Skocz do zawartości

Trening


Nsp

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam nie wiem co nie

Ale jak sie robi sile, to robi sie po prostu malo powtorzen, duze przerwy miedzy cwiczeniami, wrecz konczy sie jednym powtorzeniem maksymanym mozliwym ciezarem

Ale zdaje mi sie, ze pod MA to trzeba robic cwiczenia na sile dynamiczna, czyli wlasnie jeszcze wiecej ruchow niz jakbys rzezbil i wykonywane na duzej szybkosci. Np. kiedys czytalem, ze Michalczewski na plaskiej bierze 50 kg i macha w ch.uj razy, ale to tylko taka dygresja, ja sie nie znam

Odnośnik do komentarza

jak jestes wystrczajaco mocny, zeby poprawnie zrobic kilka powtorzen z dodatkowym obciazeniem to jak najbardziej. pamietaj - technika najwazniejsza.

 

tori - chodzilo mi raczej o innego Czelewicza, mniejsza z tym.

a co do treningu to przyznam , ze ciezko cos wymyslic, poza standardowymi cwiczeniami jakie mozna wykonywac z takim sprzetem i w domowych warunkach.

Odnośnik do komentarza

jakim - ani to ani to (bez jaj O_o). po prostu ćwicząc klatke ruch ma kończyć się jeszcze na ugiętych łokciach. niby wcześniej o tym wiedziałem (np. ogladałem treningi Słodkiewicza albo Ronniego, którzy tak właśnie wykonuja to cwiczenie), ale mimo to prostowałem rece do końca (odpoczynek dla miesni = mozliwosc zalozenie wiekszego ciezaru).

 

a wlasnie w unoszeniu sztangi nad glowe (z tym ze na suwnicy) rak nie prostuje do konca. biore przez to mniejszy ciezar, ale po zadnym cwiczeniu nie czuje barkow tak dobrze jak po tym wyciskaniu.

Odnośnik do komentarza

True- barki na suwnicy najbardziej "palą", z tym że ja jednak wyprostowuję łapy do końca- ot przyzwyczajenie.

 

A klatke to pewnie tez źle wykonuję, jak 90% moich znajomych czy ludzi na siłowni. statnio podpatrzyłem jak "karki" majce ponad 5 dyszek w bicu robią klatę. Kilka dośc szybkich ruchów (praktycznie o połowę mneijszy zasięg ruchu niz ja wykonuję !!) własnie nie prostując łokci do końca przy bardzo szerokim uchwycie. Trzeb zmienić przyzwyczajenie, mimo że nawet ćwicząc "po mojemu" klatka ładnie pali po praktycznie każdej serii.

Odnośnik do komentarza

no to szczegolnie w przypadku barkow polecam sie przestawic. dodam, ze cwiczenie na suwnicy nalezy wykonywac w waskim chwycie i bardzo powoli (ja opuszczam do wysokosci nosa). świetna sprawa. ostatnio wszystkie porady czerpie od goscia, ktory naprawde zna sie na rzeczy i pokazuje, ze po niewielkich korektach cwiczenia, ktore wykonywalo sie na np. duzych ciezarach moga czlowieka zniszczyc po nalozeniu 1/3 tego co wczesniej; ).

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...