Skocz do zawartości

God Of War 2


Zwyrodnialec

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 220
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam po dłuższej przerwie.

 

Dwa dni temu ukończyłem GOW2. Cóż mogę powiedzieć? Dawno nie miałem takiej zajawki - gierka kapitalna - obok ICO i Kolosów - GoW1 i 2 to moje ulubione gry na ps2. Kratos powrócił w chwale!!

 

Plusy:

+ Kratos jest jeszcze większym s(pipi)ielem niż w 1 - niektóre fatale na bossach powodują opad szczeny,

+ grafika - najlepsza grafika na ps2 bez dwóch zdań, animacja postaci, wszystko dopieszczone aż miło popatrzeć na lśniące zbroje czy odbijające się otoczenie w posadzce,

+ duuużo naprawdę fachowych i wieeelkich bossów i subbossów, do tego różnorodność potworów. Walki z bossami naprawdę trzymają poziom (grałem na normalu) są wymagające ale nie powodują łamania pada (przynajmniej na normal)

+znowu mamy bardzo dobre zagadki i pułapki - akurat wyważone w takim stopniu jakim lubię (na szczęście!! zawsze się boje, że odpuszczą je na rzecz jeszcze większej jatki)

+muzyka pompująca adrenalinę do żył

+ piękne miejscówki!!! naprawdę z całej gry tylko średnio przypadły mi do gustu lokacje lodowe, ale oprócz tego - no uczta dla oczu. Monumentalne zamczyska, klimatyczne bagna, posągowate koniska, a wędrówka na łańcuchu z powrotem do zamku powoduje wytrzeszcz oczu.

+ otoczka mitologiczna, klimat, fabuła, praktycznie cała reszta.

 

Minusy:

- filmiki na silniku gry prezentują się średnio - a szczególnie zęby Ateny hehehe

- lot pegazem także nie ekscytuje ażtak jak cała gra - na szczęście krótki - chociażparę quicktimów ma fajnych

 

Moja ocena 10/10. Dawno nie miałem takiej zajawce przy grze, że nawet ogladając film myślałem tylko, żeby znów się dorwać do przygód Kratosa. W ostatni dzień gry zrobiłem maraton 8,5h non stop! Niby nic dziwnego, ale graczem jestem już starym (vide avatar) i rzadko aż takich wypieków dostaję. Spędziłem nad GoW2 ponad 17h (na liczniku) w rzeczywistości będzie chyba więcej (niektóre motywy przechodziłem po dwa razy bo siostra i kumpel chcieli zobaczyć). Kapitalna gra action adventure - trafiająca idealnie w moje oczekiwania - 10/10! Kratos w jeszcze lepszej formie. Heh teraz jak gram w inne siekaniny to mi brakuje jak cholera wszelakich finisherów ala GoW...

 

Uff - kurcze mam zamiar zakupić x360, ale muszę także pomyśleć o ps3 bo Kratosowi w GoW3 nie odpuszczę!.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Jakby ktoś jeszcze chciał jakieś rady, to piszcie, ale chyba wszystko już tu było powiedziane (osobiście nie czytałem podpowiedzi na forum, okazyjnie na gamefaqs i raz czy dwa razy w filmikach na YT, co i tak nie zdarzyło mi się przy GoW1). Powodzenia.
Jestem w trakcie (po rozwaleniu Barbarian Kinga, mam teraz walczyć z "ujeżdżanymi" cyklopami). Zgłoszę się ;) .

 

 

Szacunek dla ciebie, ja próbowałem titana i doszedłem do tego korytarza przed trzecią sister of fate i po około 25 próbach nie wytrzymałem i skończyłem próbować.
Endurance Run...najbardziej wymagający moment zdaje się. Z dobrą taktyką i młotem można sobie jednak poradzić. Mam nadzieję, że nie będę próbował 25 razy :P .

 

 

Moja ocena 10/10. Dawno nie miałem takiej zajawce przy grze, że nawet ogladając film myślałem tylko, żeby znów się dorwać do przygód Kratosa. W ostatni dzień gry zrobiłem maraton 8,5h non stop! Niby nic dziwnego, ale graczem jestem już starym (vide avatar) i rzadko aż takich wypieków dostaję. Spędziłem nad GoW2 ponad 17h (na liczniku) w rzeczywistości będzie chyba więcej (niektóre motywy przechodziłem po dwa razy bo siostra i kumpel chcieli zobaczyć). Kapitalna gra action adventure - trafiająca idealnie w moje oczekiwania - 10/10! Kratos w jeszcze lepszej formie. Heh teraz jak gram w inne siekaniny to mi brakuje jak cholera wszelakich finisherów ala GoW...

