Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Milan_

Zdarzenie

 

cos strasznego, aktorstwo tak boli ze czlowiek odwraca zawstydzony wzrok, glowny bohater to sie nadaje do lopaty a nie do roli nauczyciela z podstawowki.

Efekty wrecz zerowe, caly obraz przypomina jeden ze slabszych odcinkow serii "po tamtej stronie", nic w tym filmie nie jest ciekawego.

 

1/10

Odnośnik do komentarza

a ja zglaszam vetto w sprawie 2 poprzednich postow

blood diamond to dobry film akcji i tyle - na pewno nie zaden powazny issue movie jakim go widza tworcy (za tendencyjny po prostu) i na maxa przerysowany akcent leo smieszy

happening nie bylo takie zle IMO - po prostu przecietniak

 

a widzialem ostatnio weather man

no i bardzo zadowolony - lekkie skojarzenia z np little miss sunshine - satyra na amerykanski sen, dobre aktorstwo, super muzyka - 8

Odnośnik do komentarza

Obejrzane na przestrzeni ostatniego miesiąca:

 

- 28 Days Later - ktoś polecał w temacie o horrorach i postanowiłem sprawdzić. Nie zawiodłem się. Nie było nużących momentów, cały czas się dzieje, nawet nie zwróciłem uwagi jak te prawie 2h zleciały. Jeśli chodzi o fabułę to troszkę to oklepane - wirus, infekcja, kwarantanna itd. 7+/10

 

- August Rush - cały film kręci się wokół muzyki, czuć klimat, lecz należy przymknąć oko na kilka nadzwyczajnych zbiegów okoliczności. 7+/10

 

- Paranoid Park - ot taka historia skate'a, który wpada w kłopoty. Motyw z prysznicem rządzi, poza tym IMO nic specjalnego. 6/10 może nie przypasował mi klimat całego tego skate'owego społeczeństwa.

 

- REC - super filmidło! bardzo spodobała mi się perspektywa filmu kręconego "z ręki". Przez chwilę się nie nudziłem, polecam oglądać w ciemnościach, broń boże za dnia. 9/10

 

- Definitely Maybe - ot taka komedia romantyczna, da się obejrzeć. 5/10

 

- The Ruins - Omg.. szkoda czasu :/ 2/10, 2 za scenę z

amputacją nóg

.

 

- Dirty Pretty Things -Londyn, nielegalny imigrant Okwe znajduje ludzkie serce i odkrywa pewien sekret dotyczący hotelu, w którym pracuje. Fabuła dosyć oryginalna no i zagrała Audrey Tatou znana m.in z "Amelii"7/10

Edytowane przez Marcin$
Odnośnik do komentarza

Królowie Ulicy - sztampowy na maxa kryminał ze strasznie przerysowanymi postaciami, dialogi to tylko wymiany złowieszczych one-linerów, Keanu straszy hardą miną i pełnym wachlarzem okazywanych emocji (STAY WITH ME!!!!!1), niestety, niektóre sceny są tak niedbale skonstruowane że aż zęby bolą

 

na plus Laurie i Whitaker, trochu przemocy i klimat, taki film do wyczilowania przed TV po robocie

 

Wanted - natężenie bzdur nie wali po gałach jak to niektórzy twierdzą, bardziej bolą nieudolne miejscami próby złamania konwencji - typowa dla popkorniaka scena zaczyna się dobrze, potem leci sztampą i tak w kółko, strasznie dziwnie się to ogląda

rozpierducha robi wrażenie, wsio zacnie skomponowane z muzą

aktorsko jest różnie, Jolie nie gra, ona po prostu jest, Freeman niewykorzystany w tym filmie (że tak to ujmę:f), McAvoy dobry do pewnego momentu, potem wychodzi że serwuje nam kliszę, przemianę typowego white collara w white collara który potrafi podkręcać pociski;]

 

o dziwo najlepsze wrażenie robią sceny ze zwyczajnego życia kolesia, coś w deseń niewymagającej amerykańskiej komedii pełnej bluzgów, całościowo film wchodzi w miarę gładko, ofkorz mogło być znacznie lepiej, niewykorzystany potencjał aktorów i scenariusza ja myślę

Odnośnik do komentarza
"Gorączka" (Heat)- zachodzę w głowę jak TAKI fil mógł mi umknąć. Pewnie zdecydowana większość z was go widziała bo ma już swoje lata...ale dla tych, co podobnie jak ja go przegapili- to must see!!!!

 

Genialny Robert De Niro. Równie dobry Al Pacino. No i VaL Kilmer. Czy trzeba czegoś więcej? Scenariusza trzymającego w napieciu????

 

Jest!!! Szybko, ostro i inteligentnie- kwintesencja kina sensacyjnego.

 

9/10. Genialny.

Ja go widzialem jakis czas temu pierwszy raz i sadzilem ze bedzie naprawde ciekawy, na poczatku byl potem juz nie.

