Skocz do zawartości

Pomoc


papi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ostatnio skurcze lydek, dosc czesto. Myslicie, ze to niedobor np. magnezu, czy ogolnie przemeczenie, czy jeszcze cos innego ? W sumie przemeczonym nie mam byc czym, jest sesja, wiec ze sportem mam stycznosc tylko 1-2 w razy w tygodniu. Od lipca zaczynam ostre treningi i nie chcialbym, zeby skurcze mi przeszkadzaly.

 

Tak w skrócie - wg PVM Nutritional Sciences (nie wiem czy to dobre źródło, ale inne też można łatwo znaleźć na internetach) żaden składnik odżywczy nie zapobiega skurczom. 

http://web.up.ac.za/sitefiles/file/1795/hpc4/dec%202009/Debunking%20common%20sport%20nutrition%20myths.pdf

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Po Tobie to przynajmniej widac.

 

Ty ale o co ci chodzi śmieszny człowieczku? :) Mam jakies tam plecy , 40cm w łapie a ty co? Klata jak u pirata, biceps wykadrowany do reszty plecy jak u dziewczyny i wozisz sie jak dzyndzel na piz.dzie na forum jakbys wygladał jak Burneika przynajmniej i jezdzisz mi jak wyglądam skoro wygladam może nie porywająco ale napewno lepiej niż takie chuchro jak ty   :)  Zreszta jaki sens jest rozmawiac z kims kto proponuje na spalanie tłuszczu cwiczenia siłowe nie aerobowe jak ja z el loco :) koniec offtopa z mojej strony

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Jestes grubym cyganem, wygladasz jak spaslak z baru, ktory nigdy silowni na oczy nie widzial.

Madrzysz sie w kazdym temacie, suplementacja, dieta, trening, w (pipi)e byles (pipi) widziales.

Taki Kazub czy yeti to przynajmniej byki sa, a Ty co ? No (pipi)..

Jakies plecy ? Smalcem oblozone, 40cm w lapie ? Przy 50%bf no problemo.

Ktos Ci w temacie fotki tak subtelnie pojechal, ale nie bardzo zrozumiales, i stad wlasnie stereotypy "miesniakow"

Edytowane przez wronerro
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

oczywiście, że trening siłowy przyczynia sie do spalania tłuszczu ponieważ podczas cwiczen również spalamy kalorie, ale ogólem  na redukcji- dieta>aero>siłowy

 

 

Cwiczenia silowe (wielostawowe) strasznie podkrecaja metabolizm, niczym aero.

Udokumentowane naukowo.

 

Kanabis ma racje. Cwiczenia silowe przed aerobami sa na tyle dobre, ze pozwalaja wypalic zapasy glikogenu z watroby i miesni.I to bylo by na tyle ich roli w paleniu tluszczu. Pozniejsze aeroby zaczynaja spalac tluszcz wczesniej niz gdybysmy zaczeli aeroby na sucho. Wtedy minelo by kolo 20-25 minut nim zaczel sie proces spalania. No i nie wolno zapominac ze tluszcz jak mawiaja, spala sie w ogniui weglowodanow, ktore sa katalizatorem do tego procesu. W innym wypadku nie spalimy tluszczu, a miesnie i tyle z waszej sportowej sylwetki.

 

Tak czy owak, sama silownia na spalanie tluszczu, NIE!

Edytowane przez El Loco Chocko
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jestes grubym cyganem, wygladasz jak spaslak z baru, ktory nigdy silowni na oczy nie widzial.

Madrzysz sie w kazdym temacie, suplementacja, dieta, trening, w (pipi)e byles (pipi) widziales.

Taki Kazub czy yeti to przynajmniej byki sa, a Ty co ? No (pipi)..

Jakies plecy ? Smalcem oblozone, 40cm w lapie ? Przy 50%bf no problemo.

Ktos Ci w temacie fotki tak subtelnie pojechal, ale nie bardzo zrozumiales, i stad wlasnie stereotypy "miesniakow"

 

Tylko sie nie popłacz, to ty podniecasz sie na każdym kroku jaki to super trening wynalazłeś który jak widać po tobie jest ch.uja warty, jakie to nic nie dające  zma kupiłeś a wyglądasz jak szkapa dla której jedyny trening to chyba robienie brzuszków bo nie masz nic, zapadnieta klata i spuchnieta rączka po treningu zresztą ktoś ci już tam napisał ale też chyba odebrałeś to na odwrót jak widać.Aha no i "pochwaliłeś" się nogami xD Po co wogóle je pokazujesz skoro widać że ich nie ćwiczysz 

 

