Skocz do zawartości

Metal Gear Solid 4


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiego wy zakończenia się spodziewaliście? Patrioci mający po 200 lat? Kosmici? Matrix? Chyba jasne było, że wyjaśnienie będzie proste, tak jak w każdym szanującym się thrillerze. A przecież oparto je na osobach dobrze znanych i będących w całkowitej możności stworzenia patriotów: Doskonały strateg Zero, Geniusz systemów elektronicznych (i informatycznych), Twórca systemów ratownictwa wojskowego, dwóch doskonałych szpiegów i najlepszy żołnierz świata. Jak ostatnio kończyłem 3 część, to byłem strasznie zdziwiony, że się tego wcześniej nie domyśliłem.

 

 

Kilku znajomych: Hej! Zacznijmy panować nad światem! BUM! I tak oto powstali Patrioci.

 

 

Moim zdaniem to lekka przesada.

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Lekką przesadą jest to, jak to hm... streściłeś. To nie stało się ot tak, nagle. Ten proces wyklarowania idei, grupy i przejęcia wpływów dzięki dziedzictwu Filozofów trwał kilkanaście dobrych lat.

Odnośnik do komentarza

Dziś właśnie skończyłem MGS4 i muszę powiedzieć ,że jestem zachwycony. Owszem gra ma kilka błędów ale ogólnie świetnie się bawiłem. Akt 3 był trochę monotonny. Za długo to śledzenie trwało. Szkoda też ,że w Shadow Mosses nie było normalnych strażników tylko te małe robociki. Najbardziej podobał mi się Act 1 i 5 a 2 też był niczego sobie. Ostatnia walka to geniusz niemalże natomiast sama koncówka z Big Bossem trochę śmierdzi kiczem.

Odnośnik do komentarza
jest też to opinia głupia, płytka i nierzetelna.

Ale to z kolei TWOJA opinia, a więc też subiektywna, myślisz zatem że to TY masz rację ? ;).

Niektórym takie zakończenie starczyło, fakt jak w każdym MGS'ie pojawiły się momenty niezroumiałe i kiczowate (zwłaszcza w 4'ce gdzie rzeczywiście "prawda pośrodku" przestaje mieć znaczenie :/) ale cóż jak już mówiłem - to co podało MGS4 starczy wielu ludziom (mi starczyło, nie oczekiwałem dalszego "szukania tajemnicy Templariuszy" w tej historii tylko epilogu z życia Snake'a i to otrzymałem).

 

Odnośnik do komentarza

Po prostu przyznaj że mu zazdrościsz, chłopak lepiej się bawił przy MGS4 niż ty :P <ironia mode on>.

Hm jak się teraz zastanowię to coś w tym jest, śmierć BB rzeczywiście była tragicznie długa i w sumie .. dziwna (cóż przynajmniej powiedział swoje ostatnie słowa i wyjaśnił ostatni sekret), ja sam miałem oczy na wierzchu i wcale nie dlatego że on umiera ... tylko że znowu ..... .

 

Odnośnik do komentarza
To chyba w życiu tv nie oglądałeś i do kina nie chodzisz. Śmieszne są bezkrytyczne zachwyty niektórych. Zachwycajcie się, proszę, ale nie zapominajcie się w tych zachwytach, bo takie kwiatki powstają.

I proszę mi nie wyjeżdżać że to jest opinia subiektywna - bo owszem, jest. Ale jest też to opinia głupia, płytka i nierzetelna.

Rozczaruje Cię. Widziałem wiele filmów i wciąż wiele oglądam. Poziom realizacji tej końcowej walki to kunszt artystyczny w kwestii reżyserii. Ujęcia, muzyka, która podbrzmiewa przy każdym kolejnym zadanym ciosie. Snake i Liquid walczący już nie o wojnę, dominację czy wyzwolenie. Walczący już tylko między sobą, gdzie nie liczy się żaden szczytny cel, tylko walka. A kiedy ogląda się ten pojedynek i zna całą serię, to każda wymiana ciosów przyprawia o dreszcze. I takich emocji nie dostarczył mi żaden film, jeśli chodzi o taki pojedynek. Więc pisanie, że chyba nigdy nie oglądałem TV nie jest tu na miejscu. Każdy interpretuje MGS4 na swój indywidualny sposób, podobnie zresztą jak inne odsłony. Dla mnie cała ta gra to najlepszy tytuł tej generacji konsol.

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Grigori, co jak co, ale do tej walki nie można się podczepić. Świetna realizacja, najazdy na ciosy, oryginalne QTE, różne ujęcia kamer, doskonała muzyka... Zaprawdę, mało jest walk w grach które mogą się temu równać; mało jest również takich pojedynków w filmach.

Odnośnik do komentarza

I w filmach i w grach można znaleźć masę lepszych walk, co nie zmienia faktu, że pojedynek z MGS4 był za(pipi)isty i jest w czołówce mojego prywatnego rankingu.

 

ps. Grigori mała rada dla Ciebie, nie musisz w każdym swoim poście udowadniać jaki to MGS jest shitowy i w ogóle, każdy już zna twoje zdanie w tej sprawie ;)

Edytowane przez Komandos
Odnośnik do komentarza

Mam podobne zdanie co inni powyżej(oprócz Grigoriego,który tylko narzeka),choć dla mnie Akt 3 miał coś w sobie :P najbardziej ucieszyłem się z dostania maski Young Snake....młody Snake na next genach wygląda obłędnie :) I ponowne spotkanie Big Mamy było naprawdę niezłe :)

A tak jak inni wspominali ostatni walka świetna,trochę się z nią meczyłem,ale później znalazłem sposób na tego skurczybyka :P

Odnośnik do komentarza

Mi w kwestii gamplay'u w MGS4 spodobało się to, że Gracz ma swobodę działania na polu walki. Z jednej strony można przemknąć niczym Big Boss, lub korzystając z bardzo bogatego asortymentu broni i tym samym angażować się w konflikt opowiadając się za jedną ze stron walczących, lub za żadną i walczyć z obiema na raz. Świetna sprawa.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj gre skonczylem ;) Byla to pierwsza gra z uniwersum MGS-a, w ktora gralem, gdyz krotkiego epizodziku w postaci nie ukonczonego Substance na piecu nie licze.Musze obiektywnie przyznac, ze gra jest po mistrzowsku wykonana!Gralem z nastawieniem takim, zeby po prostu na chlodno zobaczyc i ocenic jak to Kojima zrobil, poniewaz moj dotychczasowy stosunek emocjonalny do serii wynosil zero stopni.Nie wydaje mi sie, ze jest to gra dla "nowych" graczy, co to to nie.Jest to gra tylko i wylacznie dla fanow!Mnie dodatkowo przeszkadzala slaba znajomosc angielskiego, nie mniej jednak z technicznego i artystycznego punktu widzenia ta gra to arcydzielo!Absolutnie nikt na swiecie nie moze sie z Kojima rownac jesli chodzi o komplementarnosc uniwersum, styl opowiesci, sposob narracji, przywiazanie do szczegolow itp.Chyle czola!No a scenki przerywnikowe to absolutne mistrzostwo swiata!

Edytowane przez Czezare
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...