Skocz do zawartości

'Zielony jak ta trawa' DS ver.


marchev

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jakiś sposób, mianowicie Pal Park. Wsadzasz grę z GBA do gniazda na GBA, wersję DS do slotu na gry DS i jazda. Jeśli chcesz mieć pełny pokedex, to nawet musisz tego użyć. Jest kilka wad tego rozwiązania - to nie wymiana, tylko jednostronny transfer, poza tym opcja pojawia się w zasadzie na koniec właściwej gry. Ale jak już przeniesiesz je na DS-a, to możesz się nimi wymieniać do woli między DS-ami.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, kupuję DS Lite dla dzieciaka na komunię, ale jestem zielony w temacie więc chciałem zapytać o kilka rzeczy:

 

1: Czy jest blokada regionalna? Gry z USA będą działać?

2: Jaka jest gwarancja na sprzęt (będę kupować chyba w Saturnie lub MM).

3: Jakie gry polecacie dla dziecka w wieku 9 lat (oprócz Zeldy)?

4: Co trzeba dokupić do konsolki, jakie akcesoria się przydają?

5: Jak wygląda sprawa z sejwami, jest tam jakaś pamięć czy trzeba kupić memorkę?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Witam, kupuję DS Lite dla dzieciaka na komunię, ale jestem zielony w temacie więc chciałem zapytać o kilka rzeczy:

 

1: Czy jest blokada regionalna? Gry z USA będą działać?

2: Jaka jest gwarancja na sprzęt (będę kupować chyba w Saturnie lub MM).

3: Jakie gry polecacie dla dziecka w wieku 9 lat (oprócz Zeldy)?

4: Co trzeba dokupić do konsolki, jakie akcesoria się przydają?

5: Jak wygląda sprawa z sejwami, jest tam jakaś pamięć czy trzeba kupić memorkę?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Ad. 1: DS Lite nie ma blokady regionalnej.

Ad. 2: Tutaj Ci nie powiem jak jest, bo sam byłem od początku posiadaczem używanego Lite'a, więc o żadnej gwarancji nie mogło być mowy. Myślę, że ta kwestia zależy już od sklepu - jako że w Polsce nie ma oficjalnego oddziału Nintendo to wnioskuję, że nie ma czegoś takiego jak darmowe naprawy w ramach gwarancji itd. Ale bez obaw, to mało awaryjna konsolka (może poza bardziej powszechnym przypadkiem luzujących się zawiasów).

Ad. 3: Nintendogs, New Super Mario Bros., Yoshi's Island DS, Super Mario 64 DS - któryś z tych tytułów polecałbym na początek, przystępne tytuły które powinny trafić do kilkuletniego dziecka i przyciągnąć na długo. No i wiadomo, że na DS-ie jest też masa popierdółkowatych tytułów, które trafiają idealnie do najmłodszych.

Ad. 4: Według mnie jedyne akcesorium, które warto mieć od początku to... folia ochronna na ekraniki. Naprawdę warto już na samym początku zabezpieczyć LCD-ki, by później nie męczyć się z graniem na zrysowanym ekranie. Pokrowce i inne etui to już dodatek i tylko od osobistych upodobań zależy, czy rzeczywiście warto je kupić.

Ad. 5: Żadnej memorki nie trzeba kupować, save'y zapisują się po prostu na carcie z grą. Oczywiście wada jest taka, że jeśli gra ma tylko jeden slot na save'a, to za bardzo więcej osób sobie w ten jeden tytuł nie pogra...

Odnośnik do komentarza
2: Jaka jest gwarancja na sprzęt (będę kupować chyba w Saturnie lub MM).
Ad. 2: Tutaj Ci nie powiem jak jest, bo sam byłem od początku posiadaczem używanego Lite'a, więc o żadnej gwarancji nie mogło być mowy. Myślę, że ta kwestia zależy już od sklepu - jako że w Polsce nie ma oficjalnego oddziału Nintendo to wnioskuję, że nie ma czegoś takiego jak darmowe naprawy w ramach gwarancji itd. Ale bez obaw, to mało awaryjna konsolka (może poza bardziej powszechnym przypadkiem luzujących się zawiasów).

