Skocz do zawartości

Heavy Rain


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj miałem okazję skończyć HR, idealna gra dla ludzi, którzy tak się emocjonują oglądaniem filmów ze krzyczą do ekranu.

Podoba mi sie ze w końcu powstała wysokobudżetowa gra skupiająca sie na fabule, ze jest połączeniem dramatu i kryminału, ze tak bardzo się w niej liczą emocje i przeżycia bohaterów.

Jest fajna wczujka jak trzeba machnąć padem żeby komuś w ryj przywalić, ogólnie HR jest momentami mocno emocjonującym filmem.

 

Przyczepił bym się do tego że z jednej strony mówi nam sie o rzekomych wyborach jakich możemy dokonywać w trakcie gry, z drugiej strony tak naprawdę wszystko możemy zrobić po prostu źle albo dobrze, nigdzie tak naprawdę nie musimy podejmować żadnej ciężkiej decyzji, możemy jedynie zaniechać czegoś i przesunąć sie tym samym w stronę negatywnego zakończenia, albo wykorzystać wszystkie opcje i zrobić wszystko w danej scenie i przesunąć się w stronę pozytywnego zakończenia

 

 

o ile ciekawiej by było gdyby np Ethan podczas jednej z prób miał zabić np Lauren albo inną znacząca dla fabuły postać a każda decyzja miała by zarówno negatywne jak i pozytywne skutki? Ale nie, tu jest tylko jedna dobra decyzja: zabicie dilera przynosi wyłącznie pozytywne efekty. BTW wszystkie te próby Ethana do mnie kompletnie nei przemowiły: długaśne czołganie się po szkle - zbyt dosłownie pokazane żeby działać na wyobraźnie, zbyt syntetyczne żeby ręce bolały od samego patrzenia, ucinanie palca też zbyt groteskowe, wszystko to jednocześnie za bardzo kojarzące się z tą idiotyczną "piłą"

 

 

zawiodła też momentami technologia: animacja twarzy nie zawsze daję radę, kiepsko tez jest gdy postacie mają się dotykać[pocałunki to już wyglądały totalnie idiotycznie]

 

Nie chciałbym oceniać Hr w skali od 1-10 z jednaj strony doceniam unikatowość tej produkcji, i cieszę sie ze taka gra powstała i ogólnie miło spędziłem czas z drugiej strony nie wszystko do końca zagrało: niektóre akcje wyszły trochę za mało przekonująco, w fabule zostało kilka dziur

Lauren nigdy nie zainteresowała sie kto zlecił Scottowi śledztwo; co dalej z dziurami w głowie Ethana, które były i się skończyły; gdy ja przechodziłem grę Madison(?) nigdy nie spotkała Normana(który swoją drogą jest przyjezdny i pojawia się w mieście juz w czasie gry)

 

a to jak dobre zakończenie zobaczymy zależy głównie od tego czy na czas naciśniemy wszystkie guziki i wykorzystamy wszystkie opcje dialogowe.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Nie rozumiem po co to rozgrzebuje. Dobra, jest Move, nie ma kronik i tyle. Trudno. Wielka szkoda. Ale niech nie gada co chwila, że naprawdę chciał je zrobić bo to nic nie zmieni.

 

 

A tak poza tym to HR sprzedało się już w 1,5 mln egzemplarzy. Super. I jeszcze biorąc pod uwagę, że gra nie jest jeszcze w platinum, a na na dodatek wychodzi jeszcze te Move Edition, to 2 mln spokojnie pękną, jak nie o wiele więcej.

 

http://www.vg247.com/2010/08/16/heavy-rain-moves-1-5-million-units/

 

Mam nadzieję, że teraz możemy liczyć na jeszcze więcej tego typu gier i nie tylko od QD.

 

P.S. W sumie jakie jest TOP 5 najlepiej sprzedających się tytułów na PS3? Chodzi mi o ilość sprzedanych egzemplarzy?

Odnośnik do komentarza

Masz nawet TOP 50 :)

 

http://www.vgchartz.com/worldtotals.php?name=&publisher=&console=PS3&genre=&minSales=0&results=50&sort=Total

 

 

Napewno GT5 i LBP2 trochę namieszają w tym zestawieniu.

 

 

Dużo osób mówi że na sony 15-20 % trzeba doliczyć do tej sprzedaży (zaniżają lekko wyniki).

Odnośnik do komentarza

Gra ma błędy, ale czego oczekiwać, skoro jest tak rozbudowana.

Gra trzyma w napięciu jak cholera...

