Skocz do zawartości

'Zielony jak ta trawa' DS ver.


marchev

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Tak przeglądam te tematy i trochę się pogubiłem.

 

Załóżmy, że kupię sobie DSi, ze sklepu, na standardowym wyposażeniu.

Co jest mi niezbędne i musiałbym dokupić, aby na spokojnie korsarzyć na romach zarówno gry z DS, jak i Advance'a (i, jeśli jest taka możliwość, ze SNESa)? Ile by mnie to mniej więcej wyniosło?

Na oryginalne gry z Advance'a mógłbym jeszcze się szarpnąć, bo drogie nie są, ale z tego co się orientuję DSi nie posiada slota na kardridż, więc może lepiej zaopatrzyć się w DS Lite?

Natomiast na gry z DS Mama mi już nie da, więc jedyna opcja to romy. Więc jak? Krótko i po męsku. Bo nie wiem, czy mi się to kalkuluje.

Odnośnik do komentarza

dsi jest raczej przereklamowany, nabylem sobie bo mialem po atrakcyjnej cenie mozliwosc i tak troszke zaluje. kamer nie uzywam, na ekranikach nie widac roznicy wielkosci a w metroida np juz sobie nie pogram. licze, ze pojawia sie jakies ciekawe gierki wykorzystujace kamerki. jesli mialbym ci doradzac to wlasnie jakis lite z programatorem obslugujacym sdhc. a kupowac najlepiej w azji.

Odnośnik do komentarza

dzięki Biedroneczki.

 

Czyli generalnie jednak lepiej zaopatrzyć się w Lite'a? Tak właśnie się zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że te nowe ficzursy w DSi średnio mnie grzeją i rozważam opcję Lite'a.

 

Czyli tak:

Kupuję DS Lite

Do gier z DS potrzebny mi

np. Acekard 2i (allegro, albo taniej z dealextreme.com).

Do gier z Advance'a potrzebny mi

ez flash 4 lub 3in1 expansion pack
(domyślam się, że pirackich, bo Lite ma chyba slot na karta?)

 

+ microSD.

 

Dobra, raczej ogarnąłem, poprawcie mnie, jeśli coś pokręciłem.

Odnośnik do komentarza
dzięki Biedroneczki.

 

Czyli generalnie jednak lepiej zaopatrzyć się w Lite'a? Tak właśnie się zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że te nowe ficzursy w DSi średnio mnie grzeją i rozważam opcję Lite'a.

 

Czyli tak:

Kupuję DS Lite

Do gier z DS potrzebny mi

np. Acekard 2i (allegro, albo taniej z dealextreme.com).

Do gier z Advance'a potrzebny mi

ez flash 4 lub 3in1 expansion pack
(domyślam się, że pirackich, bo Lite ma chyba slot na karta?)

 

+ microSD.

 

Dobra, raczej ogarnąłem, poprawcie mnie, jeśli coś pokręciłem.

jesli masz juz acekarda to nie potrzebujesz ez f4 tylko samego 3in1

Odnośnik do komentarza

Kilka pytań dot. DSi

 

Czy można przerobić DSi? Jeśli tak to co trzeba kupić, gdzie znaleźć itp.

 

A teraz jeśli jest ona możliwa?

1. Czy po przeróbce można kupować oryginały tak jak to jest na PSP w przypadku UMD?

2. Czy przeróbka uniemożliwia granie po necie na piratach?

3. Czytałem, że DSi nie ma wejścia na GBA. Ale sama konsola chyba jest kompatybilna, więc czy można wrzucić gry z GBA na karte?

Odnośnik do komentarza

Można przerobić - właściwie nie przerabiasz a kupujesz programator, który działa jak czytnik kart mini sd - na nią wsadzasz gry, kartę wkładasz do programatora a programator do konsoli. Trzeba jednak uważać, bo pojawił się teraz nowy soft dla DSi, na którym takie programatory nie działały (choć podobno już jest złamany, ale wyścig między Nintendo a wielbicielami homebrew się zaczął).

 

Nie da się chyba na DSi grać w gry z GBA, gdyż nie ma teraz slotu na gry dla GBA, gdzie w poprzednich wersjach wkładało się RAM potrzebny do odpalania romów GBA.

 

Tak, można grać w necie na kopiach zapasowych, ale wolałbym, żebyś więcej nie pytał o piraty (przynajmniej nie tak bezpośrednio).

Odnośnik do komentarza

Na moim nowym lajcie pograłem już jakieś 30h. Nie zakładałem, żadnych folii i jakoś mnie do tego nie ciągnie bo ich nie lubie i można trafić na bubla <_< . Wszyscy tak trąbią żeby koniecznie nalepić folię. Od grania bez folii ekran się w końcu zryje, czy coś w tym stylu? Ryski mi raczej nie będą przeszkadzać ;) Piszę bo nie znam specyfiki ekranów dotykowych.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...