Skocz do zawartości

Trening


Nsp

Rekomendowane odpowiedzi

jehowy siakis ten split, lapy w superseriach ?

sama klata ? bo przeciez rozpietki to jedno z cwiczen klaty, ktore np robie jako pierwsze

poniewaz swietnie rozgrzewa miesnie, barki z kapturem tez na jeden dzien ?

brak nog w ogole ? bieda i tyle.

Jesli cwiczyl bys przez 1.5 roku majac jakies tam sobie przyrosty, z ktorych niebylbys zadowolony, wyprobowalbys inny sposob cwiczen i nagle wszystko idzie do przodu, zostawiasz innych w tyle, powrocil bys do poprzedniego? Wiem, ze moj sposob cwiczen moze dla wielu wydawac sie debilny, nie spotkalem sie by ktos cwiczyl podobnie, jednak cwiczac w ww. kolejnosci, ciagle ide do przodu. Dlaczego w takim razie mam cwiczyc jak inni? Nog nie cwicze z powodu kolan (ale to pisalem achievementach). POZA TYM Mati moglbys wypisac swoje osiagniecia na zlomie, moze akurat mnie to zainteresuje i zaczne cwiczyc inaczej.

Edytowane przez bad-garfield
Odnośnik do komentarza

Hmm cwicze od jakis 3,5 roku, wiekszosc cykli na mase, od niedawna pure sila.

Wzrost 182cm

Waga 78kg

talia 79,5cm

Klata ok 109cm

Biceps 39

udo 63

lydka 44

Przedramie 34

Barow/plecow nie znam

 

Przed tym plywalem zawodowo 5 lat, trenowalem pilke i sprint.

WYciskanie bary ok 78kg

Wyciaskanie plaska 117kg

Skos 88kg

MC nie robie, ze wzgledu na moja kontuzjogennosc

Suwnica na nogi 275kg

 

Cwicze pon-wt sroda wolne czw-pt weekend wolny.

Moj trening nie przekracza zazwyczaj godziny.

Miedzy seriami katuje brzuch w cwiczeniach:

Wznosy na lawce skosnej, machanie nogami na lawce plaskiej, spiecia i machanie nogami wiszac na drazku.

Trenuje splite 4 dniowym jak juz pisalem

1dzien klata-triceps

2dzien nogi-biceps

3dzien barki, kaptur,przedramie

5grzbiet, zarowno najszersze jak i prostowniki

 

Jakbys chcial cos wiecej daj znac, teraz ide spac bom zmeczonym jest.

 

 

Nie musisz robic nog na suwnicy, przeciez lekkie wukroki ze sztanga, wspiecia na palcach, czy ze sztanga na kolanach mozesz zrobic, jak pozniej bedziesz wygladac jak u gory bedziesz Karol Koks a na dole patyczek ? :)

Nie mow, ze nogi masz potezne, bo skoro masz z nimi problemy to ich nie cwiczysz czy tez nie upraawiasz zawodowo jakiegos sprotyu via basen czy pilka nozna, wiec nog nie mozesz miec poteznych.

W kulturystyce chodzi o ROWNOMIERNE rozbudowanie calego ciala a nie tylko danej partii, prawda ?:)

Edytowane przez Mati
Odnośnik do komentarza
Nie musisz robic nog na suwnicy, przeciez lekkie wukroki ze sztanga, wspiecia na palcach, czy ze sztanga na kolanach mozesz zrobic, jak pozniej bedziesz wygladac jak u gory bedziesz Karol Koks a na dole patyczek ? :)

Nie mow, ze nogi masz potezne, bo skoro masz z nimi problemy to ich nie cwiczysz czy tez nie upraawiasz zawodowo jakiegos sprotyu via basen czy pilka nozna, wiec nog nie mozesz miec poteznych.

W kulturystyce chodzi o ROWNOMIERNE rozbudowanie calego ciala a nie tylko danej partii, prawda ?:)

Mam problemy z kolanami, m-c temu musialem sie z tego powodu zwolnic z pracy. Najlepsze (a moze najgorsze jest to), ze lekaze nie wiedza co jest. Ale kto zna dzialanie angielskiej sluzby zdrowia ten wie o czym mowie.

A co do mojej budowy ciala nie sadze zebym wygladal jak kulturysta. Chociazby w takiej "lapie" bo treningu mam max 34cm.

Ale patrzac na kierowce F1 nie powiesz czy jest dobry do poki nie zobaczysz go na torze.

Anyway gratulacje osiagow.

Odnośnik do komentarza

swoja droga, czytalem ostatnio plany treningowe ludzi z sfd, i z 70% pisalo, ze nie robi nog wlasnie dlatego, ze maja z nimi problemy albo sa juz wystarczajaco duze, a mi sie wydaje, ze wiekszej czesci sie po prostu nie chce, bo wola miec dupny biceps niz lydke, a jakas czesc tych ludzi naprawde ma z nimi problemy...

