Skocz do zawartości

'Zielony jak ta trawa' DS ver.


marchev

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czasami kupuję na Allegro folie "Hori", nie wytrzymują długo. Ale nie obchodzi mnie to, bo to tania rzecz. Grunt, że chronią ekran i nie czuje się, że są.

 

Czy można kupić w Polsce prawdziwe Hori? Tego nie wiem. Jak mówię, mi się nie chce szukać, bo to zbyt tani materiał. Te, do których dałeś linka, to chyba podróbki, bo mają inne opakowanie (inny kształt dziurki). Ja kupuję od kogoś innego.

Odnośnik do komentarza

Mnie ciekawi to po kiego grzyba w aukcji jest napisane że to orginał? Przecież każdy zainteresowany klient, kótry wcześniej odrobił zadanie domowe wie, że to podróba. Taki sklep tylko sobie psuję opinie. Wystarczyłoby napisać folia hori i tyle. Sam od nich kupowałem i narazie spisuje się świetnie ale jakbym miał kupić inny sprzęt to nigdy od nich. Nie lubie jak ktoś bezczelnie robi mnie w huya i traktuje jak prostego debila kowalskiego.

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza
Ja kupiłem nową niedawno i od wczoraj używam, jednak wygląda na to, że jest teraz dużo gorsza jakościowo niż ta, którą kupiłem ponad rok temu :/

To może ja opiszę wrażenia z użytkowania mojego egzemplarza "folii".

 

Dzisiaj dostałem od poczciarza skromny liścik z pieczątką Proplay. Podekscytowany, że będę mógł w 100% korzystać z ekranu dotykowego nie martwiąc się przy tym o rysy rozpakowałem folie niby Hori. Oczywiście wszystko było w języku wiśniowym, więc bez czytania (z którego nic bym nie wywnioskował) zabrałem się do naklejania.

 

Pierwsze rozczarowanie, otóż folia, nie tak jak była opisywana na aukcji jest twarda i sztywna jak ch.uj. Wygląda bardziej jak płaski kawałek przeźroczystego plastiku. Pomyślałem, że może to za sprawą dwóch naklejek pomagających w naklejaniu. A gó.wno prawda po odklejeniu tego nic się nie zmieniło. Koniec końców "folia" znalazła się na ekranach. Chciałem zobaczyć czy poślizg dużo się pogorszył i przejechałem po touch screenie. Ku mojemu zdziwieniu nie szło jak po maśle, co gorsza pojawiła się od razu spora rysa tam, gdzie przejechałem stylusem (oryginalnym nintendo, żeby nie było)

 

Chciałem zobaczyć jeszcze "folie" w akcji. Odpaliłem Wario Ware Touched i po jakiejś godzinie bazgrania po ekranie pogorszyła się widoczność. Wyłaczyłem konsolę i spojrzałem pod światło na ekran cały pokryty w rysach.

 

Przy graniu w dzień nic przez te rysy nie widać. Zdjąłem folie i gram bez nich, o wiele lepiej. Przymierzam się do napisania maila do tego oszusta. Nie chodzi o to, że straciłem to 13 zł ale, że człowiek potrafi takie kłamstwa wypisać na aukcji żeby opchnąć swój kał.

 

Twoja (Di) folia też tak się sprawuje (ta nowa)? Macie jakieś namiary na sprawdzone folie nie rozpadające się w godzinę?

Edytowane przez tomsecret1993
Odnośnik do komentarza

Od dziś stałem się po raz kolejny posiadaczem DSa. Mam pare pytan/problemów:

1. R4. Czy wszelakie romy itd wrzuca się po prostu na kartę metodą kopiuj-wklej bez żadnego patchowania itd?

2. Od zawsze chciałem przekonać się do RPGów. Na DSie jest ich dośc dużo z i tego co wiem są dość dobre. Jakie dobre tytuły polecacie mi na start przygody z rolplejami na DS?

3. Kupiłem Lite'a za 200zł z grami itd więc super okazja. Jednak klapka (ta z gornym ekranikiem) nie zatrzymuje się sztywno jak powinna w momencie otwarcia konsoli i podniesienia klapi lecz całkowicie opada do tyłu. NIe jest to jakiś wielki dyskomfort, jednak czy jest jakaś szansa, możliwośc naprawić to a)profesjonalnie b)na własną rękę? Jak to może mniej wiecej kosztowac? Bonusowe pytanie: czy uważacie to za wielki defekt konsoli czy raczej ujdzie? (sam to rozkminiam czy to powinien być dla mnie wielki problem czy nie...;) )

4. Najlepsze tytuły z poprzednich dwóch lat na DS?

 

Z góry wielkie dzięki za odpowiedźi:)

Odnośnik do komentarza

Co do R4 to pozostaje ci tylko YSmenu i konwersja firmware-u z innych R4 mniej oryginalnych, na R4 gry wrzucasz metodą przeciągnij i upuść na kartę pamięci. gry jak to gry kwestia gustu ale jak chcesz wiedzieć co w trawie piszczy to zerknij na: http://gamespot.com/ i http://www.metacritic.com/. sprawa klapy to nic nie zrobisz w tej chwili bo do wymiany jest obudowa lub metalowy zawias. 200zł za używanego ds lite + gry to dobra cena, znajomy sprzedaje nowe DS lite + DSTT za 299zł więc twój zakup jest całkiem spoko

Odnośnik do komentarza
2. Od zawsze chciałem przekonać się do RPGów. Na DSie jest ich dośc dużo z i tego co wiem są dość dobre. Jakie dobre tytuły polecacie mi na start przygody z rolplejami na DS?

