Skocz do zawartości

Co teraz męczysz na PSX`ie


genetyk@

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie męczę "King's Field". Gra ma niesamowicie archaiczną oprawę (już w momencie premiery była po prostu obrzydliwa), ale jednocześnie jest wciągająca. Jest to typowy dungeon rpg - snujesz się po lochach i zdobywasz doświadczenie. Przeciwnicy nie grzeszą inteligencją i stanowią zagrożenie jedynie w liczbie większej niż jeden.

Jednak gra potrafi być szalenie irytująca. Nie wyświetla się ile brakuje exp do następnego levelu, po zdobyciu kolejnego poziomu doświadczenia nie odnawia się energia (co nie raz byłoby wybawieniem z podbramkowej sytuacji). Do tego gracz zaczyna jako b. słabe chuchro - zabić go może dosłownie wszystko.

Ale i to da się przeboleć. Jedna rzecz natomiast jest karygodna. Przez bug i zapewne niedopatrzenie betatesterów, po użyciu rhombus key i przejściu przez drzwi, gdy zatrzasną się one za Tobą, a Ty nie masz drugiego klucza by otworzyć bramę od wewnątrz, możesz zaczynać całą grę OD POCZĄTKU!!! Ja grałem tylko na jednym save'ie i teraz jestem w przysłowiowej "czarnej pupie".

Grę odstawiam na jakiś czas w kąt, bo aż się serce kraja, jak przez głupotę twórców trzeba zaczynać wszystko od nowa...

PS: Grafika jest tak prosta (choć 3D), że nie jest przesadą stwierdzenie, iż "KF" mogłoby powstać na Yaroze...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Lunar: Silver Star Story Complete!

 

Genialna seria. Drugą część umieściłem swego czasu wysoko na liście 100 najlepszych gier. Dziś raczej zapomniana, głównie kojarzona z tym, że dla niej ludzie kupowali Mega CD. Jeden z rarytasów dla kolekcjonerów, do nabycia za ok. 50 funtów na Ebayu.

 

I nawet ja zapomniałem, że obie części po odświeżeniu wyszły na PlayStation. Z okazji weekendu przypomniałem sobie "jedynkę". Port wyszedł bardzo dobrze (lepiej niż FF6 czy Chrono Trigger), chociaż wiadomo, że to gra z 1992 roku, więc może czasem gryźć. Ale scenariusz! Mniam! I bardzo udana muzyka! Ta gra nadal może się podobać, a co dopiero wtedy, kiedy jRPG-i z PSX-a straszyły poziomem tłumaczeń. Tutaj tłumaczenie jest doskonałe, zresztą słynie jako jedno z najbardziej udanych.

 

W skrócie - kto się uważa za miłośnika jRPG, nie może nie znać dwóch pierwszych części Lunara. Nie zrażajacie się tą padaczną "reaktywacją" serii na DS-a - Silver Star Story i Eternal Blue to jedne z najlepszych historii opowiadanych w grach.

Odnośnik do komentarza

swego czasu miałem Eternal Blue....niestety wersję na jednym CD...miodzio rpg, tylko trochę szkoda że później odnalazłem wersje na 4 cz 5 CD pełną wstawek anime...

 

Silver Stara gdzieś mam chyba...muszę zagrać, ale i tak tradycyjnie jak zasiądę przy psx to musowo pewnie odpalę Destruction Derby i przejdę wszystkie sezony ;)

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, co na to powiedzieć... Chętnie bym przeczytał tą recenzję, bo na Gamerankings są 24 recenzje i najgorsza ocena to 3/5, a większość to oceny co najmniej 9/10. Metacritic znalazł jedną na 2,5/5.

 

Faktem jest, że gra już wtedy była z poprzedniej epoki - ale podejrzewam, że jeśli ktoś dzisiaj nadal ma chęć grać na PSX-ie, to mu to nie będzie przeszkadzać. A sam scenariusz jest co najmniej na 9/10 - z dzisiejszej perspektywy na pewno wolę pograć w Lunara niż takie FF7, choć tutaj jestem w mniejszości.

Odnośnik do komentarza
Niedawno przeglądałem stare numery "konkurencji" i Lunar: SSS dostał tam "zaszczytną" ocenę...3/10 ;)

 

Bo to jest konkurencja. ;P

 

Lunary to bardzo fajne rpgi, ale trzeba do nich podchodzić z dystansem. 2D z epoki 16bit, tak samo muzyka, fabuła też standardowa. Ja nie mam nic przeciw takim grom i dla mnie np. Lunary to śmiało 7-8/10. Eternal Blue nawet lepsza bo jest jeszcze parę fajnych questów w "game+" i jako taka swoboda w exploracji świata. Wersje na PSXa zostały wzbogacone o nie najgorsze animowane wstawki (choć fpsy pozostawiają wiele do życzenia - jak zresztą większość FMV na PSXa).

 

 

BTW: Jakiś czas temu wchodzę na ebay, szukam "Lunara 2" i doznałem szoku: dostępne jedynie edycje z mapkami, wisiorkiem i innymi duperelami za... od 300 do 700$! Oniemiałem.

Odnośnik do komentarza
Disney's Hercules - po obejrzeniu bajki miałem mały niedosyt, teraz czuje się w pełni syty ^_^ Sama gierka świetna, oczywiście do tuzów pokroju Crasha Bandicoota czy smoka Spyro nie ma się co umywać, ale mimo to zapewnia kilka bardzo przyjemnych godzin grania. Prosta, ładna (rysowane tła i animowane sprajty prezentują się przynajmniej zadowalająco, nawet dziś) i przyjemna. Kto nie miał okazji powinien sprawdzić, bo to jedna z lepszych gier na podstawie bajek Disneja.
Odnośnik do komentarza
Disney's Hercules - po obejrzeniu bajki miałem mały niedosyt, teraz czuje się w pełni syty ^_^ Sama gierka świetna, oczywiście do tuzów pokroju Crasha Bandicoota czy smoka Spyro nie ma się co umywać, ale mimo to zapewnia kilka bardzo przyjemnych godzin grania. Prosta, ładna (rysowane tła i animowane sprajty prezentują się przynajmniej zadowalająco, nawet dziś) i przyjemna. Kto nie miał okazji powinien sprawdzić, bo to jedna z lepszych gier na podstawie bajek Disneja.

 

Pamiętam tą grę... 8) Skończyłem ją z 10 razy jak byłem mały... :D Sorki za offtop.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

na PS2 gram w MGS, w koncu dorwalem memorke z psone i moglem zaczac grac w pierwszego mgsa :) masakra, podnieta na maksa, umiem docenic mistrzostwo swiata :D:D:D grafika juz wrazenia nie robi ale wszystko inne tak, po tym wezme sie za silent hill a pozniej moze ace combat 2 i 3, cos polecacie jeszcze z podobnych ? (wiem ze ffVII wymiata ale w rpgi nie gram)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.