Odnośnik do komentarza

Ja powiem tyle, że przysiady ze sztangą robię od "zawsze", i stopniowo dorzucam ciężar, tak, że jest spora różnica między "dziś" a "rok temu", ale jak po tym okresie wskoczyłem na maszyny, to czułem się, jakbym pierwszy raz trenował tę partię. Dwa inne "światy". Jak część ciała się za bardzo przyzwyczai do pewnego zestawu ćwiczeń, to może potem być niemiłe zaskoczenie, jak słaba się okaże przy czymś nowym.

Odnośnik do komentarza
swoja droga, czytalem ostatnio plany treningowe ludzi z sfd, i z 70% pisalo, ze nie robi nog wlasnie dlatego, ze maja z nimi problemy albo sa juz wystarczajaco duze, a mi sie wydaje, ze wiekszej czesci sie po prostu nie chce, bo wola miec dupny biceps niz lydke, a jakas czesc tych ludzi naprawde ma z nimi problemy...

 

a według mnie chu.jowo wygladają umieśnione uda mocno dlatego głównie nie ćwicze nóg ;f za to łydki bym sobie poćwiczył ale nie mam na czym za bardzo. Poza tym to nie nogami się lansuje ;DDDD

Odnośnik do komentarza

wiekszosc tak robi, bo po co komus potezne nogi ?

Dupeczki leca na wielkie lapska i klate, nawet barkow i kapturow nie trzeba robic, bo laski i tak nie wracaja na nie uwagi.

Zestaw dyskotekowy bic+tric+klata w 3 dniowym splicie ze zmiana na klata+bic+tric i tric+bic+ klata i jest wszystko

co byc powinno dla wyrywacza, nawet nie trzeba cisnac na klate 120kg bo i tak laski o tym nie wiedza, a zawsze mozna sciemnic, ze sie cisnie 150 i jedzi golfem 3.

Odnośnik do komentarza
macie jakieś hinty odnośnie pływania? dosyć szybko zszedłem do 2km w 40 minut i praktycznie po wyjściu z basenu nie czuję już żadnego zmęczenia, pytanie czy pływać jeszcze dłużej czy lepiej z czasem powalczyć i zejść poniżej tych 40? co będzie na kondycję lepsze?

 

W każdym ćwiczeniu, również pływaniu im wyższe Hr, tym lepiej dla kondycji. Od progu 75% (chyba) idziesz bardziej w polepszenie kondycji, niż spalanie tłuszczu. Więc pływaj na tym samym dystansie i śrubuj czas, a nieźle się wyrobisz ;)

Edytowane przez TeBe
Odnośnik do komentarza
jesli chcialbys skupic sie na ramionach, mozesz pzeplywac kilka basenwo nie ruszajac nogami

 

z pływakiem między nogami jestem w stanie przepłynąć góra 4-6 długości i to z odstępami, strasznie daje to po ramionach i raczej unikam żeby barku nie nadwyrężać bo momentami go nie czuję

W każdym ćwiczeniu, również pływaniu im wyższe Hr, tym lepiej dla kondycji. Od progu 75% (chyba) idziesz bardziej w polepszenie kondycji, niż spalanie tłuszczu. Więc pływaj na tym samym dystansie i śrubuj czas, a nieźle się wyrobisz ;)

 

tak też myślałem, dzięki za radę ;]

Odnośnik do komentarza
z pływakiem między nogami jestem w stanie przepłynąć góra 4-6 długości i to z odstępami, strasznie daje to po ramionach i raczej unikam żeby barku nie nadwyrężać bo momentami go nie czuję

nie nie, mi chodzilo o plywanie z uzyciem wylacznie samych rak bez zadnego plywaka, wtedy to dopiero daje po ramionach, ale mode przeplynac jedynie 50 m w ten sposob

Odnośnik do komentarza

Nie daję rady z tym wytrzymałościowym treningiem. Dla przypomnienia:

 

Wytrzymałościowy 2x w tyg (rozgrzewka na skakance, pajace, bokserski, wszystko czasowo 3x2min)

1. Unoszenie nóg do pionu w leżeniu na plecach-(brzuch),

2. Spięcia tułowia w leżeniu (brzuch)

3. Przysiady ze sztangą na barkach(czworogłowe ud),

4. Wyciskanie sztangi w leżeniu na poziomej ławce-(klatka),

5. Unoszenie sztangielek bokiem w górę w staniu-(naramienne),

6. Wyciskanie sztangi zza karku w siadzie-(naramienne),

7. Podciąganie na drążku do klatki -(najszersze grzbietu)

8. Martwy ciąg na sztangą położoną na podwyższeniu -(proste grzbietu),

9. Uginanie ramion ze sztangą stojąc-(bicepsy),

10. Pompki w podporze tyłem -(tricepsy),

11. Wspięcia na palce z obciążeniem na barkach -(łydki).

 

 

pon- muay thai

wt-wytrzymałościowy

śr- muay thai

czw- wytrzymałościowy

pt-luz

sob-jogging rano

ndz-jogging rano

 

Nie daję sobie rady, nie regeneruję się i w ogóle :/ Jak rozwiązać ten problem?

Myślałem, żeby we wtorek sobie darować, a zrobić czwartek i w sobotę.

