Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Nie. Istnieje w ogóle jakiś mocniejszy fabularny film?

 

Gorąco rekomenduje Martyrs. Raczej to co widziałeś w filmie Srdjana nie zostanie przebite, ale ten francuski film jest naprawdę mocny.

 

Inne produkcje odbiegające założeniami od Bambi/:

Grotesque (unrated ver.), Nieodwracalne/Irreversible, Skrawki/Gummo, Visitor Q (jeden z ulubionych filmów Tarantino - i wszytko jasne),Cannibal Holocaust, Salo 120 dni Sodomy, Men behind the sun, snuff 102, Baise Moi, August Underground. Nie trzeba koniecznie obejrzeć, ale kilka z nich (Serbian film/Martys) warto, ponieważ to kino zupełnie inne, niż to do którego widz jest przyzwyczajony udając się w tygodniu do IMAX.

 

 

Obejrzałem ten Srpski Film (nie patrzyłem wcześniej na spoilery) - jestem człowiekiem jeśli nie miałem problemu z oglądaniem tego? 8/10

Twój kurier musi mieć ksywkę "bip, bip".

 

Ostatnio kupiłem film pt. "Ludzka stonoga". Szału nie ma, ale też nie jest takim dnem jakiego można się było spodziewać.

 

Na blu ray wzbogaciłem kolekcję m.in. o : Bękarty wojny, American Psycho, Auta, Transformers 3, Planetę małp, WALL*E. Widziałem wszystkie, ale to klasyki, które warto mieć.

Odnośnik do komentarza

John Carter - Żołnierz z XIX wieku zostaje wysłany na Marsa z celem uratowania świata. W międzyczasie poznaje księżniczkę, zaprzyjaźnia się z plemieniem tubylców itd. itp. W wbrew temu co sugeruje fabuła film nie jest aż tak słaby jak by się mogło wydawać. Ot taki block-buster przed zalewem Dark Knightów, Prometeuszów czy innych Avengersów. Podobno wydano na niego 250 mln. zielonych. Cóż... w filmie tego jakoś mocno nie widać, z resztą jak efektów 3d ale i tak nie jest na pewno tak zły jak można wyczytać na internecie (średnia na rotten mocno zaniżona). 6+/10

Odnośnik do komentarza

Przetrwanie - Piękne zdjęcia, muzyka i fajny klimacik. Film mimo że delikatnie naciągany, to i tak wypada bardzo dobrze na tle innych tego typu opowieści. Na siłę można nawet głębiej do tego filmu podejść, ale chyba nie ma takiej potrzeby. Że wilki średnio wykonane, mądrzejsze i bardziej rządne krwi aniżeli są w rzeczywistości, to nic. Neeson jak zwykle na poziomie, plus za ostatnią scenę.

 

Musimy porozmawiać o Kevinie - Bardzo dobry dramat, pokazujący jak to rodzą, dorastają i w końcu krzywdzą innych tzw. ludzie z dobrych domów. Pokrzywdzeni są wszyscy, ofiary, oprawca i rodziny obu stron. Warto obejrzeć, bo amerykanie w tego typu produkcjach miewają ostatnio deficyt.

Odnośnik do komentarza

John Carter - Żołnierz z XIX wieku zostaje wysłany na Marsa z celem uratowania świata. W międzyczasie poznaje księżniczkę, zaprzyjaźnia się z plemieniem tubylców itd. itp. W wbrew temu co sugeruje fabuła film nie jest aż tak słaby jak by się mogło wydawać. Ot taki block-buster przed zalewem Dark Knightów, Prometeuszów czy innych Avengersów. Podobno wydano na niego 250 mln. zielonych. Cóż... w filmie tego jakoś mocno nie widać, z resztą jak efektów 3d ale i tak nie jest na pewno tak zły jak można wyczytać na internecie (średnia na rotten mocno zaniżona). 6+/10

 

No byłem wczoraj w kinie na 3D i generalnie zgadzam się z oceną jak i opinią Kalela.

Z tym wyjątkiem, że jednak widać dużą kasę włożoną w ten film.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

tinker tailor soldier spy - film wysmienity, ogladalem go jak zahipnotyzowany. gary oldman mocno daje rade. 5/6

 

in the mouth of darkness - przygoda sama neilla w hobb's end nigdy sie nie nudza. klasyk 4/6

 

black swan - fajny film, trzeci najlepszy od darrena po pi i wrestlerze. 3/6

 

blade runner - po raz pierwszy w 1080p. moj ulubiony film, tylko sie w tym utwierdzilem 6/6

 

chinatown - obok lokatora, moj ulubiony film romana. nigdy sie nie zestarzeje. 6/6

Odnośnik do komentarza

Ooo Olschmitz, widze ze dobry gust :D

 

Rowniez ogladalem ostatnio Blade Runnera w full HD, miazdzy :D Chinatown to jeden z moich ulubionych filmow z Jackiem Nicholsonem, swietnie zagral, mega klimat.

