Skocz do zawartości

Trening


Nsp

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jarząbek

Jutro trenuje klatke i triceps, zrobie dluzsza przerwe miedzy seriami i troche obnize obciazenie. Zobaczymy ; )

 

Aczkolwiek z wytrzymaloscia zawsze mialem klopoty. Nawet w szkole podstawowej na WFie. Jak przychodził dzien biegu na tysiac metrow, to robilem sie chory ;d

Odnośnik do komentarza

Jezeli chcesz sobie wyrobic wytrzymalosc, to drastycznie zwieksz intensywnosc cwiczen (szybkosc wykonywania, ilosc serii krotkie przerwy), a znaczaco zmniejsz obciazenie. Do tego dodaj aeroby, basenik i powinno byc ok. Twojej masie napewno to nie zaszkodzi, moze zpowolni jej rozrost, ale troche polepszy jakosc no i w przyszlosci nie bd mial problemow z dawaniem z siebie wszystkiego i d(pipi)niem na max.:P

Odnośnik do komentarza

 

Szukalem czegos na konkretne absy. Macie pilki? Dobre sa. I generalnie duzo innych cwiczen na absy potrzebuje, tylko te miesnie ciezko wymeczyc porzadnie. Musze sobie ulozyc jakis dobry program. Klata i ramiona to norma.

Poza tym koksuje na Mass XXL (zapas 10 kilo), amino muscle i krecie :).

 

Gadalem wlasnie z ziomkiem o tym i ten mi wciska, ze lepiej pochodzic na bjj lub mma zeby sobie wyrobic mase. Doping, hajp itd. to na pewno konkret przy treningu w klubie, ale czy faktycznie to lepsze od silki? :)

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc nigdy nie spotkałem się z czymś takim, raczej dominuje opinia, że z masą nie ruszysz do przodu na treningach jakichkolwiek sportów walki. Kondycja, wytrzymałość, rzeźba, siła : tak, ale masa raczej ciężko. No ale to jest mój pogląd.

Zresztą na mma to już w ogóle na mój rozum powinno się chodzić, kiedy masz podstawy jakichś innych sportów walki i przynajmniej nieźle wyćwiczone ciało.

Odnośnik do komentarza

Ja mam wlasnie taki plan, ze ruszam spowrotem do sportow walki po nabraniu masy. Zajawke z mt mialem niesamowita - po prostu zaduzylem sie w tym nieco :). bjj i mma wlasnie dlatego mnie odrzucalo, ze z wycwiczonymi kolesiami nie mam szans na parterze z zaledwie silnymi nogami lecz slaba gora. Z drugiej strony zapasy to przeciez kapitalna silowka i mysle, ze da sie wycisnac wiecej ze swoich miesni z zywym przeciwnikiem, ktory przydusza Cie do gleby, niz ze stalowa sztanga.

Zreszta ziomek, ktory mnie na to namawia jest ode mnie max 2 kilo ciezszy, tylko, ze ma klate ciut szersza. No i kondyche tez juz nie do wyje... :). Nic, narazie biore innego kumpla na silke, bo we 2 jednak jest lepszy doping.

Odnośnik do komentarza

ja tam wrocilem do bjj i boksu, co prawda w bjj za wiele nie umiem, ale mam zamiar dac z siebie wszystko przynajmniej przez kilka nastepnych miesiecy, natomiast boks raczej 3 -4 razy w miesiacu, jeszcze zamierzam jakis trening silowy zrobic sobie, ale raczej stricte pod sw, czyli sila dynamiczna czy jakos tak.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dobra, ćwiczę MT 2x w tyg. kyokushin 1x i chciałbym do tego dodać siłkę. Nigdy nie ćwiczyłem na siłce, chciałbym jednak by te dwa dni w tygodniu łączyły wszystkie ćwiczenia, a nie robienie za każdym razem kilku poszczególnych części ciała.

 

Można takie coś zrobić?

 

Wymyśliłem sobie taki trening:

 

- podnoszenie na biceps 13/10/8

- podciąganie na drążku 13/10/8

- przedramiona na gryfie przodem i tyłem 15/13/10 + ściskacz w przerwach

 

- klatka szeroko 13/10/8

- klatka wąsko 13/10/8

- rozpiętki 13/10/8

- ręce za głowę 13/10/8

 

- szruksy (tak sie to pisze?) 15/13/10

- podnoszenie do klatki na stojąco (to na plecy)

- podnoszenie zza głowy 13/10/8

 

Obciązenie to jakieś 50% mojego ciężaru (ok. 40kg). Mogę ten trening wykonywać jako całość 2x w tygodniu? Zmienilibyście coś, dodali? Korzystałem z różnych książek, ale w sumie nie mam się kogo poradzić czy taki plan ma jakiś sens.

