Skocz do zawartości

Przeczytałem i polecam!


epl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wściekły Pies

To mowicie ze ten Darth Bane spoczko jest?

 

Jestem fanem SW, ale nigdy nie czytalem zadnych ksiazek z uniwersum bo nie wiedzialem czy sa cos warte - bede musial kiedys obadac (no ale w kiosku za 5zl? to byl zwykly kiosk? za 5 ziko to bym od razu lyknal).

 

A tobie ofsajd polecam gry KOTOR 1 oraz 2 jesli jarasz sie SW - nie tylko jedne z najlepszych gier osadzonych w SW (o ile nie najlepsze), ale i jedne z najlepszych RPGow.

W sumie nawet jesli sie nie lubi gier RPG to warto zagrac dla fabuly, dialogow, swiata, klimatu.

 

 

tak to było w zwykłym kiosku, wydane w ramach tej serii: http://www.hitksiazki.pl/starwars/

nawet ją zamówiłem, miałem dostać w tym tygodniu tom 2 i 3, a dostałem list że w związku z dużym zainteresowaniem wyślą dopiero za 3 tygodnie bo muszą dodrukować :D

 

a co do gier, to ostatnie zastanawiałem się nad SWTOR, ale chyba faktycznie zacznę od Kotorów :)

Odnośnik do komentarza

A mieliście do czynienia z czytadełkami w świecie mass effect tego autora?

 

Ja posiadam "Podniesienie" oraz "Odwet" i niestety typowe średniaki. Całość czyta się lekko, jednak nie spodobały mi się "płytkie" opisy oraz zbyt dużo jednolitych akcji. Od strony technicznej również nie jest to arcydzieło.

 

Łee to nie inwestuje w to :confused: A czytałeś może jakieś książki z uniwersum Dragon Age?

 

Nie, nie miałem styczności z Dragon Age, choć jeśli przyjrzeć się jego twórczości, to większość jest po prostu średnia, jedynie seria o przygodach Darth'a Bane'a, o której już tam ktoś wyżej wspominał, jest godna polecenia.

 

I żeby nie być gołosłownym, wrócę jeszcze na chwilkę do Mass Effecta, cytując Zax'a ze styczniowego numeru PE przy recenzji Mass Effecta 2 na PS3 (numer 162, luty, 2011rok):

 

"Klapa, moi drodzy. Dla miłośników science fiction z prawdziwego zdarzenia (czyli np. dzieł Isaaca Asimova, Stanisława Lema, Poula Andersona, Arthura C. Clarke'a), "Mass Effect: Podniesienie" to bubel w stopniu najwyższym. Brakuje tu spójnej idei, rozmachu, swobodnego pióra i serca. Przez 330 stron Drew Karpyshyn zamęcza nas swoim banalnym stylem, którego kwiecistość i kreatywność można by przyrównać do wyczynów automatycznych translatorów tekstu. Przyznam się, że dawno nie miałem do czynienia z tak beznamiętnymi dialogami i z równie statycznymi opisami scen walki."

Odnośnik do komentarza

Polecam serię kryminałów retro autorstwa Marka Krajewskiego jeśli ktoś jeszcze nie czytał. Dzisiaj skończyłem czwartą część z serii (Festung Breslau), w przyszłym tygodniu zabieram się za piątą - przed ostatnią. Książki są absolutnie genialne, tak samo jak główny bohater - Eberhard Mock.

Odnośnik do komentarza

Wszystkie są powiązane ze sobą, chociaż w każdej toczy się inna sprawa. Poszczególne części nie są prowadzone chronologicznie, więc możesz czytać w kolejności takiej, w jakiej się ukazywały (pierwsza to Śmierć w Breslau), albo w kolejności chronologicznej co do wydarzeń (Widma w mieście Breslau) :)

Odnośnik do komentarza

To wina alkoholu. ;/

 

Skończyłem właśnie Metro 2033 i szukam czegoś do czytania. Najpewniej padnie na Potępionych Palahniuka. I dalej czekanie na Niuch Pratchetta. Ale obie raczej szybko pękną. Myślę nad Sutree McCarthy'ego, sagą Millenium [film Finchera mi się podobał] albo czymś od Umberto Eco [nigdy nie czytałem, kiedyś widziałem Imię Róży i też mi się podobało].

Odnośnik do komentarza

"Taniec ze smokami" zakończony. Tym, którzy nie czytali nie polecam.Dlaczego? Lepiej poczekajcie, aż Martin zakończy cykl, bo będziecie czuli tak paskudny niedosyt i rozgoryczenie brakiem kontynuacji jak ja.

 

Normalnie smutno mi z tego powodu...

