Skocz do zawartości

Trening


Nsp

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki za rady. I jeszcze jedno, na masie, 3x w tyg jak ćwicze, to powinienem wykonywać tyle serii i powtórzeń, aby maksymalnie uszkodzic miesnie (zapomnialem tej nazwy, upadek miesnia?) Innymi słowy, ćwiczyć do końca, na maksa? ;p biceps tak latwo "zajechac" ale np. przy klacie jak robie to tego tak nie czuc.

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza

Postanowilem w koncu zapisac sie na silke, bo niestety stan mojego ciala jest dosyc zalosny. I sie tak w sumie chcialem zapytac o jakies tipy, o ktorych powinienem wiedziec. Ogolnie rzecz biorac to jestem ekto z zerowa kondycja, zerowa masa miesniowa i nieduzymi ilosciami tlusczu ktory gromadzi mi glownie w udach. I sie zastanawiam czy od wejscia cisnac plan na mase czy moze zaczac bardziej casualowo, aby pobudiz i przyzwyczaic cialo do wysilku fizycznego? Powinienem unikac jakichs cwiczen na poczatku aby sobie orzywdy nie zrobic?

Odnośnik do komentarza

Dokładnie jak napisał Litwin oraz Dave. Nie jesteś na takim poziomie, by móc ćwiczyć na danym treningu jedną grupę. Nie byłoby to zresztą specjalnie wskazane dla organizmu, którego musisz do pewnych nawyków przyzwyczaić.
Nie podpatruj innych, tylko z miejsca poproś bez skrepowania trenera by ci pokazał co i jak i dobrał ciężary. Dzisiaj przykładowo podczas treningu widziałem całkiem nieźle zbudowanego chłopaka. Można było sądzić, że wie co robi....
Takiego kociego grzbietu już dawno nie widziałem nawet u laików. Nie ma co się wstydzić, popisywać przed dziewczętami w leginsach, bądź by męskie ego wzięło (jak w jego przypadku) górę i szpanować ile to się nie podniesie przy znajomych.

Walcz o swoja formę, a to będzie wpływało na dobre samopoczucie i zdrowie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja od siebie polecam nieskomplikowane 5x5, podzielone na 2 dni.

 

dzien A

1. przysiad 5x5

2. klata na płaskiej 5x5

3. wiosłowanie (np. pendlaya) 5x5

 

dzien B

1. przysiad 5x5

2. wyciskanie żołnierskie 5x5

3. martwy ciag 1x5

 

Nie ma co kombinować na początku. To są najważniejsze ćwiczenia, które każdy powinien umieć poprawnie robić. Poza tym nie ufam trenerom personalnym, widziałem wielu i wiedzy o przysiadzie nie miał żadny. Polecam książkę Starting Strenght jeśli umiesz angielski. Jak chcesz dłużej uprawiać ten sport i być silnym sku.rwesynem to każdy szczegół się liczy w podstawowych liftach. Dlatego mysle, że trzeba dużo czytać (tylko nie kolorowe gazetki typu men's health, a artykuły od ludzi znających się na biomechanice).

Jak jesteś nowy i nigdy ciezko nie podnosiles, to nie wstydzilbym sie nawet zaczac od pustej sztangi (oczywiscie jak jestes chudziak), i stopniowo zwiekszac wagę - co trening 2.5kg więcej. Pozwoli to na nauke techniki i powinno wyeliminowac ryzyko kontuzji. Ja tak zaczynalem - nie wstydzilem sie - a teraz podnosze w przysiadze i martwym 2x wage swojego ciala. Powolona progresja ciężaru jest najwazniejsza   

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dlatego warto zacząć od pustej sztangi. Bez ciężaru ciężko sobie zrobić krzywdę, a jak inaczej nabrać doświadczenia, jak nie przez ćwiczenie ruchu? 

Przez robienie nóg na suwni, a jeszcze gorzej na smithie, nie da się nauczyć ruchu z wolnym ciężarem.

Tak jak pisałem, wielu trenerów personalnych zna się na bodybuildingu - i spoko. Ale o ćwiczeniach trójbojowych, które uważam za świetne na początek (i nie tylko), mają mało do powiedzenia. Ja po prostu nie zaufałbym w ciemno większości, bo wielu widziałem w akcji.

Tylko, że trzeba dużo czytać, oglądać filmów od tych najlepszych na jutubie, studiować każdy ruch i szczegół.

Odnośnik do komentarza

Ale wzmocnisz mięśnie głębokie i z tym możesz startować pod sztangę,nie jeden nie może prosto ustać z 20 kg olimpijką na plecach.Ja początkującym przez pierwszego miecha daję obwodówkę pół na pół,czyli maszyny i wolny ciężar,stopniowo wprowadzając i budując wystarczającą siłę,by po miechu mógł powalczyć ze splitem i wolnymi ciężarami.

Odnośnik do komentarza

Trener odpada, bo to droga zabawa. Pierwszy trening niby gratis, ale nie wiem czy to każdemu przysługuje, czy tylko tym, którzy kupią minimum jeden następny. 
Jak będzie free dla każdego, to biere  :cebula: 
Chyba, że takie rzeczy jak pokazanie jak się poprawnie ćwiczenia wykonuje jest w cenie karnetu, a osobno płaci się tylko za plan etc? Nie wiem jak to działa.

Z tego co tam wyczytałem w internetach, to na początek zalecają robić tylko ćwiczenia złożone - tak/nie?

Technike robienia ćwiczeń spróbuję podłapać na YT (jak macie jakieś prawilne kanały to możecie podlinkować) i po prostu będę podpytywać innych na siłowni. Pewnie połowa z nich będzie januszami, którzy albo mi nie pomogą, albo nawet zaszkodzą swoimi radami, no ale skoro mówicie, że nawet trener może być januszem, to innego wyjścia nie ma za bardzo.

Opcja z regularnym podnoszeniem wagi ciężarów wydaje mi się ok.


Kolejna sprawa to dieta - warto bawić się w to od samego początku, czy narazie mogę sobie odpuścić?

Dzięki za porady.

Edytowane przez Dahaka
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dieta jest tak samo wazna jak trening a nawet wazniejsza. Im więcej włożysz w to poswiecenia tym wieksze efekty to przyniesie. Poza tym siłownia to zmiana pewnych nawyków i stylu życia wiec czym szybciej tym lepiej jak sie na ten tryb przełączysz. 

 

Co do cwiczen to ja bym leciał FBW z małymi ciezarami.  Nie musisz tez isc do trenera na necie jest masa filmików trenerów zeby podpatrzec jak prawidłowo wykonac cwiczenie.  2-3 miechy i ogarniesz wszystko ze sie sam zdziwisz, na początku organizm strasznie mocno i pozytywnie reaguje na silownie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...