Skocz do zawartości

HC ROOM'y


Rekomendowane odpowiedzi

właśnie siedzę na pintereście i lukam co ludzie mają. 

 

kur.wunia czasami to głowa mała

 

Przykladowe linki? Wydaje mi sie, ze mamy podobny pomysl na HC room. Niestety rzadko znajduje pokoj godny uwagi. Zwykle trafiam na komputerowe stanowiska dowodzenia z 5 monitorami. Na neogafie od czasu do czasu jest cos ciekawego.

Odnośnik do komentarza

A nie myśleliście panowie nad tymi kostkami z Ikei?

Każda kostka składa sie z 4 wnęk, wnęki sa na tyle wysokie ze można je przedzielić jeszcze na pół, można dokupić zapewne drzwiczki, można sprobowac zrobić jakieś podświetlenie.

Inna opcja to raczej tylko mebel na zamowienie.

Jesli nie wiecie o jakiej kostce z Ikei mowię to dajcie znać to wam wkleję linka.

Odnośnik do komentarza

A nie myśleliście panowie nad tymi kostkami z Ikei?

Każda kostka składa sie z 4 wnęk, wnęki sa na tyle wysokie ze można je przedzielić jeszcze na pół, można dokupić zapewne drzwiczki, można sprobowac zrobić jakieś podświetlenie.

Inna opcja to raczej tylko mebel na zamowienie.

Jesli nie wiecie o jakiej kostce z Ikei mowię to dajcie znać to wam wkleję linka.

ja poproszę. Po powrocie do PL planuje właśnie kupić coś nowego pod TV i moje konsolki :)

Odnośnik do komentarza

 

A nie myśleliście panowie nad tymi kostkami z Ikei?

Każda kostka składa sie z 4 wnęk, wnęki sa na tyle wysokie ze można je przedzielić jeszcze na pół, można dokupić zapewne drzwiczki, można sprobowac zrobić jakieś podświetlenie.

Inna opcja to raczej tylko mebel na zamowienie.

Jesli nie wiecie o jakiej kostce z Ikei mowię to dajcie znać to wam wkleję linka.

ja poproszę. Po powrocie do PL planuje właśnie kupić coś nowego pod TV i moje konsolki :)

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S99017186/#/S79017451

 

kallax-rega-z-drzwiami__0271707_PE413537

 

w wersji PRO :D

 

albo wersja Janusz

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40275813/

 

kallax-rega__0243996_PE383247_S4.JPG

 

jest jeszcze coś takiego

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40275846/

 

kallax-rega__0243969_PE383237_S4.JPG

 

Ogólnie wszystkie te regały są praktycznie w pełni modyfikowane - to ikea ;) (są też różne kolory)

Głowy nie dam ale można zapewne dokupić drzwiczki czy jakieś fajne podświetlenie ledowe pod to.

Każdą półkę można też śmiało jeszcze na pół podzielić.

Edytowane przez eX4cT_PL
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To prawda, teraz takie cuda można na zamówienie sobie zrobić że głowa mała, i wcale dużo więcej się nie zapłaci, zależy od materiałów, a druga sprawa że takiej zabudowy raczej nikt co pól roku nie wymienia.

Gdybym ja chciał chwalić się moją kolekcją to zrobiłbym to na zamówienie u stolarza.

 

Tu znalazłem przykład mojego pierwszego regału

 

528aa0cbed14bdf711000042.jpg

  • Plusik 8
Odnośnik do komentarza

są rozdzielacze hdmi na 8 portów, wybiera sie które hdmi ma być aktywne

nazywa sie to spliter hdmi na allegro

a starsze konsole na raz to problem

Nie splitter tylko switch.

Ja mam taki, ze nic nie trzeba przelaczac - wlaczasz konsole, switch rozpoznaje jakie urzadzenie jest wlaczone i przesyla sygnal.

