Skocz do zawartości

'Zielony jak ta trawa' DS ver.


marchev

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez napalilem sie na ds'a, nie wiem tylko na jaki kolor sie zdecydowac. Oczywiscie kupuje sobie flashcarta, zeby moc odpalac romy i homebrew, ktorego jest na ds'a w cholere. Wybierajac flashcarta kierowalem sie glownie recenzjami na tym forum: http://gbatemp.net/index.php?showforum=99 oraz recenzjami klientow w sklepach internetowych. Moj wybor padl na SuperCard DS One v3. Z tego co wyczytalem, ma 100% kompatybilnosc z romami oraz z wszelkiego rodzaju homebrew. Poza tym ma sliczne i przejrzyste menu. Wachalem sie miedzy SC a R4, no i podobno R4 ma problemy z niektorymi programami. Poza tym cena za SC + 4gb SanDisk micro sdhc (high capacity) to tylko 48$ z przesylka w tym sklepie: http://www.yallstore.com/supercard-ds-one-...dhc-p-4438.html. Myslicie ze to dobry wybor, czy mozna znalezc cos lepszego? Nie mam pojecia czy SC One jest dostepny w Polsce, jesli ktos mial z nim do czynienia to prosilbym o opinie.

 

Jesli chodzi o romy to chyba najlepsza strona z nimi jaka widzialem w siecie to http://nds.hkorz.com. Wymaga rejestracji, ale znalezc na niej mozna wszystko.

Odnośnik do komentarza

Z SC nie miałem do czynienia, ale R4 na pewno nie jest dobrym wyborem, lepsze jest chociażby M3 (nowsze, większa kompatybilność i ukazuje się jeszcze do niego soft). Stron z romami jest sporo, nawet takich nie wymagających rejestracji. Co do koloru konsolki (zakładam że chodzi o Lite'a) to gorąco polecam crimson black/cobalt black. Raz że to chyba najładniejsze kolory DSa, dwa że dolna część konsolki (ta z dolnym ekranikiem i przyciskami) jest matowa, przez co konsolkę pewniej się trzyma, nawet jak masz lekko spocone dłonie ;) jedyny problem to to, że tej wersji nie wprowadzili do Europy, ale niektóre sklepy sprowadzają ją z zagranicy (ja np. dorwałem na robson.pl). No i zawsze zostaje import jak masz taką opcję.

Odnośnik do komentarza
Moj wybor padl na SuperCard DS One v3. Z tego co wyczytalem, ma 100% kompatybilnosc z romami oraz z wszelkiego rodzaju homebrew. Poza tym ma sliczne i przejrzyste menu.

Miałem problemy z Castlevania: Portrait of Ruin, podczas przeglądania inwentarza konsolka się freezuje, niby na gbatemp jest jakieś narzędzie które wycina muzykę z gry i tym samym poprawia funkcjonalność roma ale u mnie to nie zadziałało ; ) Więc jeśli jesteś fanem Castlevanii to może zainteresuj sie inna nagrywarką albo poczytaj trochę na ten temat w necie.

 

Myslicie ze to dobry wybor, czy mozna znalezc cos lepszego? Nie mam pojecia czy SC One jest dostepny w Polsce, jesli ktos mial z nim do czynienia to prosilbym o opinie.

Złoty medal na GBAtemp, nie znajdziesz nic lepszego.

 

Jesli chodzi o romy to chyba najlepsza strona z nimi jaka widzialem w siecie to http://nds.hkorz.com. Wymaga rejestracji, ale znalezc na niej mozna wszystko.

http://ds.rom-news.org/d0wnl04d5 nie wymaga rejestracji

Odnośnik do komentarza

Ostatnimi czasy powiadają, że Acekard 2 jest najlepszy.

 

R4 strzec się jak ognia. Niestety ostatnio rynek zalała fala klonów R4, które mają OGROMNY problem z uruchomieniem na nich czegokolwiek. Oryginalne R4 też zostało już zapomniane przez wstrzymanie wypuszczania aktualizacji.

Edytowane przez marcin_N
Odnośnik do komentarza
Ostatnimi czasy powiadają, że Acekard 2 jest najlepszy.

 

R4 strzec się jak ognia. Niestety ostatnio rynek zalała fala klonów R4, które mają OGROMNY problem z uruchomieniem na nich czegokolwiek. Oryginalne R4 też zostało już zapomniane przez wstrzymanie wypuszczania aktualizacji.

