Skocz do zawartości

Trening


Nsp

Rekomendowane odpowiedzi

na zywo wygladasz na wiekszego niz na filmach, no i duzo starzej. Nie wygodnie do tigera ci chodzic?

Tiger ma słaby sprzęt,w energy podobają mi się hummery.Nie czytam dalej że staro wyglądam by się nie obrazić ;) Chciałem zagadać bo miałem białko o smaku masła orzechowego ale to następnym razem albo w sklepie.

Odnośnik do komentarza

A
wyciskanie na skosie dodatnim hantli- 4 serie
martwy ciąg-4 serie
uginanie nóg na maszynie- 4 serie
wznosy nóg do góry na drążku-4 serie
pompki na podporze tyłem-4 serie
przenoszenie hantli za głową-4 serie
wznosy hantli bokiem-4 serie

DNT- rowerek stacjonarny

B
wyciskanie na skosie dodatnim hantli-4 serie
przysiad ze sztangą-4 serie
podciąganie na drążku-4 serie
wznosy nóg do góry na drążku-4 serie
OHP-4 serie
wznosy hantli bokiem-4 serie
pompki na podporze tyłem-4 serie

 

Niedziela-A, Pon-DNT, Wto-B, Środa-A, Czw-DNT, Piątek-B, Sobota-DNT

 

Może być?

 

 

 

Edytowane przez WiekszyZiemniak
Odnośnik do komentarza

 

A

wyciskanie na skosie dodatnim hantli- 4 serie

martwy ciąg-4 serie

uginanie nóg na maszynie- 4 serie

wznosy nóg do góry na drążku-4 serie

pompki na podporze tyłem-4 serie

przenoszenie hantli za głową-4 serie

wznosy hantli bokiem-4 serie

DNT- rowerek stacjonarny

B

wyciskanie na skosie dodatnim hantli-4 serie

przysiad ze sztangą-4 serie

podciąganie na drążku-4 serie

wznosy nóg do góry na drążku-4 serie

OHP-4 serie

wznosy hantli bokiem-4 serie

pompki na podporze tyłem-4 serie

 

Niedziela-A, Pon-DNT, Wto-B, Środa-A, Czw-DNT, Piątek-B, Sobota-DNT

 

Może być?

 

 

 

 

 

Czemu powtarzasz te same ćwiczenia (klata, pompki tyłem) ? Robienia FBW dzień po dniu w ogóle bym raczej unikał. Na mniejsze partie można by zrobić mniej serii (czasowo będzie ciężko z takim treningiem, jak rozpisałeś). Gdzie biceps ? Jakieś wolne ciężary na trica by się przydały. Przy FBW, przynajmniej kiedyś, polecało się zacząć od największych partii i z każdym kolejnym ćwiczeniem robić mniejsze/mniej niszczące fizycznie (czyli nogi-plecy-klata/bary-tric-bic), ale tu już bym sobie zostawił wolną rękę, bo zayebać się na początku (przysiad) też nie jest wesoło.

 

Ja jak już robię tego typu trening co drugi dzień, to wolę opcję A, B, C, podstawowych ćwiczeń jest na tyle dużo, że zawsze można zrobić coś innego, niż na poprzednich dwóch treningach.

Odnośnik do komentarza

Plan przekombinowany, po co wydziwiać jak w internecie są sprawdzone plany FBW, nawet tu na forume, w tym temacie: http://www.psxextreme.info/topic/104037-zbiór-treningów-ktore-warto-sprawdzic/

Jak chcesz trenować 4dni w tygodniu to polecam plan Kachasa z  forum animalpak (forum nie działa, więc nie moge podlinkować do tematu autora z wytłumaczeniem co i jak)

 

 

 

Poniedziałek 

żołnierskie 5x5 
martwy 5x5 
drążek wąsko z obciążeniem 5x5 lub 5x10 
podciąganie sztangi do brody 5x10 
uginanie ze sztangą na biceps 5x10 
Opcjonalnie 
rower-bieg-marszobieg 30-40 min 

wtorek 

płaska 5x5 
dipsy na klatę 5x10 
francuz do czoła na tric 5x10 
siady 5x5 
fronty 5x5 lub 5x10 
opcjonalnie 
rower-bieg-marszobieg-marsz 30-40 min. 

