zdobyc była Curaga z Tent zrobiona. Wrzucona pod HP dawała chyba 3400. A to jest własciwie postac nie do za(pipi)ania (i przy okazji mozna trzymac cały czas zółte HP i walic limity)

 

Dla kogos kto nie grał w te gre i nawet nie wie gdzie szukac czarów draw nie jest zadna niedogodnascia.

Dosc szybko zaczyna sie przerabiac itemy na magie i te czary podstawowe sa zawsze dostepne szybciutko do uzupełnienia

Edytowane przez Welna
Odnośnik do komentarza

@ Mace & Strife

 

Skończyłem prawie wszystkie jrpgi wydane na PS2 (region EU/USA), do tego bardzo dużo jrpgów na PSX + to co było warte na PS3. Tak, więc mam punkt odniesienia i ten system walki w FF8 to jeden z najgorszych w jakie grałem (Xenogears to najgorszy system walki ever).

 

Dla mnie FF7, FF9 i FFX mają najlepszy system walki - mówiłem oczywiście o serii FF. Najbardziej cenię sobie właśnie taki 'spokojny' system walki, jak w podanych częściach FF i jego wariację, które pojawiały się chociażby w Chrono Cross (PSX), serii Shin Megami Tensei (PS2 i PSV), Ni No Kuni (PS3), ale jak i również system walki rodem z Disgaea, The Banner Saga. ;)

 

Macie inny gust - spoko, ja mam inny, EoT.

Odnośnik do komentarza

nie no spoko :D. co kto lubi, ja tam właśnie lubie bardziej skomplikowane systemy, z jakimiś combosami i innymi takimi motywami :D. z drugiej strony spokojne też lubie. jak gra jest dobra to nawet nudny system walki mi nie przeszkadza :P.

 

 

 

 poprostu zdziwiło mnie to że ciśniesz system walki w 8 i zachwalasz ten z 7 i 9... przecież to praktycznie to samo

 

:pawel:  :pawel:  :pawel:  :pawel:  :pawel:  :pawel:  :pawel:  :pawel:  :pawel:  :pawel:

 

co w tym takiego śmiesznego? :P jeśli chodzi o samą walke no to we wszytskich trzech Finalach na PSX mamy paseczek atb który się napełnia i wykonujemy akcje. nie piszę tutaj o GF'ach, materiach i innych takich, tylko o walce samej w sobie.

Edytowane przez Mace
Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Dokladnie.

I tak to sa konwersje z pctow z cheatami do normalnego wlaczenia jak np. Max stats, max dmg itd.

Jedyne z pozytecznych to przyspieszanie gry.

 

Nie trzeba ich włączać, ale wygodne i fajnie ze jest jak ktoś chce przejść grę na szybko jeszcze raz,

ale FF8 na PS4 bym bardzo przytulil

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...