2 lata gwarancji producenta sa chyba obowiazkowe wg naszego prawa.

Sam Empik udziela rocznej, przynajmniej taka dali mi na gitare go GH na Wii, pewnie MM/Saturn robia podobnie.

Odnośnik do komentarza

tzw "Geniuin-y" (chyba dobrze napisałem:)) jak to je nazywają na stronach chińscy producenci są praktycznie nie odróżnialne od oryginałów :-( jedyne co może dać ci do myślenia to cena i ewentualnie skandaliczna jakość książeczek w pudełku, no ale o tym to możesz się przekonać dopiero po zakupie... I jeszcze jedno takie piraty to najczęściej kopia jednego i tego samego "kart-a" więc wszystkie mają taki sam numer seryjny i kod do bonusów od Niny(mario64DS), plastiki są praktycznie tej samej jakości nadruki czasami nawet lepszej? ale scalaki raczej nie są zbyt długowieczne a pcb na którym są osadzone ma czasem tendencje do osiągania nieziemskich wręcz temperatur przy nominalnych napięciach! innymi słowy pirata poznasz jak z(pipi) ci konsole lub rozleci się niedługo po zakupie...

 

Ps. jeszcze przypomniałem sobie że pirackie "kart-y" skręcane są najczęściej zwykłymi śrubkami zamiast tymi dziwadłmi stosowanymi przez Ninę

Edytowane przez KiNiO_64
Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair
tzw "Geniuin-y" (chyba dobrze napisałem:)) jak to je nazywają na stronach chińscy producenci są praktycznie nie odróżnialne od oryginałów :-( jedyne co może dać ci do myślenia to cena i ewentualnie skandaliczna jakość książeczek w pudełku, no ale o tym to możesz się przekonać dopiero po zakupie... I jeszcze jedno takie piraty to najczęściej kopia jednego i tego samego "kart-a" więc wszystkie mają taki sam numer seryjny i kod do bonusów od Niny(mario64DS), plastiki są praktycznie tej samej jakości nadruki czasami nawet lepszej? ale scalaki raczej nie są zbyt długowieczne a pcb na którym są osadzone ma czasem tendencje do osiągania nieziemskich wręcz temperatur przy nominalnych napięciach! innymi słowy pirata poznasz jak z(pipi) ci konsole lub rozleci się niedługo po zakupie...

 

Ps. jeszcze przypomniałem sobie że pirackie "kart-y" skręcane są najczęściej zwykłymi śrubkami zamiast tymi dziwadłmi stosowanymi przez Ninę

To ja moge od siebie dodac(trafilem na chinski syf)ze Nalepka na karcie od niny w lewym roku nie jest za okraglona a od chinczyka tak.Pudelko od niny ma wytloczone Nintendo ds a odchinczyka jest to nalepione(widac pod swiatlo),pcb od niny na koncu zawsze ma inny kolor niz gora a u chiniola pcb jest cale zielone to tyle..Jak gry na ds to tylko w sklepie :( lub z mozliwoscia odbioru osobistego

Edytowane przez zaq123456
Odnośnik do komentarza
Jest jakaś strona gdzie jest FAQ gdzie jest opisane jak rozróżnić pirata od oryginału (grę)

 

