Skocz do zawartości

HDD do PS2


Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy. Granie z pena przez mizerną prędkość USB (to nawet NIE jest 1.1) jest... powiedzmy dość niekomfortowe ;). Wczytywanie potrafi trwać latami, a zarywające filmy i muzyka dopełniają obrazu tragedii. Co prawda pałęta się gdzieś po sieci lista gier, które podobno działają z prędkością porównywalną do tej z odczytu z DVD, ale ZTCP było na niej niewiele godnych uwagi tytułów. Najwygodniejsza opcja grania na PS2 w dzisiejszych czasach, to albo HDD albo przez sieć (tak, jak kolega wcześniej napisał - może być przez router, może być też dysk sieciowy). 

Tak na marginesie gry z PSX-a wczytują się z pendrive`a normalnie, tj. dość szybko :>.

Edytowane przez Meanthord
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gdyby ktoś mnie zapytał jaka kombinacja PS2 jest najlepsza żeby móc grać w świetne klasyki z tej konsoli to nadal uważam że 

  • PS2 Fat za jakieś 80 zł (max)
  • Network Adapter 100 zł
  • Dysk ATA 80 giga wystarczy (do 30 zł ?)
  • Memorka z HDLoader (20 zł)

Ze slim jest więcej problemów żeby zmusić ją do grania w gry z dysku i samą konsolę można kupić nieco drożej niż FAT

Odnośnik do komentarza

Na allegro pojawiły się NA za 100zł więc się skusiłem. Sprzedaję slima i poluję na Fata właśnie. Wszystko poza tym mam (dysk miałem jakiś stary, memorkę zamówiłem).

u55r - jak to jest z kompatybilnością gier - wszystkie w 100% działają? I druga sprawa - czy Fat może mieć uszkodzony laser? No i trzecie - jak sobie radzisz z kopiowaniem gier na dysk? To w końcu ATA :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jest kilka gier które wymagają patcha aby działały poprawnie ale są w internecie wersje już spatchowane więc dziś kompatybilność jest niemal 100%.

 

Tak konsola może mieć uszkodzony laser to nie przeszkadza w kopiowaniu gier na HDD w konsoli. Do tego mam kabel skrosowany, łącze laptopa z konsolą tym kablem uruchamiam program do kopiowania i gra przerzuca się na dysk.

 

Mając starszy komputer z możliwością podłączenia dysku ATA szeroką taśmą można użyć programu WinHIIP.

 

Inna metoda to połączyć kablem PS2 z network adaptera do Routera, ustawić połączenie sieciowe i wrzucać gry na Dysk przez sieć.

 

Robię tak z grami, których nie mogę dostać na płycie np. Resident Evil 4 Special Edition, a resztę kupuję do kolekcji. 

Edytowane przez u55r
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy temu...

Mam problem.

 

 

Jeśli mam podpięty dysk przez NA, to HD Loader zawiesza się na ekranie startowym, a Open PS2 Loader nawet się nie uruchamia, pojawia się tylko czarny ekran. Natomiast, gdy dysk jest odpięty programy normalnie działają. Wg strony ps2drives.x-pec.com dysk jest kompatybilny z konsolą.

 

 

Podobna sytuacja jest jak wchodzę przez menadżer plików na dysk. Słychać tylko, że dysk pracuje oraz pojawia się informacja "Wczytywanie dysku...", ale zaraz po tym konsola się zawiesza. Na PC dysk normalnie działa.

Odnośnik do komentarza

Jednak jest w czymś problem. Przy uruchomieniu gier HD Loader i OPS2 Loader znowu się zawiesza. Sprawdziłem dysk programem Crystal Disc Info i jego stan jest dobry.

 

Myślałem, ze konsola odmawia posłuszeństwa, ale spróbowałem uruchomić kilka gier z pendrive'a i działały, więc to raczej wina NA.

 

 

E;

 

Tak gwoli wyjaśnienia; problem rozwiązał dysk, który jest najbardziej kompatybilny z PS2. Mowa oczywiście o dysku Maxtor.

Edytowane przez Grzes!ek
Odnośnik do komentarza
  • 6 lat później...

Jeśli chodzi o wersje SLIM, to się okazuje, że 7000x (czy też 700xx? nawet nie wiem jakie były) ma na płycie głównej ścieżki do podpięcia dysku.