Najlepszy jest The World Ends with You. To najlepszy japoński RPG od czasów Chrono Cross. Są też remake'i kilku klasyków, w tym Chrono Triggera (najlepszej gry wszech czasów).

 

3. Kupiłem Lite'a za 200zł z grami itd więc super okazja. Jednak klapka (ta z gornym ekranikiem) nie zatrzymuje się sztywno jak powinna w momencie otwarcia konsoli i podniesienia klapi lecz całkowicie opada do tyłu. NIe jest to jakiś wielki dyskomfort, jednak czy jest jakaś szansa, możliwośc naprawić to a)profesjonalnie b)na własną rękę? Jak to może mniej wiecej kosztowac? Bonusowe pytanie: czy uważacie to za wielki defekt konsoli czy raczej ujdzie? (sam to rozkminiam czy to powinien być dla mnie wielki problem czy nie...;) )

Rozwalony zawias? Miałem z tym kilka razy kontakt, raz mi samemu pęknął. W życiu bym czegoś takiego nie kupił. W niektóre gry (te wymagające jednocześnie przycisków i rysika) gra się bardzo niewygodnie. W Metroida za bardzo nie da się tak grać, przynajmniej leworęcznym (nie wiem, czy to robi różnicę - ale wiem, że nie da się grać).

 

4. Najlepsze tytuły z poprzednich dwóch lat na DS?

WEWY, Rhythm Heaven, Phantom Hourglass, Castlevania, KORG, Lock's Quest... to tak na pierwszą myśl.

Odnośnik do komentarza

Witam otóz kupiłem niedawno okazyjnie DS Lite z grami itd za 220zł. Konsolkę nabyłem jednak z małą wadą z przeświadczeniem iż nie bedzie ona aż tak wielka żeby uniemożliwić granie. I rzeczywiście - aż tak źle nie jest, jednak mogłoby być lepiej. I tu opisze moj problem:

 

Prawy zawias ma mały uszczerbek w plastiku, przez co górny ekranik leci do tyłu i nie trzyma się sztywno jak należy. Nakręciłem mały filmik, żeby pokazac dokładnie co jest na rzeczy:

 

I teraz pytanie: czy da się to samodzielnie jakoś naprawić, czy też pomóc może tylko pomoc profesjonalnego serwisu? Jeśli to drugie, to możecie doradzić gdzie najlepiej i mniej więcej za ile?

 

PS. Pytanie bonusowe: a czy dla was byłby to problem grać w takiej pozycji? Zakładając, że konsolkę nabyliście z R4, 3 grami i pokrowcem w stanie bdb (oprócz ekraników) smile.gif

 

Bardzo proszę o pomoc. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza

Za tą cenę, co kupiłeś konsolkę to wymiana obudowy własnoręcznie się baaardzo opłaca. Zamów na dealextreme za grosze, odczekaj swoje, śrubokręt w łapę i jazda, to nie jest takie trudne :). Miej tylko świadomość, że jakość plastiku nie jest ta sama, co oryginalnego. Nie chodzi tutaj nawet o odczucia, ale o to, że czasami coś nie pasuje, coś trzeba przyciąć itd (ale czego się spodziewać po obudowie za 30 zł ;]).

 

Dodam, że ja wymieniłem obudowę w Classicu właśnie na tą z dealextreme i jestem bardzo zadowolony.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Nie widziałem żadnej z Hello Kitty, ja mam czarną i powiem Ci prezentuje się to 100x lepiej niż oryginalna (którą notabene nadal mam, choć stan opłakany). Jakość plastiku gorsza, doznania wizualne o wiele lepsze.

 

Mogę fotkami zarzucić jak chcesz :).

Odnośnik do komentarza

Aem, ja mam w swojej konsolce prawy zawias uszkodzony w identycznym miejscu i mi również DS "chodzi" bardzo luźno, ale muszę się przyznać, że aż tak do tyłu ten górny ekran mi nie idzie... Można powiedzieć, że po pełnym otwarciu jest równolegle ustawiony z dolnym. Cóż, mi to bardzo w grze nie przeszkadza, ale Twój problem chyba jednak jest trochę poważniejszy i rzeczywiście przydałoby się coś z tym zrobić...

Odnośnik do komentarza

kupilem uzywanego DS Lite'a i mam problem. Otoż mam acekarda z karta microSD 2gb i nie mam pojecia czemu jak wkladam acekarda do slota-1 to dalej mam napisane w menu glownym Not DS Card inserted... mozliwe, ze mam uszkodzone to wejscie? Bo kilka razy juz mi utknal acekard w srodku :/ musialem pęseta wyjmowac rzez co moge i jeszcze karte zniszczyc... :<

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...