Skocz do zawartości

Pomoc


papi

Rekomendowane odpowiedzi

Znaczy to nie są jakieś super intensywne treningi w 2 godziny wchodzi czas na przebranie się /kąpiel/35 minut aerbów. Jeżeli żadna partia nie koliguje ze sobą to dlaczego 6 razy w tygodniu jest złym pomysłem? Najlepiej się czuje ćwicząc takim systemem .

Poniedziałek

Klatka - łydki - aeroby

Wtorek

Plecy - łydki - biceps - brzuch

Środa

Triceps - łydki - aeroby

Czwartek

Biceps - łydki - brzuch

Piątek

Barki - kaptury - aeroby

Sobota 

Całe nogi -brzuch

 

Jak na razie nie odczuwam stagnacji tylko bardziej z ciekawości.Bo jeżeli partie ze sobą nie koligują to mięśnie powinny spokojnie się zregenerować , wydaje mi się że już gorzej z regeneracją jak ktoś robi fbw 3x w tygodniu masakrując 3 razy w tygodniu klate/nogi/plecy.

Odnośnik do komentarza

Do tej pory trenowałem trochę na siłce, ale powoli denerwuje mnie tłok, dojazdy i godziny otwarcia. Pomyślałem, że warto zainwestować w sprzęt do ćwiczeń w domu. Budżet jest trochę ograniczony, ale wykombinowałem, że kupiłbym na początek ławeczkę + gryfy do hantli + obciążenie. Warto w taki zestaw inwestować? Na chłopski rozum, to zrobiłbym tym wszystkie partie, ale może się mylę. Co byście radzili?

Odnośnik do komentarza

ławka, hantle, sztanga - to wszystko czego ci trzeba

 

czy warto inwestować ? pytanie względne. podziel sobie siłe ciosu w portfel przez użyteczność. jak duży wydatek, a pobawisz sie miesiąc i olejesz, to nie warto. jak średni wydatek i będziesz naginał przez powiedzmy rok, to warto. i tak dalej

 

nie kupuj gó,vna. za taki zestaw mający ręce i nogi nie zejdziesz poniżej tysiaka    

Odnośnik do komentarza

Do tej pory trenowałem trochę na siłce, ale powoli denerwuje mnie tłok, dojazdy i godziny otwarcia. Pomyślałem, że warto zainwestować w sprzęt do ćwiczeń w domu. Budżet jest trochę ograniczony, ale wykombinowałem, że kupiłbym na początek ławeczkę + gryfy do hantli + obciążenie. Warto w taki zestaw inwestować? Na chłopski rozum, to zrobiłbym tym wszystkie partie, ale może się mylę. Co byście radzili?

 

Zamiast gryfu do hantli kup gryf do sztangi i na poczatek starczy. Ja zainwestowałem w marbo i juz ponad rok grubo jestem zadowolny. No ale pierwsze co to pomysl czy masz zamiar cwiczyc czy to zabawa na dwa miesiace i sprzet bedzie sie kurzył a kasa przepadnie

Odnośnik do komentarza

To, że będę ćwiczył, to wiem. ;) Póki co trzy miesiące za mną, ale satysfakcja po każdym treningu jest wielka.

 

 

Zamiast gryfu do hantli kup gryf do sztangi i na poczatek starczy. Ja zainwestowałem w marbo i juz ponad rok grubo jestem zadowolny.

 

No właśnie celowałbym w sprzęt od marbo. Tylko czy ta sztanga jest niezbędna? Hantlami przecież zrobię i wyciskanie na płasko/skos, rozpiętki, wiosłowanie, przysiady/wykroki + bica/trica. No i do sztangi musiałbym dokupić stojaki. :///

Odnośnik do komentarza

To, że będę ćwiczył, to wiem. ;) Póki co trzy miesiące za mną, ale satysfakcja po każdym treningu jest wielka.

 

 

Zamiast gryfu do hantli kup gryf do sztangi i na poczatek starczy. Ja zainwestowałem w marbo i juz ponad rok grubo jestem zadowolny.

 

No właśnie celowałbym w sprzęt od marbo. Tylko czy ta sztanga jest niezbędna? Hantlami przecież zrobię i wyciskanie na płasko/skos, rozpiętki, wiosłowanie, przysiady/wykroki + bica/trica. No i do sztangi musiałbym dokupić stojaki. :///

 

najlepiej i sztanga i hantle. ale jeśli musisz wybierać, to hantle. nawet bez stojaków zrobisz dużo rzeczy sztangą

Odnośnik do komentarza

Jem obiad około godzinę/godzine i pół przed treningiem. 

Po 3 obwodach fbw zaczyna mnie strasznie brzuch boleć, niedobrze sie robi, czasem sie odbija żarciem. To jest ze zmęczenia czy źle coś jem, za szybko, za wolno, czy jak?

Jak wykonuję serię, to nie czuje tego żołądka, ale to własnie w przerwach jest strasznie :<

Odnośnik do komentarza

No wyobraz sobie ze trawienie to tez jakby praca na silowni, ale dla zoladka. I teraz wyobraz siebie ze robisz wznosy bokiem na barki a do tego probujesz przysiady ze sztanga. Tak sie czuje twoj organizm. Nie bez powodu mowi sie zeby zjesc te dwie conajmniej godziny przed treningiem. Jesli cos ciezkiego, to jeszcze wczesniej. Jak czujesz glod nim zaczniesz trenowac, to albo sie nim nie przejmuj (nie umrzesz z glodu po godzinie) lub wypij do godz przed treningiem porcje bialka.

Edytowane przez El Loco Chocko
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przyjęło się by jeść godzinę/półtora ale ja jak nie zjem 30 minut przed treningiem to cały trening mnie mdli z głodu.

 

Tez tak mam, dlatego najlepiej zjesc cos dłuzej przed treningiem poteznego dajacego power, a na te pół godzinki przed cos lzejszego ;)

 

Co do bannego to ja mam po ostrzejszym niz standardowo treningu szczegolnie plerów ze na koniec chce mi sie rzygać ale to chyba normalne. Chyba

Odnośnik do komentarza

 

 

Nie bez powodu mowi sie zeby zjesc te dwie conajmniej godziny przed treningiem

 

mówi sie ? u każdego wygląda to inaczej. uniwersalne odstępy to myśle że minimum godzine przed i maksimum godzine po

 

 

ale

 

 

 

 

30 minut przed treningiem 

 

to chyba najgorsze rozwiązanie. organizm dzieli energie na trawienie i trening, zamiast skupić się tylko na treningu. kiedyś robiłem tak często ale wyrosłem z tego :obama:  

dopracuj miche przedtreningową - znajdź warianty, które zjedzone na godzinę przed dadzą ci energii na cały trening, a jak lubisz prochy to carbo w trakcie i problem solved 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Koledzy z tego zacnego działu, dajcie mi jakieś rady co robić, żeby zrobić rzeźbę. Mam 186 i 70kg, zapisuję się na kuźnie, mam zamiar chodzić 2 razy w tygodniu, przynajmniej na początku. Czy jakaś dieta musi być przy moich "wielkich" gabarytach? Na jakich ćwiczeniach się głównie skupić. Wiem, że na pakerniach są ludzie, którzy mi wytłumaczą albo i poprowadzą, ale chciałbym uzyskać pomoc od wielmożnych januszów forumowej mordowni.

Edytowane przez Ferris71
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...