Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Aliens- typowe dla Camerona kwadratowe dialogi, brzmiące czasami jak te z filmów Leslie Nielsena, gdzie każde słowo jest nacechowane taką emfazą, że trudno się mimowolnie nie śmiać; napięcie jak w bateryjce od zegarka, strach się bać; denerwujący, mało wiarygodni bohaterowie (zwłaszcza super "wyszkoleni" marinesi w przydużych hełmach i posiadająca o kilka stawów za mało Vasquez) też nie plusują; mimo wszystko 7/10, przy nastawieniu, że to jednak taka wariacja na temat Alien niż godna kontynuacja jednego z najlepszych filmów SF

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

A Boy and his Dog - Post-apokaliptyczny świat, chłopak i inteligentny mówiący pies poszukujący jedzenia i kobiet. Lubię takie klimaty, warto obejrzeć choćby dla samej końcówki, która wprawiła mnie w świetny nastrój : ] 9/10

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

Listy do M - do kina zaciągnięty zostałem na siłę i szczerze...bardzo się przejechałem...świetny film jak na wypad z laską do kina i polskie realia kinematograficzne....oczywiście fabułą nie powala ale jest śmieszny,rodzinny,pozytywny i romantyczny. Jeśli dodamy do tego,że cała akcja rozgrywa się w dniu wigilii to śmiem twierdzić, że dorobiliśmy się polskiego klasyka, który co roku będzie puszczany w tv w święta.

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

"Wszystko, co kocham" - jestem zachwycony, każdemu polecam gorąco.

 

 

Mamy Polskę, rok 1981. Kraj rządzony jest przez partię, na której czele stoi gen Jaruzelski. W pewny grudniowy dzień ogłosi stan wojenny... Film przedstawia losy kilku młodych ludzi. Tworzą zespół punkowy, piją wino, odkrywają tajemnice sexu. Chcą się po prostu cieszyć życiem. Całej tej polityki nie rozumieją, nie chcą jej, wydaje się im , że są poza nią. Jednak ta wkracza w ich życia nie pytana bynajmniej o zgodę. Internowani rodzice, emigracja z kraju.. Uderza truizm, widzimy bowiem zwykłych ludzi , pełnych obaw , niepewności jak niby poskładać te informacyjne puzzle serwowane przez partię. Rosjanie wkroczą czy nie, Jaruzelski postępuje słusznie czy podnosi rękę na Naród?

 

 

Polecam , kapitalne to kino!

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

"Wszystko, co kocham" - jestem zachwycony, każdemu polecam gorąco. Mamy Polskę, rok 1981. Kraj rządzony jest przez partię, na której czele stoi gen Jaruzelski. W pewny grudniowy dzień ogłosi stan wojenny... Film przedstawia losy kilku młodych ludzi. Tworzą zespół punkowy, piją wino, odkrywają tajemnice sexu. Chcą się po prostu cieszyć życiem. Całej tej polityki nie rozumieją, nie chcą jej, wydaje się im , że są poza nią. Jednak ta wkracza w ich życia nie pytana bynajmniej o zgodę. Internowani rodzice, emigracja z kraju.. Uderza truizm, widzimy bowiem zwykłtch ludzi , pełnych obaw , niepewności jak niby poskładać te informacyjne puzzle serwowane przez partię. Rosjanie wkroczą czy nie, Jaruzelski postępuje słusznie czy podnosi ręke na Naród? Polecam , kapitalne to kino!

