Skocz do zawartości

Battlefield: Bad Company


Rutran

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 845
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Demo SP skonczone 2x, fajny luzny klimacik miedzy zolnierzami w oddziale, widac ze bedzie sporo humoru, samo strzelanie tłuste, mozna sobie podemolowac. Zobaczymy jak bedzie w temacie misji, na razie widac ze bedzie sporo jezdzenia ( to na + ), czekam na jakies oryginalne patenty w misjach ;] Zaraz ide obcenic, czy poprawili kod sieciowy w multi.

Odnośnik do komentarza

Niestety w większości gier online problemem są spore lagi. Oby w pełnej wersji ich nie było, bo praktycznie uniemożliwiają one grę i powodują całkowity chaos powiązany z waleniem na oślep do wszystkiego co się rusza.

Tak to gra miło mnie zaskoczyła, może jeśli chodzi o precyzję sterowana nie jest to COD4, ale ujdzie. Poza tym grafika bardzo dobra, najlepsze wrażenie robią ruchy i twarze kompanów.

Chyba najlepsza gra mająca wyjść w te wakacje.

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

Laaaaaaaaaaaaagi, kurde bela, mam im teraz zawierzyć, że w pełnej wersji je wyeliminują?

 

Plusy:

 

-Zniszczenia

-Unlocki

-Nowe bronie, np. armata

-Tryb

 

 

Minusy:

 

-Lagi

-Fatalne sterowanie pojazdami. Żeby było śmieszniej nie da się zapisać swoich ustawień w wypadku ich zmiany - ot trzeba to zawsze zmieniać ręcznie

-Grafika - Ot, MC Deluxe

-I chyba aiming - ale z tym się wstrzymam do pełnej wersji. Póki co jest b. randowmo. Ale to na 90% przez lagi.

-Przegięty shotgun

Odnośnik do komentarza

Po zagraniu >10 rund:

- Lagi mialem tylko 2x i od razu zmienialem gre wiec imho problem niewielki

- Aim jest bardzo dobry, zabija sie tak 4-8 kulkami zalezy od dystansu itp

- Niestety zostalo z bety - artyleria, kazdy noob siada w tym i rozwala czolg 1 strzalem, czegos takiego nie powinno byc, bo z grubsza 1 koles na artylerii eliminuje calkowicie pojazdy w druzynie...

Odnośnik do komentarza

Jak włączyłem koło godz. 14-15 to nie miałem żadnych lagów, po 22 już się grać nie dało, ale i tak siałem spustoszenie (czołg+karabinek), bo kolesie nie mogli zbytnio do mnie podejść (lagi). Gra fajna ale opóźnienia skutecznie mnie zniechęciły. Ciekawe jak dziś będzie. Może serwery mają kiepskie, a może duże zainteresowanie demkiem . Pewnie i to i to, ale jak online będzie tak chodził to ja dziękuję, postoję.

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden
Po zagraniu >10 rund:

- Lagi mialem tylko 2x i od razu zmienialem gre wiec imho problem niewielki

- Aim jest bardzo dobry, zabija sie tak 4-8 kulkami zalezy od dystansu itp

- Niestety zostalo z bety - artyleria, kazdy noob siada w tym i rozwala czolg 1 strzalem, czegos takiego nie powinno byc, bo z grubsza 1 koles na artylerii eliminuje calkowicie pojazdy w druzynie...

 

E tam, działko nawet śmieszne, można je łatwo rozwalić. Przynajmniej na OASIS. No i na szczęście ma ograniczony zasięg ;)

 

Odnośnik do komentarza

Lagi są spowodowane wielkim zainteresowaniem Demem. Programiści z DICE przyznają, że nie spodziewali się takiego obciążenia serwerów. Starają się usunąć niedogodności związane z lagami. Taka sytuacja występowała również w Becie przez pierwszy dzień, potem wszystko działało prawidłowo.

Sterowanie jest proste jak budowa cepa i nie widze problemu, jedynie helikopter jest bardziej wymagający, ale to kwestia wprawy.

Grafika jest świetna i nie wygląda jak Modern Combat Deluxe. Bad Company pracuje na nowym silniku Frostbite, a MC chodzi na silniku Ralli Sporta z Xa (plus nowe efekty z 360).