 

Z tego co widze po mozliwosciach obydwu, SC i Acekard 2 sa sobie rowne. Wybor miedzy nimi ogranicza sie chyba tylko na upodobaniach co do menu... Tak mi sie przynajmniej wydaje, no bo nie widze zeby sie czyms roznily. Obydwie obsluguja 100% romow i homebrew, karty micro sdhc, support roznego rodzaju multimediow... Jedyna przewaga Acekard jest taka, ze jest w wersji na DSi, no i jest tansza od SC.

 

 

edit: wlasnie wyczytalem ze acekard 2 nie ma real-time saving. Zostalo to moze naprawione ktoryms z nowych firmware?

Edytowane przez Forebode
Odnośnik do komentarza
Z tego co widze po mozliwosciach obydwu, SC i Acekard 2 sa sobie rowne. Wybor miedzy nimi ogranicza sie chyba tylko na upodobaniach co do menu... Tak mi sie przynajmniej wydaje, no bo nie widze zeby sie czyms roznily. Obydwie obsluguja 100% romow i homebrew, karty micro sdhc, support roznego rodzaju multimediow...

No tak, bo teraz w sumie wybór jest tylko pomiędzy Supercardem/Acekardem 2/M3 DS Real - to chyba jedyne karty z tych lepszych, które mają "wszystko" ;) Ja osobiście mam M3 i polecam, chociaż tak naprawde każda z tych kart jest dobra.

edit: wlasnie wyczytalem ze acekard 2 nie ma real-time saving. Zostalo to moze naprawione ktoryms z nowych firmware?

Z tego co wiem, to nie, i to jest właśnie chyba jego największa wada. Ale np. w takim M3 podobno RTS jest, a mi coś nie chce działać ;)

Odnośnik do komentarza

Chmmm pogromca... dosyc ciezko mi wymyslac teraz jakie zalety i wady ma konsolka. Dosyc slabe glosniki( kiepska jakosc dzwieku) ale zawsze mozesz grac na sluchawkach. Jesli masz duze lapska bedzie dla ciebie lekko nieporeczny ale przyzwyczaisz sie gwarantuje, co wiecej... Nigdy mi nie upadl z wiekszej wysokosci na ziemie ale wydaje sie, ze po takim upadku moglby niewyrobic ten nasz dual skrin. Z plusow? Masa frajdy, uzycie mikrofonu i stylusa w grach swietnie sie sprawdza. Problem stanowic moga gry, jesli szukasz bardziej arcadeu to znajdziesz tu cos dla siebie ale to raczej nie jest tego typu konsolka. Nastawiaj sie na mario brosy( naprawde fajnie wydane), mase cholernie dobrych jrpgow, wciagajacych point'n' click( Time Hollow- koniecznie), czy po(pipi)ek w stylu harverst moon( ja bardzo lubie). Sa oczywiscie wszelkiej masci trenerzy, zestawy minigierek( rowniez bardzo udane) gdzies tam sie upchal nienajgorszy rts ale wyscigowek( poza mario kartem) szukac jak wiatru w polu. To samo tyczy sie fpp( niby Metroid Prime ale to nie dla kazdego) i w sumie tpp. Chyba sam rozumiesz, ze ta konsolka jest dosyc oszczedna w grafike( co nie oznacza, ze jest to minusem, o nie!).

Przebierac jest w czym. Gdybys sie zdecydowal juz na kupno konsolki, z gadzetow polecam zaledwie folie ochronna( jednak smarujesz stylusem non stop, lepiej byc zapespieczonym), jesli czesto podrozojesz moze jakis pokrowiec ze schowkiem na kardy( to male cholerstwo latwo gdzies zawieroszyc, a szkoda zeby twoja ulubiona gra zostala gdzies w egipskim hotelu wraz z wspomnieniami). Chmm jesli chcesz piracic to pewnie zainwestujesz w acekarda 2... odpala praktycznie wszystko( poza TWEWY :P)

Ok a zatem co do tych gier... ale pamietaj, ze to stuprocentowo moja subiektywna opinia.