 

panowie pogrubiajcie tytuły filmów, tak jest o wiele przejrzyściej

 

A ostatnio Blade Runnera looknalem w wersji Final Cut. Dalszy komentarz mysle, ze jest zbedny.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

prze jaja, pisałem z ps3 bo sobie na rowerku treningowym rundkę robiłem, miałem po kąpieli wejść na pc i przy okazji zedytować a ten już zauważył :P :P zawsze używam pogrubienia :P

 

 

______

 

no to przy okazji , jakiś czas temu widziałem "Do szpiku kości".Film broni się klimatem, który wynosi go ponad przeciętność. Warto zobaczyć :)

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Trylogia Mission Impossible - 1ka dla mnie kultowa z tego wzgledu, ze mialem 13 lat jak ogladalem ja w kinie i nic nie kumalem z fabuly. Za to jaralem sie scena z kradzieza danych. Do tego ultranowoczesny komp mial stacje dyskietek (!), 21 calowy monitor CRT i obudowe typu tower (!!!) a jak wygladal internet i adres e-mail polecam obadac samemu bo filmidlo jest przednie. Dwojka i trojka to jakies je.bane m jak milosc.

Odnośnik do komentarza

Trylogia Mission Impossible - 1ka dla mnie kultowa z tego wzgledu, ze mialem 13 lat jak ogladalem ja w kinie i nic nie kumalem z fabuly. Za to jaralem sie scena z kradzieza danych. Do tego ultranowoczesny komp mial stacje dyskietek (!), 21 calowy monitor CRT i obudowe typu tower (!!!) a jak wygladal internet i adres e-mail polecam obadac samemu bo filmidlo jest przednie. Dwojka i trojka to jakies je.bane m jak milosc.

cewka Cię chyba piecze -trójeczka zdecydowanie najfajniejsza.dwójka fakt-białe gołąbki johna woo i tańce flamenco są little gay.

 

aha,poleci ktoś jakąś komedyjkę lajtową coby sobie z wieczorka z żoną obejrzeć i się zrelaksować...?

Odnośnik do komentarza

Jedynka zdecydowanie najlepsza , zresztą Brian De Palma vs JJ.A ..... z czym do ludzi . Edit; @glopol szczerze to nie cierpię go ale tylko dlatego że taka jedna go uwielbiała i zawsze mi się przypomina jak razem oglądaliśmy heh , od JJ podszedł mi Cloverfield nawet wczoraj przypominałem sobie to ip i szukałem jakiegoś info o sequelu (pamperki od hasbro też świetne swoją drogą) . Sorki za OT , pozdrówki .

Edytowane przez dc1982
Odnośnik do komentarza

Ziomki, czy Wy tu zbytnio nie silicie się na udawanie mega inteligentych kinomanów?? sorki,ale niektóre Wasze recenzje są conjamniej tak nudne jak felietony w "Filmie".Zwłaszcza pewien Nygga tu przoduje :-)) Wrzućcie na luz coponiektórzy...

 

 

ok. Wczoraj oglądałem Szybkich i wsciekłych. Był zaje.bisty i wyku.rwisty, były cyce ale nie dużo a w sumie to nawet za mało

 

reżyser czadowo dawał , muza też tip topik a nawet zaje.bongo :)

 

lepiej, prawda?

 

 

nie pogrubiłem tytułu bo..nie oglądałem tego filmu he he

 

Edytowane przez Orson
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Ziomki, czy Wy tu zbytnio nie silicie się na udawanie mega inteligentych kinomanów?? sorki,ale niektóre Wasze recenzje są conjamniej tak nudne jak felietony w "Filmie".Zwłaszcza pewien Nygga tu przoduje :-)) Wrzućcie na luz coponiektórzy...

 

 

ok. Wczoraj oglądałem Szybkich i wsciekłych. Był zaje.bisty i wyku.rwisty, były cyce ale nie dużo a w sumie to nawet za mało

 

reżyser czadowo dawał , muza też tip topik a nawet zaje.bongo :)

 

lepiej, prawda?

 

 

nie pogrubiłem tytułu bo..nie oglądałem tego filmu he he

 

no lepij,lepij :-) a szybcy i wściekli polecam z całego serca-życiowa rola doskonałego aktora dramatycznego Vina Diesla (ex-bouncera :-))))

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...