 

Kiedy uciekałem pod koniec gry z płonącego domu, myślałem że serce mi wysiądzie. Ciśnienie potrafi skoczyć (końcówka gry, gdy uciekałem przed mordercą wokoło kontenerów...).

Zakończenie miałem dobre. U mnie umarł "tylko" Jayden, dzieciak, Ojciec i Madison przeżyli i zamieskzali w nowym domu...

 

Edytowane przez Sogi
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

przechodzimy ten tytuł z żoną i psychicznie nas wykańcza. Jak można wypuścić tak zbugowany, zniszczony prostactwem i nieudacznictwem twórców tytuł? Spadające framerate (w niektórych scenach nie zdążę wcisnąc guzika bo ekran skacze), wieszający się dźwięk...

 

to już nawet laik jaki jest moja żona stwierdza - jak za czasów PC (graliśmy w Herołsów i cieła się gierka co pewien czas). Szit co za lipa....

 

PS. ale fabularnie jest fajnie, choć nie wszędzie udało się pokierować losem jak chcieliśmy...

Odnośnik do komentarza

przechodzimy ten tytuł z żoną i psychicznie nas wykańcza. Jak można wypuścić tak zbugowany, zniszczony prostactwem i nieudacznictwem twórców tytuł? Spadające framerate (w niektórych scenach nie zdążę wcisnąc guzika bo ekran skacze), wieszający się dźwięk...

 

to już nawet laik jaki jest moja żona stwierdza - jak za czasów PC (graliśmy w Herołsów i cieła się gierka co pewien czas). Szit co za lipa....

 

PS. ale fabularnie jest fajnie, choć nie wszędzie udało się pokierować losem jak chcieliśmy...

 

Ja też, jak inni, nie miałem żadnego z tych błędów (no może raz jak za trzecim razem przechodziłem grę raz mi się na chwilę dźwięk zwiesił, ale nigdy nie miałem spadającego frameratu)). Ale słyszałem że gra nie lubi jak się w tle coś pobiera (wtedy podobno gra zwalnia), więc może przez to. No i zainstaluj ostatniego patcha.

Odnośnik do komentarza

przechodzimy ten tytuł z żoną i psychicznie nas wykańcza. Jak można wypuścić tak zbugowany, zniszczony prostactwem i nieudacznictwem twórców tytuł? Spadające framerate (w niektórych scenach nie zdążę wcisnąc guzika bo ekran skacze), wieszający się dźwięk...

 

to już nawet laik jaki jest moja żona stwierdza - jak za czasów PC (graliśmy w Herołsów i cieła się gierka co pewien czas). Szit co za lipa....

 

PS. ale fabularnie jest fajnie, choć nie wszędzie udało się pokierować losem jak chcieliśmy...

 

Ja też, jak inni, nie miałem żadnego z tych błędów (no może raz jak za trzecim razem przechodziłem grę raz mi się na chwilę dźwięk zwiesił, ale nigdy nie miałem spadającego frameratu)). Ale słyszałem że gra nie lubi jak się w tle coś pobiera (wtedy podobno gra zwalnia), więc może przez to. No i zainstaluj ostatniego patcha.

 

Dobrze słyszałeś ;].

 

Nie mam pojęcia w jaki sposób co i jak ale nawet robiłem testy bo sam nie wiedziałem o co chodzi. W chwili gdy miałem odpalone torrenty na kompie to gra dostawała wścieklizny właśnie spadki fremerate i problemy z vsync - serio. Mało tego nawet jak ktoś siedział i korzystał z kompa z neta to i tak te problemy występowały w chwili gdy komp/net był nieużytkowany wszystko było ok.

 

A neta nie mam wolnego, nie mam pojęcia o co chodzi.

 

Zresztą Walduś to samo pisałeś rok temu podczas ogrywania dema. Właśnie wyżej wymienione błędy tylko z kolei jak pobierałeś coś w tle.

I chyba jeszcze parę osób.

 

Ogólnie WTF?

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

przechodzimy ten tytuł z żoną i psychicznie nas wykańcza. Jak można wypuścić tak zbugowany, zniszczony prostactwem i nieudacznictwem twórców tytuł? Spadające framerate (w niektórych scenach nie zdążę wcisnąc guzika bo ekran skacze), wieszający się dźwięk...

 

to już nawet laik jaki jest moja żona stwierdza - jak za czasów PC (graliśmy w Herołsów i cieła się gierka co pewien czas). Szit co za lipa....

 

PS. ale fabularnie jest fajnie, choć nie wszędzie udało się pokierować losem jak chcieliśmy...

