Skocz do zawartości

Heavy Rain


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mr. Blue

Kilka dni temu również przeszedłem HR i muszę z ogromnym samozadowoleniem przyznać, że bilans pierwszego przejścia mam następujący:

Ethan uratował syna nie przechodząc 4 próby (morderstwa), Jayden zabija Scotta, Medison wiąże się z Ethanem. Jaden rzuca narkotyki, ale zaczyna widzieć w realu wirtualne obiekty. Lauren przeżywa.

Grałem oczywiście na hard.

Jestem z siebie bardzo dumny, bo to chyba najlepsze zakończenie a już na pewno najbardziej odpowiadające moim zamysłom jako współautora scenariusza. Dobry i ciepły ze mnie człowiek. :thumbsup:

Muszę się jednak przyznać, że raz zresetowałem konsolę

strzeliłem do tego dewota, czego za bardzo żałowałem. :blush:

.

 

Nie mogę powiedzieć, że zawiodłem się na stronie fabularnej. Choć dostrzegam błędy scenariusza, to zarzucanie mu nielogiczności przez Kosa jest dużym nieporozumieniem.

Dlaczego Scott odwiedzał tych wszystkich ludzi i prowadził "śledztwo"? A czy był lepszy sposób, by odzyskać wszystkie dowody od ludzi, które ewentualnie mogłyby prowadzić do niego? Scott nie chciał być złapany, czego dowodem jest scena spalenia wszystkich poszlak i morderstwo Paco. Zauważmy też, że prowadzenie śledztwa jest idealnym alibi - dla osób postronnych absurdem byłoby założyć, ze ktoś kto tak zaangażował się w śledztwo nad Origami Killerem jest owym psychopatą. Dziwne, że tak wielu graczy tego nie załapało.

Źle jednak się stało, że w scenariusza jest luka dotycząca znajomości Medison z Scottem i Jaydem. To, że Medison wie gdzie Shelby mieszka można łatwo wytłumaczyć tym, że dziennikarka musiała dobrze znać tego byłego, dobrego i lubianego gliniarza (o czym pewnie moglibyśmy dowiedzieć się w ewentualnym dodatku). Źle się jednak stało, że pozostawiono to w sferze domysłów a nie udokumentowano w scenariuszu. Nie ma jednak wytłumaczenia dla telefonu do agenta FBI. Nawet jeżeli Medison znała Jaydena (co jest mało prawdopodobne) to skąd wiedziała o jego obecności w mieście? Może podczas przygotowywania się do śledztwa dziennikarskiego dowiedziała się kto prowadzi śledztwo? To niestety tylko domysły...

Daję też ostrzeżenia dla Cage za scenę strzelaniny, która nie wpisuje się w realizm reszty opowieści. Sam pomysł nie jest zły, ale został źle zrealizowany.

Jednak wszystko inne: deszczowy klimat, który tak kojarzy mi się z drugim Max Paynem, zapierające dech w piersiach sekwencje akcji (prawie dostałem zawału na autostradzie), bohaterowie (i tu zaskoczenie, bo moim ulubionym jest... Jayden) i inteligentne, wyważone dialogi są rewaluacyjne.

 

Angielska wersja jest rewelacyjna i nie uważam by nasza, rodzima i przedramatyzowana wersja była lepsza. Najlepszy głos miał... aktor grający kelnera. :potter:

 

Zawiodłem się jednak trochę na Gameplayu. Oczekiwałem drugiego Blade Runnera a dostałem... zdecydowanie coś innego. Konwencja filmu zmusiła twórców do od skomplikowania rozgrywki, jednak trochę przesadzili. Za mało tu samodzielnego prowadzenia śledztwa, za mało poszukiwania poszlak i ich analizy. Za mało czystego sterowania postacią a jednak trochę za dużo QTE (które są jednak rewelacyjne jak nigdy dotąd).

Moja ocena? 6-. Dlaczego tak wysoko? Bo uważam, że Cage nie kłamał przed premierą - po ukończeniu Heavy Rain czułem, że to także moja opowieść.

Odnośnik do komentarza

 

 

Zawiodłem się jednak trochę na Gameplayu. Oczekiwałem drugiego Blade Runnera a dostałem... zdecydowanie coś innego. Konwencja filmu zmusiła twórców do od skomplikowania rozgrywki, jednak trochę przesadzili. Za mało tu samodzielnego prowadzenia śledztwa, za mało poszukiwania poszlak i ich analizy. Za mało czystego sterowania postacią a jednak trochę za dużo QTE (które są jednak rewelacyjne jak nigdy dotąd).

Moja ocena? 6-. Dlaczego tak wysoko? Bo uważam, że Cage nie kłamał przed premierą - po ukończeniu Heavy Rain czułem, że to także moja opowieść.