 

Odnośnik do komentarza

Ja na dobrą sylwetkę mam dobry sposób :

- wiosna lato codziennie biegam 10 km

- podnosze się na drążku

- robie brzuszki na skośnej ławeczce

- podnosze hantle 2 x 15 kg

- staram się jeść zdrowo (zero słodyczy)

Powiem wam szczerze ,że efekty są i człowiek lepiej się czuje niż ktoś kto chlapie codziennie piwo i pali szluga.

Odnośnik do komentarza
- szruksy (tak sie to pisze?) 15/13/10

- podnoszenie do klatki na stojąco (to na plecy)

Na ch.uj a nie na plecy (wszystkie aktony mięśni naramiennych, mięsień czworoboczny grzbietu tzw. kapturowy).Nie rob szrugsow jezeli robisz podciaganie sztangi wzdluz tlowia do klatki czy tam brody.Powtarzasz sie i tracisz czas bez sensu.

Z ciekawosci co to jest:

a.ręce za głowę (francuzki?)

b.przedramiona na gryfie przodem i tyłem

 

http://www.kulturystyka.pl/atlas/ z tego skorzystaj

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Domowa siłka ;)

 

Poczytałem trochę, posłuchałem opinii i postanowiłem zrobić w tym wypadku obwodowy:

 

ACT

1. Unoszenie nóg do pionu w leżeniu na plecach-(brzuch),

2. Spięcia tułowia w leżeniu (brzuch)

3. Przysiady ze sztangą na barkach(czworogłowe ud),

4. Wyciskanie sztangi w leżeniu na poziomej ławce-(klatka),

5. Unoszenie sztangielek bokiem w górę w staniu-(naramienne),

6. Wyciskanie sztangi zza karku w siadzie-(naramienne),

7. Podciąganie na drążku do klatki -(najszersze grzbietu)

8. Martwy ciąg na sztangą położoną na podwyższeniu -(proste grzbietu),

9. Uginanie ramion ze sztangą stojąc-(bicepsy),

10. Pompki w podporze tyłem -(tricepsy),

11. Wspięcia na palce z obciążeniem na barkach -(łydki).

 

Czekam na opinie, korekty i ew. dodanie jeszcze czegoś.

Odnośnik do komentarza

Mam do Was pytanie nt. tego mojego obwodowego

- ile średnio powtórzeń każdego ćwiczenia?

- ile powtórzeń całego obwodu?

- czy mógłbym gdzieś wpleść boksowanie z małymi ciężarkami (2kg)? przywykłem to czasem robić jako przerwa od innych treningów

- 2x w tygodniu wystarczy?

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza

O ilości obwodów wolę się nie wypowiadać, bo się nie znam. Tak czy inaczej ważne, żebyś się wyrobił w ok 90 minut treningu (plus minus 15 minut). Licz czas na przerwach, z 90 sekund między seriami i ze 180 sekund między różnymi ćwiczeniami, ale z tego co czytałem, to chyba jednak inaczej to się liczy na obwodowym.

 

Czy 2x starczy : wiesz, gdyby to był Twój jedyny sport, to każdy powie, że to za mało, bo standard to 3 lub 4 razy w tygodniu. Jednak jako że uprawiasz inne dyscypliny, a ta siłka ma, jeśli dobrze rozumiem, poprawić Ci sylwetkę, bez jakichś kosmosów, to powinno starczyć.

 

Boksowanie raczej nie wpłynie negatywnie, ale nie starczy, jak zostawisz to na inne treningi ? Myślę, że chcąc robić to na siłowni, najlepsze będzie wrzucenie tego na samiutki koniec. Zrób trochę aerobów do tego i masz ładne zakończenie treningu na siłce.

 

Sorry, jeżeli się wtrącam w temat, a czegoś nie wiem i w ogóle nie o to Ci chodzi :)

Odnośnik do komentarza

Kupiłem orbitreka na spółę z siostra %-)

 

Teraz planuje jechać

 

Dzień I - Klata + Triceps

Dzień II - Orbitrek 45-60 minut

Dzień III - Plecy + Biceps

Dzień IV - 45-60 minut

Dzień V - Barki + Triceps (powiedzmy że triceps to mój priorytet)

Dzień VI - 45-60 minut

Dzień VII - wolne %)

 

Do tego brzuch co 2-3 dni, sporo rozciągania się na ekspanderze i podciągania na drążku (dzień treningowy pleców oparty na wyciągu i niczym innym (pipi)e - coś ostanio mnie odcinek lędźwiowy bolał%). Planuje dosyć mocną rzeźbę na połowę czerwca - tyle ze startuje juz z dosyć dobrego poziomu bf - zobaczymy co z tego wyjdzie %)

Edytowane przez hustler
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...