 

Odnośnik do komentarza

Kingdom of Heaven- w końcu złapałem to i po obejrzeniu nieco się zawiodłem na Scott'cie.Choć klimat jak zwykle w jego filmach był genialny to w rzeczywistości czułem się jakbym oglądał skondensowaną Troję.Niby wątek głownego bohatera jest ukazany ok, jednak czegoś brakowało w nim, chciałbym się więcej o nim dowiedzieć.No i odtwórca głownej roli mi nie pasował.Orlando Bloom w roli charyzmatycznego i heroicznego rycerza, który przybywa do Jerozolimy żeby odpokutować grzechy i bronić jej przed muzułmanami-fail reżysera.7/10

 

Snatch (Przekręt)- "Chłopaki nie płaczą" zmiksowane z "Ocean 11".Zobaczyć Pitta w roli cygana-bezcenne.Miło się słucha tych faków, szitów, biczów itp. wypowiadanych z angielskim zaciąganiem.Ciekawe postacie, genialnie poprowadzona akcja i dobry humor w klimatach gangsterskich to to co lubię.9/10

Odnośnik do komentarza
HELLBOY - przed Hellboy 2 postanowiłem odświeżyć nieco pierwsza cześć dla przypomnienia, jak dla mnie to obok the crow najlepsza adaptacja komiksu na ekranie.

Wstyd się przyznać, ale obejrzałem to dzisiaj do piwka przy śniadaniu. Polecam również. IMO obok animowanego Batmana najlepsza ekranizacja komiksu. Taka mocna 7 z plusem.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

no właśnie HEAT jest mega za(pipi)isty. ale teraz niech ktoś mi powie co mogą znaczyć zapowiedzi na 2009 rok u trzech aktorów, val kilmer, deniro i pacino. każdy ma zapowiedziany udział w produkcji pod tytułem HEAT :mellow: czyżby szykowała sie nam gra na podstawie filmu. każdy z nich ma VG przy tytule co oznacza ze będą podkładać głos.

Odnośnik do komentarza

Clerks, czyli sprzedawcy. Kurde, nie mogłem uwierzyć że ten film jest z 1994 roku (2 którą widziałem dwa razy jest z 2004). Aktorzy jeszcze takie młodziaki, Jay miał czarne włosy. Chyba tylko Silent Bob nic się nie zmienił ;].

 

Ogólnie mniej beki niż w dwójce, ale też jest parę mistrzowskich motywów (wszystkie akcje z Jayem i Silent Bobem, motyw, jak kolo z wypożyczalni zamawia filmy). Dużo w filmie rozkminy, np. o przyjaźni, na temat podejścia do życia "mam wyje.bane na wszystko".

 

 

Ogólnie polecam, jedyne co mi się nie podobało to że film wydawał się cholernie długi i usypiałem pod koniec.

Odnośnik do komentarza

no Heat to dzielo skonczone ;] 10/10

 

 

Scarface - Nie wiem juz ktory raz, ale nadal niszczy. Kocham. 10/10

Man on Fire - Bardzo dobry film. Denzel miszcz. 9/10

There Will Be Blood - Genialne. Niesamowity film i dosyc ciezki. Mam nadzieje, ze nigdy nie poznam podobnego s(pipi)iela ;] 9/10

Czysciciel, nie wiem jak to oryginalnie sie zwie. Z Martinem Lorensem. Nudny, glupi i co gorsze, nie smieszny. 4/10 za checi

Misja Niemozliwa 3. Jedynka bardzo fajna, dwojka grzybnia, a trojka średnio-dobra. Fajne efekty, gadżety, ale koncowka jest jedna z najgorszych w historii. Za film 6/10, za final 1/10

to chyba tyle

 

Odnośnik do komentarza
The Usual Suspects - film sensacyjny, z kategorii "kminka". Dobra obsada i role niektórych, gdzie bardzo wyróżnia sie Kevin Spacey(on ma coś, że umie grać niepełnosprawnych i takich uchyłków). Ciekawe, często śmieszne teksty(szczególnie akcent Fenstera :) ), sporo akcji, przerażający Soze i ścinająca z nóg końcówka. 8+/10
Odnośnik do komentarza

Kroniki Mutantów - Takie sajnes fikszyn. To co mnie zdziwiło w tym filmie to :

-fajny klimat. Coś ala steam punk. Latające pojazdy napędzane parą itp

-motywy zerżnięte z Quake 4 . Kto grał ten zrozumie

[ zamiana ludzi w mutanty, główny bohater ucieka z "taśmy produkcyjnej" itp NO CZYSTA ZRZYNKA!! ]

 

 

Ogólnie to film jest słaby. Wygląda na produkcję tv. Występują jacyś tam znani aktorzy ; ten kolo małpa i gościarka z jakiegoś chińskiego filmu ale raczej to "kino amatorskie"

Można obejrzeć dla tego motywu z Q4 :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...