Skocz do zawartości

Trening


Nsp

Rekomendowane odpowiedzi

 

Zdecydowanie za mało iksde. Proponuję edycję obydwu postów, bo teraz to wygląda jakbyś się tłumaczył.

no tak wygląda, bo się tłumaczę 

 

W ogole kaszub jestes chuyowy, mowiac komus jak powinna wyglada jego wymarzona sylwetka, a jak nie.

pokaż mi, gdzie ja mówię komuś, jak ma wyglądać jego wymarzone sylwetka, to się spróbuję z tego wytłumaczyć. uwielbiam się tłumaczyć. 

 

 

Faktycznie, nigdzie tak nie napisales. Musialo mi sie przysnic. Wybacz

Odnośnik do komentarza

W temacie o suplach wspomnieliście mi chłopaki że warto by się po tych pierwszych 3 miesiącach cwiczenia przerzucic na trening push&pull. Poczytałem troche o tym w internecie i rzeczywiście wygląda to sensownie.

 

Taki plan na 4 dni treningowe (plus brzuch 2 razy w tygodniu) będzie ok? 

 

 

A) PUSH
1. Wyciskanie sztangi płasko 3 serie
2. Wyciskanie sztangielek skos 3 serie
3. Wyciskanie sztangi z klatki 3 serie
4. Wyciskanie francuskie leżąc 3 serie
5. Przysiady 3 serie
6. Wspięcia 3 serie

B) PULL
1. Podciąganie na drążku 3 serie
2. Wiosłowanie sztangą 3 serie
3. Martwy ciąg 3 serie
4. Szrugsy 3 serie
5. Uginanie ramion ze sztangą 3 serie
6. Uginanie nóg leżąc 3 serie.

Trening A-B nr 2.

A) PUSH:
- Wyciskanie płasko sztanga 4 serie.
- Wyciskanie skos hantle 3 serie.
- Wyciskanie żołnierskie 3 serie.
- Wznosy hantli bokiem 3 serie.
- Francuskie wyciskanie sztangi leżąc 4 serie.

B) PULL:
- Martwy ciąg 4 serie.
- Przysiad z przodu 3 serie.
- uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem 3 serie
- Podciąganie na drążku 4 serie.
- Uginanie przedramion młotkowo z hantlami 3serie.

 

Tym razem dobrałbym sobie ciężary tak, żeby kończyc na 10/12 powtórzeniach max. 

Wszelkie sugestie mile widziane :)

Odnośnik do komentarza

Zrób sobie 5x5 - czyli 5 pięć serii z każdego ćwiczenia po 5 powtórzeń. Jednak dajesz o wiele większe obciążenie. Gdy zostaniesz przy 10/12 to Push&Pull również Cie zniszczy po niedługim czasie bo będzie zbyt mało czasu na regenerację. 

 

Podpowiadam tylko ;) jechałem rok temu na splicie 4 dniowym, zapętlającym się i zdychałem po 2 tygodniach.

Odnośnik do komentarza

Push (Pon/Czw):


- Przysiad - 5x5


- Wyciskanie na ławce płaskiej sztangą - 5x5


- Wyciskanie na barki hantlami - 5x5


- Dipsy na triceps - 4x6


- Wspięcia na palce - 3x8


 


Pull (Wt/Piąt):


- MC - 3x5


- Podciąganie na drążku - 5x5


- Wiosłowanie sztangą - 5x5


- Uginanie ramion - 4x6


- Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia - 3x8

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Teraz przez 8 tygodni polecialem sobie treningiem:

 

 

1.Pompki na poręczach RAMPA 6 Nasz rdzeń całego treningu-ćwiczenie stricte heavy 
2.Wycisk hantli na skosie dodatnim z supinacja RAMPA 8 Asysta-skupienie na górnych aktonach 
3A Wycisk ściskający RAMPA 10-środek latki 
3B Rozpiętki RAMPA 10-szerokość klatki

 

 

Polecam !

Odnośnik do komentarza

dokładnie takiej argumentacji się po tobie spodziewałem. stąd dałem tylko krótki i lekko prowokacyjny wpis.