 

Uff - kurcze mam zamiar zakupić x360, ale muszę także pomyśleć o ps3 bo Kratosowi w GoW3 nie odpuszczę!.

 

Pozdrawiam

Ta cyferka w avie to rok urodzenia? Ja grając w GoW'a czy inne tytuły mam polane jak dziecko...I NIE WSTYDZę SIę TEGO GOD DAMN IT!!!!!!!!!!!!! :lol:

 

Dwójeczka daje radę na maxa. Nawet teraz po dwóch latach potrafię wrócić do niej i próbować pchnąć Titana. A zatrzymałem się na Tezeuszu w zeszłym roku ;) .

 

Odnośnik do komentarza

Pokonałem dziś Cerber'a (uciekł z Hadesu skurkowaniec :twisted: ). Rozwaliłem go po swojemu więc raczej bezpiecznie, ale to co z nim zrobił Shinobier po prostu zakrawa na absurd. Ja wiem, kolo żyje graniem i po prostu jest dobry we wszystkim, ale próbując skopiować choć drugą fazę z RotT ginąłem szybciej niż zaczynałem. Dobry jest strat z łukiem: ciśniemy :triangle: x2 i zaraz pod koniec animacji drugiego uderzenia wciskamy na ułamek sekundy L2, po którym to znów 2x :triangle: . Tym sposobem nie marnuje się czasu na powtórne zamachnięcie się Kratosa.

 

PS. Walka po rozwałce drzwi prowadzących do siostry Meduzy jest świetna :wkurzony: .

Odnośnik do komentarza
Ta cyferka w avie to rok urodzenia? Ja grając w GoW'a czy inne tytuły mam polane jak dziecko...I NIE WSTYDZę SIę TEGO GOD DAMN IT!!!!!!!!!!!!! :lol:

 

Dwójeczka daje radę na maxa. Nawet teraz po dwóch latach potrafię wrócić do niej i próbować pchnąć Titana. A zatrzymałem się na Tezeuszu w zeszłym roku ;) .

 

 

Muszę Cie rozczarować, ale cyferka w nicku to nie rok urodzenia. Zresztą mówiłem o avatarze a nie o nicku. Ja też przy GoWach bawiłem się jak dziecko więc mamy coś wspólnego hehehe. Pozdrawiam. AHa - jakie dwa lata? Przecież wyszło na początku 2007 - czyżbym przepił pół roku?? :-)

Odnośnik do komentarza
Muszę Cie rozczarować, ale cyferka w nicku to nie rok urodzenia. Zresztą mówiłem o avatarze a nie o nicku. Ja też przy GoWach bawiłem się jak dziecko więc mamy coś wspólnego hehehe. Pozdrawiam. AHa - jakie dwa lata? Przecież wyszło na początku 2007 - czyżbym przepił pół roku?? :-)
No...prawie dwa. Zaokrąglam bo już stary jestem :D .

 

 

Mam jedno pytanie odnośnie God Of War 2.

Czy oryginalna gra w wersji PAL pójdzie mi na starszej większej PS2?

Kupiłem silver slim'a bo niestety moja starsza czarna nie przyjmowała jedynki. Ale jeśli chodzi o starsze modele to konsola konsoli nierówna. Jedna ciągnie wszystko, inna się spierniczy dość szybko.

 

Odnośnik do komentarza

Łee jak tam można było postąpić ?! To zakończenie mnie dobiło , nie czytać jak nie chcecie wiedzieć jakie . Gra reklamowana hasłem "The end begins " a co się okazuje ?! Że ten początek końca jest porusozny tylko w ostatnim filmiku i to jako przedsmak tego , co będzie nas czekało w GoW3 . Tzn. nas , czyli tych , których stać na PS3 i full-duper extra mega HD plazmę 42 cale Sony Bravia milion pieńcetstodziewięćset kolorów. Wkurzyli mnie , co nie zmienia faktu ,że gra 11/10 , najlepsza jaka kiedykolwiek wyszła na PS2 :D

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie, po zabiciu kogos zbiera sie czerwony pylek, ktory znaczy doswiadczenie. W opcjach zauwazylem

ze za niego mozna ulepszyc umiejetnosci. I teraz niewiem czy go zbierac i Kretos automatycznie po zebraniu

odpowiedniej ilosci tego zmetaformuje na nastepny poziom, czy musze sam udoskonalac wartosci ?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Mam problem ma kopię zapasową God of War 2 po od kolegi jego oryginał wygląda jak by ktoś testował swój nowy pilnik więc przegrałem pograłem chwile i zobaczyłem Save Point więc próbuje zasejwować i pisze że nie mam karty pamięci a ona była włożona więc nie wiem dlaczego mi pisze tak w innych oryginalnych grach mi tak nie pisze a tym bardziej w kopiach zapasowych tylko tak samo mam w Black w GTA vice city stories nie mam tak np. może ktoś pomóc??

