Skocz do zawartości

WipEout HD


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Ta gra to fenomen, naprawdę. Nie wiem czy tylko to forum się tak podnieca, ale to chyba jedyna gra która zgodnie dostaje od wszystkich 10/10.

A najlepsze jest to, że poczciwy Wipek ukazał się jako jeden z pierwszych w cyfrowej dystrybucji (kiedy ta jeszcze raczkowała) za śmieszną cenę.

Co do Zico- ja zostawiłem sobie to wyzwanie na sam koniec, kiedy już skilla nabrałem konkret i było to moje ostatnie trophy (co nie znaczy że najtrudniejsze- chyba jednak odwrócone trasy na złoto rulez :woot: ).

Czy WHD to najlepsza gra na odchodzącą generację?

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się. Ta gra praktycznie nie ma wad. No może przyczepiłbym się do małej ilości trybów ale na szczęście DLC Fury to nadrabia.

 

Cholernie mi się ta gra podoba. I to w czasie kiedy prawie w każdą inną przestaję grać po pół godziny. Starsze gry bardziej przypadają mi do gustu jednak. 

 

Przy robieniu Zico ani razu nie odczułem frustracji ani zdenerwowania na grę gdyż wiedziałem że to ja popełniłem błąd. Po 150 okrążeniach wpadło. Wbrew pozorom nie było to takie trudne. Bardziej obawiam się Zeusa.

 

A oto jak zrobilem to trophy:

 

dopalacz przed początkiem okrążenia, pierwszy speed pad, potem drugi speed pad (ten po lewej), przed tym SS, potem 3 speed padi kolejny ss. potem dziób do góry dopalacz barrel roll, jedziemy blisko prawej strony wybijamy się i kolejny barrel roll i dwa speed pady. kolejny speed pad plus side shift, potem jak najbliżej wewnętrznej by przejechać po dwóch speed padach, potem jeszcze kilka SS i jak najbliżej lewej strony wjeżdżamy na podest. po czwartym speed padzie na podeście side shift, barrel roll i jeszcze jeden speed pad i do mety.

 

także dzięki za rady chłopaki.

 

a - idzie to zrobić bez barrela przy wjeździe na podest, cholernie trudny on jest mi udał się z 15 razy na 200 okrążeń i to w momentach w których wiedziałem że nie uda się pobić zico.

 

także jeśli reszta jest przejechana idealnie to wjeżdżamy normalnie na podest.

 

aha - jak wiemy że nie uda się nam pobić czasu to trzymamy L1, dzięki temu dostajemy dopalacza a czas się resetuje. dopalacz używamy tuż przed startem okrążenia.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Co takiego trudnego w tym Zico? Pobijam go co każde okrążenie (po co mi podwójne turbo).

Na 8 okrążeniu popsułem combo streak ;/

 

Zaraz sobie zagram Zone i zobacze ile wyciągne po 1szej próbie.

 

EDIT: No Zone trochę słabo już, 79 na Anulpha Pass (Syncopia o wiele łatwiejsza jak coś).

 

Nie ma to jak sobie zagrać w starego dobrego wipka po kilku miesięcznej przerwie ;d

 

5uM29.JPG

Edytowane przez Tidek
Odnośnik do komentarza

Tidek, ale weź pod uwagę, że masz mega skilla do arcadeów więc dla Ciebie na chwilę obecną Zico to pryszcz. Dla mnie na chwilę obecną platynka jest bardzo łatwa, ale to nie zmienia faktu, że jak zaczynałem to Wipek był dla mnie ciężki do wygrywania, pobijania wyników itp. Mashter to już nie raz opisywał odnośnie bijatyk, trzeba spojrzeć jako całość, obiektywnie, a nie tylko pod siebie przy ocenianiu poziomu trudności. Praktycznie wszyscy gracze tu forumowi wymieniają WHD jako jeden z najtrudniejszych kompletów do zrobienia na PS3.

 

Btw. jak wrzucasz zdjęcie z aparatu, to zmniejsz je trochę, bo po kliknięciu nic na nim nie widać :P

 

PS.

Ile punktów w Zone? Pobij 243k na Anulphie, bo przyda mi się motywacja ;)

Odnośnik do komentarza

Airbrakes/SS ustawione normalnie pod L2/R2, ale warto ustawić czułość. Jak wspomniał Tidek wyżej, na Syncopii jest łatwiej. Nie ma jakichś konkretnych tipów, bo zasada jest prosta, jak najmniej obijać się o bandy na wysokich strafach :D Już lepiej się do jakiejś przykleić i stracić na prędkści niż robić pinballa, traci się mniej tarczy wtedy. Polecam zapuścić swój OST, można się lepiej skupić wtedy.

Jeżeli chodzi o wynik, to jak najwięcej beczek i Perfect Lapów :ninja:

 

Arcade Perfect jest w miarę łatwe do zrobienia na zwykłych trasach, gorzej z odwróconymi, bo ich nie ma w kampanii, więc trzeba je poznawać na nowo. Ja miałem najwięćej problemów z Chengou Project do tyłu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Co do ZZ, tutaj nie ma za bardzo tipów bo liczą się głównie umiejętności. Jedyne co mogę napisać, to używaj jak najmniej air braków (do 40-50 zone, najlepiej w ogóle), bo wtedy będziesz miał większą kontrolę nad pojazdem, a air brakes są bardzo czułe w zone.

 

I tak macie to już strasznie ułatwione po tym jak dodali Syncopie, tam nawet zakrętów nie ma O_o

Odnośnik do komentarza

 

Jakiś ziomek na PSSite polecał odwrócenie pada i obsługiwanie R2/L2 kciukami, bo podobno lepsze czucie. Ale wątpię czy to pomoże :P

 

A Arcade Perfect jak wbiłeś?

No ja nie gram dla satysfakcji tylko dla trofek (what?) dlatego podpiąłem drugiego pada i złoty puchar wpadł w 1h :D

 

 

oj tam, przy twoim dorobku na taki wybryk można sobie pozwolić :P

 

ja chyba też tak wbiję arcade perfect bo tory reverse nigdzie idziej nie będę jeździł więc nie ma sensu się ich uczyć, a elite campaign i tak da mi popalić. chciałem wbić to na jednym padzie tylko przy zmianie kontrolera ale coś mi nie idzie, bo wygrywam jako kontroler 2, przełączam na 1, kończę nim wyścig i zalicza mi to jako ostatnie miejsce, a nie pierwsze. 

 

chyba skombinuję drugiego pada

Odnośnik do komentarza

Kombinujecie, kombinujecie, a potem narzekacie że Zone Zeus za trudny, nie dziwić się jak wszystko sobie ułatwiacie, to skill od tak sobie nie przybędzie :)

ZZ też można zglitchować tylko trzeba się z usuwaniem patchy bawić :P Ja jednak ZZ chce wbić na legalu, bo po prostu uwielbiam ten tryb i nie chcę psuć sobie zabawy. Radocha z wbicia pucharku za 75 zone będzie pewnie porównywalna z zaliczeniem Kate Upton :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...