Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Film do mnie nie trafil bo pewnie nie jestem jego targetem. Samo to, ze graja go w dubbingu powinno dac do myslenia (chociaz SW tez grali). Raczej skierowane do 13letnich szczyli. O ile efekty sa ok tak cala reszta leci na pysk. Butler z tego najlepiej chyba wypadl. Sam poczatek to niezly facepalm kiedy

jeden bog chce zabic najwyzszego z nichi zgarnac tron a reszta sie patrzy i nic nie robi, loool? Bo przyprowadzil ze soba legion zolnierzy? Bogini ochrony czy obrony jeden kij, przez cala scene jesli sie nie lampi to pochylona skrzydlami kogos tam zakrywa i na tym polega jej ochrona XD wladce bogow mozna zabic zwyklym sztyletem XD A koniec filmu to w ogole porazka

najwiekszy zly sklada sobie set EQ z legendarek ktore i tak chuya mu daly XD w leb wbil sobie oko "zeby go nikt nie przechytrzyl" a w trakcie walki smiertelnik zakradl sie i mu je wydlubal XDD wlasnie to oko odpowiedzialne za przechytrzenie XD

 

. Plastik i tandeta, mialem wrazenie, ze ogladam Krola Skorpiona na syntholu albo jakiegos Herkulesa z Kevinem Sorbo z duzym budzetem.Zapomnialbym o dziwnym montazu. Byly dwie sceny kiedy nie wiem skad i jak bohaterowie wzieli sie nagle w danym miejscu

scena jak mlody spada z ukradzionym okiem w skarbcu i laduje miedzy skorpionami. Oslepia je swiatlem i nagle jest przeskok jak juz jest na zewnatrz budynku XD w jaki sposob wyszedl tego nie wie nikt XD

 

 

czy widziałeś immortals, a jeśli tak czy twoja opinia o tym filmie jest równie krytyczna i "nie polecasz" ? pomoże mi to załapać jakiś punkt odniesienia

 

 

Interstellar - bardzo mi się podobał, żałuję że tak długo zwlekałem żeby to pooglądać. Świetne ujęcia w kosmosie, muzyka Hansa Zimmera poezja, bardzo dobra rola Mattew. Końcówka trochę zryła beret, niezły mindfuck. Kto nie oglądał (jest ktoś taki?) to nadrabiać, prawie 3 godziny ale ani razu nie patrzyłem ile do końca. 9/10

 

czyli poezja, beret, mindfuck, mattew, zimmer, kosmos, hasztag/10

 

 

 

ehh ogorek moglby cos popisac troche

Odnośnik do komentarza

Widziałem Immortals i liczyłem na coś dobrego, ale niestety to nie był poziom 300. Mimo wszystko lepsze efekty i same walki niż w Bogach Egiptu, ale film jest średni. No i immortals chociaż próbuje być czymś z mocniejszym klimatem. W Bogach masz irytująco oczywisty wątek miłosny jakichś tam wyrostków i wiadomo od początku, że zakończenie będzie dobre do przesady. Do kina nie polecam iść, a na kopię z neta szkoda czasu według mnie chyba, że zżera Cię ciekawosć.

Odnośnik do komentarza

"Dzień w którym zatrzymała się ziemia"

 

Ten film ma przekaz, ale ja go oglądnąłem głównie dla efektów, odwracając wzrok od oczywistych alegorii i toposów rodem z bajek dla gimnazjum, a podziwiając urocze scenerie masakry ludzkiej cywilizacji.

Chociaż może ufo przez ten okres od mózgu do podróży kosmicznych nie wytworzyło kultury i myślenia abstrakcyjnego, a ja się wywyższałem nie rozumiejąc innych, wtedy mój błąd.

 

7/10

Odnośnik do komentarza

Dope

 

Nic wybitnego, ale już dawno nie oglądałem tak za(pipi)istego i lekkiego filmu, który potrafi zrelaksować, a o to w sumie chodzi. Przypomniał mi familijne filmy z lat 90 o przygodach nastolatków, tyle, że tutaj mamy trochę odważniejsze podejście. Dopełnieniem fajnego klimatu jest muzyka, coś dla fanów rapu z lat 90. Mega się to ogląda, polecam.

 

9/10

Odnośnik do komentarza

Killing Fields - hm, film IMO długo dość taki flegmatyczny, który dopiero pod koniec nabiera napięcia, choć całościowo dobrze zrealizowany pod względem zdjęciowym. Bardzo dobrze zagrana rola Haing S. Ngora, jako Prana. Nie do końca rozumiem zachwytów, ale to może wtedy był jakiś inny znak czasów.