W sklepie nie kupisz podróby (chyba, że o czymś nie wiem :huh: ), zatem ograniczamy się do serwisów aukcyjnych. Po pierwsze cena, cena daje dużo do myślenia, bo jak wiemy gry na DS'a są dość drogie. Jeśli zainteresuje Cię gra w podejrzanej cenie, wystarczy się skontaktować z Sprzedawcą i spytać skąd taka a nie inna cena, w ogóle dobry kontakt to podstawa (maili nie usuwamy, gdyż mogą nam później posłużyć w egzekwowaniu naszych praw). Jeśli nie ma na aukcji takiej informacji to zawsze pytamy czy gra jest oryginalna. Staraj się unikać aukcji bez zdjęć, bądź proś o zdjęcia na maila (gdy już otrzymasz zdjęcia porównaj okładkę oraz wygląd cart'a danego tytułu ze skanami zamieszczonymi tutaj pamiętaj o regionie!). Zauważyłem, że piraty, coraz bardziej podobne do oryginałów, zazwyczaj maja nierówno naklejoną nalepkę na cart. Nowe gry mają tasiemkę NINTENDO tu masz przykład (najprawdopodobniej) nieoryginalnej gry:

 

60760736.jpg35335731.jpg

 

Jakość ofoliowania nie pozostawia złudzeń (być może gra została ponownie ofoliowany by sprzedać ja jako nową, tak czy siak - wałek). Często się zdarza, że Sprzedawca nie zdaje sobie sprawy, że oferuje podróbę (bo np nie "siedzi" w temacie") jednakże w ogóle go to nie usprawiedliwia, gdyż przez jego niekompetencję traci Klient. Nie ma co sugerować się komentarzami (przynajmniej pod kątem ilościowym) gdyż w internecie panuje jakiś nieuzasadniony konformizm. Ogólnie polecam zakupy przez serwisy aukcyjne (po wcześniejszym "opadaniu terenu") gdyż można kupić oryginał za przysłowiowe grosze, jeśli będziesz miał wątpliwości co do gry, a cena będzie niska to proponuję ją zakupić, w najgorszym przypadku tanim kosztem poznasz wroga, a własne doświadczenie bardzo się przydaje w tej kwestii ;)

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pozwolę sobie wrócić do kwestii pirackich kopii gier. Ostatnio stałem się posiadaczem zarówno oryginalnej jak i podrobionej gry New Super Mario Bros, poniżej macie porównanie (ku przestrodze) i uwaga- konkurs, znajdź 15 róznic a staniesz się posiadaczem tej wspaniałej gry* :P

 

nsmb.jpg

 

nsmb1.jpg

 

TIP: oryginał z lewej strony :)

 

P.S. aby wziąć udział w konkursie należy najpierw wpłacić "wpisowe" równe 80zł, nr konta podaje via PM ;)

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.5114

 

Mam pęknięty zawias od DS'a i porysowaną obudowę, więc muszę coś z tym zrobić. Tutaj za 30 zł mogę mieć nową obudowę i teraz pytanie, czy to trudno będzie wymienić? Śrubki poodkręcać żaden problem, tylko czy potem to trudno złożyć? Mam nadzieję, że to jak klocki, wsadzam w odpowiednie miejsce i po sprawie.

 

Świetnie by było jakby za marne 30 zł móc mieć nową obudowę.

Odnośnik do komentarza

Jako dyplomowany inżynier po Politechnice Tokijskiej :-D pewnie wymyślisz jakieś zabezpieczenie które pogodzi ze sobą:

- łatwość stosowania gry

- niską cenę końcową nośnika

- jakość wykonania

- niskie wymagania sprzętowe zabezpieczenia w stosunku do mocy konsoli

... itd

 

Po prostu tego się nie da zrobić... Wszelkie detektory soft-owe są crackowane, zabezpieczenia sprzętowe niemożliwe do integracji, a ponad to piraty są wiernymi kopiami 1:1 oryginału, gdyby nie drobne różnice w wykonaniu nikt by się nie zorientował! i założę się że na rynku jest sporo gier nieoryginalnych które są nie do odróżnienia!

Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair

Mam taki problem kupiłem używane pokemony pearl version i jest save i zeby go usunac trzeba nacisnąć jednocześnie góra+select+b ale to za chiny nie chce zadziałać :/ i nie wiem w czym problem może gra jest zepsuta albo źle to robię?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...