Skocz do zawartości

Przeczytałem i polecam!


epl

Rekomendowane odpowiedzi

' Gorzka Chwała ' Richarda M. Watta- książka opowiadająca o losach Polski międzywojennej, tragicznej historii nieporozumień z sąsiadami, Piłsudskim i Dmowskim, cudzie nad Wisłą ; genezą konfliktów, porozumień i ruchów Polski na arenie międzynarodowej. Gorąco polecam wszystkim spragnionym wiedzy o polskiej historii.

 

' Proces ' Franza Kafki- Mam spory mętlik w głowie. Mnóstwo symboli, przenośni, dwuznaczności. Arcydzieło literatury, do którego będę musiał wrócić, bo nie zrozumiałem wszystkiego. Może kiedyś będę mądrzejszy. Jak ktoś nie czytał, niech się wstydzi. Naprawdę świetna książka, dobre studium ludzkiej psychiki.

 

 

Odnośnik do komentarza

Ostatnio właśnie czytałem Kocią Kołyskę. Doskonała książka, trochę pokręcona, może nawet przesadnie ale wcale to nie razi. Wbrew pozorom momentami jest nawet niezła beka.

 

Pod kopułą - jak dla mnie przereklamowany gniot. Gdyby nie King na okładce to zapewne nikt by tego nie czytał. Rozwiązanie całej zagadki było dla mnie tak żenujące, że musiałem się zmuszać by doczytać do ostatniej strony. Poza tym (może to wina tłumaczenia) King nie umie używać przekleństw, przez co prawie każda z postaci używając ich była dla mnie okropnie sztuczna.

 

Niewidoczni Akademicy - moim zdaniem Pratchett w najlepszej formie. Widać, że chłop na starość, jak mu się już poje.bało w baniaku naostrzył trochę swój styl dzięki czemu w końcu czuć, że czyta się książkę dla bardziej ogarniętych ludzi. Ilość beki przekracza wszelkie granice przyzwoitości, skłonny jestem nawet przyznać, że czasami jest trochę za śmiesznie. Ogólnie to wiadomo, że polecam.

Odnośnik do komentarza

Niewidoczni Akademicy - moim zdaniem Pratchett w najlepszej formie. Widać, że chłop na starość, jak mu się już poje.bało w baniaku naostrzył trochę swój styl dzięki czemu w końcu czuć, że czyta się książkę dla bardziej ogarniętych ludzi. Ilość beki przekracza wszelkie granice przyzwoitości, skłonny jestem nawet przyznać, że czasami jest trochę za śmiesznie. Ogólnie to wiadomo, że polecam.

 

U mnie zupełnie odwrotnie. Przy pierwszy książkach o Rincewindzie czy Straży tarzałem się ze śmiechu. A tu jest jakby poważniej. Nie wiem jak to opisać no. ;< Początek strasznie czerstwy ale jakoś tak od 1/3 zaczyna się rozkręcać i jest dużo lepiej. To samo miałem w przypadku Prawdy. :F

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mnie się nie spodobała, a swego czasu było o niej głośno - 'Strach' Grossa. Momentami wyolbrzymione, nie raz przejaskrawione, Gross również jest stronniczy i patrzy na sytuację tylko z jednej strony. Można przeczytać, ja jednak nie dokończyłem, może kiedyś.

 

'Tako rzecze Zaratustra' Nietzsche- to nie dla mnie, fakt, nie spodziewałem się wodotrysków lub śmiesznych dialogów, lecz książka zupełnie mnie nie wciągneła. Nie podzielam poglądów Nietzschego, ale mimo wszystko warto czasami coś takiego przeczytać lub chociaż spróbować.

 

Ogółem dwa złe strzały, złe książki wybrałem :/

Odnośnik do komentarza

Nie ma to jak dobra książka w podróży, gdy czas się dłuży ;)

 

Na pewnym postapokaliptycznym forum znalazłam info o powieści - Droga - Cormac McCarthy

, skusiłam się i łyknęłam jednym tchem.

 

"Mroczna, postapokaliptyczna wizja Stanów Zjednoczonych - pełna ruin i zgliszcz, w których największym zagrożeniem jest śmiercionośny mróz, głód i kanibale a zwykłe przeziębienie może się okazać dramatem i przeszkodą nie do pokonania. "Droga" jest opowieścią o kruchej więzi między ojcem a synem, tlącej się mimo upadku cywilizacji i wartości rozświetlając mroki ponurego świata. To historia trzymająca w napięciu do samego końca, pełna rozpaczy, poświęcenia i strachu, przedstawiająca ciągłą walkę o przeżycie kolejnego dnia. Powieść uznana za największe arcydzieło autora"

 

Polecam wszystkim gustującym w takich klimatach :)

Odnośnik do komentarza

Dobrze, że ja nie muszę się tłumaczyć sweat.gif

 

Całe KDK już czytało, teraz przerabiamy Krwawy Południk i inne Cormack'a whistling.gif

 

Teraz już wiem :) Poczytam w takim razie o tym "Krwawym Południku" i może się skuszę.

Poszukuję obecnie w miejscowych księgarniach "Nostalgia Anioła", ciężko bo w hurtowniach ni widu ni słychu. Oglądałam film - niezwykły i poruszający, zapragnęłam zgłębić stronice powieści Alice Sebold pod tym samym tytułem (The Lovely Bones).

Wiem, ktoś napisze jest na allegro, w księgarni wychodzi taniej ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli podobał Ci się film "Nostalgia Anioła", to książka spodoba Ci się jeszcze bardziej. Ja sam najpierw dorwałem książkowy oryginał, a dopiero później obejrzałem filmową adaptację, która w przeciwieństwie do książki zupełnie mi NIE podeszła. Film jest chaotyczny, porozrywany, nieporównywalnie obcięty w stosunku do książki i stawiający większą wagę na pozaziemską rzeczywistość, niż ma to miejsce w książce. Mnie czytało się ją bardzo przyjemnie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...