środa OFF 

Czwartek 

Żołnierskie lub clean and press 5x5 
Wiosło sztangą 5x5 lub 5x10 
drążek szeroko z obciążeniem 5x5 lub 5x10 
high pull lub power clean 5x5 
młotki 5x10 
opcjonalnie 
rower-marsz etc. 30 min. 


Piątek 

płaska 5x5 
dipsy wersja na klatę lub coś innego na klatę 5x10 
wycisk wąsko na tric 5x10 
siady 5x5 
box siady 3x3 
fronty 5x10 
opcjonalnie 
rower - bieg 30-40 min 
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ok, rzuciłem okiem na plan Sakera i po lekkim przemodelowaniu, postanowiłem go zastosować. Dlaczego nie skorzystam z gotowego planu, tylko sam świruję? Miałem problemy z kręgosłupem i muszę to uwzględnić w planie, dlatego zwykły mc zastępuje mc sumo, przysiady chyba będę robił póki co bez obciążenia albo z bardzo powolną progresją, ew. wypychanie nóg na suwnicy wrzucę. Priorytetem jest dla mnie klata i łapy, szczególnie tric, dlatego też w planie, który wrzuciłem, biceps chciałem robić raz  w tygodniu, na koniec któregoś z treningów, bo i tak dostaje po (pipi)e przy innych ćwiczeniach. No ale mniejsza, uznałem, że macie rację, plan rzeczywiście wymagał korekt, w związku z czym zdecydowałem się na taką oto wariację planu Pana Sakera, ćwiczyć będę w systemie Niedziela-Wtorek-Czwartek. Poniedziałek, środa, sobota to będzie cardio+rozciąganie. 

 

TRENING A
Przysiady 5x5
Wyciskanie Leżąc 5x5
Podciąganie 5x5
Wznosy bokiem 3x8
Biceps+Triceps 3x8 (uginanie sztangi stojąc i linki)
Wznosy nóg 3x8
Łydki 3x8
 
TRENING B
Martwy Ciąg Sumo 5x5
Wyciskanie Leżąc skos dodatni 5x5
Wyciskanie Żołnierskie 5x5
Pompki na podporze tyłem 3x8
Biceps 3x8
Deska x3
Łydki 3x8
 
Zastanawiam się, czy pompek na podporze nie zastąpić dipsami, bądź na stałe, bądź po prostu mieszać- w jednym tygodniu to, w drugim tamto. Nie będę robił płaskiej sztangą- no może raz na 2 tygodnie, żeby sprawdzić siłę, ale na mnie płaska w ogóle nie działa i klata po tym ćwiczeniu nic mi nie rosła, za to po hantlach na ławeczce widzę postęp.
 
Lepiej już?
Odnośnik do komentarza

To zalezy od cwiczenia, wiele cwiczen na barki to nienaturalne ruchy i latwo wlasnie cos zje.bac. Ale np wyciskanie zolnierskie tylko siedzac robie jak najwiekszym ciezarem.

 

W lydkach wazne jest jak z brzuchem , aby robic krotkie przerwy miedzy seriami. Ja robie max 30 sekund. Jak robilem minute nic nie czulem nastepnego dnia, gdy zmiejszylem do pol minuty lydeczki ladnie piekly.

No i nie 8 powtorzen tylko raczej max albo przynajmniej te 16

Odnośnik do komentarza

Jesli chodzi o tric to wcale go nie robilem ale to byl blad, teraz uwazam ze to jedna z najlepszych partii u mnie. Wiadomo jechalem splitem ale moze cos dobierzesz robilem

 

1) uginanie nad glowa ze sztanga, w sensie trzymasz wyprostowane rece do gory nad sztanga i uginasz za glowe. Tric po tym puchnie niemilosiernie

2) na lawce lezysz, trzymasz sztange jak do wyciskania klaty ale zginasz rece w lokciach tak zeby pracowal tric i przyciagal sztange do glowy tez niesamowite na trica ale tutaj maly ciezar bo kontuzjogenne

3)kladziesz sie na lawce sztange trzymasz za glowa jak najnizej z ugietymi w lokciach ramionami i po prostu te ramiona prostujesz tak zeby sztanga byla na wysokosci poziomo glowy

 

Jak za slabo wytlumaczylem to ci wrzuce filmiki bo po prostu noe chcialo mi sie szukac nazw tych cwiczen

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...