Widać jaki wielki postęp poczynili programiści z DICE od momentu wydania Modern Combat. Bad Company to fizycznie, graficznie i grywalnościowo oraz jakościowo nowa generacja. Na pierwszy plan wybija się destrukcja otoczenia, ostra grafika, masa poligonów, pierwszoligowa animacja postaci, świetne eksplozje, oświetlenie, dynamiczne cienie, kapitalny dym, pył, wzorowo wykonane modele postaci (ilość detali, faktura materiału, oczy itd.) oraz modele broni i pozostałego arsenału. To wszystko dotyczy trybu multiplayer, który w wększości gier nie oferuje takiej jakości. Dzięki silnikowi Frostbite można uczestniczyć w 24 osobowych bataliach i podziwiać jak programistom udało się osiągnąć tak zadziwiające rezultaty. Widać, że mocarny engine potrafi wiele udźwignąć.

Jeśli mowa o artylerii to warto wspomnieć, że mapa Oasis podzielona jest na 5 części, a w każdej dwie skrzynie. Działo ma zasięg do dwóch pierwszych sektorów mapy, a jak ktoś pomyśli to tylko do jednego. Działo artyleryjskie można zneutralizować (zniszczyć) na wiele sposobów.

To lubie w tej grze, ponieważ trzeba myślec i planować w zależności od sytuacji i wpadać na coraz to nowe pomysły, bo stare nie zawsze się sprawdzają. To jest główna zaleta i siła Bad Company (pomysł i skuteczne zastosowanie go kiedy trzeba).

Samym strzelaniem do celu nie wygrywa się w tej grze i to ją wyróżnia spośród innych strzelanin FPS.

Edytowane przez Rutran
Odnośnik do komentarza

:lol: :lol: :lol:

"Na pierwszy plan wybija się destrukcja otoczenia,#niech bedzie# ostra grafika,#żal 8) # masa poligonów, pierwszoligowa animacja postaci# do cod4 2 klasy brakuje jedynie w przerywnikach jest dobra#, świetne eksplozje #mi sie nie podobaja i sa takie same#, oświetlenie, dynamiczne cienie#mowisz o tych kwadratch?#, kapitalny dym, pył#ok#, wzorowo wykonane modele postaci#tylko w singlu w przerywnikach w grze sa inne# (ilość detali, faktura materiału, oczy itd.) oraz modele broni#przecietne# i pozostałego arsenału. To wszystko dotyczy trybu multiplayer, który w wększości gier nie oferuje takiej jakości"

 

gra kuje w oczy brakiem aa i nie wyrabiajacym sie silnikiem graficznym czasem jak obracam glowa mam efekt "rozjezdzania sie" inaczej mowiac "chodzenia po lodzie" skoki nadal z opoznieniem czasem mozna sie zaklinowac "o nic" niestety ja uwazam ze ten rewolucyjny silnik to tylko zmodyfikowany z bf:mc a swiadcza o tym tak samo wygladajace cienie to samo przecietne sterowanie i scrooling ekranu...fizyki raczej nie ma tu zadnej...denerwuje jak typ czasem dostanie z armaty(lufy:) czy granatnika i leci dalej to samo niezniszczalne sufity i niektore sciany walilem czolgiem ze 20 razy zanim typo sie polozyl..(0 trafien odlamkami), za wolny bieg porownujac szybkosc chodzenia...

 

w stosunku do bety dodali chyba podnoszenie broni po trupie.

 

to tyle gra jest bardzo udana, tzn mocno czuc klimat pola bitwy, technicznie nie jest wystrzalowo, super lata sie smiglowcem, ladna jest roslinnosc i wymodelowanie pojazdow od siebie dam 8/10 jesli puszcze sobie do niej soundtrack z rambo :lol: bez tego 7.

 

p.s. jesli strzelamy w typa wiecej niz w singlu a on dalej lata to mamy lagi na takim serverze..

Odnośnik do komentarza

Patrzenie na Bad Company przez pryzmat innych gier np. CoD 4 mija się z celem bo to jak widać dwie różne gry pod każdym względem, graficznym, fizycznym i grywalnościowym.

Ale cały czas widze, że ktoś dąży do zestawienia tych dwóch gier. Cechą wspólną jest to że obie to FPS. Czas przeanalizować dokonania programistów obu tytułów czyli:

Battlefield Bad Company vs Cod 4. Na wstępie warto zaznaczyć że gra jest i będzie zawsze tylko grą to ma być grywalne. Realizm nie idzie w parze z grywalnością.