 

Co do Aronofskiego - Pi > Requiem > Fountain > Wrestler > Black Swan IMO, aczkolwiek wszystkie byly wybitne.

 

Tinker Tailor(...) dobry, aczkolwiek zgubilem watek bo zaczalem na kompie cos robic. Film przy ktorym trzeba jednak sledzic fabule od poczatku do konca :D

Odnośnik do komentarza

Apropo Blade Runnera, to rzekome full hd przekłada się jakoś na rzeczywiste polepszenie jakości obrazu ? W końcu to 30 letni materiał. Po 2000- nym roku wypuścili DVD z directors cutem odświeżone cyfrowo. Czy edycja Blu Ray jest wyraźnie lepsza (dźwięk/obraz) ?

 

A tak nawiasem mówiąc, jak ktoś chodź trochę interesuje się gatunkiem sajfaj i nie widział jeszcze Łowcy Andoidów (a przy tym wydał kasę na seans którejkolwiek części Transformers), niech się głęboko zastanowi nad swoim postępowaniem i (pipi) czym predzej do sklepu/wypożyczalni/internetu ze świadomością, że ominęło go coś niepowtarzalnego i nie podrabialnego.

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

hd polepszyło na pewno obraz, ale filmu to raczej się uratować nie da.

 

Uratowac nie, ale ogladanie filmu w full hd na 60 calowym ekranie jest w stanie dodac sporo uroku nawet najchu,jowszemu filmowi, o ile to film akcji (np. ogladanie 3 muszkieterow, gdzie w 1080p ostrosc obrazu rozcina rogowke jest calkiem przyjemne). Przestalem chodzic do kina i ogladac filmy w zwyklej jakosci, bo zaczal mnie wku,rwiac rozmazany, maly ekran.

 

 

Super 8 - slyszalem, ze to niby takie The Goonies XXI wieku. No wiec, nie jest to Goonies. Nie jest to nawet sredni film popcornowy. Zaczalem tez podejrzewac, ze Abrams jest dosc mocno ograniczonym czlowiekiem bez pomyslu, bo potwor i klimat jest zywcem wyjety z Cloverfielda. Jest zle. 2+/10

 

Conan - a tu miala byc totalna chu,jnia polaczona z katastrofa finansowa. Jak dla mnie wyszlo ok, da sie ogladac. Godziwa rozrywka. 6/10

 

Tyranozaur -mial byc wybitny "dramat o chlaniu" i najlepszy debiut zeszlego roku jezeli chodzi o brytyjskie kino a wyszlo jakis ckliwe go,wno. Zaczyna sie niezle, bo od skopania na smierc psa, ale potem wchodza jakies pie,rdoly o odkupieniu, przerywane kilkoma niezlymi scenami (ale malo ich). 4+/10

 

Hugo - slodziutka bajeczka o "magii kina". Tak slodzutka, ze idzie sie porzygac. Ciezko to obejrzec do konca. 3/10

 

Naked Lunch - znalazlem na sieci w 1080p, wiec postanowilem sobie odswiezyc. Klasyczny Cronenberg z Wellerem w jego prime time. 8+/10

 

Moj tydzien z Marilyn - o ku,rwa 1+/10

 

Devil's Double - Cooper zagral bardzo dobrze, ale fabularnie nie jest to taki fajerwerk o jakim sie pisze na necie. Dodatkowe punkty za cycki 6+/10

Odnośnik do komentarza

2 na 10 dla super 8 to znak ze kolega nie ma pojecia o czym pisze. Da sie czuc odrobine klimatu Goonies w interakcjach bohaterow, dialogach i specyficznym prowadzeniu dialogow, za to juz sie nalezy 6. jest fajna atmosfera, a to sie liczy, jesli nie czujesz to wspolczuje. w filmach nie chodzi tylko o analize z olowkiem scenariusza i zdjec, czy wygladu potworow. Super 8 na 8. a jesli dajesz super 8 2 a conanowi 6 to nie wiem po co to wogule pisze. pozdro

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...