Skocz do zawartości

HC ROOM'y


Rekomendowane odpowiedzi

Gość DonSterydo

 

Dla mnie takie głośniki w domu to przerost formy nad treścią, chyba tylko żeby się przed kolegami pochwalić no bo w jakim zakresie się je wykorzystuje, 10-20% mocy?

No ja na moim plastikowym kinie domowym LG gram na vol 13-14 na 50 i jest już w uj głośno a mam salon z 50 m kw więc jak masz w mieszkaniu i małym pomieszczeniu takie kolosy to też nie wiem w sumie po co?

 

 

CzekaM jak tylko kolega napisze, że to mieszkanie, a nie dom, to pewnie nie są nawet do prądu podłączone ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Dark_Pharmacist

Yy jedno pytanie temat to pokoje graczy, a gdzie masz jakiś sprzet do grania w gierki?

 

Wszystko do grania, a nie jest tego wiele (stara dobra PS - sentyment, oraz PS3) ukryte w szafce obok. Jak wspomniałem zrobię update, bo zgadzam się z Tobą, że na tym zdjęciu to faktycznie "gracza" brak.

 

 

napisałeś ze ukryłeś kable, wiec i konsole. moje pytanie jest Jak ?

kułeś tynk, bo rzeczywiście ich nie widać, a robota wygląda na solidna, no i gdzie Playstacja(za TV'ikem?)? :)

 

Konsola jak wspomniałem w szafce obok. Kable od PS puszczone za listwą podłogową tak aby dochodziły za szafkę, natomiast kable do tv są puszczone w rynnie 2x5cm całkowicie wkutej w ścianę i zakończonej za tv i szafką otworami wielkości regularnego gniazdka. Dzięki temu udało mi się przemycić tam 5 przewodów.

 

 

Dla mnie takie głośniki w domu to przerost formy nad treścią, chyba tylko żeby się przed kolegami pochwalić no bo w jakim zakresie się je wykorzystuje, 10-20% mocy?

 

Głośniki nie tyle mają grać głośno, przynajmniej w moim przypadku co ładnie, a i miło jak grze coś wybuchnie trzęsąc kanapą na której siedzę. Co do mocy to zgadzam się z Tobą. Nie wykorzystuje jej myślę w 60%, ale posiadałem już wiele mniejszych konstrukcji i nie wróciłbym do nich.

 

 

 

 

Dla mnie takie głośniki w domu to przerost formy nad treścią, chyba tylko żeby się przed kolegami pochwalić no bo w jakim zakresie się je wykorzystuje, 10-20% mocy?

No ja na moim plastikowym kinie domowym LG gram na vol 13-14 na 50 i jest już w uj głośno a mam salon z 50 m kw więc jak masz w mieszkaniu i małym pomieszczeniu takie kolosy to też nie wiem w sumie po co?

 

 

CzekaM jak tylko kolega napisze, że to mieszkanie, a nie dom, to pewnie nie są nawet do prądu podłączone ;)

 

 

Owszem mieszkanie :P ale jak na moje możliwości i warszawskie ceny to i tak nie mam powodu narzekać na brak przestrzeni, a do prądu ewidentnie podłączone i spięte bi-amp'em.

 

 

Jaka zazdrość? Dla mnie to jak kupić SUV'a z 5l silnikiem i wykorzystywać go w celu dojazdów do pracy na etacie. Ani to praktyczne, ani wygodne no i jakiegokolwiek sensu brak.

 

Co kto lubi, ale jak wspomniałem mają grać ładnie przed głośno :)

 

 

lul, jaka zazdrość. Ja bym się tylko przyczepił do zbyt wysoko ustawionego telewizora. Nie lubię tego trendu. Reszta miodzio. Chcę u Ciebie zagrać w Guitar Hero.

 

I masz fajne panele.

 

Tv wcale nie wypada tak wysoko jak się wydaje. Z poziomu kanapy jest praktycznie na równo z wzrokiem. Co do Guitar Hero.... zapraszam do stolicy :-)

Edytowane przez Dark_Pharmacist
Odnośnik do komentarza

Panele faktycznie fajne. 

 

Zgadzam się z opinia- przyrost formy nad treścią. Wygląda to trochę komicznie. Nie chodzi o efekty audio, ale odbiór. JA fanem takich rzeczy nie jestem i stawiałbym na coś mniejszego, skromniejszego rozlokowanego w kątach. Ale co kto lubi. Natomiast podoba mi się sprzęt hifi. Onkyo?  I IMO lepiej to się prezentuję jeden pod drugim  ;) Ale obok siebie też spoko. 

I w tym konkretnym przypadku Xbox one na pewno lepiej będzie wyglądał przy tym ampli niż kopnięte PS4. 

Edytowane przez luck1985
Odnośnik do komentarza
Gość Dark_Pharmacist

DSC03685.JPG

DSC03688.JPG

 

Zamieszczam obiecany update :) Pokusiłem się o wystawienie PS3 z szafki. Kable udało się ogarnąć :P

 

mieszkanie ? a sąsiedzi? 

 

Sąsiedzi spoko. Któregoś dnia spytałem w windzie czy za mocno mu basem po ścianie nie ciągnie. Moje pytanie zostało skwitowane:

"Ja tam nic nie słyszałem bo moje dzieci się darły? A je było słychać?"

 

 

Panele faktycznie fajne. 

 

Zgadzam się z opinia- przyrost formy nad treścią. Wygląda to trochę komicznie. Nie chodzi o efekty audio, ale odbiór. JA fanem takich rzeczy nie jestem i stawiałbym na coś mniejszego, skromniejszego rozlokowanego w kątach. Ale co kto lubi. Natomiast podoba mi się sprzęt hifi. Onkyo?  I IMO lepiej to się prezentuję jeden pod drugim  ;) Ale obok siebie też spoko. 