 

 

zacznijmy od tego, że zbyt wielu ćwiczeń na klatkę piersiową nie ma, bo zespół mięśni klatki piersiowej ma mniej skomplikowaną budowę i funkcjonalność, niż plecy, czy barki.

 

apropo bicia rekordów schabów z remizy. wyciskanie sztangi na płaskiej jest najprostszym technicznie ćwiczeniem, ze wszystkich siłowych ćwiczeń na duże grupy mięśniowe z użyciem ciężaru. jest najbardziej popularnym i rozpoznawalnym ćwiczeniem. pośród plebsu jest też głównym wyznacznikiem siły. najczęściej słysznym przeze mnie pytaniem, jest "ile bierzesz na klatę". to, ile razy ktoś się zapytał ile biorę w martwym ciągu, czy na przysiad, mogę policzyć na palcach jednej ręki. jednak w żadnym stopniu nie ujmuje to skuteczności temu ćwiczeniu. 

 

nawet polotu nie ma do skosu i wielu innych ćwiczeń na klatke

jak chcesz ćwiczyć z polotem, to się zapisz (pipi)a na balet. 

ale po koleji. podstawą budowania masy i siły klatki są wszelkiej maści wyciskania. abstra(pipi)ąc na razie od kątów, to możemy wyciskać przy użyciu sztangi, albo sztangielek/hantli. wyciskanie sztangi jest łatwiejsze technicznie, łatwiej jest się skoncentrować na utrzymaniu napięcia w klatce, niż w przypadku hantli. przy sztandze można też stosować większe obciążenie, gdyż gryf z ramionami tworzą w miarę stabilną ramę i nie trzeba walczyć z równowagą. łatwiej też się można obejść bez asekuracji (chodź zawsze z asekuracją lepiej i bezpieczniej). lepiej sprawdza się w przypadkach dysproporcji siłowej  lewej i prawej strony tułowia, oraz ramion ( zwłaszcza tricepsów).

natomiast jeżeli chodzi o hantle, to mamy większy zakres ruchu w obrębie stawu barkowego, co przekłada się na większe zróżnicowanie bodźców pracujących mięśni. z hantlami można też zchodzić głębiej. można też wyciskać chwytem neutralnym albo suspinacją. 

najlepiej stosować zamiennie sztangę z hantlami, a w przypadku trenningu na poprawę siły skupić się na sztandze.

 

dalej. wyciskanie na klate robimy na trzy standardowe sposoby. płasko, w skosie dodatnim i ujemnym. są to generalnie trzy warianty jednego ćwiczenia, na te same grupy mięśni, gdzie największą pracę wykonuje piersiowy większy (potocznie nazywany klatą). można ten mięsień nieformalnie podzielić na trzy rejony  - środkowy, dolny i górny. przy płaskim wyciskaniu, napięcie rozkłada się mniej więcej równomiernie. przy skosie dodatnim jest większe w górnym rejonie, przy ujemnym schodzi na dolny rejon. najlepiej jest stosować zamiennie przynajmniej dwa z tych sposobów - płasko i górny skos. skos dolny jest nieco problematyczny, bo nie wszystkie sprzęty taki oferują i nie zawsze można dopasować regulację do wzrostu i długości nóg, co kończy się zjeżdżaniem z ławki, mogą też zdarzać się skurcze w dwugłowym uda od trzymania pozycji. na dolne rejony skuteczne są pompki na poręczach.

zdarza się często, że ktoś młóci non stop płaską i w pewnym momencie zauważa brak tak zwanej  góry klatki, po czym olewa płaską i zaczyna katować skos dodatni, żeby nadgonić górę. z koleji przez robienie non stop skosu górnego można nabawić się chuyowych dysproporcji. trzeba mieszać.

 

 tak że, jak ktoś wam powie, że wyciskanie na płaskiej nie ma polotu czy pojary do skosu, albo że sztanga be a hantle git, to możecie go zbyć śmiechem, bo pyerdoli od rzeczy. 

 

dlatego jest coraz czesciej porzucane na rzecz innych cwiczen np dipsow lub wyciskania hantli z suspinacja ;x

trzeba mieszać

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...