A czy ja gadam coś do Yetiego? Wygląda jak wygląda i szacun za to tez nie widziałem swojego posta który by podważył jego zdanie bo gada z sensem nie tak jak ty dzieciaku. I już nie jęcz o o moim bf bo wyszło u profesjonalnej dietetyczki sportowej 12%, ale nie płacz jak moze zamiast zma zaczniesz łykac więcej ryżu z kurczakiem tez w końcu nie bedzie u ciebie widać żeber. pa cieniasie rośnij

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Przeciez napisałem że oprócz rąk nie ma nic czym sie moze pochwalić, wrzucił nogi po których nawet nie widac żeby przysiad zrobiły zreszta wrzuce na dniach swoje. Nie chce mi sie już pisać na ten temat. Niech robi co chce ale jak wprowadza kogoś w błąd piszac że ćwiczenia siłowe służa do spalania tłuszczu to nich lepiej zachowa takie naukowe wywody dla siebie albo niech podzieli sie z drugim naukowcem litwinem w swoim waskim gronie 

Odnośnik do komentarza

NO niech mnie chooy strzeli, tempy rumunie.

Napisalem, ze trening silowy ROZKRECA METABOLIZM NICZYM KARDIO, czaisz do kabanie z podstawowym wyksztalceniem ?

PODKRECA METABOLIZM a nie jest jedynym slysznym treningiem sluzacym do spalania tluszczu.

Tu na szybko jakis art: http://sekretysportu.pl/trening-silowy-a-spalanie-tluszczu

Juz n kazdym kroku chcesz mi jakos nieudolnie doyebac, ze sam zaczynasz jakies glupoty wymyslac.

Stop rumunizacji europy, right here right now !

Odnośnik do komentarza

ojezu po koleji 

 

1. skurcze są najczęściej skutkiem niedoboru potasu, albo magnezu, albo obu

 

2. tak trening siłowy podkręca metabolizm i sprzyja spalaniu jeśli odpowiednio ustawimy żarcie (no i trening), ale najskuteczniejsze są aeroby o odpowiedniej długości i intensywności

 

3. canabis - 12% to ma wroner i nie ma co sie oszukiwać, jest w dobrej formie, symetria, proporcje, no i widać że robi te nogi , to że nia ma za dużej masy mięśniowej to inna historia 

 

 

 

pięknie złożone zdanie, miodek by był dumny

jak już miodkujemy, to BYŁ BY 

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

Owa długość i intensywność:

 

glukoza_tluszcz.jpeg

 

Intensywność można ogarnąć wzorem Vitazki:

1 krok

Rezerwa tętna = Tętno maksymalne – Tętno spoczynkowe 

Tętno maksymalne - obliczamy jak w sposobie 1 czyli 220 - wiek

Tętno spoczynkowe - mierzymy rano. Po przebudzeniu należy sobie zmierzyć puls - jeszcze przed wstaniem z łóżka.

2 krok

Wymagane tętno =  70% Rezerwy tętna + Tętno spoczynkowe

Przykład:

Wiek 20 lat,  tętno spoczynkowe wynosi 80. 

220 – wiek = Tętno maksymalne -> 200 - 20 = 200

Tętno maksymalne – Tętno spoczynkowe = Rezerwa tętna -> 200 - 80 = 120

70% Rezerwy tętna + Tętno spoczynkowe -> 0,7 * 120 + 80 = 84 + 80 = 160

 

Czyli najlepszym tętnem do spalania tłuszczu będzie 160 uderzeń na minutę.

 

Tętno spoczynkowe to najniższe tętno przy zerowym wysiłku. Dokładnie może być zmierzone najlepiej z samego rana, zaraz po przebudzeniu, nim nawet podniesiemy głowę. Ilość uderzeń na min, będzie naszym tętnem spoczynkowym. Im jesteście lepsi, tym niższe ono będzie. U mnie np. to 58 uderzeń na minute. Najlepsi maja kolo 30.

Wg wzoru moje najlepsze tętno do spalania zamyka się pomiędzy 131-136.

 

Korzystałem z http://www.ironday.pl/spalanie-t%C5%82uszczu-oblicz-odpowiednie-t%C4%99tno-przy-redukcji co by łatwiej zobrazować zagadnienie.

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Mi caly czas chodzlo, ze dla mnie jedynym sensownym treninngiem przy redukcji jest TRENING SILOWY.
Nie mowie o aero bo to podstawa, niektorzy wola te kompleksy metaboliczne, to juz sral pies.

Po prostu TRENING SILOWY + te aeroby u mnie daja najwiecej, a na pewno wiecej niz jakies

fbw, splity czy hst podczas redukcji, to przez 2 strony sie czepiac beda...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...