Skocz do zawartości

White Knight Chronicles


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 149
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Miałem zamiar kupić tą grę. Widzę jednak, że system walki jest jeszcze bardziej porąbany niż w FFXII.

Grandia mnie zaciekawiła. Po dwóch godzinach grania nie zrozumiałem jednak o co chodzi w systemie walki więc nie było jak kontynuować.

FFXII wciągała jak każda część serii. Po dłuższym zapoznaniu się z systemem stwierdziłem, że takowy nie istnieje. Walka polega na biernym obserwowaniu poczynań AI po wcześniejszym ustawieniu gambitów. Istna porażka. Walki miały być dzięki temu dynamiczniejsze. Oczywiście... Przez całą walkę można było nie wciskać żadnego przycisku. AI partaczyło całą robotę za nas.

Jeśli w WKC gra się podobnie to ja wysiadam.

Odnośnik do komentarza

System walki w FFXII był akurat genialny. Zauważ, że ogólnie wyzwania w RPGach nie polegają na sprawdzeniu zręczności gracza, czy jego szybkości reakcji. Polegają na sprawdzeniu strategii, myślenia, planowania. FF XII pozwalał ci zaplanować wszystko przed walką, a gdyby coś poszło nie tak zawsze miałeś możliwość interwencji. Genialny system, gdzie nie muszę wybierać co 10 sekund ATTACK, aż do śmierci potworka.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

kurde kiedys po pierwszych trailerach dosyc sie napalałem an ta gre, potem o wiele mniej, potem zapomnialem, potem sobie rpzypomnialem ale juz bez napalania, a teraz sumie chcial bym zeby byla fajna, ale chyba jest średnia

 

filmik o walce

http://www.gametrailers.com/video/combat-system-white-knight/60870

jakos strasznie duzo kombinowania sie wydaje.. nie lubie zbyt łatwej walki, ale nei lubie tez przekombinowanej

Odnośnik do komentarza

kurde kiedys po pierwszych trailerach dosyc sie napalałem an ta gre, potem o wiele mniej, potem zapomnialem, potem sobie rpzypomnialem ale juz bez napalania, a teraz sumie chcial bym zeby byla fajna, ale chyba jest średnia

 

Mam identyczne odczucia, szkoda, że będzie najprawdopodobniej tylko średniak, ale...dla mnie średnie rpg ma większą wartość niż hit z jakiegokolwiek innego gatunku, tak że musiałby nastąpić nagły wysyp dobrych erpegów żebym pominął WKC :P

Odnośnik do komentarza

Sciągnąłem ostatnio z amerykańskiego psstore trailer WKC prezentujący walkę w grze. No i w sumie biednie trochę to wygląda, choć widac, że system jest porządnie (jak przystało na level-5) rozbudowany i przejrzysty. Na pewno kiedyś dam szansę temu tytułowi (ko-op!), ale wychodzi w tak beznadziejnym momencie że szok :confused: Pewnie najwczesniej w wakacje pojawi się odowiednia "luka" w natłoku premier, aby sobie na "Łajtnajtkronikyls" pozwolić :tongue:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...