Interesuje mnie tylko tryb multiplayer, bo tam dopiero widać czy ktoś dysponuje dobrym silnikiem graficznym.

Engine w Bad Company to Frostbite dźwiga 24 postacie do tego tony sprzętu w postaci róznych pojazdów od samochodów opancerzonych (hummer), szybkie (buggie), lekkie i ciężkie czołgi, łodzie i helikoptery, mase działek oraz artylerie z prawdziwego zdarzenia (wszystko wzorowo wymodelowane). Ten cały arsenał jest oddany do dyspozycji gracza, który może swobodnie nim operować. Teren działań jest ogromny, programiści wymyślili kapitalny patent na podział mapy na sektory (po zdobyciu dwóch skrzyń ze złotem otwiera się dalsza część planszy). Kolejnym sporym osiągnięciem jest destrukcja, która sprawuje się znakomicie i ma kolosalny wpływ na rozgrywke, zniszczyć można budynki, ścinać drzewa, kopać w gruncie itd. Wszystko to okraszone jest efektami w postaci eksplozji, odłamków, dymu i pyłu. Podczas starcia obserwujemy spore batalie, liczy się pomysł, taktyka i współpraca, wszystko działa stabilnie. Dzięki serwerom dedykowanym wszystko odbywa się bez lagów. Sterowanie jest dobre. Patrząc na to wszystko widać jednoznacznie, że DICE dysponuje wydajnym i innowacyjnym silnikiem graficznym.

Animacja postaci jest jedną z lepszych. Od strony audio to obecnie wzór do naśladowania.

 

CoD 4 pracuje pewnie na enginie starego coda plus jakieś usprawnienia. Nie oferuje nic odkrywczego, tkwi w standardach z przed wielu wielu lat, jest wtórny i nieefektowny. Jedynie 60 klatek jest ok, ale czasem spada framerate. Silnik obsługuje w praktyce do 16 graczy teoretycznie do 18, ale oczywiście lagi i tym podobne. Nie ma pojazdów, którymi można grać, jedynie stanowią tło :lol: . Teren działań jest mały, w oddali widać tło w postaci bitmapy :lol:. Nie ma destrukcji wszystkie przedmioty i obiekty są chyba przyklejone na Kropelke :lol: . Oddając strzał z bazuki sciana pozostaje nietknięta, mało tego drzewa i inne obiekty też są pancerne. Grając w cod 4 ma się wrażenie uczestnictwa w teatrzyku. Czuć sztuczność i hermetyczność. Podczas starć nie dzieje się nic efektownego ot płytkie najczęściej bezmyślne strzelanie bez pomysłu nie licząc S&D, ale tam dominuje kampowanie, marne wybuchy, a raczej fajerwerki, słaby dym, animacja postaci podczas biegu wygląda komicznie (przebieranie nogami) :lol: . Helikopter to bot czyli porażka, a artyleria to jakiś żart. Widać, że programiści poszli na łatwizne. Całe te perksy i modyfikacje broni psują rozgrywke. Dźwięki są ok. W rozgrywkach często występują lagi.

 

W Bad Company w trybie multiplayer trzeba więcej pocisków posłać w przeciwnika, ponieważ nie ma automatycznej regeneracji energii. Rozgrywka jest tak zorganizowana, aby była równowaga sił. Jeśli ktoś potrafi celnie strzelać wystarczy kilka pocisków. Liczy się precyzja.

Edytowane przez Rutran
Odnośnik do komentarza

nie chcialbym byc nie mily jednak twoja wypowiedz o codzie ma sie nijak co do rzeczywistosci napisales kompletne ..... przedmioty na kropelke? spadaja obrazy cegly ze scian turlaja wiaderka opony itp (nie wszedzie) w bf natomiast masz dym i kawalek sciany snika (bez jakiejs animacji) widac ze nie grales w ta gre dluzej niz 5 minut.....to tyle a co do np dymu i innych rzeczy to w zadnej grze nie ma lepszego niz w cod4...podsumowujac cod jest wielce skilowy trzeba byc caly czas skupionym jak malpa natomiast bf jest przyjemny mozna jesc kolacje i grac i w(pipi) nie bierze jak cie ktos zabije -nic dodac nic ujac tyle