Nie trzeba nawet kanalu zmieniac :)

Odnośnik do komentarza

 

Tu znalazłem przykład mojego pierwszego regału

 

 

 

w wersji pro

 

a1b4a59d49db62f83510289269d2c2f0.jpg

 

a tak to nikt nie gra w 12 konsol na raz, wiec najladniej zrobic taki "display" wszystkich z tych polek, a potem cos pomyslec z TV gdzie by mozna bylo miec poprostu wszystkie kable gotowe i tylko by sie brale konsolke i podlaczalo do grania, ja teraz mysle nad takim czyms dla moich retro konsolek

 

9vH1k8e.jpg

 

tylko ze nie ta witryna jak na zdjeciu ( http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00242278/ )

tylko chce kupic takie http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80269122/ i wsadzic old school konsole i moze najbardziej wartosciowe gry

Edytowane przez Labtec
Odnośnik do komentarza

MaZZeo jaki rage :D CW to CW wiesz o tym, że tam rządzą inne prawa :). Poza tym bitch pliz - 100h w BF to ledwo wychodzisz z kategorii noob. Ja mam blisko 200h i powiedzmy, że nazwałbym się "regular". :D

 

Wracając do tematu, jestem na totalnie samym początku drogi. W przyszłym roku będę chciał zmienić miejsce zamieszkania i robię wszystko, aby wygospodarować w nowym miejscu pokój stricte dla siebie. Wy tutaj piszecie o rozdzielaczach, konkretnych meblach itp. a ja nie wiem jeszcze, w jaki styl chcę iść. Nie mam nutki kolekcjonera - to piszę wprost, nigdy nie miałem, zawsze tytuły wymieniałem, sprzedawałem, kupowałem nowe i tak się biznes kręcił. Na pewno nie idę w stronę takiej kanciapy z mega kolekcją tytułów. 12 konsolek pewnie docelowo się zjawi aby nadgonić pewne tematy, obecnie mam wszystkie z rodziny PlayStation, dojdą do tego X-y, ukochana Amiga 500 i klamoty ze stajni Nintendo. 

 

Problem polega na tym, że na razie szukam inspiracji jak to urządzić - w jakim stylu,. Kusi mnie aby kupić sobie flippera na własność (cały automat). Kusi mnie aby kupić też konkretnego PC. Jako hobbysta audio-video na pewno nie zabraknie dobrego audio i video, które tak naprawdę będzie tutaj punktem wyjścia. Głośniki zapewne zrobię sobie sam, gdyż mam takie możliwości, chęci i dostęp do odpowiedniego zaplecza. 

 

Patrzcie jaki fajny stół:

 

0b925bb13126d16e9a38155252f8be3d.jpg

 

grafika też fajna:

 

e9ca2be1abd8377e00eb4f5a1c152929.jpg

 

A tutaj przykład CZEGO NA PEWNO NIE CHCĘ:

 

8e86fd64335562db918e7bc8b4a82e6a.jpg

 

WOLAŁBYM TAKIE COŚ:

 

3694ed35d76fa50e354e736102dbcc7e.jpg

 

I pytanie jak dokonać niemożliwego, czyli połączyć fajny klimat męskiej kanciapy do zabawy:

 

f8fadab7ca3bae4a0b6e01a5c942ad9a.jpg

 

z fajnym wykończeniem w baronowym stylu:

 

042ba3b7d122e42e5dcd224ffd8b941c.jpg

 

ehhhh..... projekt zakrojony na raczej parę lat pracy, głównie trzeba w nowym lokum zrobić łazienkę i kuchnię, ale zbieram sobie gdzieś inspiracje i staram się dojść do takiego momentu, że w decydującej chwili będę wiedzieć czego chcę. Poza tym fajnie by było na etapie remontu ewnetualnego nowego lokum zrobić już gniazdka, kable w ścianach, wstępne oświetlenie, nawet jeśli sprzęt przyjdzie rok później. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Stanę przed podobnym wyborem i na dziś wiem, że w moim pokoju (znów go będę miał po latach xd) nie będzie gralni w stylu wielki LCD, nagłośnienie i najnowsze konsole, gdyż musiałbym zdublować sprzęt z salonu. Tam czasem film się by obejrzało, pograło w większym gronie itd.

Także fliper, siłka, perkusja, może jakiś automat sobie skręcę, półki z książkami, gablota z figurkami z gierek, biurko do pracy <3 

Żona nazywa to gabinet ;]

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Rok, dwa :)

Ty bo jak nie śpią to pograsz na bank, wbiją się do pokoju i pozamiatane. Będziesz i tak czekał aż pójdą spać. Też zawsze marzyłem o mini-kinie na wypasie z piękną gralnią. Jest to w dzisiejszych czasach do zrealizowania, ale

1) Rodzinka w domu nie będę się zamykał w pokoju żeby grać.