Odnośnik do komentarza

Dziś nareszcie skończyłem God of War 2 na poziomie Titan. Czas gry na liczniku to około 25 godzin, ale dodałbym do tego "na oko" jeszcze jakieś 3 godziny, które nie zapisały się, bo z braku sił wyłączałem konsolę.

Ogólnie : niektóre momenty to była prawdziwa męka, czuję satysfakcję, że mi się udało wykonać to "zadanie", ale nie wiem, czy grając kiedyś w GoW3 będę próbował najwyższego poziomu trudności. Za słabe mam nerwy (choć nic nie rozyebałem w czasie przeprawy).

 

W sumie jestem gotów stwierdzić, że GoW2 na Titanie to cięższa przeprawa niż "jedynka" na God. Wtedy zdarzyło mi się tylko raz zatrzymać na dłużej (walka z Aresem 3 dni, ale to dlatego, że za pierwszym wygranym razem konsola mi się zacięła), natomiast tutaj takich momentów jest więcej. Największy hardcore :

- ochrona tłumacza (jednak po "odkryciu" przydatności Atlas Quake jest już w miarę ok)

- korytarz przed Clotho (Endurance Run), masakra, szczególnie pierwszy etap.

Oprócz tego kilka, kilkanaście innych akcji powodowało u mnie skoki ciśnienia (Zeus, Lahksesis), ale udawało mi się bez wyłączania PS2.

 

 

Siema,

Odnośnie rad - od 3 dni mecze endurance run. Mam full hp i mp, blades na maxie atlasa na maxie, zamrazanie na maxie i pioruny nie pamietam nazwy) na maxie, młotek niestety na 2 poziomie, reszta lvl 1. O ile pierwsza "komnate" przechodze bez uszczerubku lub z niewielkieim, druga podobnie to z medusami jest juz roznie, uzywam na nich magi i jade z blades - trojkat, trojkat trojkat. Po tej komnacie laduje z ponad polowa hp (zadko wiecej) i prawie cala mana, pozniej sa guardians of fate - zaden problem, i no wlasnie, najbardziej chyba wkurzajaca komnata - satyry i swiniaki - klepie je atlasem i blades ale zanim ich pokonam zdarza mi ladnie zjechac hp i mane, na ostatnia komnate zwykle zostaje mi mniej niz polowa hp i max polowa many, i za nic nie wiem jak mam ich rozpykac - staram sie zamrazac ale daje to marne efekty, zwykle zrespiony olbrzym machnie mnie raz i po sprawie....

 

 

Nie robie sie pro czy cos - ale translator jest prosty, przechodze to niemal z marszu - max 3 proby, i zostaje mi polowa+ hp, w ostatniej komnacie klepie te blyskawice, L1+trojkat na ostatnim upie blades, a na tych kolesiach w niebieskich kubraczkach stukasz O po chwycie wyskakujesz w powietrze i dajesz L1+O kilka razy - 2-3, koles upada, i lapiesz go kolejny raz, w przerwach miedzy lapaniem zapodajesz blyskawice co by pozostali nie atakowali translatora i po sprawie.

 

 

 

Nieakutalne;) Po wielu probach, a raczej kilku dniach udało mi sie przejsc ten motyw, pzdr dla wszystkich ktorzy tez dali rade;)

Edytowane przez el-shabazz
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

jestem w trakcie grania GoW2. dawno juz zadna gra tak mnie nie wciąglą. Zawiera wszystko to co mi sie podobalo w czesci pierwszej - wspaniale otoczenie, muzyke, piekna grafike, i rzeznie :)

 

brutalne wykończenia to cos wspanialego.

 

jak zwykle zaczynamy z grubej rury, walka z kolosem odrazu rzuca nas w centrum akcji.

pierwsze poziomy, areny przechodzimy tka szybko, że balem sie iż gra bedzie za krótka. jednak okazalo sie ze niejest tak zle, mam już za sobą kilka dobrych godzin grania a skonczylem dopiero "The Hall of Atropis"

 

zdecydowanie jedna z najlepszych gier na ps2.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...