Odnośnik do komentarza

Twoja wypowiedź ma się nijak do Bad Company widać, że nie wiele grałeś w Battlefielda. Ja grałem w multi CoD 4 ponad tydzień w pełną wersje. Na początku przyznaje fajnie mi się grało, ale po kilku godzinach już nie tak bardzo jakoś tak zwyczajnie do tego dochodzą argumenty, które przedstawiłem wcześniej. Ja osobiście oczekuje od gry tego co oferuje Bad Company, czyli interakcji z otoczeniem, sporych batalii przy użyciu ogromnego arsenału broni, gdzie sytuacja nie jest przewidywalna teren ulega ciągłym modyfikacjom (zmiana wyglądu otoczenia poprzez destrukcje, coraz mniej osłon). Gra jest trudna i wymagająca w demie tego nie widć bo ludzie grają bez ładu i składu, ale jeśli przeciwnicy ogarniają to już nie można sobie pograć rekreacyjnie.

W tej grze nie wystarczy mieć tylko skila, ale również pomysł i spory przegląd pola walki.

Dym jest moim zdaniem najlepiej wykonany ze wszystkich gier i jest go kilka rodzajów.

Edytowane przez Rutran
Odnośnik do komentarza
nie chcialbym byc nie mily jednak twoja wypowiedz o codzie ma sie nijak co do rzeczywistosci napisales kompletne ..... przedmioty na kropelke? spadaja obrazy cegly ze scian turlaja wiaderka opony itp (nie wszedzie) w bf natomiast masz dym i kawalek sciany snika (bez jakiejs animacji) widac ze nie grales w ta gre dluzej niz 5 minut.....to tyle a co do np dymu i innych rzeczy to w zadnej grze nie ma lepszego niz w cod4...podsumowujac cod jest wielce skilowy trzeba byc caly czas skupionym jak malpa natomiast bf jest przyjemny mozna jesc kolacje i grac i w(pipi) nie bierze jak cie ktos zabije -nic dodac nic ujac tyle

wow, obraz spadnie ze sciany ale co cos daje? Rownie dobrze moglo tego nie byc. Dalej to jest silnik z Q3 (a dokladniej z Cod2 tyle ze mocno podciagniety) Dym jaki widac na silosach jest ok ale rzucony wyglada juz slabo (na poczatku robil wrazenie ale taki dym to juz byl jak pamietam w COD2 lub 3). Dym lepiej prezentowal Prostreet czy tez Grid w COD4 jest slaby. Podsumowujac 4 to taki quake (szybka rozrywka) zas BF wolniejszy znacznie od CODa ale bardziej taktyczny,itp To sa 2 rozne gry.

Edytowane przez signap
Odnośnik do komentarza
[...]Podsumowujac 4 to taki quake (szybka rozrywka) zas BF wolniejszy znacznie od CODa ale bardziej taktyczny,itp To sa 2 rozne gry.

 

Buhahaha, Cod jak Quake, no nie moge :lol: Skoro to sa 2 rozne gry (CoD i BF) to po co je porownujecie? Moze porownajcie BF i Fife, na pewno znajdziecie wiecej roznic. Gralem w demko BF-a, zarowno w SP i MP. Pierwsze wrazenie kiepskie, spodziewalem sie czegos lepszego, czegos wiecej niz tylko rozwalanie scian. Animacja mi nie podpasowala, jest jakas sztywna. Mimo wszystko pogram w pelna wersje, ale Multi nie wciagnie na pewno tak jak GoW czy CoD 4. Gra ma fajny potencjal ale chyba nie do konca wykorzystany, dla fanow serii pewnie to wystarczy ale jest za duza konkurencja (GTA 4, CoD 4) zeby BF Bad Company zostal zapamietany na dluzej. Dziekuje za uwage :)

Odnośnik do komentarza

Pierwsze wrazenie bylo okropne, gra mnie odrzucila jednak na drugi dzien bylo zupelnie inaczej. Poprostu nieumialem w ta gre grac, to prawda ze trzeba troszke wiecej postrzelac w goscia zeby go zabic niz w takim RS V ale nie az tak znowu dlugo zeby bylo to irytujace. Podoba mi sie klimat wojny, pojazdy, mozna robic naprawde wiele i ma znaczenie taktyka. Grafika wogole wrazenia nie zrobila, moze poprostu mapa jest brzydka. Mam nadzieje ze bedzie lepiej wygladac w pelnej. O co chodzi kiedy gra sie defendersami ? trzeba bronic pkt w nieskonczonosc?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...