Doradźcie coś, bo nie chcę się przetrenować. Ogólnie po tajskim kolejny dzień to spompowane mięśnie, zakwasy na łydkach, udach i kolanach.

PS. Myślałem, żeby wyciskanie na ławeczce zastąpić szerokimi pompkami na podwyższeniu na łapy (np. na krzesłach, powiedzmy 30-40x3serie).

Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn
Nie daję rady z tym wytrzymałościowym treningiem. Dla przypomnienia:

 

Wytrzymałościowy 2x w tyg (rozgrzewka na skakance, pajace, bokserski, wszystko czasowo 3x2min)

1. Unoszenie nóg do pionu w leżeniu na plecach-(brzuch),

2. Spięcia tułowia w leżeniu (brzuch)

3. Przysiady ze sztangą na barkach(czworogłowe ud),

4. Wyciskanie sztangi w leżeniu na poziomej ławce-(klatka),

5. Unoszenie sztangielek bokiem w górę w staniu-(naramienne),

6. Wyciskanie sztangi zza karku w siadzie-(naramienne),

7. Podciąganie na drążku do klatki -(najszersze grzbietu)

8. Martwy ciąg na sztangą położoną na podwyższeniu -(proste grzbietu),

9. Uginanie ramion ze sztangą stojąc-(bicepsy),

10. Pompki w podporze tyłem -(tricepsy),

11. Wspięcia na palce z obciążeniem na barkach -(łydki).

 

 

pon- muay thai

wt-wytrzymałościowy

śr- muay thai

czw- wytrzymałościowy

pt-luz

sob-jogging rano

ndz-jogging rano

 

Nie daję sobie rady, nie regeneruję się i w ogóle :/ Jak rozwiązać ten problem?

Myślałem, żeby we wtorek sobie darować, a zrobić czwartek i w sobotę.

Doradźcie coś, bo nie chcę się przetrenować. Ogólnie po tajskim kolejny dzień to spompowane mięśnie, zakwasy na łydkach, udach i kolanach.

PS. Myślałem, żeby wyciskanie na ławeczce zastąpić szerokimi pompkami na podwyższeniu na łapy (np. na krzesłach, powiedzmy 30-40x3serie).

 

Ja również trenuje muay thai ale w poniedziałki środy i piątki (wcześniej parter ale obecnie się przeprowadziłem i mam blisko domu tylko muay thai). Siłownie robię tylko we wtorki i czwartki. Sobotę i niedziele mam całkowicie wolną. Trening na siłce robię na siłę nie żaden hardkorowy wytrzymałościowy czy jak to tam się nazywa. Poza tym codziennie ćwiczę brzuch (oprócz soboty i niedzieli oczywiście)

Jem carbo i aminokwasy właśnie w celu zregenerowania się, do tego też takie specjalne białko co działa na noc jak śpisz. Ogólnie odżywki przy takim wysiłku powinno się jeść bo naprawdę dużo dają. Najlepiej iść do sklepu z takim stuffem (zakładam że sprzedawca to profesjonalista)i powiedzieć co się ćwiczy że się nie wyrabia i wszystko ci powinien rozpisać jak brać i ile na twoją masę i wysiłek. Carbo, aminokwasy i białko to nie majątek.

Odnośnik do komentarza

Suplementuję się gainerem, poza tym w trakcie treningu carbo. Codziennie witaminy i minerały. Myślałem jeszcze o tych stosunkowo nowych produktach treca co to przyspieszają regenerację (jakieś joint packi, czy coś), ale i tak miesięcznie wydaję kupę kasy na suple, dojazdy na tajski i składkę miesięczną (w sumie wynosi mnie to miesięcznie 450-500 zł).

 

Komar, czy tak czy tak Tajski zaliczam 2x w tyg. więc mogę swobodnie tylko sobie manipulować treningi domowe/w terenie.

Odnośnik do komentarza

Ja mam taki. Głownym celem jest rzeźba i smukła sylwetka. Tak, żeby pozbyć się postury "miśka".

 

PON:

- Klata i brzuch

 

WT:

- Bieganie

 

ŚR:

- Biceps, triceps, przedramiona

 

CZW:

- Rower

 

PT:

- Plecy i brzuch

 

SOB:

- Areobik xD

 

NDZ:

- Bieganie

 

 

 

Jakieś korekty? Cwiczy się jeszcze jakieś partie ciała Oo?

 

Nie wiem jakby to ocenili spece. Ja dopiero zaczynam, ale z tego co wyczytałem to na rzezbe w sam raz.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

To wciśniemy te braki we wtorek, a nogi się rzeźbia podczas rowerku. Gdzieś też czytałem, że dobry jest trening FBW, wszystkie partie jednego dnia x3/4 razy w tygodniu.

 

Aha i w sumie najwazniejsze. Takie połączenie jak bieganie i jednoczesnie cwiczenie miesni do dobry pomysł? Co z tego jak wyrobie sobie te miesnnie brzucha jak spale je podczas biegu? Jakieś uwagi?

 

 

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...