Skocz do zawartości

White Knight Chronicles


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 149
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

The Last Remnant 38/40-za wysoko

Haze 34/40-za wysoko

Persona3(33/40)-za nisko

 

parę 40/40 dla dziwacznych gier,wielkie światowe hity czasem dostaję śmiesznie niskie oceny-nie chce mi się szukać.

 

Ja nie kwestionuje tego czy to dobry,zły,czy przeciętny rpg ale Famitsu to cały czas gazeta,która ma jakiś tam wpływ na sprzedaż gier w Japonii,z pewnością stokroć większy niż nasze PSXE czy N+ i wystawienie takiej ,a nie innej oceny wg mnie może spowodować ,że WKC sprzeda się słabo.Mam nadzieję,że tym razem Famitsu wystawiło ocenę adekwatną do gry.

 

A tak btw to cały czas trzymam kciuki za sukces WKC w Japonii i na świecie bo jeśli sprzedaż tej gry okaże się klapą to boje się,że Sony całkowicie porzuci koncepcje ekskluzywnych jrpg na ich konsolę.Sukces marketingowy i dobra sprzedaż możliwe,że w przyszłości zaowocowała by większa ilością jrpg na ps3.

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

http://gamersyde.com/news_7422_en.html

 

Filmiki z gameplaya i przyznam szczerze za dużo o rozgrywce powiedzieć po nich nie można to jednak zdecydowanie nie zachęcają do zapoznania się z grą.Choć w jrpg nie jest to najważniejsze ale jeszcze jedna rzecz rzuca się od razu w oczy- WKC wyszedł na ps2....bo to wygląda wręcz śmiesznie jak na tą generację konsol....śmiem twierdzić,że na poziomie DQ8

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Moze oprawa i rodem z PS2 (brak jakis graficznych dupereli by zadowolic oko) ale zawsze w HD :P.

Ja tam jestem na tytul bardziej nakrecony niz przedtem po tych gameplayach, fakt na pewno nie bedzie to jRPG roku - ale czy posiadacze PS3 maja jakis wiekszy wybor ??... . Zreszta jesli naprawde ktos powaznie siedzi w rpg'ach, nie inwestowalby (narazie) w current geny.

Odnośnik do komentarza

Ale GRAFIKA jest !, tu chodzi o graficzne duperele, rzeczywiście mogliby dodać jakiś shading na budynki (postacie wyglądają rewelacyjnie), może rozmycia ?. Tak czy inaczej gra na pewno u mnie ląduje na półce bo na current genach póki co nie widać niczego ciekawszego, na horyzoncie.

Odnośnik do komentarza

Na gametrailers nowe filmy z cutscenek....ciekawy jestem kiedy Level5 się przyzna,że tą grę zaczęli robić na ps2 ,a potem na szybko skonwertowali ją na PS3...przecież to wygląda jak DQ8 w fullhd.

 

Kurcze ale pewnie i tak kupię bo FFXIII lub V13 wyjdzie znając życie w 2010...

Odnośnik do komentarza

P**** to, wazna jest calosc, gameplaye pokazuja naprawde interesujaca wartkosc akcji i watkow (a tego w FF XII ZDECYDOWANIE nie bylo). Zreszta pmyslcie czym bylby FF XII gdyby wyszedl teraz w niezmienionej formie (zwlaszcza system walki).

Zreszta, i co ze ma identyczny system walki co FF XII ? - jakos wiekszosc jRPG korzysta z sytemu turowego, i nikt nie narzeka ze X jest IDENTYCZNY do Y - a wg wiekszosci jest znacznie lepsza gra.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Po okolo 4 godzinach grania w WKC musze stwierdzic ze gra sie swietnie. Nie znam joponskiego ale tak naprawde do zrozuminia systemu nie jest to konieczne. Sama historie rowniez mozna zrozumic bazujac jedynie na "wideo" a nie "audio". Czesc gry " w miescjie " jest mniej wiecej jak w kazdym jrpg. Jest mapka na ktorej sa zaznaczone wazne miejsca tzn. sklepy z bronia, zbrojami, potionami, ect. Punkt wazny dla rozwoju fabuly zaznaczony jest gwiaztka. System walki jest podobny do tego z ff12 ale jest duzo bardziej rozbudowany, co nie znaczy ze trudny do opanowania. Postac z kolejnymi levelami dostaje pkt za ktore mozna wybrac umiejetnosci jakie chcemy opanowac. Jest tam cos w rodzaju okregu z roznymi skillami, tzn. magia black/white, bron biala roznego rodzaju etc. Po wykupieniu skilla zaznaczam go na czym w rodzaju paska komend. Wiec nie ma klas, mozna bezproblemu stworzyc postac ktora tylko posluguje sie mieczem ale da sie zrobic rowniez hybryde(all in one). AI kompanow jest dobre tzn. nie wpierdalaja sie pod nogi i robia to co trzeba(nie ta jak sheva z re5). Najciekawszym aspektem walki jest tworzenie kombosow. Najpierw nalezy "wykupic" odpowiednia umiejetnosc a potem zaleznie od levela tej umijetnosci mozemy polaczyc odpowiednia ilosc ciosow. Walka knight'em wyglada podobnie co postaciami normalnymi, ale jest bardziej efektowna. Czuc ciezar bialego rycerza. Po polu walki biega sie tak samo jak w ff12. Troche glupio wyglada jak jestem poza zasiegiem wroga a on i tak we mnie trafia i zadaje damage. Co do grafiki to musze powiedziec ze jest duuuzo lepsza niz sie spodziewalem(patrzac na filmy z gt). Ladne oswietlenie, textury w niezlej rozdzielczosci - gdzies na poziomie RE5 demo, bump mapping tez spoko - droga z kamieni wyglada ja prawdziwa :), woda bardzo fajnie wyglada. Czasmi widac piach jak sie "przelewa" po drodze, no i cut sceny sa za(pipi)iste - IMO na wysokim poziomie ff10/12. Jedyne co jest troche z ery ps2 to modele postaci. Mimika jak z ff10, usta ruszaja sie sztucznie, ale juz sposob porusznia sie postaci jest zdecydowanie lepszy. A jeszcze jedno... design przeciwnikow(choc nie wszystkich) jest zajekoorwisty. Takie polaczenie sredniowiecza z manga. Jak narazie tyle, jak pogram dluzej to moze jeszcze cos dopisze. Piszecie ze grafika jest slaba - jezeli graliscie w Enchanted Arms to graficznie WKC jest od niego duzo ladniejszy. Napewno nie jest to gra z ps2 w hd.

Edytowane przez Afroman
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...