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza
Gość trenth

"Taniec ze smokami" zakończony. Tym, którzy nie czytali nie polecam.Dlaczego? Lepiej poczekajcie, aż Martin zakończy cykl, bo będziecie czuli tak paskudny niedosyt i rozgoryczenie brakiem kontynuacji jak ja.

 

Normalnie smutno mi z tego powodu...

 

Na stronie Martina masz rozdział Theon Greyjoya, a w antologiach Silverberga dwa opowiadania dziejące się w Westeros. Czas akcji 100 lat przed pieśnią ognia i lodu ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jako, ze mialem chwilowy urlop od forum to dostałem kilka książek, m in. biografię Steve'a Jobsa. Jak faceta nie znoszę tak cegłą o nim jest naprawdę warta przeczytania. Mnie wciągneła i zmęczyłem ją w dwa dni - na tyle okazała się ciekawa. To, że Jobs był i jest po śmierci ku tasem to zawsze wiedziałem, ale nie wiedziałem, że az takim. Książka warta przeczytania, szczególnie tym, którzy nie znoszą Apple i Jobsa hehe

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

ja polecę klasykiem, bo niedawno ukończyłem cały cykl

 

dla każdego fana SF polecam Diune Herberta - 6 pierwszych tomów łyknąłem bez popitki, Legendy Diuny już trochę słabiej ale dalej ciekawie no i zakończenie Diuna7 podzielona na 2 tomy Łowcy z Diuny oraz Czerwie Diuny

 

cóż mogę napisać, jak ktoś Herberta nie czytał niech spróbuję, bo kreował on magiczny, ciekawy i inny świat :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

William Wharton - Spóźnieni Kochankowie - urzekająca historia o czystej i niewinnej miłości dojrzałego mężczyzny ze starszą kobietą w podeszłym wieku. Przeszłość obydwu kochanków świetnie ze sobą kontrastuje, co potęguje uczucia między nimi. Bardzo zmysłowa i nietypowa powieść, autor nie szczędzi sobie opisu nawet najbardziej namiętnych scen. Książka zdecydowanie stanowi przetarcie szlaku wśród miłosnych powieści, dla mnie może jeszcze ciut zbyt poważna, ale starsi użytkownicy będą z pewnością zadowoleni, albo pocisną niezłą bekę, zależy od punktu widzenia :).

 

Nie będę może zbyt błyskotliwy, ale dla wielbicieli kryminałów polecam Agatę Christie, a w szczególności jej Nemezis - historia opisana jakby w najprostszy, dość banalny sposób bez szczególnych rozgałęzień, ale z drugiej strony to w sumie dobrze, bo wszystko jest spójne i czyta się przyjemnie, szczególnie iż opowieść przedstawia kilka osobowości, które mogą być podejrzane.

Z pod jej ręki czytałem jeszcze "Dziesięciu Murzynków", lecz to raczej tylko dobra pozycja, moim zdaniem występowało tam bowiem zbyt dużo postaci na raz, z którymi raczej ciężko się utożsamić ze względu na ich jednolitość, jakby każda reprezentowała jakąś grupę społeczną. Choć wydarzenia w niej opisane są całkiem zaskakujące.

Odnośnik do komentarza

Spóźnieni kochankowie - świetna książka, ujmująco ujęta historia dwojga kontrastujących ze sobą osobowości. Śmieszy, wzrusza i przede wszystkim porusza tych co bardziej wrażliwych czytelników.

 

Co od siebię mogę polecić? Całego Vonneguta, Marqueza, Zafona? Z pewnością :)

Odnośnik do komentarza

Co od siebię mogę polecić? Całego Vonneguta, Marqueza, Zafona? Z pewnością :)

 

Czytałeś może "Rzeźnię nr 5" albo "Śniadanie Mistrzów" ? Podobno świetne pozycje, ale nigdzie ich nie mogę zdobyć;/ może jak znajdzie się jakiś grosz to w wakacje sobie zafunduję, bo na pewno warto:).

Odnośnik do komentarza

Co od siebię mogę polecić? Całego Vonneguta, Marqueza, Zafona? Z pewnością :)

 

Czytałeś może "Rzeźnię nr 5" albo "Śniadanie Mistrzów" ? Podobno świetne pozycje, ale nigdzie ich nie mogę zdobyć;/ może jak znajdzie się jakiś grosz to w wakacje sobie zafunduję, bo na pewno warto:).

 

Obie czytałem i obie polecam :) esencja charakterystycznego stylu K.V. Ironia, czarny humor, abstrakcyjne wtrącenia od autora i przede wszystkim nietuzinkowe historie - polecam, polecam :) W Empiku zazwyczaj leżą pełne nakłady szczególnie tych dwóch ksiażęk.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...