Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.09.2018 o 09:33, mcp napisał:

Sicario 2 - ok, gęsty i przytłaczający klimat jedynki zachowany, wspaniała muzyka i chemia między Brolinem a Del Toro. Największe zaskoczenie to młodziutka Isabela Moner, która gra koncertowo. Brakowało mi jednak choć jednej tak zapadającej w pamięć sceny jak

  Pokaż ukrytą zawartość

zabicie dzieci i żony szefa kartelu

na końcu pierwszej części. No i końcówka to już jest totalny bzdet zupełnie niepasujący do reszty filmu.

  Pokaż ukrytą zawartość

To, że Del Toro przeżył to jeszcze jakoś można przełknąć, ale ze szkoleniem młodego na sicario to już popłynęli. Powinien go ubić gołymi rękami i ściemnienie.

ale i tak warto :lapka:

 

Nie mogę sie zgodzić. Dobra, mocna scena, ale mnie tam nie porwała. Zabijanie wcale do mnie nie przemawia, nawet w formie zemsty. O wiele wyżej stawiam skryp z drugiej części, gdzie Alejandro rozmawia z niemym. W obydwu scenach dowiadujemy sie co nieco o przeszłości bohatera, lecz w mojej scenie nikt nie ginie, a mimo to gęsta atmosfera wylewa sie z ekranu. Dodaje glebi głównemu bohaterowi.  Jedna z tych scen o której myślę, kiedy przypomina mi sie cały  film. 

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

To w skrócie:

 

Sicario 2

Po jedynce wielki zawód, w zasadzie film o  niczym, ładnie zdjęcia nie zmienią faktu że wyglądało to jak rozciągniecie do 2h 40 minut własciwego filmu. 5/10. A zachwyty nad aktoreczką to jakaś smiechawa, nie miałą tam czego zagrać, a ze urodziwa? co  z tego. 5/10

 

Mandy

Tak bardzo chciałem wpaść w zachwyt po zobaczeniu  trailera. A okazał się beznadziejnym g,ownem  z  typowym Cage'em, z przesadzoną ilością czerwonych światełek, zielonych również. W zasadzie początek był spoko, i naprawdę dawał nadzieję, ale wszystko było jasne po scenie w toalecie, stary Cage, stary cringe, zero stylu. 2/10

 

Isle of Dogs

coś pięknego, boże jak się naśmiałem, cały seans z usmiechem i podziwem 20 cm przed ekranem. Kocham, 10/10.

 

Cloverfield paradox

 

Obawiałem się że film będzie od początku do końca gówniany,  po komentarzach na forum, a był tylko od połowy, do połowy był po prostu słaby. 3/10

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Xehanort
W dniu 24.09.2018 o 01:31, chris85 napisał:

Summer of 84

Nostalgiczna podróż do filmów  ery VHS. Takie Stranger Things, tylko zamiast potworów i zjawisk paranormalnych, mamy seryjnego mordercę. Reszta bez zmian. Grupa ( ciężko w to uwierzyć, ale wyłącznie  białych heteroseksualnych  :mog: ) dzieciaków na BMXach z Walkie-Talkie i świerszczykami w łapach. W tle  amerykańskie przedmieście i  Ford Country Squire. Film sporo kopiuje z serialu  Netflixa oraz IT ( o ile w ogóle można, to nazwać kopiowaniem) dlatego oglądając go, ma się uczucie deja vu. Ale mimo wszystko warto, chociażby dla fantastycznej muzyki i tego cudownego klimatu lat 80-tych. Bez internetu, komórek, za to z kumplem nerdem i  seksowną dziewczyną z sąsiedztwa.  Polecam. 

 

7/10

 

 

 

 

Podpinam się. 

Baardzo przyjemny film. 

Dzięki chris85, gdyby nie Ty to zapewne nie wiedział bym nawet o jego istnieniu. 

Odnośnik do komentarza

Drogówka

 

Wesele to mój ulubiony polski film, Dom Zły uważam za świetny a Drogówka okazała się dość... standardowa. Zabrakło mi tu czegoś unikatowego po prostu, przez większość filmu miałem uczucie jakbym oglądał jakiś pierwszy lepszy film sensacyjny albo nawet odcinek W11, w dodatku trochę przewidywalny. Ostatnie 30 minut podnosi ocenę mimo wszystko, klimat również, nie był aż tak ciężki jak w Weselu czy Domie ale wciąż wystarczająco przygnębiający.

 

7/10

Edytowane przez c0ŕ
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zimna Wojna -  po umiarkowanym zawodzie tym nowym polskim filmem, o którym teraz wszyscy mówią, postanowiłem skorzystać z okazji obejrzenia tego innego polskiego filmu, o którym ostatnio wszyscy sobie przypomnieli, ale zaraz znowu zapomnieli przez ten pierwszy. Dzięki złotym lwom i oscarowemu namaszczeniu była ku temu okazja, bo niezmiennie wielka brawa należą się dystrybutorowi, który oryginalną premierę ustawił w środku mundialowej gorączki.

 

Rewelacyjne zdjęcia, praca kamery i oprawa muzyczna nadają niesamowity klimat tej kameralnej historii, nadającej się do tematu czy baby są głupie i stanowiącej przestrogę, że jak się zakochasz, to najlepiej zwalić konia i poczekać aż ci przejdzie.

Przez krótki czas trwania filmu, historia jest trochę za mocno skompresowana. Pomijając przesadną mnogość skoków czasowych i przestrzennych, zabrakło czasu na jakieś mocniejsze nakreślenie relacji łączącej głównych bohaterów i pokazanie, dlaczego układa się ona tak, a nie inaczej. Padły może ze 2 zdania, którymi można próbować tłumaczyć zachowania i wybory bohaterki, ale i tak pozostaje nieodparte wrażenie, że konflikty w tym związku generowane są trochę jak w reżyserowanym reality show, czyli biorą się z dupy.

 

Mimo wszystko zdecydowanie warto dla reżyserskiej roboty. Gdyby zagraniczne kategorie oscarowe były rozdrobnione, to Pawlikowski miałby nagrodę za reżyserię w kieszeni, a tak to nic dwa razy się nie zdarza i dwa lata później tak samo czarno biały film, z tą samą aktorką w jednej z głównych ról,  tylko gorszy, ale lepiej nakręcony, raczej nie ma czego szukać w marcu.

Odnośnik do komentarza

Venom ? 

IMG_20181004_205448.jpg

 

Komedyjka dla dzieci z przedszkola. Wiecej smieszkow, mniej akcji. Jeden zart i to doslownie - zbyt ugrzeczniona. Poszedłem z sympati do Hardy'ieg i z sympati do zony :reggie:  Proponuje postawić piwko znajomemu, kupić kwiatka kolezance, czy przy-cebulic  u @Dave Czezky w sklepie - będą to o niebo lepiej wydane pieniądze IMO.

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...