 

Hotel Rwanda - hm, mam mieszane uczucia. Z jednej strony mamy poruszającą historię o dobrym Samarytaninie, z drugiej strony wszystko jest takie czarno-białe. Hutu źli, Tutsi ofiary. W rzeczywistości i jedni i drudzy byli bardzo okrutni. Poza tym mające szokować sceny, nie wyszły aż tak szokująco (przynajmniej dla mnie), przez co film oglądało mi się jednym tchem. Mimo wszystko dobre kino...

Odnośnik do komentarza

Carol (2015) - okrutnie nudny, przrestylizowany film o "miłości" dwóch kobiet. Trwa to dwie godziny a mogło być 1h20min. Bardzo się wynudziłem i nawet chwilowe cycki nie ratują tego filmu w moich oczach.

Ten film nie powinien pojawić się obok pozostałych kandydatów do Oskara. Nawet Spotlight był lepszy, w sensie ciekawszy.

 

Mnie się podobało. Nic odkrywczego, ale sprawnie nakręcony i z nutą "naelektryzowania" w powietrzu.

 

 

Nie mogę jednak tego samego powiedzieć o filmie 45 Years (2015). Dla mnie film o "niczym". Zagadnienie wspominek pierwszej miłości przez emeryta i rodzącej się z tego zazdrości żony, bardzo błahe, sucho podane. Nie można produkcji odmówić subtelności i wyważonej gry aktorskiej dwójki głównych bohaterów, opartej głównie na gestach, mimice. Jednak, same ujęcie "problemu", nuda. 

Edytowane przez Tankietka
Odnośnik do komentarza

Daddy's Home - komedia z Willem Ferrellem i Marky Markiem. Zostałem bardzo miło zaskoczony. Film jest świetny. Scenariusz, jak na komedię, całkiem zjadliwy, bardzo dobrze obdarzone i odegrane role, uśmiałem się mimo że byłem trzeźwy. Polecam, jedna z lepszych komedii z Ferrellem. Komediowe 8/10

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Daddy's Home wyszedł spod ręki Andersa i jest jego chyba najlepszym filmem (może na równi z Millerami), ale to oznacza co najwyżej (używając eufemizmu) sympatyczny. Masa dialogów się nie klei, a postacie poboczne (choćby bardzo dobry stendapowiec Buress) są zwyczajnie słabe i nieśmieszne. Jestem fanem głupkowatych filmów z Willem, ale te od McKaya są o lata świetlne przed Daddy's Home. 

Odnośnik do komentarza

Cząstki elementarne - ekranizacja rewelacyjnej powieści Michela Houellebecqa zrobiona oryginalnie, mocno po swojemu, w pewnych aspektach wręcz w sprzeczności z oryginałem. Ciekaw jestem, co Francuz myśli o tym filmie, osobiście nie jestem zwolennikiem kurczowego trzymania się materiału źródłowego przy przenoszeniu jakiegoś dzieła na ekran, szczególnie w tym przypadku mnie to nie razi, bo 'Cząstki elementarne' jako powieść to dla mnie raczej zbiór przemyśleń luźno powiązanych fabułą, niż ciąg wydarzeń przeplatany refleksjami. Reżyser do wniosków pisarza podchodzi dość swobodnie, interpretując je na swój własny sposób, starając się wyciągnąć na wierzch jakiś ukryty, optymistyczny aspekt tej nihilistycznej przecież książki. W pierwowzorze nie brakuje elementów humorystycznych, ale w filmie jest ich więcej, jest zrobiony z większym przymrużeniem oka. Pomimo lekkich dłużyzn oglądało mi się to dobrze i choć bliższy jest mi negatywny wydźwięk powieści, to ekranizacja nie jest żadną profanacją, jak twierdzi spora grupa osób na Filmwebie.

 

6/10

Odnośnik do komentarza

Daddy's Home - komedia z Willem Ferrellem i Marky Markiem. Zostałem bardzo miło zaskoczony. Film jest świetny. Scenariusz, jak na komedię, całkiem zjadliwy, bardzo dobrze obdarzone i odegrane role, uśmiałem się mimo że byłem trzeźwy. Polecam, jedna z lepszych komedii z Ferrellem. Komediowe 8/10

 

zmarnowałem godzinę. Dłużej nie wytrzymałem. Dno straszne. Komedia? Żenada raczej. Brad to największa cio.ta świata. I można być śmieszną cio.tą w filmie. W tym przypadku ta postać jest żenująca i już nie śmieszna.

 

Wpadłem na pomysł: "Nie mam co oglądać wejdę na foruma dział fimowy nie zaglądałem tam chyba z 5 lat" - cytując Elizabeth Shaw - we were so wrong.

Nie pamiętam kiedy takiego gniota ostatni raz widziałem ....

Odnośnik do komentarza
Gość mate5

 

Cały film to prawdopodobnie potępienie rozwiązłości współczesnej młodzieży.

 

Poważnie tak to odebrałeś?

 

 

 

Mnie się It Follows spodobało przede wszystkim dlatego, że twórcy bawili się formą i konwencją, taki arthouse horror.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...