Skocz do zawartości

Uncharted: Drake’s Fortune


LiSoQuan

Rekomendowane odpowiedzi

Zna ktos jakas stronke z wynikami sprzedazy gier, jestem ciekaw czy Unrached to klapa finansowa czy jenak gra odniosla sukces...

gra odniosla sukces najwiekszy z exclusive'ow sony (oczywiscie pomijam motorstorm i resistance z oczywistych wzledow). http://vgchartz.com/games/game.php?id=12778

750 000 - ladnie, choc moglo by byc wiecej. 700 000 to wlasciwie taki standard dla exclusive'ow sony w tej chwili ratchet i heavenly sword sprzedaly sie w podobnej ilosci egzemplarzy.

Edytowane przez Deadeye
Odnośnik do komentarza
no chłopaki, dzięki za słowa otuchy bo mimo wszystko mam ochotę na tą gierkę. Wciągam jak tylko złapię coś po okazji. Bałem się rzucić porównania do Gyrosów bo na PS3kowym podwórku stąpam od niedawna i nie chcę sobie na samym początku przylepić etykiety fanboya. W każdym bądź razie nie mogę się doczekać akcji z zachodem słońca przy wraku którą sobie chwali wiele osób :(

 

Bierz bez zastanawiania - gra jest rewelacyjna.

Jest parę wkurzających momentów, ale poza tym kupa radochy i świetnej zabawy.

Dziś właśnie skończyłem i po przejściu Asasyna, biorę się za Uncharted drugi raz.

Asasyn IMO ssie, jest zbyt schematyczny, ot fajna hasanka na dwie-trzy godzinki, uncharted mimo tego że demo zaprezentowało mi akcje w stylu ciśniemy z punktu a do punktu b ostro strzelając, zapowiada się znacznie lepiej od przygód altaira ograniczonych do kilku rodzai misji na krzyż.

Odnośnik do komentarza

Przeszedlem wlasnie "Uncharteda" i powiem ze ta gra to megakiler. Pod wzgledem grafiki przebija wszystko na konsolach - mowie to jako posiadacz x360 (dlugo szukalem jakiejs (pipi)ki do ktorej mozna sie przyczepic.......no i nie znalazlem :D ). Grywalnosc na najwyzszym poziomie. Pierwsza gra w ktorej nie "przewijalem filmikow" - postacie barwne i przekonywujace + dobry podklad aktorski.

Faktycznie jak gralem w demo to mnie jakos nie porazilo. Osobom, ktore twierdza ze gra jest graficznie srednia polecam wizyte u okulisty.

Szkoda ze musze dzisiaj oddac konsole koledze bo zagralbym jeszcze raz. Na dodatek na xboxie gram teraz w Tomb Raider: Legend i nie wiem czy bede w stanie ja ukonczyc - po tym co widzialem i przezylem w Uncharted nie mam ochoty podchodzic do Tomba.

Tak na marginesie, czemu gier o podobnej tematyce jest jak na lekarstwo?

Zazdrosze posiadaczom ps3 tej pozycji chociaz jestem pewien ze moja konsolka by to pociagnela :( .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Zauważyłem dzisiaj bardzo ciekawą rzecz. Otóż mając włączony theme inny niż original, włączony information board, ponad 50 friends na liście, Uncharted cięło i to dosyć mocno, miałem wrażenie, jakbym miał w granicach 20fps, co było troszkę dziwne. Więc przywróciłem original theme, wyłączyłem information board, wywaliłem 80% ludzi z listy friends i gra zaczęła chodzić płynnie jak nigdy. WTF? Zaraz sprawdzę Assassin's Creed.

Odnośnik do komentarza
Zauważyłem dzisiaj bardzo ciekawą rzecz. Otóż mając włączony theme inny niż original, włączony information board, ponad 50 friends na liście, Uncharted cięło i to dosyć mocno, miałem wrażenie, jakbym miał w granicach 20fps, co było troszkę dziwne. Więc przywróciłem original theme, wyłączyłem information board, wywaliłem 80% ludzi z listy friends i gra zaczęła chodzić płynnie jak nigdy. WTF? Zaraz sprawdzę Assassin's Creed.

 

LoL dobre :(

 

Akurat z gier ,które aktualnie posiadam na chacie (CoD4,Fifa08 i Resistance) każda śmiga bez kłopotów ale sprawdzę to gdy tylko dostanę gierkę z mniej stabilnym framerate.Choć coś w tym jest-miałem kiedyś problemy z dostawcą internetowym i pc oraz ps3 nie potrafiły pobrać od niego własciwego adresu ip(nonstop pobierały i się rozłączały i tak w kółko).

Wówczas w podłączonym kablem internetowym Darkness ciął jak cholera,odłączyłem i była zdecydowana poprawa

Odnośnik do komentarza
ponad 50 friends na liście

WTF? Przecież można mieć tylko 50 przyjaciół (co jest liczbą zbyt małą)

 

Nie wiem, tak sobie palnąłem, bo wydawało się dużo... może 30, może 40, z czego z ponad połową i tak nie grałem.