I w tym konkretnym przypadku Xbox one na pewno lepiej będzie wyglądał przy tym ampli niż kopnięte PS4. 

 

Ampli to Sony. Xbox One czy PS4. Póki co nie mam tego problemu bo i tak brakuje mi czasu na ogarnięcie tego co mam na PS3 i PS Vita. Może z czasem.

Edytowane przez Dark_Pharmacist
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Foto robione "pod Hiva": zero kabli, PE :)

Hej, a to muszą być 3 amplitunery? TV masz tak wysoko, że na ten środkowy wzmachol, możesz położyć ten obok.

Fajny kąt do grania/filmów, a kolumny nawet mnie przerażają. No i ja bym w sumie nie zdejmował tej osłonki z kolumn, bo tak kojarzy się nieco z umc umc, bass, naklejka kenwood na szybie bmw i te sprawy:)

No, a tak poza tym, tak właśnie grają ludzie grający na konsolach PlayStation. :)

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

U mnie wieczorem, słyszę nawet jak sąsiad zapala światło "pstryczkiem". Ale tak teraz robią TBSy, a stare, poniemieckie kamienice z grubymi murami wygluszaly wszystko. Też mam podobny sprzęt i wkurza, że trza cicho słuchać, bo dookoła sąsiedzi z małymi dzieciakami, a przecież taki sprzęt pokazuje pazur dopiero przy glosniejszym słuchaniu:/ Czuję się jakbym miał Ferrari i jeździł nim max 50km/h.

Odnośnik do komentarza

ja mam stara poniemiecka kamienice z grubymi murami ale podlogi sa tragiczne i przez nie wlasnie niesie, sasiadow zza sciany nie slysze, za to sasiadow podemna i nademna juz tak :D

 

dlatego uwazam ze takie sprzety tylko dla domkow sie nadaja

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
Gość Dark_Pharmacist

dwa xboxy one... bogactwo Dark :o

 

Ja nie mam xboxa one, nawet jednego. Ledwo ogrywam czasowo PS3 i Vitę. Stronę wcześniej jest lepiej oświetlone zdjęcie, choć i na tym widać, że poza wyżej wymienionymi, żadna inna konsola nie stoi.

 

 

Foto robione "pod Hiva": zero kabli, PE :)

Hej, a to muszą być 3 amplitunery? TV masz tak wysoko, że na ten środkowy wzmachol, możesz położyć ten obok.

Fajny kąt do grania/filmów, a kolumny nawet mnie przerażają. No i ja bym w sumie nie zdejmował tej osłonki z kolumn, bo tak kojarzy się nieco z umc umc, bass, naklejka kenwood na szybie bmw i te sprawy:)

No, a tak poza tym, tak właśnie grają ludzie grający na konsolach PlayStation. :)

 

Ampli jest jeden. Tv zaczyna sie 70 cm nad podłogą, więc bardzo wysoko nie wisi. Co do ustawiania klocków jeden nad drugim, to wyczytałem na jakimś forum hi-fi bardzo treściwą wypowiedź, dlaczego nie powinno się tego robić. Mnie przekonało. Maskownic nie zakładałem od nowości. Lubię widoczne membrany :-)

Edytowane przez Dark_Pharmacist
Odnośnik do komentarza

Dla mnie takie głośniki w domu to przerost formy nad treścią, chyba tylko żeby się przed kolegami pochwalić no bo w jakim zakresie się je wykorzystuje, 10-20% mocy?

 

Don kiedy to nie chodzi o moc, co jakość. Głównie każdy z nas słucha muzyki, gra w gry, ogląda filmy raczej ... cicho. Większość małych konstrukcji zaczyna ładnie grać powyżej danego progu, kiedy akustycznie zaczynają się odpowiednio "ruszać" - to kwestia fizyki, po prostu mały głośniczek nie jest w stanie wybrzmieć pewnych tonów, głównie ze środkowego pasma dźwięku - grają ładnie górą, za bas odpowiada np subwoofer, ale brakuje środka. W przypadku dużych konstrukcji, wystarczy podciągnąć potencjometr na 10% mocy i już całość zaczyna ładnie grać - duże średnice, wielodrożne konstrukcje dają szersze pasmo przy mniejszej mocy, coś czego nie osiągniesz małym głośnikiem. Podsumowując - jeśli on włączy swoje głośniki na 10% mocy i ktoś kto ma popularny zestaw kilku mniejszych głośników zrobi to samo, u Darka_Pharmacist będą one grać ładnie, bo wybrzmieją wszystkie "drobiazgi". 

 

Ja tylko żałuję, że masz ampli Sony bo nie jestem ich zwolennikiem, jednak rozumiem ideę i również jestem jej zwolennikiem

 

Gratuluję i wystawiam karnego ku,tasa oczywiście (nie po to mam orzełka białego w dowodzie aby chwalić), że nie masz ekranu na projektor - ściana pusta, więc byłoby idealnie :) A sąsiedzi pewnie ładnie się w(pipi)iają jak kolega odpala FarCry i poluje na zwierzynę :)

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
Gość Dark_Pharmacist

Długo się wahałem czy kupić ten ampli, bo po erze świetnych segmentów Sony pokpiło sprawę z audio, ale poczytałem ile się dało wykopać w sieci i po długim namyśle zdecydowałem, że jednak ten. STR-DA5800es jest oparty o ten sam układ bazowy i dostał EISA 2013-2014, więc wstydu nie ma.

Edytowane przez Dark_Pharmacist
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...