Sam posiadam piec gier i raczej nie mysle o zakupie nowych( moze w przyszlosci zainwestuje w Exita, Harverst Moona, dalsze przygody Wrighta czy co tam jeszcze nie wymysla), badz co badz to co mam wystarcza mi: Phoenix Wright: Ace Attorney, Time Hollow, The World Ends Witch You, New Super Mario Bros, Castelvania: Dawn Of Sorrow.

Nie chce Cie ograniczac w wyboze... Mario Kart daje np mase frajdy( szczegolnie opcja DS Download- Gdzie wystarczy miec jednego karda z gra, kumpla z droga konsola i smigacie sobie zawody), pewnie kojarzysz Traume Center, bardzo dobry choc wymagajacy Lost In Blue, Zelda, Rub Rabbits, Elite Beat Agents, jrpgow nawet nie wymieniam bo jest tego sporo. Poczytaj sobie.

No... i to by bylo tyle :P

Zmeczony po pracy jestem, ide spac :)

Edytowane przez okens
Odnośnik do komentarza
no i: "We ship worldwide at no additional charge." ;]

No beskitu, ten sklep to jakaś masakra - nie dość że tak tanio, to jeszcze wysyłają za darmo na cały świat, nawet jak zamówisz tylko jakąś głupią folię na ekranik. Już nieraz z kumplem zamawialiśmy, przesyłka też dosyć szybka. Banny, napewno ktoś ze znajomych ma paypala, z dealextreme naprawdę sie opłaca ;]

Odnośnik do komentarza
no i: "We ship worldwide at no additional charge." ;]

No beskitu, ten sklep to jakaś masakra - nie dość że tak tanio, to jeszcze wysyłają za darmo na cały świat, nawet jak zamówisz tylko jakąś głupią folię na ekranik. Już nieraz z kumplem zamawialiśmy, przesyłka też dosyć szybka. Banny, napewno ktoś ze znajomych ma paypala, z dealextreme naprawdę sie opłaca ;]

 

Tanio jest, bo wszystko leci z chin, ale po opiniach ludzi tam kupujacych mozna stwierdzic, ze towar nie jest trefny.

 

Korzystajcie z okazji, Polska ma chore ceny.

Odnośnik do komentarza
Posiadam kartę EDGE i zastanawiam się jak odpalać na niej gry z GBA, GBC i GB.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Zeby odpalac gry z gba potrzebujesz karty do 2 slotu. Technicznie niemozliwe jest bowiem uruchomienie gry gba ze slotu 1 (gdzie wchodza gry nds). Najpopularniejszym i tanim urzadzeniem teog typu jest EZ Flash 3-in-1 Expansion Pack, ktory moze sluzyc w tym celu , jako dodatkowy ram do przegladarki Opera oraz rumble pack. Cena wynosi chyba z 20 dolcow (danwo nie sprawdzalem. na pewno jest na np dealextreme). Jak masz sprzet to wystarczy wrzucic roma na Edge i odpalic, albo uzyc programu Gbaexploader do odpalania. Niektore karty maja wbudowana obsluge, niektore potrzebuja programu edit: sprawdzilem i uzywa sie gbaexploadera

 

do odpalania romow gbc i gb wystarczy emulator. Nazywa sie Goomba.

 

tak, tez znalazlem ten sklep ostatnio i biore ak2 wlasnie stad. Do tego maja tanie karty, kingston 4gb sdhc $8.90. Nie wiem jak to mozliwe, ale na pewno skorzystam.

polecam lekka podejrzliwosc. na dealextreme mozna dostac podrobke. chociaz zdarzalo sie ze sprzedawali niektore rzeczy po 50% normalnej ceny (tak bylo z cyclods dopoki firma sie nie zbulwersowala i zakazala im sprzedawac swojego produktu).

Odnośnik do komentarza
pytanie mam. zastanawiam się czy kupić Final Fantasy VI Advance czy też zagrać sobie w polską werjsę na emu snesa. i tu pytanie czy na jakimś emulatorze FFVI chodzi bez żadnych problemów? szybko, z dźwiękiem, bez przycięć, bez jakiś uciążliwych kompromisów, bez problemów z sejwami itp itd?

 

oj to zalezy od gry. Taki Harvest Moon na emulatorze smiga jak złoto, ale np. próbowałem Dragon Ball Z Super Saiya Densetsu i krzaczyło strasznie. Z sejwami raczej problemu nie ma

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...