Skocz do zawartości

HC ROOM'y


Rekomendowane odpowiedzi

Waldek, ja mam obecnie Gacka, Mega Drive, SNESa, NESa, PS3 oraz Wii w jednym pokoju i wszystko jest podłączone. Jedyne w czym muszę ingerować przy włączaniu którejś konsoli, to podłączyć kabelki do TV, ale tak to sprytnie ułożyłem, że wszystkie kable leżą koło siebie przy wejściu TV, podpisane i zajmuje to 2 sekundy.

 

Wszystko jest możliwe, trzeba tylko pokombinować. Udało mi się nawet wyeliminować problem estetyczny z kablami (oprócz tych od padów, z nimi ciężej hehe), trzeba tylko wiedzieć jak pochować.

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

Zgadzam się, chodziło mi jedynie o ich rozstaw. U siebie mam wszystkie na uchwytach mocowanych do ściany w kątach pokoju i wydaje mi się, że jest to nieco bardziej korzystne ustawienie, ale rozumiem, że to indywidualna kwestia każdego pokoju. Zwisające czarne kable w rogach każdej ze ścian nie każdemu muszą przypaść do gustu. :) U mnie na szczęście są dość dobrze pomaskowane.

 

sx0jdf.jpg

2lc63d0.jpg

 

Tak to u mnie wygląda, czekam na dostawę jednego zestawu mocującego do ściany, którego nie kupiłem od razu, bo myślałem, że "na szafie może stać", a moje trochę audiofilskie ucho cierpi...

 

E: proszę nie komentować "jakości" samego pokoju, tak się żyje na dorobku. :)

Edytowane przez Humulin
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

A ile konsol chcesz ustawić?

 

myślę, że ostatecznie 12 sztuk. Myślę jak to ładnie "zaprojektować", jakie meble na konsole, gry, itp., gdzie sprzęt itp. podobają mi się takie podświetlane "pokazówki", ale one wszystkie stoją bez kabli (inaczej wyglądałoby to okropnie). Widziałem, że jak chcą grać, to wyciągaą komsolę z zdanego "boksu" czy półeczki i kłada w miejsce, gdzie dociągnięte są wszystkie kable SCART, Chinch, Hdmi, zasilania, pady itp. 

 

rozglądam się ogólnie łapiąc inspiracje, dlatego jak coś znajdziecie ciekawego to podzielcie się łaskawie. dam plusa i 2 wujaszki

 

:wujaszek:  :wujaszek:

Odnośnik do komentarza

Najlepiej by było, gdybyś zamówił u stolarza mebel wedle własnego projektu. Sugeruję grid 2x5, na który sadzasz telewizor, a w 10 pustych półeczek układasz interesujące Cię konsole. Co do splitterów video - o ile w przypadku splitterów HDMI, różnica w jakości jest niezauważalna, tak w przypadku splitterów SCART widać spadek jakości obrazu - nie każdy to zauważy od razu, ale mnie to irytowało (testowane na splitterach za 15zł, jak i droższych za ~100-150), więc przepinam kabel w kineskopowcu ręcznie.

Odnośnik do komentarza

ja mialem kilka konsol kabelkiem XCM MULTI-CONSOLES COMPONENT CABLE podpietych. plusem tego rozwiazania jest to. ze masz w tv tylko jedno gniazdo zajete, w tym przypadku komponent. na minus mozna zaliczyc dlugosc kabli, konsole musza byc blisko siebie ustawione, najlepiej w pionie. denerwowac moze tez to, ze sami musimy ustawic na przelaczniku ktory jest na kablu, ktora konsola ma wysylac obraz na tv.

mimo tych malych niedogodnosci, jestem zadowolony z tego zakupu.

 

http://www.play-asia.com/xcm-multi-consoles-component-cable-v3-paOS-13-49-de-70-2lob.html

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...