2) Dublowanie sprzętu (to chyba najważnieszy argument dla mnie)

3) Nie będzie mi się chciało iść do osobnego pokoju żeby obejrzeć film. Tylko salon!

Odnośnik do komentarza

kurcze… właśnie wyposażam "własne biuro" w domu, mam biurko i krzesło, poluję na automat z mortal kombat 2 ;) konsola pod tv stanie w salonie, ale jakaś amiga albo psx z kineskopem w biurze mógłby też się pojawić. tak bardziej skromnie ale sentymentalnie, możne nawet przeczeszę strych u rodziców i psx wraz z dc się znajdzie… ;)

Odnośnik do komentarza

Rok, dwa :)

Ty bo jak nie śpią to pograsz na bank, wbiją się do pokoju i pozamiatane. Będziesz i tak czekał aż pójdą spać. Też zawsze marzyłem o mini-kinie na wypasie z piękną gralnią. Jest to w dzisiejszych czasach do zrealizowania, ale

1) Rodzinka w domu nie będę się zamykał w pokoju żeby grać.

2) Dublowanie sprzętu (to chyba najważnieszy argument dla mnie)

3) Nie będzie mi się chciało iść do osobnego pokoju żeby obejrzeć film. Tylko salon!

 

nie dam rady zrobić dobrego audio w salonie niestety. Zawsze coś przeszkadza, a że za duże kolumny, a że kable, itp. W ogóle chyba zrezygnuję z TV w salonie. No nic, na razie wszystko jest w sferze koncepcji i przemyśleń i szukanie ciekawych zdjęć, pomysłów i idei. 

 

hooki - gralnia w biurze wymaga dużo samodyscypliny :D

Odnośnik do komentarza

 

Rok, dwa :)

Ty bo jak nie śpią to pograsz na bank, wbiją się do pokoju i pozamiatane. Będziesz i tak czekał aż pójdą spać. Też zawsze marzyłem o mini-kinie na wypasie z piękną gralnią. Jest to w dzisiejszych czasach do zrealizowania, ale

1) Rodzinka w domu nie będę się zamykał w pokoju żeby grać.

2) Dublowanie sprzętu (to chyba najważnieszy argument dla mnie)

3) Nie będzie mi się chciało iść do osobnego pokoju żeby obejrzeć film. Tylko salon!

 

nie dam rady zrobić dobrego audio w salonie niestety. Zawsze coś przeszkadza, a że za duże kolumny, a że kable, itp. W ogóle chyba zrezygnuję z TV w salonie. No nic, na razie wszystko jest w sferze koncepcji i przemyśleń i szukanie ciekawych zdjęć, pomysłów i idei. 

 

hooki - gralnia w biurze wymaga dużo samodyscypliny :D

 

Wtrącę si e do rozmowy :)

Ja "wyprowadziłem" z salonu cały sprzęt audio i video wraz z konsolami do osobnego pokoju ("mój azyl"), który obecnie jest wykorzystywany jako kino-gralnia. Korzystają z niego wszyscy domownicy, czasami to problem bo trzeba się dobijać do pada czy kina domowego ale ogólnie sprawdza się znakomicie. Dodam, że w salonie postawiłem jedynie mały zestaw audio by wieczorkiem przy kominku coś miłego dla ucha zapodać. Dla mnie takie rozwiązanie jest idealne. No i panowie dzieciaki wam w grze przeszkadzają? Ja mam 2 synów i jakoś mi ich obecność przy graniu nie przeszkadza (problem pojawia się w momencie gdy wszyscy chcemy grać :) ). 

Edytowane przez a_di1
Odnośnik do komentarza

Z dziećmi we wszystko nie pograsz...

 

Ja z kolei razem z dzieciakami ogrywam Wii , wieczorami jednak w moim growym kąciku wolę grać w coś "dorosłego". Na początku też chciałem mieć małą gralnie, ale z braku miejsca zadowoliłem się wspomnianym kącikiem, przyznam, że mi wystarczy.

