Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ciąg dalszy ,,watchingowej serii" nietypowych dokumentów, które warto (według mnie) obejrzeć:

 

Tak, bez wielu składników tworzących takowy ,,wywar niezwykłości", którym okazał się ten film, "Dzieci sieci. Uzależnieni od internetu", nie było by właśnie tak dobrego dokumentu jak ten. A tymi mega dobrymi i ważnymi składnikami okazały się: bardzo adekwatny do współczesnych czasów temat, bohaterowie, sposób opowiadania historii, miejsce, czyli w tym przypadku... ,,Zakład reedukacji", czyli prania mózgów na modłę konwencji działania ,,Systemu Wielkiego Brata" Republiki Chińskiej. To poruszające 75 min treści, ale... za bardzo propagandowe. Problem zilustrowany na cały świat, bo tak to już niestety jest. Z mojej strony ocena dokumentu: 7/10! :Coolface:

Odnośnik do komentarza

spacer.png

 

Destrukcja

Obejrzałem wczoraj na HBO MAX. Film stary bo z 2015, ale skoro algorytm podpowiada na głównej i w dodatku gra Gyllenhaal to dla mnie must-have.

Bardzo lubię tego gościa. To jest jeden z tych aktorów, który może wziąć każdą rolę; zabawną, dramatyczną, kochasia czy jak ostatnio - wykidajło.

 

W pierwszej scenie gość traci żonę w wypadku samochodowym i dalej pokazane są jego losy - głównie przez pryzmat głowy, psychiki.

Mocno polecam bo odnoszę wrażenie, że ten film przeszedł bez echa. Pierwszy raz dowiedziałem się o nim właśnie z platformy.

Daję 8/10.

Odnośnik do komentarza
7809372.6.jpg
 
Destrukcja
Obejrzałem wczoraj na HBO MAX. Film stary bo z 2015, ale skoro algorytm podpowiada na głównej i w dodatku gra Gyllenhaal to dla mnie must-have.
Bardzo lubię tego gościa. To jest jeden z tych aktorów, który może wziąć każdą rolę; zabawną, dramatyczną, kochasia czy jak ostatnio - wykidajło.
 
W pierwszej scenie gość traci żonę w wypadku samochodowym i dalej pokazane są jego losy - głównie przez pryzmat głowy, psychiki.
Mocno polecam bo odnoszę wrażenie, że ten film przeszedł bez echa. Pierwszy raz dowiedziałem się o nim właśnie z platformy.
Daję 8/10.
Polecam z tym aktorem ten film, bardzo dobre mocne kino.

https://www.filmweb.pl/film/Wolny+strzelec-2014-687674
  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

 

8114890.3.jpg

 

Jeżeli twierdzisz, że dobrze zarabiasz, że najbogatszy z Polaków jest po prostu... bogaty, to obejrzyj "Krąg Putina. Tajemnice rosyjskich majątków w Europie", 2024 rok. Wyborny dokument, około 1h. Aj, prawie perfekcyjnie skonstruowany całościowo pod względem tego, jak ten dokument jako prosty, ale wnikliwy reportaż szokuje. To owoc latami prowadzonego śledztwa, i to bardzo skrupulatnie! I to się w tym filmie czuje! Jedynie długość dokumentu...powinna być ciut większa. Moja ocena tytułu: 9/10. Film dostępny gdzieś w jakimś Playerze, albo na YT, albo na CDA i tych innych ,,chomikowych" serwerach. xD. 

Odnośnik do komentarza

MI Dead Reckoning

 

Krótko bo szkoda czasu- przerost formy nad treścią, do tego rozwleczoną. Takie coś na pograniczu odmóżdżającego kina na weekend a guilty pleasure. Serię ogólnie lubię, ale tutaj albo ewidentnie coś nie pykło, albo po 30 latach już wyraźnie zmęczenie materiału. I tylko Tomek dość żwawy jest. Zacząłem z dobrym nastawieniem, ale im dalej, tym więcej "niech już się skończy".

Edytowane przez PiotrekP
  • This 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Edward Nożycoręki (1990), Tim Burton, Disney+, FHD. Ten film można podsumować następująco: pasja, wizja, wyobraźnia, także niezwykła, wnikliwa czułość emocjonalna, którą wtłacza w swoich bohaterów, w ten cudowny przepełniony magią fantasy i baśni Świat, Tim Burton. To właśnie taki, tak naznaczony tą ,,burtonowością" okazał się ten film. Zasłużone: 9/10 w ocenie tytułu!

 

Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie. Disney+ 4K, Dolby Atmos, HDR etc. Obejrzane 4 raz w historii, teraz było to 4 maja, czyli w niedawno minione Święto Mocy dla fanów Star Wars. Pierwszy w dziejach marki Spin-Off wiele tłumaczy i wyjaśnia z perspektywy tego, jak w całym Uniwersum Star Wars powinna funkcjonować Rebelia. Obraz Edwardsa w ogóle jej nie stygmatyzuje, a ukazuje prawdę i dramatyczną historię, która kryje się za walką o wolność dla Galaktyki od terroru imperialnego najeźdźcy. Skala wizualna filmu: porażająca, także genialnie trafiona w sedno tego, co twórca chciał nam przekazać. Zasłużone 10/10 w ocenie tego filmu!

 

P.S. Śmiechłem... No to ciekawy marketing dla nowego filmu z Uniwersum Planety Małp. 

 

dsds.thumb.jpg.9035b9bcd13741bb2dfdf5ab56f7fc0b.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...