Co do Assassin's Creed - włączyłem ściąganie jakiegoś demka, włączyłem information board, ustawiłem jakiś inny theme, później to wszystko wyłączyłem i jest poprawa fps - minimalna, ale widoczna. Wygląda na to, że gdy konsola ma włączone w tle różne rzeczy, po prostu brakuje RAMu...

Edytowane przez w00t
Odnośnik do komentarza

4 godziny spędzone z Uncharted(jestem w fortecy)-coś niesamowitego,liniowa i skryptowana ale naprawdę magnetyzujaca.

Mam pytanko-przy pierwszym wlączeniu gry trochę z poczatku doczytują się teskturki(z tego co czytałem to normalne)

ale często spotykam się z problem braku synchronizacji ramki(vsync).Wy też tak macie?Najabrdziej był odczuwalny przy lokacji z wodospadem.Myślałem ,że po demku w którym występowało wyeliminują to w pełnej wersji ;/ o dziwo jak gram w drugim pokoju na zwykłym sd to problemu vsync nie odczuwam.Moze to wina tv?

Odnośnik do komentarza
ponad 50 friends na liście

WTF? Przecież można mieć tylko 50 przyjaciół (co jest liczbą zbyt małą)

 

Nie wiem, tak sobie palnąłem, bo wydawało się dużo... może 30, może 40, z czego z ponad połową i tak nie grałem.

Co do Assassin's Creed - włączyłem ściąganie jakiegoś demka, włączyłem information board, ustawiłem jakiś inny theme, później to wszystko wyłączyłem i jest poprawa fps - minimalna, ale widoczna. Wygląda na to, że gdy konsola ma włączone w tle różne rzeczy, po prostu brakuje RAMu...

 

U mnie rowniez wystapilo doczytywanie tekstur ( na samym poczatku gry jak wchodzimy do dzungli z Summy`m (?), oraz jeszcze w jakims miejscu, ale nie pamietam dokladnie gdzie ). Problem z v-synciem rowniez wystepuje i to dosyc czesto przez cala gre. Mam pytanie do osob nie majacych problemow z v-sync`iem. Gracie w minimum 720p czy SD na CRT?

Edytowane przez bebbop
Odnośnik do komentarza

SD CRT-plynnie bez najmniejszego problemu z vsync,doczytywały się teskury 2 razy(początek w dzungli tam gdzie Bebbop oraz rodzial z demka początek)

 

CRT HD 720p-plynnie i czasem problem z vsync(np kolo fortecy przy zachodzącym słońcu lub przy skakaniu na wodospadzie),doczytywanie tesktur tak jak wyzej

 

PS3 40GB :(

 

Ale jakoś w całkowity brak problemow z vsync i doczytywaniem tesktur na początku etapow nie wierzę(może poprostu szybko nie ruszacie kamerą przy rozglądaniu się w niektórych lokacjach) bo nawet w recce w IGN wytykają ten bląd jak również na wielu zagranicznych forach

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Tekstury u mnie też się dogrywają na początku etapów. Ale to może ze 3 razy gdzieś na początku gry (pierwsze rozdziały). Natomiast v-synch na prawdę spisuje się bardzo poprawnie i nie zauważyłem tego podczas gry w pełną wersję a widzialbym bo w demie od razu to widziałem.

Odnośnik do komentarza

Ale sie czepiliscie tego v-syncu. Nowe 'slowo-klucz' ? :(

Owszem wystepuje w kilku miejscach, ale raz: jest niewielki (nie taki ze pol szerokosci ekranu sie przesuwaja polowki wzgledem siebie) i nie przeszkadza, a dwa: dzieki temu spadki animacji sa minimalne.

Zawsze framerate >>>>>>>>v-sync.

Nie ma i nie bedzie gier idealnych. I nie tylko gier.

Odnośnik do komentarza
A poczym mozna poznac ten bład v-sync ??

 

Jest to brak synchronizacji pionowej - gdy kamera sie obraca w poziomie to wystepuja nazwijmy to 'rozszczepienia obrazu'. Obraz wyswietlany dzieli sie na 2 (lub wiecej) poziome fragmenty nie poruszajace sie rownoczesnie wzgledem siebie. Czasem sa to duze przesuniecia: nawet 1/5 szerokosci ekranu, a czasem male - tak jak w Uncharted.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze jedna uwaga odnośnie vsync :lol:

 

Zauważyłem,że w 1080i(mam crt hd i component) o wiele wiele mniej widać tą przypadłość,praktycznie sporadycznie(w sd wogóle jej nie ma).Ciekawe czemu?może to wina mojego tv i lepiej sobie radzi z 1080i niż 720p ...hmm

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.