 

Ja też, jak inni, nie miałem żadnego z tych błędów (no może raz jak za trzecim razem przechodziłem grę raz mi się na chwilę dźwięk zwiesił, ale nigdy nie miałem spadającego frameratu)). Ale słyszałem że gra nie lubi jak się w tle coś pobiera (wtedy podobno gra zwalnia), więc może przez to. No i zainstaluj ostatniego patcha.

 

Dobrze słyszałeś ;].

 

Nie mam pojęcia w jaki sposób co i jak ale nawet robiłem testy bo sam nie wiedziałem o co chodzi. W chwili gdy miałem odpalone torrenty na kompie to gra dostawała wścieklizny właśnie spadki fremerate i problemy z vsync - serio. Mało tego nawet jak ktoś siedział i korzystał z kompa to i tak te problemy występowały w chwili gdy komp był nieużytkowany wszystko było ok.

 

A neta nie mam wolnego, nie mam pojęcia o co chodzi.

 

Zresztą Walduś to samo pisałeś rok temu podczas ogrywania dema. Właśnie wyżej wymienione błędy tylko z kolei jak pobierałeś coś w tle.

I chyba jeszcze parę osób.

 

Ogólnie WTF?

Ciekawe zjawisko

Odnośnik do komentarza

A czy w HR ściąganie w tle na konsoli nie jest wszrzymane ? Może nie przewidzieli że ściąganie na kompie będzie wpływało na gre singlową, która nie wymaga podłączenia z netem :D

Czyli mamy dwa sposoby rozwiązania problemu, no w sumie trzy. Czekamy aż waldus sprawdzi co u niego przeszkadza.

Odnośnik do komentarza

dziś obczaję sprawę. Patcha zassałem bo musiałem - konsola jest na stałe podłączona do neta, więc zaraz po uruchomieniu kazała zassać dodatkowy content. Faktycznie zawsze podczas grania w gry single zasysam coś w tle z PSN. Dziś spróbuję uśpić kompa, wyłączyć ściąganie i wrócę z informacjami z placu boju.

 

ale sam fakt, że o czymś takim dyskutujemy w przypadku konsoli do gier jest dla mnie conajmniej śmieszny.

Odnośnik do komentarza

Co ma piernik do wiatraka? ;) Nie pamiętam już czy HR nie blokuje downloadu z PSS, ale jeśli nie to po prostu na czas gry spauzuj pobieranie. Jeśli blokuje to tym bardziej - to co opisujesz jest bez sensu.

 

Prawda natomiast, że ta gra jest zabugowana. Mnie się gra zawieszała zawsze przy wejściu do samochodu, ściągnąłem łatkę (wersji nie kojarzę, sorry) i jedyne błędy jakie odnotowałem to glitche graficzne i błędy w kolizji (np. przenikanie obiektów przez siebie, koszmarne na komisariacie kiedy Nathan rozmawia z żoną). Vsync nie kojarzę.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Co ma piernik do wiatraka? ;) Nie pamiętam już czy HR nie blokuje downloadu z PSS, ale jeśli nie to po prostu na czas gry spauzuj pobieranie. Jeśli blokuje to tym bardziej - to co opisujesz jest bez sensu.

 

Berion czytaj ze zrozumieniem - właśnie chcę to przetestować. Nie wiem czy ma to wpływ - grałem w wiele gier single player i nawet nie przypuszczałbym, że musze się martwić pauzowaniem downloadu przed uruchomieniem danego tytułu.

 

A najbardziej wkurzają mnie dropy animiacji:

 

moment kiedy Ethan ucieka z motelu przed Policją - tam podczas ucieczki trzeba szybko wciskać różne przyciski - dropy animacji powodują, że o części to nawet nie wiem...

 

 

wkurza to jak jasna cholera. dziś pewnie skończymy grę więc napiszę co i jak

Odnośnik do komentarza

Prawda natomiast, że ta gra jest zabugowana. Mnie się gra zawieszała zawsze przy wejściu do samochodu, ściągnąłem łatkę (wersji nie kojarzę, sorry) i jedyne błędy jakie odnotowałem to glitche graficzne i błędy w kolizji (np. przenikanie obiektów przez siebie, koszmarne na komisariacie kiedy Nathan rozmawia z żoną). Vsync nie kojarzę.

Ja raz na komisariacie miałem buga, że wszystkie telefony stacjonarne były odebrane, tak jakby ktoś rozmawiał w tym czasie. Wyglądało to conajmniej śmiesznie.

 

@waldus

Możliwe że to może być coś z konsolą, jak już ktoś wspomniał.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...