Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem wychwalanego "Złego porucznika", oczywiście wersję z lat 90. I cóż, kawał bardzo kontrowersyjnego kina ze świetną rolą Keitela. Reżyser kilka razy przegiął, serio. Nawet dla niewierzących niektóre sceny mogą być zwyczajnie niesmaczne -

zgwałcenie zakonnicy za pomocą krucyfiksu rula

. Mimo tego, film ma przesłanie chrześcijańskie, z wybaczaniem, odkupieniem, nawróceniem. Ciężki klimat - to najbardziej mnie ujęło. 7+/10

 

Warto zaznajamiać się z wersją Herzoga?

Odnośnik do komentarza

Przygody Tintina- trochę się obawiałem, czy nie zrobią z tego jakiejś papki dla niedorozwojów i po części miałem rację, ale na całe szczęście w mało (?) znaczacej części. Film wiernie oddaje to co mieliśmy okazję oglądać w wersji papierowej z tym, że pewne "wątki" rozwija z hollywodzką fantazją; chodzi rzecz jasna o sceny akcji, które w oryginale są raczej... niedzisiejsze, dlatego filmowcy postawili na większą ich dynamikę i widowiskowość, co było ukłonem w stronę wychowywanej na nowej trylogii Star Wars dzieciarni. Fana komiksowego Tintina te fajerwerki moga zniesmaczyć, ale no nie ma tego tyle, żeby móc napisać, że Steven zniszczył legendrną markę. Powiem więcej, pomijąc te dodatki, zachowano klimat oryginału, ze smakiem i wyczuciem potraktowano bohaterów, chociaż z wiadomych względów Baryłka nie pije tyle co w komiksie ;). Strona techniczka to majstersztyk i czasami tylko komiksowa kreska ratowała moje oczy przez uczuciem fotorealizmu. Mocne 8

Odnośnik do komentarza
Warto zaznajamiać się z wersją Herzoga?

 

oczywiście. najlepsza rola nicka z ostatnich lat. chyba od czasu lord of war. dla fanów pozycja obowiązkowa. chociaż z dwóch filmów herzoga z 2009 o wiele bardziej interesujący jest my son, my son what have ye done.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

11.11.11 - horrorek o nękającej pewnego pisarza liczbie 11.11. Motywów straszących nie uświadczono, choć historyjka dość zgrabna a sama końcówka stara się zaskoczyć widza, mimo iż można ów motyw wykminić wcześniej. 7-/10

 

Elita Zabójców - Statham znowu sieje spustoszenie i w sumie znowu mu się udaje. Dobre do browara na noc. 7/10

Odnośnik do komentarza

Dom zły - no nieźle, wydaje mi się że bardzo dobrze jest oddany klimat tamtych lat, zakończenie miało być chyba szokujące ale ja tego nie odczułem. 9/10

 

Rambo first blood - wstyd przyznać ale myślałem że widziałem wszystkie części a dowiedziałem się przypadkiem, że nie znam pierwszej częsci, dobry film do pizzy 7/10

 

Vertigo - dobre kino, tyle wystarczy 9/10

Odnośnik do komentarza

Krol lew (ten pierwszy, a nie jakies podroby) - w gatunku bajek bezkonkurencyjny. Malo ktora (zadna?) dzisiejsza produkcja pixara czy innego dreamworksa nie moze sie z rym rownac. Ponadczasowy. 9/10

 

Kac Vegas 2 - dobry, ale wzgledem pierwszej czesci mocno niemrawy. Po jedynce ciezko wymyslec pewnie bylo cos rownie smieszngo i w miare nowego. 7-/10

 

Szefowie wrogowie - jeniffer aniston najwiekszym plusem filmu. Pomysl jakis tam byl ale srednio to zrealizowane. Humor glupkowaty ale to jeszcze nic. Podejrzewam ze trojka glowmych bohaterow to tacy sami debile w realu jak i w filmie. Albo i wieksi. 5-/10

Odnośnik do komentarza

No no idzie jeśli się (pipi)a nie jest fanem oryginału. Wytłumaczy mi ktoś, dlaczego ten durny reżyser, który rzekomo stworzył prequel nie dał zupełnie żadnej wzmianki odnoszącej się do oryginału?(a bardziej jego początku). Gdzie jest - ja się pytam - zainfekowany pies i ścigający go Norwegowie? Przy napisach końcowych miałem ochotę napluć na monitor. Na "PLUS" śmieszne efekty specjalne, zerowy klimat, nawet nie wykorzystali jak trzeba za(pipi).istego, głównego motywu muzycznego Morricone. Brawa na stojąco! Wiedziałem, że będzie słabo, ale ocena na IMDB dawała jakąś nadzieje na niezły film, który nie skopie po jajach Johna Carpentera. Na jego miejscu wyszedłbym z premiery. 3+/10

Odnośnik do komentarza

11.11.11 - film nawet ciekawy, nieźle zrealizowany ale zawodzi końcówka. Jednak nie polecam chyba, że ktoś musi jakoś zabić czas. 5/10

Thor / Kapitan Ameryka - Ten pierwszy zrealizowany z humorem, sceny na ziemi bardziej przypadły mi do gustu niż scenerie boskiego świata ale oglądało sie to bardzo fajnie w przeciwieństwie do kapitana który chyba miał być zrobiony w poważnym tonie (co przy głównym badassie jest niemożliwe). Jedyne co mi sie podobało to zrealizowanie fizycznej przemiany głównego bohatera. 7/10 / 6/10

Drzewo Życia - nie załapałem przekazu, dodatkowo straszliwie sie wynudziłem, końcówkę musiałem już przewijać. Kino zdecydowanie nie dla mnie i dla ludzi szukających rozrywki w filmach

 

Rodzina Soprano - w końcu skończyłem oglądać ten serial. Wcześniej byłem za młody na oglądanie poważnych seriali. Wszystkie 6 sezonów trzyma maxymalnie wysoki poziom. Niektórych może przynudzać ale ja nie odczułem chwili znużenia ani przez moment. Właściwie teraz po zakończeniu serii czuje małą puste w moim życiu. Na szczęście istnieją również inne seriale prezentujące wysoki poziom. 10/10

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...