 

Oczywiście w skali 6 stopniowej ? :) jeżeli tak to to zgadzam się z tobą w 100 %.

 

Dla mnie ta gra to na nadal GOTY (mimo takich kozaków jak GoW3, Super Mario Galaxy 2, Mafia 2, RDR, Alan Wake, Mass Effect 2 - kolejność nieprzypadkowa) i chyba ani GT5, ani LBP2 tego u mnie nie zmieni

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

Heavy Rain Move Edition

 

oprócz samej gry w pełni kompatybilnej z MOVE zawierać będzie:

 

*DLC 'Taxidermist'

*3 dynamiczne tematy

*soundtrack

*9 filmów z making off

 

Premiera/cena: 8 październik/40 Euro

 

Patch (dodający Move dla tych co już mają HR): 22 września

 

Demo (MOVE): 15 września

 

ps blog eu

Odnośnik do komentarza

poważnie Słupek jeśli nabędziesz move to unikaj HR , nawet w gów.nianym Tv Superstars gra się przyjemniej niż w to. Oczywiście zaraz ktoś powie,że jak się trochę potrenuje to da się do tego sterowania przywyknąć...ale o to w tej grze nie chodzi!!! Przechodząc daną scenę po raz pierwszy praktycznie nie jesteśmy w stanie wykonać od razu prawidłowo żadnej akcji.

 

A mogliśmy dostawać epizody :( Zresztą sami twórcy mówili,że woleli by je i decyzja o patchu to tylko i wyłącznie zasługa Sony.

 

Jeśli chodzi o move to na dzień dzisiejszy są trzy gry do polecenia z czystym sumieniem: Sports Champions, RE5 i Tumble. Jeśli ma się dzieci do lat 12 w domu to może jeszcze Start the Party.

Odnośnik do komentarza

poważnie Słupek jeśli nabędziesz move to unikaj HR , nawet w gów.nianym Tv Superstars gra się przyjemniej niż w to. Oczywiście zaraz ktoś powie,że jak się trochę potrenuje to da się do tego sterowania przywyknąć...ale o to w tej grze nie chodzi!!! Przechodząc daną scenę po raz pierwszy praktycznie nie jesteśmy w stanie wykonać od razu prawidłowo żadnej akcji.

 

A mogliśmy dostawać epizody :( Zresztą sami twórcy mówili,że woleli by je i decyzja o patchu to tylko i wyłącznie zasługa Sony.

 

Jeśli chodzi o move to na dzień dzisiejszy są trzy gry do polecenia z czystym sumieniem: Sports Champions, RE5 i Tumble. Jeśli ma się dzieci do lat 12 w domu to może jeszcze Start the Party.

 

Znaczy wiesz HR mam obowiązkowo w kolekcji więc jak nabędę Move to tak czy siak sprawdzę w końcu patch jest za free ;].

 

Ale no właśnie to tym bardziej boli "strata" epizodów na rzecz nieudanego sterowania Move. Nie licząc dodatków GTAIV i RDR to na żadne dlc tak nie czekałem jak właśnie na epizody do HR, brałbym każdy bez zawahania.

 

Trochę smutny koniec HR na życzenie Sony ;/.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

No ja bym powiedział że mam mieszane odczucia co do sterowania movem w HR, z jednej strony fajnie że poprawili chodzenie postacią[nie dało się tak od razu?], niektóre akcje wychodzą fajnie[wyciąganie kasy i rzucanie na stół, pukanie do drzwi, gest skanowania który wykonuje Norman, bójka w sumie też spoko wyszła], z drugiej strony przy słynnym przechodzeniu koło śmnietnika to nie wiem właściwie co to za figura była co ją wykonałem, wdrapywanie sie na zbocze też kompletnie nie do skumania, otwieranie drzwi samochodu podobnie... no zdarzają sie takie wtf koszmarne że kompletnie nie wiem co autorzy mieli na myśli[przekręcić kontroler z pozycji pionowej do horyzontalnej żeby przejść pod taśmą policyjną? wtf?] ;<

Edytowane przez okoolarnik
Odnośnik do komentarza

Skończyłem. Niestety sprawdziły się plotki i pomówienia. Żeby grać płynnie musiałem: nie ściągać nic z neta (na PS3 i laptpach), być ofline z PSN. Jaja - przypomniały mi się czasy, kiedy żeby zagrać w grę na PC musiałem mieć ileś tam programów wyłączonych, ileś tam włączonych, uchylone okno w pokoju, niebieski koc na krześle oraz jeansy na sobie - wtedy się gra nie wieszała...

 

poza tym, że przycinał się dźwięk, chrupał framerate gra bardzo dobra - fajna fabułka, ciekawy pomysł i bardzo polecam. co nie zmienia faktu, że sprzedaję w cholerę i nie czekam na żadne pacze do mówa

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...