Skocz do zawartości

Pomoc


papi

Rekomendowane odpowiedzi

No, tak jak na gifie. Tylko opuszczasz powoli, podnosisz szybciej, drugą rękę możesz oprzeć trochę powyżej biodra żeby czuć napięcie.Możesz pochylić tyłów nieznacznie ku przodowi, sam ustal w jakiej pozycji najlepiej to czujesz. Ale hantla większa, ja używam 20-25, myślę że 15 to jednak minimum. Można zrobić na tym niezłe zakwasy.

Odnośnik do komentarza

Potrzebuje kilku rad. Masówka się skończyła , czas troche zrzucić tłuszczu i się podrzeźbić.

 

Dieta została skorygowana, B 2,7 T 1 W 3

 

Węgle oczywiście o niskim IG prócz potreningowych.

 

Trening siłowy zostawię jak na masówce, dołoże do tego bieganie 3 razy w tygodniu po 30 min.

Biegac będe sobie wieczorkiem.No i ABS2

 

Będzie działać? :)

 

Prosze o podpowiedzi bo na rzeźbie to ja sie nie znam zbytnio

 

edit: aha no i co bezpośrednio przed i po bieganiu. Po może być carbo? BCAA nie mam więc odpada.

Edytowane przez canabis
Odnośnik do komentarza

No, tak jak na gifie. Tylko opuszczasz powoli, podnosisz szybciej, drugą rękę możesz oprzeć trochę powyżej biodra żeby czuć napięcie.Możesz pochylić tyłów nieznacznie ku przodowi, sam ustal w jakiej pozycji najlepiej to czujesz. Ale hantla większa, ja używam 20-25, myślę że 15 to jednak minimum. Można zrobić na tym niezłe zakwasy.

to ćwiczenie znam

to w takim razie jak wygląda pochylanie do boku o którym wspomniałeś :) ?

Odnośnik do komentarza

Panowie, ze wzgledu na obawe o zdrowie, porzucilem wyciskanie glowa w dol i wymienilen je na ponpki na poreczach. Sek w tym, ze zawsze, jesli juz, robilem je na triceos. No i provlem jest taki, ze ciezko jest rozstawic szeroko lokcie i pochylic sie mocbo do przodu, zeby klata pracowala, kiedy na pasie wisi 40kg. Czy ktos mial juz z tym problem? Pro tipy? Sebas? Sorry za literowki, pisane z tnelefonu.

Odnośnik do komentarza

Rzeźba się mocno gryzie z treningiem siłowym, na rzeźbę mały ciężar i w chuy powtórzeń a siłowy duuuży ciężar po 6,8. Lepiej ustal sobie priorytet i zdecyduj. Bieganie dobrze współgra z rzeźbą, 3 x 30 jest dobrze. Po bieganiu najlepiej sama woda, carbo po treningu.

Nie sądze aby się gryzło. Myśle że więcej zależy od diety czy masówka czy rzeźba

Odnośnik do komentarza

No ale nie zrobisz dobrej rzeźby na dużym ciężarze. Sam się w(pipi)iam, bo lato idzie i nie zrobiłem oczekiwanej masy a jak sie zaczną upały to pewnie zgubie ze 3 kg.

Yaczes - na koniec klaty zawsze robię szwedki na szerokim rozstawie łokci i mocno pochylam się do przodu, ale 40 kg przywiązane do pasa w takiej pozycji (może w plecak) to chyba masakruje staw barkowy, nie wiem. No chyba że jesteś 120 kilowym koksem. A ile zrobisz powtórzeń z takim obciążeniem na sucho ?

Odnośnik do komentarza

Ale ja nie robie splita, wiec mam tylko "glowne serie". 5-8 powtorzen. Raz w tygodniu robie takim, raz 30 kg i raz 20kg. I tez ciezko sie pochylic. gdyby raczki byly bardziej wzdluz tulowia, a nie po bokach byloby perfect:/ Nie wiem czemu nikt na to nie wpadl. Ide robic nogi, pozdro.