Odnośnik do komentarza

 

 

Wtrącę si e do rozmowy :)

Ja "wyprowadziłem" z salonu cały sprzęt audio i video wraz z konsolami do osobnego pokoju ("mój azyl"), który obecnie jest wykorzystywany jako kino-gralnia. Korzystają z niego wszyscy domownicy, czasami to problem bo trzeba się dobijać do pada czy kina domowego ale ogólnie sprawdza się znakomicie. Dodam, że w salonie postawiłem jedynie mały zestaw audio by wieczorkiem przy kominku coś miłego dla ucha zapodać. Dla mnie takie rozwiązanie jest idealne. No i panowie dzieciaki wam w grze przeszkadzają? Ja mam 2 synów i jakoś mi ich obecność przy graniu nie przeszkadza (problem pojawia się w momencie gdy wszyscy chcemy grać :) ). 

 

 

a_di1 - mamy bardzo podobna koncepcję, również chciałem wyprowadzić z salonu graty i przygotować sobie taki swój pokoik. W salonie problem polega na tym, że do sprzętu jest mnóstwo dodatkowych rzeczy - kable (tak naprawdę to 3 wielkie pudła kabli), przełączki, switche, słuchawki i mnóstwo źródeł (komp, telefon, konsola, BD, DVD, ampli, dysk, itd.). Tak sobie pomyślałem, że fajnie by było to gdzieś wsadzić, gdzieś, gdzie nie muszę dostosowywać się do "ogólnej idei wystroju".

 

a dzieci przeszkadzają, gdyż nie bardzo kumają, że jak robię egzekucję breszką drewna w multi TLOU to tylko taka zabawa...

Odnośnik do komentarza

kurcze… właśnie wyposażam "własne biuro" w domu, mam biurko i krzesło, poluję na automat z mortal kombat 2 ;) konsola pod tv stanie w salonie, ale jakaś amiga albo psx z kineskopem w biurze mógłby też się pojawić. tak bardziej skromnie ale sentymentalnie, możne nawet przeczeszę strych u rodziców i psx wraz z dc się znajdzie… ;)

 

Ja postawie na filipera <3 

Oldschool jest fajny, ale w mojej pamięci niestey. Nie wiele jest gier w które teraz bym pograł, także te inne wole dobrze zapamiętać. Z moim trybem zycia jakbym miał jeszcze łoić w gry z przed 10 lat to nie wiem kiedy bym znalazł na to czas.

Odnośnik do komentarza

 

 

Wtrącę si e do rozmowy :)

Ja "wyprowadziłem" z salonu cały sprzęt audio i video wraz z konsolami do osobnego pokoju ("mój azyl"), który obecnie jest wykorzystywany jako kino-gralnia. Korzystają z niego wszyscy domownicy, czasami to problem bo trzeba się dobijać do pada czy kina domowego ale ogólnie sprawdza się znakomicie. Dodam, że w salonie postawiłem jedynie mały zestaw audio by wieczorkiem przy kominku coś miłego dla ucha zapodać. Dla mnie takie rozwiązanie jest idealne. No i panowie dzieciaki wam w grze przeszkadzają? Ja mam 2 synów i jakoś mi ich obecność przy graniu nie przeszkadza (problem pojawia się w momencie gdy wszyscy chcemy grać :) ). 

 

 

a_di1 - mamy bardzo podobna koncepcję, również chciałem wyprowadzić z salonu graty i przygotować sobie taki swój pokoik. W salonie problem polega na tym, że do sprzętu jest mnóstwo dodatkowych rzeczy - kable (tak naprawdę to 3 wielkie pudła kabli), przełączki, switche, słuchawki i mnóstwo źródeł (komp, telefon, konsola, BD, DVD, ampli, dysk, itd.). Tak sobie pomyślałem, że fajnie by było to gdzieś wsadzić, gdzieś, gdzie nie muszę dostosowywać się do "ogólnej idei wystroju".

 

a dzieci przeszkadzają, gdyż nie bardzo kumają, że jak robię egzekucję breszką drewna w multi TLOU to tylko taka zabawa...

 

OK kumam moje chłopaki to już nastolatkowie tak że problem przemocy i różnych treści w grach mamy dosyć dobrze przerobiony. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...