 

Komuś się nudziło i zrobił takie coś:

 

https://gusse.in/shop/ps2-modding-parts/ide-resurrector-flex-cable-for-spch700xx/

 

(wysyłka z Francji więc odpada ewentualne cło)

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Ratunku

Mam hdd w ps2 1gb. Zainstalowane gry PS2 na 95% dysku. Odpalało się z mc jak i z samego hdd. Postanowiłem spróbować odpalić gry z PS1 z hdd. Przeprowadziłem te konwersje. Kopie plików POP, Popstarter, konwersje obrazu ps1 na vcd. I zadziałało. Ale kopiowanie gry ps1 przez usb zajęło 35 min…. Wiec pomyślałem odłączę hdd z ps2 i połączę przez usb z PC i tak szybko pokopiuje kilka gier z ps1. I chuj. Coś się zjebało. Teraz nie czyta w ogóle tego hdd jako ps2. Żaden program: winhiip, hdldhg. Próbowałem tez bfs batchkit - pierwszy raz. Żaden nie widzi hdd jako dysku ps2 ! Po włożeniu do ps2 tez zero reakcji. Nie klikałem nic w żadnym z tych programów. Nic. Tym bardziej żadnego formatowania !!! Wszystkie gry i dane tam ciagle są a nie działa . Pomóżcie ludzie. Miałem tez odpalony OPL Manager gdy hdd był podpięty do PC po usb, ale tez nic nie klikałem. Jak mam odzyskać dostęp do dysku i danych na ps2. HELP !!!!

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
On 10/14/2023 at 8:41 PM, mrynk said:

Ratunku

Mam hdd w ps2 1gb. Zainstalowane gry PS2 na 95% dysku. Odpalało się z mc jak i z samego hdd. Postanowiłem spróbować odpalić gry z PS1 z hdd. Przeprowadziłem te konwersje. Kopie plików POP, Popstarter, konwersje obrazu ps1 na vcd. I zadziałało. Ale kopiowanie gry ps1 przez usb zajęło 35 min…. Wiec pomyślałem odłączę hdd z ps2 i połączę przez usb z PC i tak szybko pokopiuje kilka gier z ps1. I chuj. Coś się zjebało. Teraz nie czyta w ogóle tego hdd jako ps2. Żaden program: winhiip, hdldhg. Próbowałem tez bfs batchkit - pierwszy raz. Żaden nie widzi hdd jako dysku ps2 ! Po włożeniu do ps2 tez zero reakcji. Nie klikałem nic w żadnym z tych programów. Nic. Tym bardziej żadnego formatowania !!! Wszystkie gry i dane tam ciagle są a nie działa . Pomóżcie ludzie. Miałem tez odpalony OPL Manager gdy hdd był podpięty do PC po usb, ale tez nic nie klikałem. Jak mam odzyskać dostęp do dysku i danych na ps2. HELP !!!!

Czy nadal masz ten problem? Czy juz sobie poradziłeś. Z tego co pamietam to miałem taką samą sytuacje kiedys. Gry wrzucalem z plyt, potem przez kabel krosowy połączony z komputerem. Az pomyslalem ze może szybciej bedzie po prostu podlaczyc dysk do pc i wrzucac iso przez WinHipip'a. I wtedy cos sie popsulo jak u ciebie. Wiec probowalem rozwiazac problem. I udalo mi sie wykryc dysk przez opl menadżera ale musialem go na nowo sformatowac pod PS2. Czysty juz dysk tak sformatowany podlaczylem do PC i jedynie WinHiip i PS2 Hardiness go wykrywaly, wiec bez problemów juz wrzucałem iso z komputera i odzyskalem wszystkie skasowane gry bo wrzuciłem je znowu. Niestety zajelo to pół wieczoru ale problem rozwiązałem. 

Odnośnik do komentarza

No niestety sformatowałem go na nowo. Więc potraciłem wszystkie .iso. A nie miałem ich pokopiowanych na pc... echhh. Część gier mam na innym hdd od ps2 (mniejszym), ale okazuje się że ściąganie z (1) ps2 (hdd) na pc a potem na drugie (2) ps2 hdd, zmienia obrazy gier, i po takim zabiegu wiele gier co działa na (1), nie ruszy na (2)..... 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...