Odnośnik do komentarza

No ale nie zrobisz dobrej rzeźby na dużym ciężarze. Sam się w(pipi)iam, bo lato idzie i nie zrobiłem oczekiwanej masy a jak sie zaczną upały to pewnie zgubie ze 3 kg.

Yaczes - na koniec klaty zawsze robię szwedki na szerokim rozstawie łokci i mocno pochylam się do przodu, ale 40 kg przywiązane do pasa w takiej pozycji (może w plecak) to chyba masakruje staw barkowy, nie wiem. No chyba że jesteś 120 kilowym koksem. A ile zrobisz powtórzeń z takim obciążeniem na sucho ?

Nie robie typowo ostrej masówy.

Duży ciężar ale nie maksymalny. Tak aby zrobić 12 serii po załóżmy 8-10 powtórzeń.

Odnośnik do komentarza

Panowie, ze wzgledu na obawe o zdrowie, porzucilem wyciskanie glowa w dol i wymienilen je na ponpki na poreczach. Sek w tym, ze zawsze, jesli juz, robilem je na triceos. No i provlem jest taki, ze ciezko jest rozstawic szeroko lokcie i pochylic sie mocbo do przodu, zeby klata pracowala, kiedy na pasie wisi 40kg. Czy ktos mial juz z tym problem? Pro tipy? Sebas? Sorry za literowki, pisane z tnelefonu.

Jeżeli robię triceps- nogi proste, na klatkę nogi ugięte w kolanach i odchylone do tyłu + tułów pochylony do przodu. Nie robię pompek z takim obciążeniem, wolę wydłużyć czas powtórzeń do 3-4 sekund w fazie opuszczania. Na niektórych siłowniach widziałem duże łańcuchy do przewieszenia przez szyję dla dodatkowego obciążenia. Jak nie masz sposobu, żeby zawiesić ciężar wyżej to nie wiem co można jeszcze zrobić.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio kumpel trochę się obija a do siłowni trochę mamy (tylko on ma prawko z nas obu) więc ćwiczę w domu np. bicepsa tricepsa bartki kaptury ... Posiadam tylko hantle i mam pytanie czy bez ławeczki samymi hantlami da się ćwiczyć by były efekty?

Np. Mój trening na dziś

Biceps 5x uginanie przedramienia ze skrętem

5x uginanie przedramienia (młotek)

5x uginanie o kolano

Triceps:5x wyciskanie francuskie hantlami

5x wyciskanie hantli za głowy

5x wyciskanie hantli do tyłu z opadem tułowia

 

Różni się od treningu mojego na siłowni ale nie mam do dyspozycji bramki i reszty maszyn.Czy te ćwiczenia tylko dadzą mi chwilową "pompe"

Odnośnik do komentarza

zmieniane ale do 22 kg wiec jako tako biceps da się robić.Oczywiście 2x 22

PS. Chętnię bym jeszcze z 1 cwiczenie na biceps i jedno na triceps wykonał więc jak znasz jakieś dobre bym był wdzięczny

Edytowane przez szarku123
Odnośnik do komentarza

Jak masz 22 na hantli to możesz tym wyciskać na barki już.

Biceps - uginanie w opadzie (ręka swobodnie zwisa do podłogi), uginanie chwytem młotkowym , uginanie hantli z supinacją , siedząc z oparciem pod lekkim skosem ręce dalej od tułowia (uginanie) , drążek wąskim podchwytem, przy użyciu jakiejś pufy , deski i koca to i modlitewnik można zasymulować.

Triceps - wyciskanie hantli oburącz z za głowy, uginanie ramion w podparciu tyłem (własny ciężar ), pompki na wąsko, pompki na poręczach (krzesła czy cuś)

Jak masz na czym się położyć to możesz sobie tymi hantlami powyciskać na klatę (tylko trochę mało) i rozpiętki . Plecy da się tym robić, przysiady, wykroki, (pipi)a wrzystko....

 

22 i biceps jako tako ? Nie szpanuj :turned:

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...